Pranešimai spaudai

2017 / 11 / 16 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT scenoje – penkios istorijos apie naujos tėvynės paieškas

Aušra Pociūtė

Lapkričio 25 dieną penki Lietuvoje gyvenantys imigrantai pirmą kartą savo istorijas papasakos teatro lankytojams. Smulkusis verslininkas iš Afganistano, ketverius metus nematęs savo žmonos ir vaikų, du rusai opozicionieriai, studentė musulmonė iš Turkijos ir meilės emigrantas iš Libano yra pagrindiniai Lietuvos nacionalinio dramos teatro „Dreamland“ veikėjai.
> skaityti daugiau

2017 / 11 / 16 Pranešimas spaudai | Naujiena

Kai tenka bėgti į pasaulio kraštą. Interviu su Mantu Jančiausku

Daiva Šabasevičienė

Lapkričio 25 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje įvyks spektaklio „Dreamland“ premjera. Dramaturgai – Rimantas Ribačiauskas ir Kristina Savickienė, režisierius – Mantas Jančiauskas, dailininkė – Lauryna Liepaitė, kompozitorė – Agnė Matulevičiūtė, vaizdo projekcijų autorė – Aneta Bublytė, 3D animacijos autorius – Aivaras Ligeika.
> skaityti daugiau

2017 / 11 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

Užsieniečiai domisi lietuviškomis dramomis: paskelbtas konkursas

Tarptautinis dramos konkursas TALKING ABOUT BORDERS (liet. „Kalbėjimas apie sienas“), organizuojamas Niurnbergo valstybinio teatro, nuo 2005 m. yra kasmet rengiamas skirtingose Rytų Europos šalyse, jį remia Datev eG ir įvairūs vietiniai partneriai. 2017–2018 m. konkurse dalyvauti kviečiami trijų Baltijos šalių autoriai. Trijų geriausių kūrinių autoriai bus apdovanoti piniginiais prizais, o pirmos vietos laimėtojo pjesę siekiama pastatyti viename iš Vokietijos teatrų.
> skaityti daugiau

2017 / 11 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Imigrantai dalysis savo istorijomis teatro scenoje

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre lapkričio 25 dieną bus pristatytas antrasis dokumentinis spektaklis, kai scenoje pasirodo pasakojamas istorijas išgyvenę žmonės. „Žalios pievelės“, spektaklio pagal Ignalinos atominės elektrinės ir visaginiečių pasakojimus, autoriai Rimantas Ribačiauskas ir Kristina Savickienė imasi naujos temos – imigrantų istorijų. Naująjį spektaklį „Dreamland“ režisuoja Mantas Jančiauskas.
> skaityti daugiau

2017 / 11 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Kinai jautriai priėmė LNDT spektaklį „Mūsų klasė“

Kristina Savickienė

Spalio pabaigoje Udženo teatro festivalyje Kinijoje buvo rodomas LNDT spektaklis „Mūsų klasė“. „Nemažai žiūrovų domėjosi, ar spektaklio įvykiai tikri, ar tai dokumentinio teatro pagrindas, ar dramaturgo sukurtos istorijos; klausė apie repeticijų procesą. Likom nustebinti, kad kinai taip jautriai ir emocingai perskaitė spektaklį, nagrinėjo teatro kalbą, groteską, nepsichologinę vaidybą, muzikos sprendimus ir puikiai suprato holokausto temą. Pajutau kad Udženo festivalis yra labai laisvas, į jį suvažiuoja daug svečių iš viso pasaulio. Bet vis dėlto, po pirmojo spektaklio gavome reikalavimą išbraukti iš titrų žodžius „Raudonoji armija“, – apie gastroles pasakoja režisierė Yana Ross.
> skaityti daugiau

2017 / 10 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

„#beskambučio“ suaugusiems primins mokyklos kvapą, o mokiniams leis pamatyti ją kitu kampu

Aušra Pociūtė

Spalio 30 dieną Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje žiniasklaidai buvo pristatytas naujausias Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „#beskambučio“, kurio premjera toje pačioje mokykloje įvyks jau lapkričio 4, 5 dienomis. Spektaklį pagal jauno dramaturgo Augusto Sireikio pjesę režisuojantis Paulius Tamolė su visa komanda siekia atkreipti dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduria švietimo sistema, perteikti individualias patirtis ir kiekvienam suaugusiam priminti mokyklos kvapą bei egzaminų sporto salėje jaudulį.
> skaityti daugiau

2017 / 10 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

Spektaklis „#beskambučio“ aktorių akimis

Daiva Šabasevičienė

Lapkričio 4 d. LNDT kviečia į premjerą: Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje įvyks Augusto Sireikio pjesės „#beskambučio“ pirmasis rodymas. Spektaklyje vaidina Diana Anevičiūtė, Povilas Budrys, Jolanta Dapkūnaitė, Laurynas Jurgelis, Jurga Kalvaitytė, Justina Nemanytė, Kamilė Petruškevičiūtė, Augustė Pociūtė, Gediminas Rimeika, Oskar Vygonovski, Arūnas Vozbutas. Kuo ypatingas šis spektaklis, kokias mintis tikisi perduoti žiūrovui, kokią vietą šiame spektaklyje užima aktoriai, kalbamės su spektaklyje vaidinančiais aktoriais.
> skaityti daugiau

2017 / 10 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Naujas LNDT spektaklis „#beskambučio“ vyks mokyklose

Lapkričio 4 dieną Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatys naują premjerą „#beskambučio“, kuri vyks ne teatro scenoje, o Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje. Spektaklį kuria aktorius ir režisierius Paulius Tamolė, šįkart nusprendęs kalbėti apie šiuolaikinę mokyklą, mokinius ir jų problemas. Spektaklis skiriamas ir moksleiviams, ir suaugusiems.
> skaityti daugiau

2017 / 10 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT kvies istorijų kūrybai ieškoti gyvenime

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, prieš kviesdamas jaunų teatro kūrėjų komandas teikti pasiūlymus dokumentinio teatro spektaklio idėjai ir pasirodymui, dramaturgijos festivalio „Versmė“ metu (spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje) organizuoja kūrybines dirbtuves ir seminarus, kuriuos ves užsienio dokumentinio teatro ekspertai, praktikai ir teoretikai, pristatysiantys tokio teatro kūrimo specifiką ir galimybes.
> skaityti daugiau

2017 / 10 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Prie LNDT lengvatų daugiavaikėms šeimos prisideda Filharmonija ir „Skalvija“

Pernai Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatė „Didelės šeimos kortelę“. Tai buvo naujas pasiūlymas daugiavaikėms šeimoms, kuriuo pasinaudojusios bilietus į LNDT spektaklius jos galėjo įsigyti už pusę kainos. Šiemet prie iniciatyvos prisijungia ir Lietuvos nacionalinė filharmonija bei „Skalvijos“ kino centras, tad nuo šiol tris ir daugiau nepilnamečius vaikus auginančios šeimos galės pigiau lankytis ne tik spektakliuose, bet ir klasikinės muzikos koncertuose bei kino seansuose.
> skaityti daugiau