LNDT Naujienos

2018 / 06 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Atsisveikinimas su „Visuomenės priešu“

Daiva Šabasevičienė

Birželio 21 d. buvo suvaidintas Henriko Ibseno „Visuomenės priešas“, kurį 2011 m. LNDT pastatė Jonas Vaitkus. Tai ne tik paskutinis šio sezono spektaklis – tai paskutinis spektaklis prieš didžiąją teatro rekonstrukciją. Griūvančių ir netrukus griūsiančių kai kurių teatro sienų įvaizdžiai – paskutinis sezono simbolis. Į kelis klausimus apie „Visuomenės priešą“ atsako pagrindiniai vaidmenų atlikėjai.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Visuomenės priešas“ – pabaiga ir pradžia

Daiva Šabasevičienė

Šį ketvirtadienį, birželio 21 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras parodys paskutinį šio sezono spektaklį – Henriko Ibseno „Visuomenės priešas“, kurį režisavo Jonas Vaitkus. Kartu tai bus paskutinis spektaklis prieš pradedant šio teatro rekonstrukciją, kuri truks iki 2020-ųjų. „Visuomenės priešas“ gimė 2011-11-11. Keturi vienuoliktukai reikšmingi net keliais aspektais.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Suvaidintas 100-asis „Išvarymas“

Aušra Pociūtė

Birželio 15 d. populiarusis „Išvarymas“ buvo parodytas 100-ąjį kartą. Šimtasis rodymas buvo ypatingas dėl netikėtumų žiūrovams ir dėl to, kad tai vienas paskutinių rodymų Didžiojoje LNDT scenoje. Bent jau artimiausius dvejus metus teatre jo pamatyti nebus galimybės – spektaklis dėl pastato rekonstrukcijos rudenį persikels į arenas. Oskaras Koršunovas, Saulius Prūsaitis, Vytautas Anužis, Marius Repšys, Kęstutis Cicėnas ir Gailė Butvilaitė pasakoja apie spektaklį.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 18 Naujiena

Šimtas „Išvarymų“

Daiva Šabasevičienė

Penktadienį šimtąjį kartą suvaidintas „Išvarymas“. Šio spektaklio meninė sugestija tokia stipri, kad tampriausiu būdu valdo tiek žiūrovus, tiek pačius aktorius. Vaidinantys šimtąjį kartą aktoriai pasiekė tokias improvizacines aukštumas, kurios prilygo kiekvieno personažo mažesniems, didesniems ar patiems didžiausiems benefisams. Beveik keturios dešimtys aktorių išgyveno euforiją, prilygstančią šimtamečiui žmogui.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Apie laimės diktatūrą. Interviu su M. Jančiausku ir G. Palekaite

Daiva Šabasevičienė

Birželio 14 dieną LNDT pristatys paskutinę šio sezono premjerą – garsaus britų dramaturgo Martino Crimpo dramą „Laimės respublikoje“. „Mane kaip režisierių ši medžiaga itin sudomino žanrų požiūriu, nes apie visiškai skirtingus pasaulius kalbama skirtinga stilistine kalba. Pirmas pasaulis – „Šeimos griovimas“ – mane patraukė dėl subjektyvių dalykų, pamačiau ne kartą sutiktų šeimų atvaizdą. „Kalėdinė“ psichozė, kuri persmelkia ir pjesės personažus, ir apskritai žmones, yra labai atpažįstama“, – sako Mantas Jančiauskas.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatras ieško naujų vėjų: LNDT skelbia tarptautinį konkursą

Įvairių sričių jaunieji menininkai iki 35-erių metų yra kviečiami siūlyti idėjas naujai kuriamai, tarpdisciplininei ir eksperimentinei platformai, kuruojamai Lietuvos nacionalinio dramos teatro. Įdomiausių pasiūlymų autoriai gaus progą savo idėjas pristatyti scenoje. Šiemet LNDT žiūrovams pristatomos trys jaunų kūrėjų premjeros: „Trijulis aukštyn kojom“ „Voicekas“ ir „Laimės respublikoje“. Naujo konkurso raktažodžiai: namai, jų stygius, migracija, bendruomenė. Dalyvauti jame kviečiami menininkai iš Lietuvos ir užsienio.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT sezoną užbaigs aštriu brito kūriniu „Laimės respublikoje“

78-ąjį sezoną LNDT užbaigs jauno režisieriaus Manto Jančiausko režisuotu spektakliu „Laimės respublikoje“. Tai trečioji LNDT įgyvendinamos Jaunųjų kūrėjų programos premjera, pristatyta šiais metais. Netrukus LNDT skelbs naujo konkurso pradžią ir kvies jaunuosius menininkus siūlyti idėjas. „Laimės respublikoje“ premjera įvyks birželio 14 d. Mažojoje salėje.
> skaityti daugiau

2018 / 05 / 29 Pranešimas spaudai | Naujiena

Voicekas kaip idėja

Daiva Šabasevičienė

Šį savaitgalį, birželio 1, 2 dienomis, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks spektaklio „Voicekas“ premjera. Pasak režisieriaus, Büchnerio kūrybos bruožai ir amžinai likęs jaunas žvilgsnis į neteisybę yra didžiausias įkvėpimas mąstant apie Voiceką kaip idėją. Daiva Šabasevičienė kalbina spektaklio režisierių Antaną Obcarską.
> skaityti daugiau

2018 / 05 / 28 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Išvarymas“ iš teatro keliasi į arenų scenas

„Mūsų spektaklis „Išvarymas“ susikrauna skudurus ir keliauja į Lietuvos arenas“, – taip Vandalas (aktorius Marius Repšys) skelbia vieną pagrindinių naujo Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) sezono naujienų. Vasarą prie įėjimo į LNDT Didžiąją salę prasidės ilgai planuotos pastato rekonstrukcijos darbai, tad šios salės spektakliai iškeliauja į kitas rodymo vietas. Mažoji LNDT salė veiks iki metų pabaigos.
> skaityti daugiau

2018 / 05 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tarptautinį teatro festivalį „Kontakt“ Torunėje pradės LNDT „Lokis“

Gegužės 19 d. Torunėje prasideda Tarptautinis teatro festivalis „Kontakt“. Pačią pirmąją dieną vieno svarbiausių ir giliausias tradicijas turinčių šiuolaikinio teatro forumų Lenkijoje žiūrovai turės progą pamatyti Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklį „Lokis“, pelniusį daugiausia Auksinių scenos kryžių už 2017 metais sukurtus teatro darbus.
> skaityti daugiau