LNDT Naujienos

2017 / 09 / 21 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Tartiufas“ pašieps netikrus teisuolius

Rugsėjo 27, 28 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks Molière‘o „Tartiufo“ premjera. Kalbėdamas apie būsimą spektaklį režisierius Oskaras Koršunovas sako, kad statyti komediją yra pats sudėtingiausias uždavinys, tačiau jis su komanda tikisi šia komedija į teatrą sugrąžinti tikrą dionisišką juoką. Nuo pat pradžių kalbėdamas apie „Tartiufą“, O. Koršunovas neslėpė spektaklio sąsajų su dabartine valdžia.
> skaityti daugiau

2017 / 09 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Force majeure LNDT – „Tartiufas“ grįžta

Praėjusį teatro sezoną bene didžiausiu nusivylimu teatro pasaulyje tapo ilgai laukto spektaklio „Tartiufas“ atšaukimas. Beveik du tūkstančiai žiūrovų grąžino bilietus, atgavo sumokėtus pinigus ir ilgai laukto spektaklio nepamatė. Viešumoje pasigirdo įvairių versijų, viena iš jų buvo neva spektaklis atšaukiamas dėl valdžios cenzūros, kurios griebtasi dėl itin drąsių režisieriaus deklaracijų. Ar taip yra iš tiesų, žiūrovai galės jau greitai įsitikinti patys, nes po ilgų svarstymų nuspręsta spektaklį sugrąžinti į LNDT Didžiąją sceną.
> skaityti daugiau

2017 / 09 / 14 Naujiena

„Kankinyje“ mokytoją Rot nuo šiol vaidins Beata Tiškevič

Rugsėjo 16 dieną Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklyje „Kankinys“ (rež. O. Koršunovas) žiūrovai išvys naują aktorę – nuo šiol biologijos mokytoją Eriką Rot vietoje Monikos Vaičiulytės vaidins Beata Tiškevič. Tai ne pirmas Beatos Tiškevič vaidmuo Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – ji taip pat vaidina Árpádo Schillingo režisuotame spektaklyje „Didis blogis“. Šiuo metu aktorė intensyviai repetuoja ir ruošiasi naujam pasirodymui „Kankinyje“.
> skaityti daugiau

2017 / 09 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Režisierius Łukaszas Twarkowskis apie „Lokio“ premjerą

Daiva Šabasevičienė

„Kiekviename projekte man svarbiausia kuo ilgesnis repeticijų laikotarpis. Man būtina sukurti bendrą mikropasaulį ir bendrus tikslus, kuriuos drauge nustato spektaklio kūrėjai ir aktoriai, sukurti aplinką ir kalbą, su kurios pagalba galėtume sklandžiai toje aplinkoje judėti. „Lokio“ komandos atveju nuo pat pradžių jautėsi nepaprastas aktorių atsidavimas ir įsitraukimas į projektą. Nuolat jutau, kad susitiko kūrybinio nuotykio partneriai, trokštantys išsakyti savo asmeniškas mintis ir pasiryžę dalintis atsakomybe už bendrą kūrybinį rezultatą“, – pasakoja LOKIO režisierius L. Twarkowskis.
> skaityti daugiau

2017 / 09 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

Atvirukas iš Sankt Peterburgo

Rolandas Rastauskas

1756 metų rugpjūčio 30-ąją imperatorienės Jelizavetos Petrovnos įsaku Sankt Peterburge buvo įkurtas teatras tragedijoms ir komedijoms rodyti. Jis tapo pirmuoju viešuoju valstybiniu Rusijos teatru. Šiandien jis laikomas klasicizmo epochos teatrinės architektūros šedevru ir patenka į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Ir nors oficialus jo pavadinimas – Rusijos valstybinis akademinis A. S. Puškino dramos teatras, teatralai jį vadina paprastai – „Aleksandrinka“. Rugsėjo 1-2 dienomis šioje legendinėje scenoje Lietuvos nacionalinis dramos teatras parodė Krystiano Lupos spektaklį „Didvyrių aikštė“.
> skaityti daugiau

2017 / 09 / 08 Naujiena

LNDT „Pokalbius NE apie teatrą“ nuo šiol ves Kristupas Sabolius

Praeitais metais susidomėjimo sulaukę Lietuvos nacionalinio dramos teatro „Pokalbiai NE apie teatrą“ sugrįžta į teatro fojė. Pernai susitikimus moderavusį Karolį Kaupinį šiemet pakeis filosofas ir rašytojas Kristupas Sabolius. Pirmajam pokalbiui jis pasirinko temą, glaudžiai susijusią su 78-uoju LNDT sezonu „Po tiesos mirties“.
> skaityti daugiau

2017 / 09 / 08 Naujiena

Skelbiami papildomi VOKIETUKŲ rodymai

Kadangi visi bilietai į spektaklį „Vokietukai“ buvo greitai išpirkti, Lietuvos nacionalinis dramos teatras skelbia tris papildomus rodymus rugsėjo 24 d., sekmadienį. Išgirsti „vokietukų“ pasakojimus bevaikštant po Vilniaus Vingio parką žiūrovai galės 15.00, 16.15 ir 17.30 val. Spektaklyje vaidina Aidas Jurgaitis, Neringa Krunglevičiūtė, Gabrielė Ladygaitė, Pijus Narijauskas, Miglė Polikevičiūtė, Eglė Špokaitė, Jūratė Vilūnaitė.
> skaityti daugiau

2017 / 09 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Naują sezoną LNDT pradeda tiesos paieškomis spektaklyje „Lokis“

Pasiklausyti apie naują 78-ą sezoną Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvietė teatro vestibiulyje, prieš didelį ištemptą tentą, informuojantį, kad už jo vis dar vyksta naujo nacionalinio SPA įrengimo darbai. Vestibiulyje girdėjosi statybų triukšmas. Taip teatras pristatė sezoną „Po tiesos mirties“.
> skaityti daugiau

2017 / 08 / 29 Pranešimas spaudai | Naujiena

LOKIO aktoriai apie artėjančią premjerą

Lietuvos nacionalinis dramos teatras intensyviai ruošiasi pirmajai 78-ojo sezono Didžiosios salės premjerai. Rugsėjo 14 d. bus pristatytas spektaklis „Lokis“, kuriamas Prospero Mérimée novelės „Lokys“, Bertrand‘o Cantat ir Vito Luckaus gyvenimo ir kūrybos motyvais. Spektaklio režisierius – Łukaszas Twarkowskis, Lietuvoje 2015 metais apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi už Krystiano Lupos spektakliui „Didvyrių aikštė“ sukurtas vaizdo projekcijas.
> skaityti daugiau

2017 / 08 / 28 Naujiena

Atminties teatras Vingio parke. Interviu su Sonya Schönberger

Daiva Šabasevičienė

Pirmoji Lietuvos nacionalinio dramos teatro naujojo, 78-ojo sezono premjera – nuo rugsėjo 2 iki 17 d. savaitgaliais vyksiantis Lietuvoje dar nepatirtas teatro renginys „Vokietukai“. Tai kūrinys apie skaudžią XX a. antrosios pusės temą – po II pasaulinio karo be artimųjų likusių Rytų Prūsijos vaikų, prieglobsčio ieškojusių gretimose šalyse, likimus. Likus kelioms dienoms iki pirmųjų „Vokietukų“ spektaklių, kalbamės su režisiere Sonya Schönberger.
> skaityti daugiau