Pranešimai spaudai

2017 / 10 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Naujas LNDT spektaklis „#beskambučio“ vyks mokyklose

Lapkričio 4 dieną Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatys naują premjerą „#beskambučio“, kuri vyks ne teatro scenoje, o Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje. Spektaklį kuria aktorius ir režisierius Paulius Tamolė, šįkart nusprendęs kalbėti apie šiuolaikinę mokyklą, mokinius ir jų problemas. Spektaklis skiriamas ir moksleiviams, ir suaugusiems.
> skaityti daugiau

2017 / 10 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT kvies istorijų kūrybai ieškoti gyvenime

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, prieš kviesdamas jaunų teatro kūrėjų komandas teikti pasiūlymus dokumentinio teatro spektaklio idėjai ir pasirodymui, dramaturgijos festivalio „Versmė“ metu (spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje) organizuoja kūrybines dirbtuves ir seminarus, kuriuos ves užsienio dokumentinio teatro ekspertai, praktikai ir teoretikai, pristatysiantys tokio teatro kūrimo specifiką ir galimybes.
> skaityti daugiau

2017 / 10 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Prie LNDT lengvatų daugiavaikėms šeimos prisideda Filharmonija ir „Skalvija“

Pernai Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatė „Didelės šeimos kortelę“. Tai buvo naujas pasiūlymas daugiavaikėms šeimoms, kuriuo pasinaudojusios bilietus į LNDT spektaklius jos galėjo įsigyti už pusę kainos. Šiemet prie iniciatyvos prisijungia ir Lietuvos nacionalinė filharmonija bei „Skalvijos“ kino centras, tad nuo šiol tris ir daugiau nepilnamečius vaikus auginančios šeimos galės pigiau lankytis ne tik spektakliuose, bet ir klasikinės muzikos koncertuose bei kino seansuose.
> skaityti daugiau

2017 / 10 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

Spalį – net trejos LNDT tarptautinės gastrolės

Pastaraisiais metais itin suintensyvėjo Lietuvos nacionalinio dramos teatro tarptautinės gastrolės. Prieš prasidedant 78 LNDT sezonui, rugpjūčio pabaigoje jau įvyko pirmosios gastrolės – Sankt Peterburge buvo rodomas daugiausiai gastroliuojantis LNDT spektaklis „Didvyrių aikštė“. O šių metų spalį suplanuotos dar trys tarptautinės LNDT gastrolės. Pirmieji išvyko „Boriso Godunovo“ kūrybinės komandos nariai į Gdanską, kur spalio 6 dieną šis spektaklis bus rodomas Gdansko Šekspyro teatre, Lietuvos savaitės Gdanske metu.
> skaityti daugiau

2017 / 09 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

Susitikimas su Herbjørg Wassmo perkeliamas į didesnę erdvę, nauji bilietai – prekyboje

Tarptautinio literatūros festivalio „Vilniaus lapai 2017“ renginys – susitikimas su norvegų rašytoja Herbjørg Wassmo – sulaukė itin didelio žiūrovų susidomėjimo. Visi bilietai į šį lapkričio 11 dieną vyksiantį susitikimą buvo išpirkti dar rudeniui neprasidėjus. Atsižvelgus į didžiulį žiūrovų susidomėjimą, Vakaras su Herbjørg Wassmo perkeliamas į naują, didesnę erdvę – LNDT Didžiąją salę, ir į prekybą paleidžiami papildomi bilietai.
> skaityti daugiau

2017 / 09 / 21 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Tartiufas“ pašieps netikrus teisuolius

Rugsėjo 27, 28 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks Molière‘o „Tartiufo“ premjera. Kalbėdamas apie būsimą spektaklį režisierius Oskaras Koršunovas sako, kad statyti komediją yra pats sudėtingiausias uždavinys, tačiau jis su komanda tikisi šia komedija į teatrą sugrąžinti tikrą dionisišką juoką. Nuo pat pradžių kalbėdamas apie „Tartiufą“, O. Koršunovas neslėpė spektaklio sąsajų su dabartine valdžia.
> skaityti daugiau

2017 / 09 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Force majeure LNDT – „Tartiufas“ grįžta

Praėjusį teatro sezoną bene didžiausiu nusivylimu teatro pasaulyje tapo ilgai laukto spektaklio „Tartiufas“ atšaukimas. Beveik du tūkstančiai žiūrovų grąžino bilietus, atgavo sumokėtus pinigus ir ilgai laukto spektaklio nepamatė. Viešumoje pasigirdo įvairių versijų, viena iš jų buvo neva spektaklis atšaukiamas dėl valdžios cenzūros, kurios griebtasi dėl itin drąsių režisieriaus deklaracijų. Ar taip yra iš tiesų, žiūrovai galės jau greitai įsitikinti patys, nes po ilgų svarstymų nuspręsta spektaklį sugrąžinti į LNDT Didžiąją sceną.
> skaityti daugiau

2017 / 09 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Režisierius Łukaszas Twarkowskis apie „Lokio“ premjerą

Daiva Šabasevičienė

„Kiekviename projekte man svarbiausia kuo ilgesnis repeticijų laikotarpis. Man būtina sukurti bendrą mikropasaulį ir bendrus tikslus, kuriuos drauge nustato spektaklio kūrėjai ir aktoriai, sukurti aplinką ir kalbą, su kurios pagalba galėtume sklandžiai toje aplinkoje judėti. „Lokio“ komandos atveju nuo pat pradžių jautėsi nepaprastas aktorių atsidavimas ir įsitraukimas į projektą. Nuolat jutau, kad susitiko kūrybinio nuotykio partneriai, trokštantys išsakyti savo asmeniškas mintis ir pasiryžę dalintis atsakomybe už bendrą kūrybinį rezultatą“, – pasakoja LOKIO režisierius L. Twarkowskis.
> skaityti daugiau

2017 / 09 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

Atvirukas iš Sankt Peterburgo

Rolandas Rastauskas

1756 metų rugpjūčio 30-ąją imperatorienės Jelizavetos Petrovnos įsaku Sankt Peterburge buvo įkurtas teatras tragedijoms ir komedijoms rodyti. Jis tapo pirmuoju viešuoju valstybiniu Rusijos teatru. Šiandien jis laikomas klasicizmo epochos teatrinės architektūros šedevru ir patenka į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Ir nors oficialus jo pavadinimas – Rusijos valstybinis akademinis A. S. Puškino dramos teatras, teatralai jį vadina paprastai – „Aleksandrinka“. Rugsėjo 1-2 dienomis šioje legendinėje scenoje Lietuvos nacionalinis dramos teatras parodė Krystiano Lupos spektaklį „Didvyrių aikštė“.
> skaityti daugiau

2017 / 09 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Naują sezoną LNDT pradeda tiesos paieškomis spektaklyje „Lokis“

Pasiklausyti apie naują 78-ą sezoną Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvietė teatro vestibiulyje, prieš didelį ištemptą tentą, informuojantį, kad už jo vis dar vyksta naujo nacionalinio SPA įrengimo darbai. Vestibiulyje girdėjosi statybų triukšmas. Taip teatras pristatė sezoną „Po tiesos mirties“.
> skaityti daugiau