LNDT Naujienos

2018 / 08 / 08 Naujiena

Prancūzijos kritikų atsiliepimai apie LNDT „Tartiufą“

Liepos 17–21 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Tartiufas“, kurį režisavo Oskaras Koršunovas, sėkmingai buvo parodytas viename seniausių ir labiausiai vertinamų Europoje Avinjono teatro festivalyje. Ši Molière‘o komedija dalyvavo pagrindinėje festivalio programoje, kurioje buvo pristatyti garsiausių pasaulio režisierių darbai. Net penki spektakliai vyko „Opera Confluence“ salėje. Kviečiame susipažinti su į lietuvių kalbą išverstomis recenzijomis, skirtomis pasirodžiusiomis prancūzų spaudoje.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Tartiufo“ sėkmė Avinjono festivalyje (video)

Daiva Šabasevičienė

Liepos 17–21 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis – Molière‘o „Tartiufas“ – penkis kartus buvo suvaidintas garsiojo tarptautinio Avinjono festivalio pagrindinėje programoje ir susilaukė stulbinamos sėkmės. Lietuvos teatras Avinjono festivalio žiūrovams tampa vis labiau žinomas.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 23 Naujiena

Avinjonas. Oskaras Koršunovas iš arti šauna į visus tartiufus

Marie-José Sirach

Atrodytų, kad Molière‘o pjesė pasmerkta būti amžina. Gerai apsižvalgykite: kiek savanaudžių tartiufų šlaistosi aplink? Kiek? Kai tik kalbama apie valdžios – patriarchalinės, religinės, politinės – perėmimą, tartiufų daugybė. Metafora akivaizdi – ir Molière‘o tekste, ir Koršunovo spektaklyje. Jo Tartiufas kilęs iš kruopščiai Molière‘o sukurto personažo, kurį šis bus perėmęs iš Shakespeare‘o. Iki begalybės suvešėjęs cinizmas, akiplėšiškiausias melas, nuolatinės išdavystės. Koršunovas galvoja apie buvusio Rytų bloko valstybių vadovus.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 18 Naujiena

Netekome kolegės Viktorijos Ivanovos. Atsisveikinimas liepos 25 d.

Liepos 17 d. netikėtai mirė Lietuvos nacionalinio dramos teatro kultūros projektų vadybininkė Viktorija Ivanova (g. 1988 m.). Lietuvos nacionalinis dramos teatras nuoširdžiai užjaučia Viktorijos artimuosius ir draugus. Viktorija Lietuvos nacionaliniame dramos teatre dirbo nuo 2015 m., koordinavo tarptautinius teatro projektus, kelerius metus kuravo festivalį „Versmė“ ir Šiuolaikinės dramaturgijos skaitymus.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 16 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionalinio dramos teatro „Tartiufas“ išvyko į Avinjoną

Daiva Šabasevičienė

Ankstų sekmadienio, liepos 15 dienos, rytą Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorių grupė ir būrys techninių bei spektaklių aptarnavimo darbuotojų išvyko į Avinjoną, kur liepos 17 d. pradės penkių Molière‘o komedijos „Tartiufas“ spektaklių seriją. Šis Oskaro Koršunovo režisuotas spektaklis įtrauktas tarptautinio Avinjono festivalio pagrindinę programą.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Naujas LNDT spektaklis „Durys“ – apie amžiną norą į ten, kur geriau

Aušra Pociūtė

Dėl numatomų pastato rekonstrukcijos darbų pirmąją naujo, 79 sezono, premjerą Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pristatys Anykščių kultūros centre spalio 5 dieną. Tai bus pirmasis garsaus Skandinavijos teatro ir šokio kūrėjo Jo Strømgreno spektaklis Lietuvoje, kuriamas Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui, nors mūsų šalyje savo darbus menininkas pristatė jau ne kartą.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

TARTIUFAS ruošiasi į Avinjoną. Prancūziškų publikacijų ištraukos

Liepos 17–21 dienomis spektaklis „Tartiufas“, kurį režisavo Oskaras Koršunovas, bus parodytas viename seniausių ir labiausiai vertinamų Europoje Avinjono teatro festivalyje. Ši Molière‘o komedija įtraukta į pagrindinę festivalio programą. Į Oskarą Koršunovą su klausimais apie „Tartiufą“ kreipėsi ir tebesikreipia kritikai, žurnalistai iš įvairių prancūziškų leidinių. Pateikiame kai kurias pokalbių ištraukas iš „La Terrasse“, „Théâtral Magazine“ ir „Festival d‘Avignon“.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 28 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lenkų kritikai apie LOKĮ Torunėje ir Varšuvoje

Pateikiame Lenkijos teatro kritikų recenzijų apie spektaklį LOKIS, kuris gegužės 19 d. viešėjo tarptautiniame teatro festivalyje „Kontakt“, ir gegužės 27 d. buvo rodomas 38-ųjų Varšuvos teatro susitikimų programoje Nacionaliniame teatre. Iš lenkų kalbos išvertė Helmutas Šabasevičius.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Atsisveikinimas su „Visuomenės priešu“

Daiva Šabasevičienė

Birželio 21 d. buvo suvaidintas Henriko Ibseno „Visuomenės priešas“, kurį 2011 m. LNDT pastatė Jonas Vaitkus. Tai ne tik paskutinis šio sezono spektaklis – tai paskutinis spektaklis prieš didžiąją teatro rekonstrukciją. Griūvančių ir netrukus griūsiančių kai kurių teatro sienų įvaizdžiai – paskutinis sezono simbolis. Į kelis klausimus apie „Visuomenės priešą“ atsako pagrindiniai vaidmenų atlikėjai.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Visuomenės priešas“ – pabaiga ir pradžia

Daiva Šabasevičienė

Šį ketvirtadienį, birželio 21 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras parodys paskutinį šio sezono spektaklį – Henriko Ibseno „Visuomenės priešas“, kurį režisavo Jonas Vaitkus. Kartu tai bus paskutinis spektaklis prieš pradedant šio teatro rekonstrukciją, kuri truks iki 2020-ųjų. „Visuomenės priešas“ gimė 2011-11-11. Keturi vienuoliktukai reikšmingi net keliais aspektais.
> skaityti daugiau