LNDT Naujienos

2017 / 01 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Didvyrių aikštė“ Paryžiuje

Daiva Šabasevičienė

2016 metus Lietuvos nacionalinis dramos teatras baigė reikšmingu įvykiu – gastrolėmis į europietiškos kultūros židinį Paryžių. Spektaklis „Didvyrių aikštė“ net šešis kartus buvo parodytas viename svarbiausių tarptautinių teatro festivalių „Festival d´Automne à Paris“, kuriame nuo rugsėjo 7 iki gruodžio 31 d. buvo pristatomi dailės, performanso, teatro, muzikos, operos, šokio bei kino kūriniai.
> skaityti daugiau

2017 / 01 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

Dainius Kazlauskas į Didžiąją teatro sceną grįžta su spektakliu „Tartiufas“

Aušra Pociūtė

Paaiškėjo, kas naujame LNDT spektaklyje „Tartiufas“ kurs pagrindinį vaidmenį. Apgaviką, manipuliatorių ir melagį, apsimetusį šventuoliu, pakaitomis vaidins du seniai didžiosiose Lietuvos teatro scenose matyti aktoriai, ypač virtuoziškai atliekantys komiškus vaidmenis – Dainius Kazlauskas ir Giedrius Savickas. Kalbėdamas apie būsimą spektaklį D. Kazlauskas sako, kad malonu po ilgos pertraukos grįžti pas bendraminčius, tačiau jį apėmęs dvilypis ir keistas jausmas.
> skaityti daugiau

2017 / 01 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Nauja O. Koršunovo komedija „Tartiufas“ LNDT – apie mulkinamą visuomenę

Aušra Pociūtė

Vasario 4 dieną Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) įvyks pirmoji 2017 metų premjera – Molière‘o „Tartiufas“. LNDT Didžiojoje salėje seniai buvo pristatyta komedija, tačiau kalbėdamas apie „Tartiufą“ režisierius Oskaras Koršunovas mini ne vien komiškus aspektus. Spektaklis, anot jo, bus apie mulkinimų ištroškusią visuomenę, manipuliacijas Europoje ir dvigubą moralę.
> skaityti daugiau

2016 / 12 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

Kūčių išvakarėse prieš Vaitkaus spektaklį – kvapų instaliacija teatre

Kūčių išvakarėse – gruodžio 23 d. – Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kviečia į spektaklį religine tematika „Apreiškimas Marijai“, rež. Jonas Vaitkus. Tai vienas naujausių LNDT spektaklių, jo premjera įvyko prieš porą mėnesių – spalio 29 d. Gruodžio 23 d. rodyme teatro fojė veiks kvapų instaliacija „Odoracija su Marija“, kurią specialiai šiam spektakliui sukūrė olfaktorinio meno grupė „Hortus apertus“. Instaliaciją gali aplankyti ne tik to rodymo žiūrovai, bet visi norintys nuo 12 iki 17 val. (įėjimas nemokamas).
> skaityti daugiau

2016 / 12 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

Sveikiname aktorių Vytautą Anužį tapus nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatu

Gruodžio 14 d. Kultūros ministerijoje paskelbti 2016 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai. Tarp šešių 2016 m. premijų laureatų yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius Vytautas Anužis. Jam premija skirta už klasikinės aktorinės mokyklos šiuolaikiškumą. Nacionalinės premijas laureatams 2017 m. Vasario 16-osios proga įteiks Lietuvos Respublikos Prezidentė.
> skaityti daugiau

2016 / 12 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Didvyrių aikštė“ garsiajame Paryžiaus Rudens festivalyje

Gruodžio 7 dieną LNDT spektaklis „Didvyrių aikštė išvyko į vieną svarbiausių tarptautinių teatro festivalių Paryžiuje „Festival d‘Automne à Paris“. Tai ne tik teatro, bet visų menų festivalis, kuriame nuo rugsėjo 7 dienos iki gruodžio 31 dienos pristatomi dailės, performanso, teatro, muzikos, operos, šokio bei kino kūriniai. Šio festivalio programoje pristatomi Krystiano Lupos spektakliai, amerikiečių choreografės ir atlikėjos Lucindos Childs kūriniai ir Ramono Lazkano, šiuolaikinio Ispanijos baskų kompozitoriaus klasikinės muzikos koncertai.
> skaityti daugiau

2016 / 12 / 07 Naujiena

Kviečiame teikti idėjas festivaliui „B_Tours Vilnius. Distopija“

B_Tour Berlin, Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir Architektūros fondas kviečia Lietuvos menininkus siūlyti idėjas 2017 m. rugsėjo 1–10 d. vyksiančiam festivaliui „B_Tours Vilnius. Distopija“. „B_Tour“ – tai interaktyvių turų-performansų platforma, kviečianti miesto gyventojus, menininkus, architektus ir aktyvistus tyrinėti ir keisti savo miestą, mąstyti ir kalbėtis apie aktualias politines, socialines, urbanistikos ir viešųjų erdvių problemas. Paraiškų lauksime iki 2017 m. sausio 5 d.
> skaityti daugiau

2016 / 12 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Pojūčių spektaklio „Pirmapradis“ kūrėjai kviečia žiūrovus į kolektyvinį sapną

LNDT gruodžio 8 dieną, ketvirtadienį, įvyks pojūčių spektaklio „Pirmapradis“ premjera. Spektaklis sukurtas pagal šveicarų psichiatro, analitinės psichologijos kūrėjo C. G. Jungo biografiją ir idėjas. Spektaklio režisierė – ne pirmą kartą žiūrovų pojūčius budinanti Karolina Žernytė, „Pirmapradis“ kuriamas bendradarbiaujant su jos vadovaujamu Pojūčių teatru. „Pirmapradis“ – tai ne tik žmogaus sąmonės, bet ir teatro pirmapradė forma. Aš siekiu, kad mano spektakliuose žiūrovas būtų kuriantis ir kviečiu jį į kolektyvinį sapną“, – sako K. Žernytė.
> skaityti daugiau

2016 / 11 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT premjeroje vaikams ir paaugliams grįžtama prie lietuviškų pasakų stebuklo ir mistikos

Artėjant didžiosioms metų šventėms LNDT įvyks vaizdinga premjera vaikams ir jaunimui – „Kaulinis senis ant geležinio kalno“. Mintis sukurti spektaklį pagal Birutės Žilytės iliustracijas gimė LNDT generaliniam direktoriui Martynui Budraičiui: „Idėja, kad reikėtų atgaivinti teatre Birutės kūrybą atėjo netikėtai, kai pervežiau visas vaikystės knygas į savo sodybą. Vėl bevartant tas knygas kilo mintis dailininkės nupieštus pasaulius atgaivinti scenoje.“
> skaityti daugiau

2016 / 11 / 25 Naujiena

Teatre buvo atidaryta gerumo akcija „Susitikim prie kavos puodelio“

Artėjant jaukiausioms metų šventėms, Vilniaus meras Remigijus Šimašius paskelbė gerumo akcijos senjorams „Susitikim prie kavos puodelio“ pradžią. Tradicija tapusi ir senjorų itin laukiama akcija kviečia garbaus amžiaus vilniečius vaišintis nemokama kava ar arbata akcijos kavinėse. Akcijos partneriu tapęs Lietuvos nacionalinis dramos teatras nuo šiandien senjorams pradėjo siūlyti įsigyti bilietų į spektaklius už specialią kainą. Šiandien pradėjus prekiauti akcijos bilietais, per pirmąsias tris akcijos valandas senjorams buvo parduota beveik 400 bilietų.
> skaityti daugiau