Pranešimai spaudai

2018 / 03 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT pradėjo edukacijos projektus 3 Lietuvos miestuose

Anykščiuose, Šalčininkuose ir Visagine nuo kovo pradžios Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pradėjo vykdyti du edukacinius projektus, skirtus vyresniųjų klasių mokiniams. Iniciatyvos sumanytojai teigia, kad regionuose jaunuoliams trūksta socialinių ir kultūrinių kompetencijų, jie turi ribotas galimybes susipažinti su teatru, tad rengti tokius užsiėmimus yra itin aktualu, be to, jie skatina bendradarbiavimą ir su vietos bendruomene.
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Borisas Godunovas“ išvyksta į Lvovą

Šiandien, kovo 14 d., didelė Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės dalis išvyko į gastroles Ukrainoje. Kovo 16 d. Lvove, Marijos Zankoveckos nacionaliniame dramos teatre žiūrovai turės galimybę išvysti vieną geriausių Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklių – Aleksandro Puškino „Borisą Godunovą“, kurį 2015 metais sukūrė Eimuntas Nekrošius.
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Šalčia Jono Tertelio akimis

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro jaunieji kūrėjai rengia premjerą „Nežinoma žemė. Šalčia“, kurios dėmesys sutelktas į Šalčininkų rajono bendruomenę. Daiva Šabasevičienė kalbina spektaklio koncepcijos autorių ir režisierių Joną Tertelį. Kodėl šalčininkiečiai važiuodami į Vilnių sako: „Važiuojam į Lietuvą“, ką vietiniai žino apie faktą, kad pas kunigą Povilą Hrinaškevičių 1821 m. viešėjęs Adomas Mickevičius Šalčininkų kapinėse stebėjo Vėlinių apeigas, o vėliau jas aprašė savo garsiojoje dramoje, kokiais principais su tikromis žmonių istorijomis dirba aktoriai ir kokių prietarų turi šalčininkiečiai?
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

Atsargiai: tikros istorijos. Interviu su britų kūrėja Mimi Poskitt

Liko savaitė pateikti idėjas dokumentiniams projektams festivalyje VERSMĖ. Belaukiant jaunųjų kūrėjų paraiškų, festivalio organizatorės Agnė Pulokaitė ir Viktorija Ivanova kalbina vieną iš VERSMĖS mentorių, britų teatro kūrėją, kolektyvo „Look left look right” įkūrėją, režisierę Mimi Poskitt. Pernai lapkritį ši menininkė vedė kūrybines dirbtuves VERSMĖS dalyviams, o vasarą, planuojama, padės vystyti konkursą laimėjusių kūrėjų teatro projektus.
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT pristato 3 naujas premjeras. Bilietai jau prekyboje!

Lietuvos nacionalinis dramos teatras tęsia Jaunųjų kūrėjų programą – 2018 m. gegužę ir birželį pristatys trijų jaunų režisierių premjeras. Spektakliai kuriami pagal užsienio autorių pjeses, vienas iš jų skiriamas vaikams. Šiandien Lietuvos nacionalinis dramos teatras pradėjo bilietų į šias premjeras ir kitus gegužę–birželį rodomus repertuarinius spektaklius prekybą.
> skaityti daugiau

2018 / 02 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

Pokalbis su „Nežinoma žemė. Šalčia“ dramaturgais

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) jaunieji kūrėjai rengia premjerą „Nežinoma žemė. Šalčia“, kurios dėmesys sutelktas į Šalčininkų regiono bendruomenę. Premjera Šalčininkuose įvyks kovo 16 d., Vilniuje, LNDT Mažojoje salėje – kovo 22 d. Daiva Šabasevičienė kalbasi su būsimo spektaklio dramaturgais Egle Vitkute ir Andriumi Jevsejevu.
> skaityti daugiau

2018 / 02 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

O. Koršunovas: dabartinė „Katedra“ – tarsi užmiršto sapno smėlio pilis

Aušra Pociūtė

Vasario 16 dieną Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių proga Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į spektaklį pagal nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Justino Marcinkevičiaus poetinę dramą „Katedra“. Kitą sezoną numatytos gastrolės po Lietuvą – „Katedra“ bus parodyta Alytuje, Jonavoje, Klaipėdoje, Panevėžyje. Spektaklio režisierius nacionalinės premijos laureatas Oskaras Koršunovas sako, kad tuomet, kai katedromis virsta bankų dangoraižiai, o jaunimui tėvynę atstoja internetas, šis spektaklis tampa vis aktualesnis.
> skaityti daugiau

2018 / 02 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

Birutei Mar – garbingas apdovanojimas

Daiva Šabasevičienė

Vasario 15 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorę ir režisierę Birutę Mar ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonija vyko Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose. Birutė Mar – šiuo pavardės trumpiniu aktorė, režisierė ir poetė B. Marcinkevičiūtė gerai žinoma ne tik Lietuvos, bet pasauliniame teatro kontekste.
> skaityti daugiau

2018 / 02 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

Greimas Vilniuje

Daiva Šabasevičienė

Vasario 22 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre garsi prancūzų aktorė Dominique Frot pristatys spektaklį pagal Algirdo Juliaus Greimo tekstus „Netikėtumas slepiasi“. Apie būsimą spektaklį Daiva Šabasevičienė kalbasi su pagrindiniais šios viešnagės iniciatoriais – literatūrologais, literatūros kritikais, žinomais semiotikais Kęstučiu Nastopka ir Sauliumi Žuku.
> skaityti daugiau

2018 / 02 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

Netikėti Šalčininkų atradimai – naujame LNDT spektaklyje

„Ką žinote apie Lietuvos periferiją? Kada ten buvote? Ką girdėjote apie Šalčininkus ir Šalčininkų rajoną? Sakote, ten visi kalba lenkiškai ir valdo lenkų partija? Ten pasienis, taip pat ir kontrabanda? Daug baltarusių. Kas dar?“ – klausia naujo Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio kūrėjai. Pirmasis 2018 metų LNDT spektaklis „Nežinoma žemė. Šalčia“ kvies trumpam nusikelti į daugybe mitų ir stereotipų apaugusį, pasienyje įsikūrusį Šalčininkų miestą.
> skaityti daugiau