Pranešimai spaudai

2018 / 05 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tarptautinį teatro festivalį „Kontakt“ Torunėje pradės LNDT „Lokis“

Gegužės 19 d. Torunėje prasideda Tarptautinis teatro festivalis „Kontakt“. Pačią pirmąją dieną vieno svarbiausių ir giliausias tradicijas turinčių šiuolaikinio teatro forumų Lenkijoje žiūrovai turės progą pamatyti Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklį „Lokis“, pelniusį daugiausia Auksinių scenos kryžių už 2017 metais sukurtus teatro darbus.
> skaityti daugiau

2018 / 05 / 17 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Voiceko“ dramaturgas Laurynas Adomaitis apie vidutinybių dramą

Laurynas Adomaitis – debiutuojantis Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio „Voicekas“ dramaturgas. Vaikinas šiuo metu taip pat rašo filosofijos disertaciją prestižiniame Italijos Scuola Normale Superiore universitete Pizoje ir atlieka ilgalaikę stažuotę Ecole Normale Supérieure universitete Paryžiuje. Laurynas yra žinomas kaip fundamentalių filosofinių kūrinių vertėjas, filosofas bei daugybės kultūrinių ir mokslinių publikacijų autorius.
> skaityti daugiau

2018 / 05 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Germanwings“ aviakatastrofos atspindžiai – naujame LNDT spektaklyje

Naujo Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio „Voicekas“ kūrybinė komanda kvies žiūrovus į skrydžių laukimo salę. Spektaklio koncepcijos autorius ir režisierius Antanas Obcarskas su dramaturgu Laurynu Adomaičiu naujam gyvenimui prikelia net du vokiečių rašytojo Georgo Büchnerio kūrinius ir susieja juos su tyčine, pasaulį sukrėtusia aviakompanijos „Germanwings“ katastrofa.
> skaityti daugiau

2018 / 05 / 09 Pranešimas spaudai | Naujiena

Ar būna dviračių su trimis ratais?

Daiva Šabasevičienė

Gegužės 24, 25 ir 26 dienomis LNDT įvyks spektaklio „Trijulis aukštyn kojom“ premjera. Anot pjesės autoriaus, šiuolaikinio vokiečių dramaturgo Carsteno Brandau, tai „gabalėlis teatro VISIEMS nuo 4 metų“. Spektaklio režisierė – Giedrė Kriaučionytė, scenografas – Vladas Suncovas, kostiumų dailininkas – Antanas Dubra, kompozitorė Karolina Kapustaitė pasakoja apie būsimą spektaklį.
> skaityti daugiau

2018 / 04 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

Išrinkti šiuolaikinės dramaturgijos konkurso „Versmė“ laimėtojai

Lietuvos nacionalinis dramos teatras skelbia šių metų šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Versmė“ laimėtojus. Komisija geriausiai įvertino tarpdisciplininių menų kūrėjo Vlado Suncovo ir jauno dramaturgo iš Latvijos Matisso Gricmanio idėjas. Savo sumanymus šie du menininkai bus kviečiami plėtoti vasarą kūrybinėse dirbtuvėse su britų teatro kolektyvo „Look left look right“ režisiere Mimi Poskitt ir lenkų-prancūzų teatro režisiere Anna Smolar. Rudenį kūrybiniai projektai bus pristatomi žiūrovams.
> skaityti daugiau

2018 / 04 / 17 Pranešimas spaudai | Naujiena

Pasaulis aukštyn kojom – naujame spektaklyje vaikams

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre prasidėjo naujo spektaklio 4–7 metų vaikams repeticijos. Premjerą apie draugystę ir mokymąsi priimti kitaip mąstančius „Trijulis aukštyn kojom“ kuria režisierė Giedrė Kriaučionytė ir žiūrovams ją pristatys jau gegužę. Spektaklis „Trijulis aukštyn kojom“ pasakoja apie du draugus, turinčius savo įprastą rutiną, kurią sudrumsčia staiga atsiradęs trečias.
> skaityti daugiau

2018 / 04 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

Garsusis Avinjono festivalis atsirinko LNDT „Tartiufą“

Aušra Pociūtė

Vienas seniausių ir garsiausių Avinjono teatro festivalis praeitą savaitę paskelbė 2018 m. metų programą. Spaudos konferencijos metu oficialiai pranešta, kad liepos 17–21 d. „Opera Confluence“ salėje bus rodomas Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis – Molière‘o „Tartiufas“, režisuotas Oskaro Koršunovo.
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT pradėjo edukacijos projektus 3 Lietuvos miestuose

Anykščiuose, Šalčininkuose ir Visagine nuo kovo pradžios Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pradėjo vykdyti du edukacinius projektus, skirtus vyresniųjų klasių mokiniams. Iniciatyvos sumanytojai teigia, kad regionuose jaunuoliams trūksta socialinių ir kultūrinių kompetencijų, jie turi ribotas galimybes susipažinti su teatru, tad rengti tokius užsiėmimus yra itin aktualu, be to, jie skatina bendradarbiavimą ir su vietos bendruomene.
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Borisas Godunovas“ išvyksta į Lvovą

Šiandien, kovo 14 d., didelė Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės dalis išvyko į gastroles Ukrainoje. Kovo 16 d. Lvove, Marijos Zankoveckos nacionaliniame dramos teatre žiūrovai turės galimybę išvysti vieną geriausių Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklių – Aleksandro Puškino „Borisą Godunovą“, kurį 2015 metais sukūrė Eimuntas Nekrošius.
> skaityti daugiau

2018 / 03 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Šalčia Jono Tertelio akimis

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro jaunieji kūrėjai rengia premjerą „Nežinoma žemė. Šalčia“, kurios dėmesys sutelktas į Šalčininkų rajono bendruomenę. Daiva Šabasevičienė kalbina spektaklio koncepcijos autorių ir režisierių Joną Tertelį. Kodėl šalčininkiečiai važiuodami į Vilnių sako: „Važiuojam į Lietuvą“, ką vietiniai žino apie faktą, kad pas kunigą Povilą Hrinaškevičių 1821 m. viešėjęs Adomas Mickevičius Šalčininkų kapinėse stebėjo Vėlinių apeigas, o vėliau jas aprašė savo garsiojoje dramoje, kokiais principais su tikromis žmonių istorijomis dirba aktoriai ir kokių prietarų turi šalčininkiečiai?
> skaityti daugiau