2019 / 02 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT žiūrovų laukia „Intymių pokalbių“ tęsinys

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius ir režisierius Vytautas Rumšas 2016 m. pristatė savo režisuotą spektaklį pagal Ingmaro Bergmano pjesę „Intymūs pokalbiai“. Spektaklis sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo. Kovo 14 d. režisierius pakvies į antrą spektaklį pagal to paties autoriaus pjesę – „Scenos iš vedybinio gyvenimo“.
> skaityti daugiau

2019 / 02 / 02 Naujiena

LNDT dalyvauja kultūros paveldo skaitmenizavimo projekte

Lietuvos nacionalinis dramos teatras dalyvauja kultūros paveldo skaitmenizavimo projekte ir siekia išsaugoti archyvinę medžiagą ateities kartoms. Skaitmenizuojant teatro afišas, spektaklių programas ir kitą medžiagą LNDT bendradarbiauja su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.
> skaityti daugiau

2019 / 01 / 28 Pranešimas spaudai | Naujiena

Oskaro Koršunovo pamišėlis Tartiufas (recenzija)

Selim Lander, The IATC journal/Revue de l'AICT, Nr. 18

Avinjono festivalio programos IN publika keista. Ji gali beatodairiškai praryti sunkius varginančius spektaklius kaip Gurshado Shahemano „Jis visada galės pasakyti, kad tai vardan pranašo meilės“, kuris vertas dėmesio tik dėl savo politinio tiesmukumo, ir susiskaldyti vertindama Oskaro Koršunovo „Tartiufą“, nenuginčijamai originaliausią ir inovatyviausią 2018 metų festivalio pasiūlymą.
> skaityti daugiau

2019 / 01 / 25 Naujiena

Dėl Nacionalinės kultūros ir meno premijos skyrimo dramaturgui Mariui Ivaškevičiui

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, teikęs dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus kandidatūrą Nacionalinei kultūros ir meno premijai, kilus diskusijoms viešojoje erdvėje, ar iš autoriaus atimti minėtą premiją, išreiškia palaikymą iškiliam Lietuvos menininkui.
> skaityti daugiau

2019 / 01 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

Pasaulis iš daugybės gabalėlių

Annos R. Burzyńskos recenzija apie spektaklį „Voicekas“

Antano Obcarsko režisuotas „Voicekas“ prasideda ir baigiasi iš garsiakalbio sklindančiu raginimu eiti į Germanwings lėktuvą, vykstantį reisu numeris 9525 iš Barselonos į Diuseldorfą. 2015 metų kovo 27 dieną šis lėktuvas tapo įrankiu, kuriuo savižudybę ir šimto penkiasdešimties asmenų žmogžudystę įvykdė jo antrasis pilotas Andreas Lubitzas: išsekintas nepakeliamo darbo, sergantis depresija, prarandantis regėjimą, klaidingai diagnozuotas ir netinkamai gydytas.
> skaityti daugiau

2019 / 01 / 22 Naujiena

Dainuojanti aktorė, auginanti lelijas. Rasai Rapalytei – 50

Daiva Šabasevičienė

Sausio 22 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Rasa Rapalytė švenčia gražų jubiliejų. Iš Žemaitijos kilusią aktorę geriausiai pažįstame kaip unikalių vokalinių monospektaklių kūrėją ir dainininkę.
> skaityti daugiau

2019 / 01 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Sceninės improvizacijos meistrė. Aktorei Vitalijai Mockevičiūtei – 50

Daiva Šabasevičienė

Vitalija Mockevičiūtė, sausio 11 dieną švenčianti penkiasdešimtmetį, yra viena iš įdomiausių viduriniosios kartos aktorių. Iš pažiūros lyg ir niekuo neišsiskirianti, ji savyje slepia neįkainojamą aktorystės talentą. Šiandien ją galima pavadinti talentingiausia komedinio amplua aktore. Būti komiku, kai pasaulis nejuokingas, nėra paprasta. Tam reikalingas neįtikėtinas budrumas aplinkai, pastabumas mažiausiai detalei ir, svarbiausia, apsiskaitymas.
> skaityti daugiau

2018 / 12 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

Aktorei Jurgai Kalvaitytei – penkiasdešimt!

Daiva Šabasevičienė

Šiandien, gruodžio 19 d., Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Jurga Kalvaitytė švenčia 50-metį. Jurga gimė Kaune, o baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (anuomet dar vadintą konservatorija), įgijo didelę patirtį, nes aktorinį meistriškumą jai dėstė garsi pedagogė, režisierė Dalia Tamulevičiūtė. 1990 metais ji stažavosi Niujorko Juillardo meno mokykloje
> skaityti daugiau

2018 / 12 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vaikų vaizduotę lavina LNDT kūrybinės dirbtuvės „Knyga be paveikslėlių“

Aušra Pociūtė

Lavinti vaikų vaizduotę, skatinti juos skaityti ir laisvai reikšti savo mintis – tokie yra kūrybinių dirbtuvių „Knyga be paveikslėlių“ kūrėjų tikslai. LNDT įgyvendinamas projektas, skirtas 5–9 metų vaikams ir vyksta įvairiose Lietuvos mokyklose arba vaikų dienos centruose. Šios idėjos sumanytojas aktorius Gediminas Rimeika amerikiečio B. J. Novako kūrinį su kolegomis išvertė į lietuvių kalbą.
> skaityti daugiau

2018 / 12 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Kūrybiškumo demonstracija („Durų“ recenzija iš Norvegijos)

Inger Marie Kjølstadmyr, www.dagsavisen.no, 2018 m. spalio 29 d.

Spalio pabaigoje, praėjus vos kelioms savaitėms po premjeros Lietuvoje, Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis Jo Strømgren „Durys“ buvo rodomas Norvegijos operos ir baleto teatre, Osle. Čia jis sulaukė puikių atsiliepimų, o dabar teatras dalinasi pirmąja norvegiška recenzija, išversta į lietuvių kalbą. Kadangi Norvegijoje spektaklio rodymo metu vyko diskusijos dėl valstybinio „Jo Strømgren Kompani“ finansavimo nutraukimo, Inger Marie Kjølstadmyr parašytoje recenzijoje neišvengiamai aptariamas ir tas klausimas.
> skaityti daugiau