LNDT Naujienos

2018 / 10 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Kviečiame aktorius į atranką

2020-ųjų rugsėjį Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatys naują lenkų režisieriaus, dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureato, Łukaszo Twarkowskio spektaklį. Łukaszas Twarkowskis režisavo LNDT rodytus spektaklius „Lokis“ ir „Juoda saulė“ bei kūrė vaizdo projekcijas Krystiano Lupos spektakliui „Didvyrių aikštė“. Kviečiame aktorius registruotis į atranką, kuri vyks Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.
> skaityti daugiau

2018 / 10 / 05 Naujiena

„Genijų“ krašte pokyčiai vyksta lėčiau. Interviu su G. Palekaite

Daiva Šabasevičienė, 7md.lt

Šiandien teatro pasaulyje vis dažniau matomi Godos Palekaitės darbai. Pradėjusi nuo scenografijos, pastaruoju metu ji „lipa“ iš tradicinio teatro rėmų ir tampa vis universalesne menininke. Naujausią jos darbą spektaklyje „Durys“ išvysime spalio 5, 6 d. Anykščių kultūros centre. Šis norvegų režisieriaus ir choreografo Jo Strømgreno Lietuvos nacionaliniame dramos teatre kuriamas spektaklis vėliau bus parodytas Kaune, Vilniuje ir Osle.
> skaityti daugiau

2018 / 10 / 03 Naujiena

Tarptautiniame monodramų festivalyje „Marija“ Kijeve – „Ledo vaikai“

Spalio 4–9 dienomis Kijeve vyks penkioliktasis tarptautinis monodramų festivalis „Marija“, pavadintas garsios XX a. pirmosios pusės ukrainiečių aktorės Marijos Zankoveckos vardu. Į festivalį pakviestas Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Ledo vaikai“ – autorinis aktorės ir režisierės Birutės Mar darbas.
> skaityti daugiau

2018 / 10 / 02 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vilniaus polis atėjo į „Išvarymą“ arenoje

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre dar pavasarį atšventęs savo šimtąjį gimtadienį – nes spektaklis kiekvieną kartą gimsta iš naujo – Mariaus Ivaškevičiaus „Išvarymas“, kurį 2011 m. prieš pat Kalėdas Lietuvos nacionalinio dramos teatro žiūrovams padovanojo Oskaras Koršunovas, šį rudenį „išlipo“ iš dramos teatrams nustatytų „normų“ ir iškeliavo į platų pasaulį. Šimtą antrąjį ir šimtą trečiąjį spektaklį aktoriai vaidino bene didžiausioje ir, tarytum, normaliam menui gimti neįmanomoje erdvėje – „Siemens“ arenoje. Ir teatras, ir visuomenė su siaubu laukė šio įvykio.
> skaityti daugiau

2018 / 09 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

Už „Durų“ – laisvė mąstyti

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras spalio 5 d. pristatys pirmąją šio sezono premjerą – „Durys“. Ji įvyks Anykščių kultūros centre, vėliau bus vaidinama Kaune, Vilniuje, Osle. Apie spektaklį ir jo pagrindinį kūrėją Jo Strømgreną mintimis dalinasi aktoriai: Diana Anevičiūtė, Žygimantė Jakštaitė, Augustė Pociūtė, Rytis Saladžius, Rasa Samuolytė, Mantas Stabačinskas, Ugnė Šiaučiūnaitė ir Rimantė Valiukaitė.
> skaityti daugiau

2018 / 09 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT uždengė mūzas. Prasideda rekonstrukcija

Rugsėjo 20 dieną Lietuvos nacionalinį dramos teatrą puošianti skulptūra „Mūzų šventė“ buvo uždengta dvejiems metams – taip teatras skelbia pastato rekonstrukcijos pradžią. 2020-ais metais tikimasi pakviesti žiūrovus į atnaujintą teatrą, kuriame bus sutvarkytos šildymo ir vėdinimo sistemos, sutvarkytos žiūrovų erdvės ir pastatytos dvi naujos modernios salės.
> skaityti daugiau

2018 / 09 / 17 Naujiena

LNDT spektaklis „Mūsų klasė“ dalyvauja Šimtmečio valstybių sostinių festivalyje Bukarešte

Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Mūsų klasė“ išvyko į Rumunijos sostinę Bukareštą. Spektaklis įtrauktas į Šimtmečio valstybių sostinių festivalio programą, kurioje pristatomi spektakliai, parodos, kino seansai, poezijos skaitymai, muzikos koncertai. „Mūsų klasė“ buvo vaidinama rugsėjo 16 d. Nacionaliniame Rumunijos teatre.
> skaityti daugiau

2018 / 09 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vilniuje bus vaidinama prancūziška „Tartiufo“ versija

Septyniasdešimt devintąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezoną pradeda Avinjono festivalyje triumfavęs „Tartiufas“. Šis Oskaro Koršunovo spektaklis rugsėjo 18 ir 19 dienomis bus vaidinamas Lietuvos rusų dramos teatre. Žiūrovai tik du kartus turės galimybę pamatyti tą spektaklio variantą, kuris sužavėjo ir išrankius Prancūzijos kritikus, ir Avinjono festivalio publiką. Vėliau vėl bus vaidinama lietuviškoji šio spektaklio versija.
> skaityti daugiau

2018 / 09 / 11 Naujiena

Prieš uždengiant teatro mūzas – keltuvas asmenukėms

Jau kitą savaitę virš pagrindinio įėjimo esanti Stanislovo Kuzmos skulptūra „Mūzų šventė“ bus uždengta, siekiant apsaugoti ją rekonstrukcijos metu. Kadangi ši skulptūra yra labai mėgstama Vilniaus turistų ir gyventojų ir labai dažnai fotografuojama, teatras sudaro išskirtines sąlygas įsiamžinti prie mūzų prieš prasidėsiančius darbus. Ketvirtadienį, rugsėjo 13 d., nuo 12 iki 16 val. prie pagrindinio Lietuvos nacionalinio dramos teatro įėjimo veiks keltuvas, visus norinčius kelsiantis arčiau mūzų.
> skaityti daugiau

2018 / 09 / 10 Naujiena

„Tartiufas“ – teatro kirtis per paskutines dešimt minučių

Bernardinai.lt

Neseniai Lietuvos nacionalinį dramos teatrą pasiekė naujos publikacijos, pasirodžiusios Prancūzijos leidiniuose, apie Avinjono teatro festivalyje rodytą LNDT spektaklį „Tartiufas“. Teatras dalijasi į lietuvių kalbą išverstomis recenzijomis ir kviečia pamatyti prancūzus sužavėjusį „Tartiufą“ Lietuvos rusų dramos teatre rugsėjo 18 ir 19 dienomis, kur jis persikelia dėl LNDT rekonstrukcijos darbų.
> skaityti daugiau