LNDT Naujienos

2017 / 05 / 26 Naujiena

Dėmesio! Birželio 17 d. spektaklis „Žalia pievelė“ iš Vilniaus perkeliamas į Visaginą

Gegužės 9 d. Visagine įvykusi spektaklio pagal Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir visaginiečių pasakojimus „Žalia pievelė“ premjera sulaukė didžiulio visaginiečių ir miesto svečių dėmesio. Premjeroje apsilankė žymiausi miestelio gyventojai, savivaldybės, Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai, spektaklyje veikiančių žmonių artimieji.
> skaityti daugiau

2017 / 05 / 23 Naujiena

Teatras pasirašė rekonstrukcijos darbų sutartį

Gegužės 23 dieną Lietuvos nacionalinis dramos teatras pasirašė sutartį su tarptautinį atvirą viešąjį konkursą, skelbtą teatro rekonstrukcijos darbams (kartu su projektavimu ir projekto vykdymo priežiūra), laimėjusiais jungtinės veiklos grupės partneriais. Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastatas nebuvo atnaujintas 35 metus – nuo 1982 metų, kai rekonstrukcijos projektą įgyvendino architektai Vytautas ir Algirdas Nasvyčiai.
> skaityti daugiau

2017 / 05 / 18 Naujiena

Savaitgalį – pirmojo dokumentinio spektaklio premjera LNDT

Šį savaitgalį – gegužės 19, 20 ir 21 dienomis – Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks pirmojo dokumentinio spektaklio „Žalia pievelė“ premjera. Spektaklis kuriamas pagal šiuo metu uždaromos Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir Visagino gyventojų pasakojimus. Gegužės 9 dieną jis jau buvo pristatytas Visagino kultūros centre.
> skaityti daugiau

2017 / 05 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Visagine „Žalios pievelės“ premjera sutikta itin šiltai

Gegužės 9 dieną Visagino kultūros centre įvyko LNDT spektaklio „Žalia pievelė“ premjera, skirta Visagino gyventojams. Spektaklį stebėjo didelė vietinės bendruomenės dalis, itin šiltai palaikiusi spektaklio herojus – Ignalinos atominės elektrinės darbuotojus ir visaginiečius. Po spektaklio vyko diskusija su žiūrovais apie spektaklį ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymą bei su tuo susijusius procesus. Diskusiją moderavo teisininkas ir rašytojas Justinas Žilinskas.
> skaityti daugiau

2017 / 05 / 11 Naujiena

Aktoriui Vytautui DUMŠAIČIUI – 90

Gegužės 12 dieną Lietuvos nacionalinio dramos teatro veteranas aktorius Vytautas Dumšaitis švenčia garbingą 90-mečio jubiliejų! Vytautas Dumšaitis vaidino daug ir ilgai – daugiau nei pusšimtį metų. Aktoriaus jubiliejus yra proga prisiminti ir jo vaidmenis, ir jo indėlį į bendrą mūsų teatro reikalą, jo ir jo kartos, jo „mokyklos“ požiūrį į savo darbą, pareigą ar misiją. Jis mokėsi Kauno dramos studijoje pas Antaną Sutkų, Viktorą Dineiką, Aleksandrą Kupstą, Antaną Mackevičių. Vėliau vaidino savo mokytojų statytuose spektakliuose Kauno dramos ir Jaunojo žiūrovo teatruose.
> skaityti daugiau

2017 / 05 / 08 Naujiena

77 sezono komunikacijos kampanija – viena geriausių „PR Impact Awards“

Lietuvos nacionalinio dramos teatro 77 sezono komunikacijos kampanija „Treniruok ir sielą“ buvo įvertinta tarptautiniame komunikacijos projektų konkurse „PR Impact Awards“. Ketvirtą kartą organizuojamas geriausių ryšių su visuomene ir komunikacijos projektų apdovanojimai „PR Impact Awards“ šiemet pasižymėjo savo tarptautiškumu: paraiškas teikti buvo kviečiamos organizacijos iš 9-ių Baltijos jūros regiono šalių.
> skaityti daugiau

2017 / 04 / 27 Naujiena

Arūnas Sakalauskas tapo „Lietuvos teatrų pavasario“ laureatu

Vakar, balandžio 26 d., Kaune pasibaigė „Lietuvos teatrų pavasaris“, vykęs nuo balandžio 5 dienos. Festivalio uždarymo renginyje buvo paskelbti festivalio laureatai. LNDT aktorius Arūnas Sakalauskas pelnė apdovanojimą už geriausią vyro vaidmenį Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklyje „Gyvūnas (Ku Kū)“, rež. Rolandas Atkočiūnas. Geriausius ir labiausiai patikusius vaidmenis rinko festivalio lankytojai.
> skaityti daugiau

2017 / 04 / 27 Naujiena

Diskusijas po „Žalios pievelės“ moderuos Edmundas Jakilaitis ir Justinas Žilinskas

„Anksčiau Visagino gatvėse buvo stiprus bendruomenės pojūtis. Dabar ta dvasia dingo“, – sako vienas iš dokumentinio spektaklio „Žalia pievelė“ herojų Dmitrij Marčenko. Koks dabar, uždarinėjant Ignalinos atominę elektrinę, yra Visaginas ir kokia šio kadaise sparčiai sukurto utopinio miesto ateitis? Ar ėjimas į priekį stipresnis už susisaistymą su praeitimi, ir ką apie tai gali papasakoti dokumentinis teatras? Pasvarstyti apie tai kviečiame po spektaklio „Žalia pievelė“ premjeros Visagine ir Vilniuje.
> skaityti daugiau

2017 / 04 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

100 nuolaidų kortelių daugiavaikėms šeimoms išdalinęs LNDT kviečia jungtis prie iniciatyvos

2016 metų rudenį, pradėdamas 77 sezoną, Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatė specialius pasiūlymus verslui ir naujieną Lietuvoje – nuolaidas daugiavaikėms šeimoms. „Didelės šeimos kortelė“ suteikia galimybę daugiavaikėms šeimoms pirkti bilietus į Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklius už pusę kainos. Šią kortelę jau pasirinko daugiau nei šimtas daugiavaikių šeimų, naujieną įvertino ir tris vaikus auginantis Vilniaus meras.
> skaityti daugiau

2017 / 04 / 24 Naujiena

Kai savo rankomis ardai tai, ką statei: Ignalinos AE darbuotojų ir visaginiečių patirtys atgis teatro scenoje

Monika Gimbutaitė, 15min.lt

1974 m. pradėjus statyti Ignalinos atominę elektrinę (IAE), tikslai buvo ambicingi – nors iš keturių planuotų reaktorių buvo pastatyti tik du, šie buvo tokie dideli, jog pateko į Guinnesso rekordų knygą, o ir pati IAE buvo laikoma viena moderniausių branduolinių jėgainių pasaulyje. Šalia jos 8-ajame dešimtmetyje iškilo Visaginas, miestas, lig šiol apipintas mitais ir legendomis.
> skaityti daugiau