LNDT Naujienos

2018 / 02 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

Pokalbis su „Nežinoma žemė. Šalčia“ dramaturgais

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) jaunieji kūrėjai rengia premjerą „Nežinoma žemė. Šalčia“, kurios dėmesys sutelktas į Šalčininkų regiono bendruomenę. Premjera Šalčininkuose įvyks kovo 16 d., Vilniuje, LNDT Mažojoje salėje – kovo 22 d. Daiva Šabasevičienė kalbasi su būsimo spektaklio dramaturgais Egle Vitkute ir Andriumi Jevsejevu.
> skaityti daugiau

2018 / 02 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

O. Koršunovas: dabartinė „Katedra“ – tarsi užmiršto sapno smėlio pilis

Aušra Pociūtė

Vasario 16 dieną Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių proga Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į spektaklį pagal nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Justino Marcinkevičiaus poetinę dramą „Katedra“. Kitą sezoną numatytos gastrolės po Lietuvą – „Katedra“ bus parodyta Alytuje, Jonavoje, Klaipėdoje, Panevėžyje. Spektaklio režisierius nacionalinės premijos laureatas Oskaras Koršunovas sako, kad tuomet, kai katedromis virsta bankų dangoraižiai, o jaunimui tėvynę atstoja internetas, šis spektaklis tampa vis aktualesnis.
> skaityti daugiau

2018 / 02 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

Birutei Mar – garbingas apdovanojimas

Daiva Šabasevičienė

Vasario 15 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorę ir režisierę Birutę Mar ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonija vyko Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose. Birutė Mar – šiuo pavardės trumpiniu aktorė, režisierė ir poetė B. Marcinkevičiūtė gerai žinoma ne tik Lietuvos, bet pasauliniame teatro kontekste.
> skaityti daugiau

2018 / 02 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

Greimas Vilniuje

Daiva Šabasevičienė

Vasario 22 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre garsi prancūzų aktorė Dominique Frot pristatys spektaklį pagal Algirdo Juliaus Greimo tekstus „Netikėtumas slepiasi“. Apie būsimą spektaklį Daiva Šabasevičienė kalbasi su pagrindiniais šios viešnagės iniciatoriais – literatūrologais, literatūros kritikais, žinomais semiotikais Kęstučiu Nastopka ir Sauliumi Žuku.
> skaityti daugiau

2018 / 02 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

Netikėti Šalčininkų atradimai – naujame LNDT spektaklyje

„Ką žinote apie Lietuvos periferiją? Kada ten buvote? Ką girdėjote apie Šalčininkus ir Šalčininkų rajoną? Sakote, ten visi kalba lenkiškai ir valdo lenkų partija? Ten pasienis, taip pat ir kontrabanda? Daug baltarusių. Kas dar?“ – klausia naujo Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio kūrėjai. Pirmasis 2018 metų LNDT spektaklis „Nežinoma žemė. Šalčia“ kvies trumpam nusikelti į daugybe mitų ir stereotipų apaugusį, pasienyje įsikūrusį Šalčininkų miestą.
> skaityti daugiau

2018 / 01 / 30 Naujiena

Skelbiama savanorių atranka. Ypač laukiame senjorų!

Įpusėjus 78-ąjam Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) sezonui, kviečiame papildyti savanorių komandą. Labai laukiame ir vyresnio amžiaus savanorių, nes mūsų Teatras atviras visiems. Kviečiame senjorus, turinčius laisvo laiko ir norinčius jį paskirti Teatrui, padėti mūsų darbuotojams suvaldant žiūrovų srautus, informuojant juos apie salės vietas, o mainais gauti galimybę pamatyti visus LNDT spektaklius.
> skaityti daugiau

2018 / 01 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tiesiogiai iš dramos vietos: „Versmė“ skelbia konkursą

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pradeda šių metų dramaturgijos festivalio „Versmė“ pirmąjį etapą ir skelbia dramaturgijos idėjų konkursą. Jaunieji autoriai ir scenos meno kūrėjai šiemet kviečiami burtis į kūrybines grupes ir pažinti dokumentinio teatro kūrimo specifiką. Paraiškas teikti kviečiama iki kovo 15 d., o festivalį šiemet pradeda šūkiu „Direct Drama“. Dar viena naujiena yra tai, kad šiemet prie „Versmės“ prijungiami Šiuolaikinės dramaturgijos skaitymai, kurie vykdavo kaip atskiras renginys.
> skaityti daugiau

2018 / 01 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

Baisiausi spąstai – objektyvumas. Interviu su režisiere Anna Smolar

LNDT netrukus skelbs idėjų konkursą, kurio nugalėtojai vasarą turės galimybę kartu su mentoriais iš Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Vokietijos vystyti savo idėjas ir rudenį jas pristatyti šiemetinėje „Versmės“ festivalio programoje. Viena iš mentorių bus Anna Smolar, sukūrusi daug dokumentinio teatro darbų ir pernai „Versmės“ festivalyje vedusi kūrybines dirbtuves bei seminarą. Iš kur kyla idėjos spektakliams ir kaip vyksta jų įgyvendinimas – apie tai Viktorija Ivanova ir Agnė Pulokaitė kalbėjosi su režisiere.
> skaityti daugiau

2017 / 12 / 11 Naujiena

Sveikiname 2017 m. nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus

Kultūros ministerijos informacija

Kultūros ministerijoje paskelbti 2017 metų Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai. Nacionalinės kultūros ir meno premijos skirtos – aktorei Eglei Gabrėnaitei, kompozitorei Justei Janulytei, rašytojai Danutei Kalinauskaitei, scenografui Gintarui Makarevičiui, vizualaus meno kūrėjams Svajonei ir Paulius Stanikams ir fotomeninkui Gintautui Trimakui.
> skaityti daugiau

2017 / 12 / 11 Naujiena

Lietuvos teatro sąjungos apdovanojimas teatrologei Daivai Šabasevičienei

Lietuvos teatro sąjungos informacija

Lietuvos teatro sąjunga 2017 metus palydi svarbia tradicija. Nuo 2009 m. pinigine premija apdovanojami teatrologai už reikšmingą ir aktyvią veiklą teatro srityje. Tai vienintelis apdovanojimas teatro kritikams šalyje. Šiais metais premija įteikiama teatrologei Daivai Šabasevičienei už knygas apie teatro menininkus, už nuoseklų rūpinimąsi teatro istorija, už profesionalią kritiką, už atsidavimą teatrui.
> skaityti daugiau