LNDT Naujienos

2017 / 07 / 24 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vėl organizuojama Vilniaus vasaros teatro mokykla

Pernai didelio pasisekimo sulaukusi Vilniaus vasaros teatro mokykla sugrįžta. Organizatoriai – menų agentūra „Artscape“ ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras – teatro profesionalus rugpjūčio 1–7 dienomis kviečia kelti kvalifikaciją ir tobulintis net keturių garsių užsienio lektorių užsiėmimuose. Dalyvių laukia vienos iš „Blast Theory“ įkūrėjų paskaita, seminaras apie komandinį darbą scenoje, užsiėmimai rašantiems teatro kūrėjams ir nemokama paskaita apie dokumentinį ir taikomąjį teatrą.
> skaityti daugiau

2017 / 07 / 14 Naujiena

Islandijos nacionalinio radijo laidos ištraukos apie Yanos Ross režisuotas „Tris seseris“

María-Kristjánsdóttir

Mane, kaip visuomet, sužavėjo tai, kaip Yana Ross dirba su garsiomis, seniai sukurtomis, pjesėmis – ji atranda naujų aspektų, supina juos savo galingoje vaizduotėje, užduoda aktualius, objektyvius klausimus, nuolat mus stebina ir sukrečia iki kaulų smegenų. Manau, kad šis pastatymas ne tik atskleidžia beviltišką mažųjų pasaulio valstybių padėtį, bet ir kritiškai žvelgia į visas valstybes ar įtakingas grupes, kurios pelnosi iš ginklų gamybos ir apgaule priverčia mažas valstybes su jomis bendradarbiauti.
> skaityti daugiau

2017 / 07 / 05 Naujiena

Kultūros bendruomenės laišką pasirašė per 400 įstaigų ir beveik 1700 asmenų

„Už kultūrą 2017“ iniciatyvinė grupė

Per kelias dienas viešą Lietuvos kultūros bendruomenės laišką pasirašė virš 400 įstaigų ir organizacijų ir beveik 1700 asmenų. Tarp pasirašiusiųjų – visos nacionalinės kultūros ir meno įstaigos, profesinės ir kūrėjų sąjungos, svarbiausi festivaliai, teatrai, bibliotekos, meno galerijos ir t.t. Savo susirūpinimą valdžios požiūriu į kultūrą, jos žmones, deklaruojamų pažadų ir realių darbų neatitikimą išreiškė iškiliausi Lietuvos menininkai ir kūrėjai, apdovanoti garbingiausiais Lietuvos ir tarptautiniais apdovanojimais. Vien nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų tarp pasirašiusiųjų – 43.
> skaityti daugiau

2017 / 07 / 04 Naujiena

Kaip šiandien kalbama apie tiesą. Interviu su Anka Herbut

Daiva Šabasevičienė

Rugsėjo pradžioje lietuvių publikai bus pristatyta Nacionalinio dramos teatro premjera „Lokis“. Spektaklio režisierius – lenkų teatro menininkas Łukaszas Twarkowskis, pernai apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi už Krystiano Lupos spektaklio „Didvyrių aikštė“ vaizdo projekcijas. Kūrinys gimsta įkvėptas Prospero Mérimée novelės „Lokys“, Bertrandʼo Cantat ir Vito Luckaus gyvenimo bei kūrybos.
> skaityti daugiau

2017 / 06 / 28 Naujiena

Lietuvos kultūros bendruomenės viešas laiškas (PAPILDYTA)

Reaguodamos į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl galimo kultūros sektoriaus finansavimo sumažinimo 2018 m., taip pat norėdamos atkreipti dėmesį į tai, kaip menkinamas ir nepripažįstamas kultūros vaidmuo mūsų visuomenėje, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno įstaigos inicijuoja viešą kreipimąsi į svarbiausius šalies asmenis ir institucijas – LR Prezidentę, Seimą, Vyriausybę, LRV Kultūros komitetą – ir kviečia pasirašyti po laišku.
> skaityti daugiau

2017 / 06 / 23 Naujiena

Naujovė LNDT: Jauno žmogaus nuolaida – 25 proc.

