LNDT Naujienos

2017 / 02 / 03 Naujiena

Skelbiame papildomus repertuarinių spektaklių rodymus

Pranešame apie papildomus repertuarinių spektaklių rodymus. Galite įsigyti bilietus į spektaklius „Laimingasis princas“; „Atžalynas“; „Trys seserys“; „Kaulinis senis ant geležinio kalno“; „Visuomenės priešas“; „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“; „Jelizaveta Bam“; „Raudonkepurė“; „Pirmapradis“, kurie bus rodomi kovo 23 – birželio 16 dienomis.
> skaityti daugiau

2017 / 02 / 02 Pranešimas spaudai | Naujiena

Ignalinos AE darbuotojai tikisi, kad jų istorijos teatro scenoje pasieks žiūrovų širdis

Sausio pabaigoje Visagine Lietuvos nacionalinis dramos teatras surengė būsimo dokumentinio spektaklio pagal Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir visaginiečių pasakojimus „Žalia pievelė“ kūrimo pirmojo etapo pristatymą. Šiame renginyje įvairaus amžiaus ir profesijų visaginiečiai – nuo elektrinės darbuotojų (inžinierių ir apsaugos tarnautojų) iki moksleivių – susirinkusiems monologais pasakojo savo istorijas. Pagal šias istorijas sukurtą spektaklį „Žalia pievelė“ LNDT Mažojoje bus galima pamatyti nuo gegužės 19 dienos.
> skaityti daugiau

2017 / 01 / 31 Pranešimas spaudai | Naujiena

Aktoriui Regimantui Adomaičiui – 80

Daiva Šabasevičienė

Garbingo jubiliejaus proga sveikiname ilgametį Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorių Regimantą Adomaitį, kuriam šiandien, sausio 31-ąją, sukanka 80 metų! Teatre Adomaitis sukūrė per šešiasdešimt vaidmenų, tarp kurių svarbiausi – Mindaugas (1969), Mažvydas (1978) Henriko Vancevičiaus pastatytose istorinėse Justino Marcinkevičiaus dramose, įdomių, netikėtų vaidmenų Adomaitis sukūrė Irenos Bučienės pastatymuose.
> skaityti daugiau

2017 / 01 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Atšaukiama „Tartiufo“ premjera

Lietuvos nacionalinis dramos teatras atšaukia Molière‘o „Tartiufo“ premjerą, kuri turėjo įvykti artimiausią savaitgalį – vasario 4, 5 dienomis. „Labai gaila, tačiau turiu pranešti, kad ilgai laukta „Tartiufo“ premjera neįvyks. Spektaklis atšaukiamas dėl režisieriaus Oskaro Koršunovo ligos, dėl kurios jis negalėjo įvykdyti savo įsipareigojimų teatrui. Labai atsiprašau visų žiūrovų, kurie nekantriai laukė naujo spektaklio. Šis sprendimas nėra lengvas, tačiau būtinas, priimtas pasitarus su LNDT Meno taryba, kitais šio spektaklio kūrybinės grupės nariais ir aktoriais”, – sako LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis.
> skaityti daugiau

2017 / 01 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

Giedrius Savickas: mus apgauna vos tik atsikėlus

Aušra Pociūtė

Naujausioje Lietuvos nacionalinio dramos teatro komedijoje – Moliere‘o „Tartiufe“, kurios premjera įvyks jau vasario 4 dieną ir kurią režisuoja O. Koršunovas, pagrindinį Tartiufo vaidmenį pakaitomis kuria aktoriai Dainius Kazlauskas ir Giedrius Savickas. Artėjant komedijos premjerai Giedrius Savickas sako: „Kas Moliere‘o pjesėje – tas pat ir Lietuvoje. Mus visur apgauna. Vos atsikeli ir jau apgauna. Baisiausia, kad gyvename toje komedijoje ir juokiamės. Bet tai nebejuokinga.“
> skaityti daugiau

2017 / 01 / 24 Naujiena

Apdovanota LNDT 77 sezono komunikacijos kampanija

Sausio 23 d. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto organizuojamuose apdovanojimuose „PR Lapės“ buvo apdovanota Lietuvos nacionalinio dramos teatro 77 sezono komunikacijos kampanija TRENIRUOK IR SIELĄ. Ši komunikacijos kampanija, kurta kartu su reklamos agentūra „Adell Taivas Ogilvy Lietuva“ apdovanota provokuojančių projektų kategorijoje.„Provokuojančiosios lapės“ kategorijoje į apdovanojimą pretendavo 11 projektų, o iš visų šių metų konkurse buvo gautas rekordinis paraiškų skaičius – net 95-ios.
> skaityti daugiau

2017 / 01 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Didvyrių aikštė“ Paryžiuje

Daiva Šabasevičienė

2016 metus Lietuvos nacionalinis dramos teatras baigė reikšmingu įvykiu – gastrolėmis į europietiškos kultūros židinį Paryžių. Spektaklis „Didvyrių aikštė“ net šešis kartus buvo parodytas viename svarbiausių tarptautinių teatro festivalių „Festival d´Automne à Paris“, kuriame nuo rugsėjo 7 iki gruodžio 31 d. buvo pristatomi dailės, performanso, teatro, muzikos, operos, šokio bei kino kūriniai.
> skaityti daugiau

2017 / 01 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

Dainius Kazlauskas į Didžiąją teatro sceną grįžta su spektakliu „Tartiufas“

Aušra Pociūtė

Paaiškėjo, kas naujame LNDT spektaklyje „Tartiufas“ kurs pagrindinį vaidmenį. Apgaviką, manipuliatorių ir melagį, apsimetusį šventuoliu, pakaitomis vaidins du seniai didžiosiose Lietuvos teatro scenose matyti aktoriai, ypač virtuoziškai atliekantys komiškus vaidmenis – Dainius Kazlauskas ir Giedrius Savickas. Kalbėdamas apie būsimą spektaklį D. Kazlauskas sako, kad malonu po ilgos pertraukos grįžti pas bendraminčius, tačiau jį apėmęs dvilypis ir keistas jausmas.
> skaityti daugiau

2017 / 01 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Nauja O. Koršunovo komedija „Tartiufas“ LNDT – apie mulkinamą visuomenę

Aušra Pociūtė

Vasario 4 dieną Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) įvyks pirmoji 2017 metų premjera – Molière‘o „Tartiufas“. LNDT Didžiojoje salėje seniai buvo pristatyta komedija, tačiau kalbėdamas apie „Tartiufą“ režisierius Oskaras Koršunovas mini ne vien komiškus aspektus. Spektaklis, anot jo, bus apie mulkinimų ištroškusią visuomenę, manipuliacijas Europoje ir dvigubą moralę.
> skaityti daugiau

2016 / 12 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

Kūčių išvakarėse prieš Vaitkaus spektaklį – kvapų instaliacija teatre

Kūčių išvakarėse – gruodžio 23 d. – Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kviečia į spektaklį religine tematika „Apreiškimas Marijai“, rež. Jonas Vaitkus. Tai vienas naujausių LNDT spektaklių, jo premjera įvyko prieš porą mėnesių – spalio 29 d. Gruodžio 23 d. rodyme teatro fojė veiks kvapų instaliacija „Odoracija su Marija“, kurią specialiai šiam spektakliui sukūrė olfaktorinio meno grupė „Hortus apertus“. Instaliaciją gali aplankyti ne tik to rodymo žiūrovai, bet visi norintys nuo 12 iki 17 val. (įėjimas nemokamas).
> skaityti daugiau