LNDT Naujienos

2018 / 04 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

Išrinkti šiuolaikinės dramaturgijos konkurso „Versmė“ laimėtojai

Lietuvos nacionalinis dramos teatras skelbia šių metų šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Versmė“ laimėtojus. Komisija geriausiai įvertino tarpdisciplininių menų kūrėjo Vlado Suncovo ir jauno dramaturgo iš Latvijos Matisso Gricmanio idėjas. Savo sumanymus šie du menininkai bus kviečiami plėtoti vasarą kūrybinėse dirbtuvėse su britų teatro kolektyvo „Look left look right“ režisiere Mimi Poskitt ir lenkų-prancūzų teatro režisiere Anna Smolar. Rudenį kūrybiniai projektai bus pristatomi žiūrovams.
> skaityti daugiau

2018 / 04 / 17 Pranešimas spaudai | Naujiena

Pasaulis aukštyn kojom – naujame spektaklyje vaikams

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre prasidėjo naujo spektaklio 4–7 metų vaikams repeticijos. Premjerą apie draugystę ir mokymąsi priimti kitaip mąstančius „Trijulis aukštyn kojom“ kuria režisierė Giedrė Kriaučionytė ir žiūrovams ją pristatys jau gegužę. Spektaklis „Trijulis aukštyn kojom“ pasakoja apie du draugus, turinčius savo įprastą rutiną, kurią sudrumsčia staiga atsiradęs trečias.
> skaityti daugiau

2018 / 04 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

Garsusis Avinjono festivalis atsirinko LNDT „Tartiufą“

Aušra Pociūtė

Vienas seniausių ir garsiausių Avinjono teatro festivalis praeitą savaitę paskelbė 2018 m. metų programą. Spaudos konferencijos metu oficialiai pranešta, kad liepos 17–21 d. „Opera Confluence“ salėje bus rodomas Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis – Molière‘o „Tartiufas“, režisuotas Oskaro Koršunovo.
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 28 Naujiena

„Auksiniuose scenos kryžiuose“ triumfavo LDNT spektaklis „Lokis“

Tarptautinę teatro dieną vykusioje „Auksinių scenos kryžių 2017“ apdovanojimo ceremonijoje triumfavo LNDT „Lokis“, pelnęs net keturis apdovanojimus. Už geriausią režisūrą apdovanotas Łukasz Twarkowski, už pagrindinį dramos aktorės vaidmenį – Airida Gintautaite, už nepagrindinį dramos aktoriaus vaidmenį – Vainius Sodeika, už geriausias vaizdo projekcijas – Jakub Lech. Spektaklyje #beskambučio vaidinanti Kamilė Petruškevičiūtė pelnė „Auksinį scenos kryžių“ už geriausią nepagrindinį dramos aktorės vaidmenį!
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 23 Naujiena

Aktoriai apie „Boriso Godunovo“ gastroles Ukrainoje

Daiva Šabasevičienė

Prieš porą dienų dalis LNDT trupės grįžo iš gastrolių Ukrainoje, kur kovo 16 d. Lvove, Marijos Zankoveckos nacionaliniame dramos teatre, suvaidino Aleksandro Puškino „Borisą Godunovą“. Dėl įtemptos padėties Ukrainoje jokios valstybinės institucijos negalėjo remti šių gastrolių, todėl teko rinkti privačias lėšas. Apie šią išskirtinę kelionę įspūdžiais dalinasi keli šio spektaklio aktoriai.
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 22 Naujiena

Teatre vėl vyks kūrybinės dirbtuvės „Mokytojas=Režisierius“

Lietuvos nacionalinis dramos teatras dalyvauja antrojoje kultūros edukacijos savaitėje „Menų dūzgės“. Balandžio 6 d. teatras kviečia į kūrybines dirbtuves „Mokytojas=Režisierius“ bendrojo ugdymo mokyklų įvairių dalykų mokytojus, švietimo pagalbos specialistus, neformaliojo vaikų švietimo teikėjus, specialistus, dirbančius vaikų globos įstaigose, vaikų dienos centruose, jaunimo klubuose, nevyriausybinėse organizacijose.
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT pradėjo edukacijos projektus 3 Lietuvos miestuose

Anykščiuose, Šalčininkuose ir Visagine nuo kovo pradžios Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pradėjo vykdyti du edukacinius projektus, skirtus vyresniųjų klasių mokiniams. Iniciatyvos sumanytojai teigia, kad regionuose jaunuoliams trūksta socialinių ir kultūrinių kompetencijų, jie turi ribotas galimybes susipažinti su teatru, tad rengti tokius užsiėmimus yra itin aktualu, be to, jie skatina bendradarbiavimą ir su vietos bendruomene.
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Borisas Godunovas“ išvyksta į Lvovą

Šiandien, kovo 14 d., didelė Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės dalis išvyko į gastroles Ukrainoje. Kovo 16 d. Lvove, Marijos Zankoveckos nacionaliniame dramos teatre žiūrovai turės galimybę išvysti vieną geriausių Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklių – Aleksandro Puškino „Borisą Godunovą“, kurį 2015 metais sukūrė Eimuntas Nekrošius.
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Šalčia Jono Tertelio akimis

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro jaunieji kūrėjai rengia premjerą „Nežinoma žemė. Šalčia“, kurios dėmesys sutelktas į Šalčininkų rajono bendruomenę. Daiva Šabasevičienė kalbina spektaklio koncepcijos autorių ir režisierių Joną Tertelį. Kodėl šalčininkiečiai važiuodami į Vilnių sako: „Važiuojam į Lietuvą“, ką vietiniai žino apie faktą, kad pas kunigą Povilą Hrinaškevičių 1821 m. viešėjęs Adomas Mickevičius Šalčininkų kapinėse stebėjo Vėlinių apeigas, o vėliau jas aprašė savo garsiojoje dramoje, kokiais principais su tikromis žmonių istorijomis dirba aktoriai ir kokių prietarų turi šalčininkiečiai?
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 12 Naujiena

Spektakliui „Lokis“ – net 9 Auksinių scenos kryžių nominacijos

Kovo 12 d. Lietuvos kultūros ministerija paskelbė 2017-ųjų metų Auksinių scenos kryžių nominantus premijoms gauti. Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Lokis“ nominuotas net 9 apdovanojimams 7-iose kategorijose. Taip pat nominuoti ir spektaklių „Tartiufas“, „Žalia pievelė“ bei „#beskambučio“ kūrėjai.
> skaityti daugiau