LNDT kviečia į Scenografijos dirbtuves, skirtas 5–10 m. vaikams

Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristato naujieną – scenografijos ir kostiumų dirbtuves, skirtas 5–10 metų vaikams. Pirmasis užsiėmimas vyks balandžio 29 d. 13 val., bilietus į šias dirbtuves galima įsigyti jau dabar. Dirbtuves organizuoja ir veda aktorius ir spektaklio „Raudonkepurė“ režisierius Paulius Tamolė bei scenografė Lauryna Liepaitė. Jie, atsižvelgdami į lankytojų amžių, dirbtuvių dalyviams pirmiausiai parodys teatro erdves, scenografijos ir kostiumų kūrimo procesą.

Kaip iš senos kartoninės televizoriaus dėžės pasidaryti nuostabų namą ar net gulbės kostiumą? 

Ar kada pagalvojai, kad nebereikalinga batų dėžutė gali virsti nuostabia teatro kauke ar riterio šarvais? 

O jeigu šaldytuvo dėžė virstų pilimi?

Jeigu nori savo kambaryje susikurti teatrą ar pasimatuoti teatro kostiumą, šios dirbtuvės būtent TAU.

Dirbtuvių tikslas – supažindinti vaikus su scenografo specialybe ir parodyti, kad spektaklio kūrimas gali būti labai smagus procesas, primenantis žaidimą. Vaikai naudodami tik spalvotą popierių, žirkles, klijus, įvairiausias dėžes ir dėžutes kartu sukurs scenografijos elementus ir pasipuoš puikiais kostiumais – taip tapdami ir spektaklio dailininkais, ir aktoriais, ir režisieriais. 

Scenografijos dirbtuvių laikas parinktas teatro lankytojų patogumui – dirbtuvės vyks savaitgaliais 13 val., tarp dviejų spektaklio „Raudonkepurė“ rodymų, tad jose gali apsilankyti arba 12 val. rodymo dalyviai, jau pasibaigus spektakliui arba 15 val. rodymo žiūrovai, belaukdami spektaklio. Vienose kūrybinėse dirbtuvėse gali dalyvauti iki 20 vaikų.