Pranešimai spaudai

2018 / 09 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT uždengė mūzas. Prasideda rekonstrukcija

Rugsėjo 20 dieną Lietuvos nacionalinį dramos teatrą puošianti skulptūra „Mūzų šventė“ buvo uždengta dvejiems metams – taip teatras skelbia pastato rekonstrukcijos pradžią. 2020-ais metais tikimasi pakviesti žiūrovus į atnaujintą teatrą, kuriame bus sutvarkytos šildymo ir vėdinimo sistemos, sutvarkytos žiūrovų erdvės ir pastatytos dvi naujos modernios salės.
> skaityti daugiau

2018 / 09 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vilniuje bus vaidinama prancūziška „Tartiufo“ versija

Septyniasdešimt devintąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezoną pradeda Avinjono festivalyje triumfavęs „Tartiufas“. Šis Oskaro Koršunovo spektaklis rugsėjo 18 ir 19 dienomis bus vaidinamas Lietuvos rusų dramos teatre. Žiūrovai tik du kartus turės galimybę pamatyti tą spektaklio variantą, kuris sužavėjo ir išrankius Prancūzijos kritikus, ir Avinjono festivalio publiką. Vėliau vėl bus vaidinama lietuviškoji šio spektaklio versija.
> skaityti daugiau

2018 / 09 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

70-metį švenčianti aktorė Vaiva Mainelytė: „Negaliu nuvilti žiūrovų“

Daiva Šabasevičienė

Teatro ir kino aktorei Vaivai Mainelytei rugsėjo 5 dieną sukanka septyniasdešimt metų. Ji – viena iš Lietuvos ekrano ir scenos legendų, kurią puikiai pažįsta visi – ypač vyresniosios kartos žiūrovai. Tai tikra aukštosios kultūros kūrėja, nuolat ją puoselėjanti ir auginanti, gebanti išlaikyti primadonos įvaizdį net pačiuose sunkiausiuose gyvenimo etapuose.
> skaityti daugiau

2018 / 08 / 29 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vilniuje jau repetuoja Jo Strømgren: turėti humoro jausmą ir kvatoti – du skirtingi dalykai

Aušra Pociūtė

Naujo spektaklio „Durys“ repeticijas LNDT jau pradėjo garsus Norvegijos teatro menininkas Jo Strømgrenas. Prieš vieną iš repeticijų LNDT Mažosios salės fojė režisierius ramiai pasakoja apie tai, kaip atrado Lietuvą, ir atrodo be galo paprastas, tačiau jo humoro jausmą išduoda kelios ekspresyvios mimikos, palydinčios kai kuriuos atsakymus. Režisierius dalijosi mintinis apie humorą, teatrą bei „Durų“ spektaklį, kurio premjera įvyks spalio 5, 6 d. Anykščiuose ir spalio 11, 12 d. Vilniuje.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Tartiufo“ sėkmė Avinjono festivalyje (video)

Daiva Šabasevičienė

Liepos 17–21 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis – Molière‘o „Tartiufas“ – penkis kartus buvo suvaidintas garsiojo tarptautinio Avinjono festivalio pagrindinėje programoje ir susilaukė stulbinamos sėkmės. Lietuvos teatras Avinjono festivalio žiūrovams tampa vis labiau žinomas.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 16 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionalinio dramos teatro „Tartiufas“ išvyko į Avinjoną

Daiva Šabasevičienė

Ankstų sekmadienio, liepos 15 dienos, rytą Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorių grupė ir būrys techninių bei spektaklių aptarnavimo darbuotojų išvyko į Avinjoną, kur liepos 17 d. pradės penkių Molière‘o komedijos „Tartiufas“ spektaklių seriją. Šis Oskaro Koršunovo režisuotas spektaklis įtrauktas tarptautinio Avinjono festivalio pagrindinę programą.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Naujas LNDT spektaklis „Durys“ – apie amžiną norą į ten, kur geriau

Aušra Pociūtė

Dėl numatomų pastato rekonstrukcijos darbų pirmąją naujo, 79 sezono, premjerą Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pristatys Anykščių kultūros centre spalio 5 dieną. Tai bus pirmasis garsaus Skandinavijos teatro ir šokio kūrėjo Jo Strømgreno spektaklis Lietuvoje, kuriamas Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui, nors mūsų šalyje savo darbus menininkas pristatė jau ne kartą.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

TARTIUFAS ruošiasi į Avinjoną. Prancūziškų publikacijų ištraukos

Liepos 17–21 dienomis spektaklis „Tartiufas“, kurį režisavo Oskaras Koršunovas, bus parodytas viename seniausių ir labiausiai vertinamų Europoje Avinjono teatro festivalyje. Ši Molière‘o komedija įtraukta į pagrindinę festivalio programą. Į Oskarą Koršunovą su klausimais apie „Tartiufą“ kreipėsi ir tebesikreipia kritikai, žurnalistai iš įvairių prancūziškų leidinių. Pateikiame kai kurias pokalbių ištraukas iš „La Terrasse“, „Théâtral Magazine“ ir „Festival d‘Avignon“.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 28 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lenkų kritikai apie LOKĮ Torunėje ir Varšuvoje

Pateikiame Lenkijos teatro kritikų recenzijų apie spektaklį LOKIS, kuris gegužės 19 d. viešėjo tarptautiniame teatro festivalyje „Kontakt“, ir gegužės 27 d. buvo rodomas 38-ųjų Varšuvos teatro susitikimų programoje Nacionaliniame teatre. Iš lenkų kalbos išvertė Helmutas Šabasevičius.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Atsisveikinimas su „Visuomenės priešu“

Daiva Šabasevičienė

Birželio 21 d. buvo suvaidintas Henriko Ibseno „Visuomenės priešas“, kurį 2011 m. LNDT pastatė Jonas Vaitkus. Tai ne tik paskutinis šio sezono spektaklis – tai paskutinis spektaklis prieš didžiąją teatro rekonstrukciją. Griūvančių ir netrukus griūsiančių kai kurių teatro sienų įvaizdžiai – paskutinis sezono simbolis. Į kelis klausimus apie „Visuomenės priešą“ atsako pagrindiniai vaidmenų atlikėjai.
> skaityti daugiau