Birželio 21 dieną Lietuvos nacionalinis dramos teatras pradėjo bilietų į naujo, 78 sezono spektaklius prekybą. Iki rudens (iki rugpjūčio 31 d.) bilietus į spektaklius galima įsigyti iki 40 proc. pigiau, o bilietai į premjeras kainuoja nuo 6 eurų. Bilietų už specialią kainą kiekis yra ribotas. Teatras taip pat pristato naujovę – Jauno žmogaus nuolaidą. Ji bus taikoma 7–25 amžiaus asmenims. Teatras siekia suteikti galimybę jauniems žmonėms – moksleiviams, studentams ir studijas jau baigusiems bei pirmą darbą pradėjusiems – dažniau lankytis teatre, todėl nuo šiol jiems suteikia net 25 proc. nuolaidą.
> skaityti daugiau

2017 / 06 / 21 Pranešimas spaudai | Naujiena

Prancūzų teatro kritikai geriausiu užsienio spektakliu išrinko LNDT „Didvyrių aikštę“

Birželio 19 d. Paryžiuje, Chaillot teatre, įteikti kasmetiniai Prancūzijos Teatro, muzikos ir šokio kritikų draugijos apdovanojimai. Du iš jų pelnė režisierius Krystianas Lupa: už geriausią 2017 m. Prancūzijoje parodytą užsienio spektaklį (Thomaso Bernhardo „Didvyrių aikštė”, Lietuvos nacionalinis dramos teatras) bei už geriausią teatrui skirtą knygą (Krystian Lupa, „Utopia. Lettres aux acteurs“ (liet. Utopija. Laiškai aktoriams), kurią iš lenkų kalbos išvertė Eric Veaux ir Agnieszka Zgieb).
> skaityti daugiau

2017 / 06 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT „Išvaryme“ keičiasi pagrindinių vaidmenų aktoriai

Aušra Pociūtė

Pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę Oskaro Koršunovo režisuotas „Išvarymas“ yra pats populiariausias Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis. 78-ajame LNDT sezone „Išvarymo“ žiūrovų laukia nauji pagrindinių vaidmenų aktoriai. Nuo rudens pagrindinį Beno vaidmenį vietoje Ainio Storpirščio atliks Kęstutis Cicėnas, o Eglę vietoje Monikos Vaičiulytės vaidins Gailė Butvilaitė. Naujuosius aktorius žiūrovai galės pamatyti ir birželio 27 dieną, o birželio 28 dieną 77-ąjį sezoną užbaigs ir paskutinį kartą pasirodys Monikos Vaičiulytės ir Ainio Storpirščio duetas.
> skaityti daugiau

2017 / 06 / 19 Naujiena

Kviečiame registruotis į taikomojo teatro kūrybines dirbtuves

Taikomojo teatro dirbtuvės – tai neformalaus ugdymo projektas, skirtas teatro profesionalams, teatro edukatoriams bei socialiniams pedagogams įgyti žinių ir praktinių įgūdžių taikant interaktyvios dramos metodus darbe su skirtingomis socialinėmis grupėmis. Ypatingas dėmesys bus skiriamas darbo su sudėtingomis grupėmis metodams: paaugliais, tautiškai mišriomis bendruomenėmis, neįgaliaisiais.
> skaityti daugiau

2017 / 06 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

Rolandas Rastauskas: skaitymuose „sugrojami“ brūkšniai ir kableliai

Birželio 20–23 dienomis antrus metus iš eilės vyks Šiuolaikinės dramaturgijos skaitymai. LNDT užsakymu į lietuvių kalbą išverstas žinomų dramaturgų – Yasminos Reza, Ninos Haratischwili, Martino Crimpo ir Carsteno Brandau – pjeses skaitymuose pristatys LNDT dramaturgas Rolandas Rastauskas bei keturi jauni režisieriai: Karolis Vilkas, Giedrė Kriaučionytė, Antanas Obcarskas ir Mantas Jančiauskas. Artėjant skaitymams programos sudarytojas Rolandas Rastauskas pasakoja apie šių metų pjeses ir naujienas ir apie pernykštį Tadeuszo Słobodzianeko pjesės „Jokūbo istorija“ skaitymą.
> skaityti daugiau