LNDT Naujienos

2017 / 03 / 28 Naujiena

Sveikiname „Auksinių scenos kryžių“ laimėtojus

Sveikiname aktorių Arūną Sakalauską, vaizdo projekcijų kūrėją Rimą Sakalauską ir visą spektaklio „Kaulinis senis ant geležinio kalno“ kūrybinę komandą, šių metų „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonijoje laimėjus prizus už savo kūrybą! Kviečiame žiūrovus apsilankyti artimiausiuose apdovanotų spektaklių rodymuose!
> skaityti daugiau

2017 / 03 / 27 Naujiena

Teatre mokiniai mokėsi komandinio darbo ir bendradarbiavimo

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) prisijungė prie „Vaikų linijos“ iniciatyvos „Veiksmo savaitė be patyčių“ ir kovo pabaigoje surengė specialias komandinio darbo dirbtuves „Drąsi klasė“, kuriose dalyvavo net šešios organizatorių rekomenduotos vyresnių mokinių klasės iš įvairių Lietuvos mokyklų. Teatro atstovai teigia, kad „Drąsi klasė“ gali tapti nuolatiniu teatro projektu, kuriame daugiau mokytojų ir moksleivių galės apsilankyti jau nuo 2017 m. rudens. Dirbtuvių dalyviams buvo pristatyta ir planuojamo naujo, būtent mokiniams skirto spektaklio idėja.
> skaityti daugiau

2017 / 03 / 27 Naujiena

Recenzija laikraštyje „Der Freitag“: Vyrai su uniformomis

Thomas Irmer, „Der Freitag“, 2017-03-23

Dalijamės teatro kritiko Thomaso Irmerio, kuris kovo 17 dieną lankėsi Lietuvos nacionaliniame dramos teatre ir dalyvavo diskusijoje po TRIJŲ SESERŲ premjeros, recenzija apie spektaklį. Recenzija kovo 23 d. buvo išspaudinta vokiečių laikraštyje „Der Freitag“.
> skaityti daugiau

2017 / 03 / 17 Naujiena

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“ kviečia išsakyti ir parodyti nepritarimą patyčioms

„Vaikų linijos“ pranešimas spaudai

Kovo 20–26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyks „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Daugiau nei tūkstantis Lietuvos ugdymo įstaigų, kelios dešimtys partnerių ir palaikančių organizacijų savo veiklomis sutelks visuomenės dėmesį į patyčių problemą ir dalinsis efektyviomis patyčių prevencijos patirtimis. Prie iniciatyvos jungiasi ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras
> skaityti daugiau

2017 / 03 / 17 Naujiena

LNDT kviečia į Scenografijos dirbtuves, skirtas 5–10 m. vaikams

Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristato naujieną – scenografijos ir kostiumų dirbtuves, skirtas 5–10 metų vaikams. Pirmasis užsiėmimas vyks balandžio 29 d. 13 val., bilietus į šias dirbtuves galima įsigyti jau dabar. Dirbtuves organizuoja ir veda aktorius ir spektaklio „Raudonkepurė“ režisierius Paulius Tamolė bei scenografė Lauryna Liepaitė. Jie, atsižvelgdami į lankytojų amžių, dirbtuvių dalyviams pirmiausiai parodys teatro erdves, scenografijos ir kostiumų kūrimo procesą.
> skaityti daugiau

2017 / 03 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

Yana Ross „Tris seseris“ perkels į šiuolaikinę Lietuvą

Šį savaitgalį, kovo 17–18 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks Antono Čechovo „Trijų seserų“ premjera. Režisierė Yana Ross spektaklio veiksmą perkėlė į šiuolaikinę Lietuvą, o Čechovo sukurtus personažus šiek tiek modifikavo pagal mūsų laikų realijas – spektaklio kareiviai bus įvairių tautybių: vokietis, lenkas, lietuvis, rusas, amerikietis, o trys seserys – vyresnės nei originalioje pjesėje. Jas vaidins LNDT aktorės Monika Bičiūnaitė, Vitalija Mockevičiūtė, Rimantė Valiukaitė.
> skaityti daugiau

2017 / 03 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Naujiena LNDT – audiovizualinių potyrių spektaklis „Juoda saulė“

Netradicinio teatro mėgėjams LNDT tik balandžio 7–9 dienomis pristatys naujieną – audiovizualinių potyrių spektaklį „Juoda saulė“. Šio spektaklio režisierius – Lietuvos žiūrovams jau pažįstamas ir „Auksiniu scenos kryžiumi“ už vaizdo projekcijas spektaklyje „Didvyrių aikštė“ apdovanotas Łukaszas Twarkowskis. „Juoda saulė“ yra į Lietuvą atvykstančio lenkų kultūros festivalio „Avant Art“ dalis, spektaklis 2015 metais buvo rodytas Lenkijoje, kur sulaukė didelės sėkmės, o LNDT atstovų teigimu, Lietuvoje jis turėtų patikti „Remote Vilnius“ gerbėjams.
> skaityti daugiau

2017 / 03 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Birutė Mar: Žmogus – kaip perskaityta ir užversta knyga

Daiva Šabasevičienė

Kovo 1 dieną vykusiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų suvažiavime buvo paskelbti apdovanojimai už Tiesos liudijimą ir apdovanoti žmonės bei iniciatyvos, ženkliai prisidėjusios prie tremčių, laisvės kovų istorijos sklaidos Lietuvoje ir pasaulyje. LNDT spektaklis „Ledo vaikai“, kurį sukūrė Birutė Mar, ypatingai prisidėjo prie istorinės atminties išsaugojimo ir sklaidos, todėl apdovanojimų komisijos buvo įvertintas „Lietuvos ąžuolo“ aukso ženklu.
> skaityti daugiau

2017 / 03 / 08 Naujiena

LNDT spektakliai sulaukė 12 „Auksinių scenos kryžių“ nominacijų

„Auksinių scenos kryžių“ komisija kovo 8 d. paskelbė 2016 m. įsimintiniausius darbus sukūrusių teatro menininkų pavardes, kurie pretenduoja gauti svarbiausius Lietuvos teatro apdovanojimus. Įvairiose kategorijose varžosi net penki Lietuvos nacionaliniame dramos teatre sukurti spektakliai: „Apreiškimas Marijai“, „Oidipo mitas“, „Kaulinis senis ant geležinio kalno“, „Eglė žalčių karalienė“ ir „Gyvūnas (Ku Kū)“.
> skaityti daugiau

2017 / 03 / 08 Naujiena

Teatro dirbtuvės su P. Tamole stiprins mokinių bendradarbiavimo įgūdžius

Lietuvos nacionalinis dramos teatras 77-ajame sezone skiria daug dėmesio edukaciniams projektams: pateikė specialius pasiūlymus mokykloms, bendradarbiauja su mokytojais, sausį organizavo edukacinį susitikimą pedagogų bendruomenei, o kovo mėnesį pristatys naujieną – specialų renginį, skirtą sustiprinti mokinių bendradarbiavimo, bendravimo ir savitarpio pagalbos įgūdžius klasėje.
> skaityti daugiau