Pranešimai spaudai

2018 / 07 / 16 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionalinio dramos teatro „Tartiufas“ išvyko į Avinjoną

Daiva Šabasevičienė

Ankstų sekmadienio, liepos 15 dienos, rytą Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorių grupė ir būrys techninių bei spektaklių aptarnavimo darbuotojų išvyko į Avinjoną, kur liepos 17 d. pradės penkių Molière‘o komedijos „Tartiufas“ spektaklių seriją. Šis Oskaro Koršunovo režisuotas spektaklis įtrauktas tarptautinio Avinjono festivalio pagrindinę programą.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Naujas LNDT spektaklis „Durys“ – apie amžiną norą į ten, kur geriau

Aušra Pociūtė

Dėl numatomų pastato rekonstrukcijos darbų pirmąją naujo, 79 sezono, premjerą Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pristatys Anykščių kultūros centre spalio 5 dieną. Tai bus pirmasis garsaus Skandinavijos teatro ir šokio kūrėjo Jo Strømgreno spektaklis Lietuvoje, kuriamas Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui, nors mūsų šalyje savo darbus menininkas pristatė jau ne kartą.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

TARTIUFAS ruošiasi į Avinjoną. Prancūziškų publikacijų ištraukos

Liepos 17–21 dienomis spektaklis „Tartiufas“, kurį režisavo Oskaras Koršunovas, bus parodytas viename seniausių ir labiausiai vertinamų Europoje Avinjono teatro festivalyje. Ši Molière‘o komedija įtraukta į pagrindinę festivalio programą. Į Oskarą Koršunovą su klausimais apie „Tartiufą“ kreipėsi ir tebesikreipia kritikai, žurnalistai iš įvairių prancūziškų leidinių. Pateikiame kai kurias pokalbių ištraukas iš „La Terrasse“, „Théâtral Magazine“ ir „Festival d‘Avignon“.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 28 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lenkų kritikai apie LOKĮ Torunėje ir Varšuvoje

Pateikiame Lenkijos teatro kritikų recenzijų apie spektaklį LOKIS, kuris gegužės 19 d. viešėjo tarptautiniame teatro festivalyje „Kontakt“, ir gegužės 27 d. buvo rodomas 38-ųjų Varšuvos teatro susitikimų programoje Nacionaliniame teatre. Iš lenkų kalbos išvertė Helmutas Šabasevičius.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Atsisveikinimas su „Visuomenės priešu“

Daiva Šabasevičienė

Birželio 21 d. buvo suvaidintas Henriko Ibseno „Visuomenės priešas“, kurį 2011 m. LNDT pastatė Jonas Vaitkus. Tai ne tik paskutinis šio sezono spektaklis – tai paskutinis spektaklis prieš didžiąją teatro rekonstrukciją. Griūvančių ir netrukus griūsiančių kai kurių teatro sienų įvaizdžiai – paskutinis sezono simbolis. Į kelis klausimus apie „Visuomenės priešą“ atsako pagrindiniai vaidmenų atlikėjai.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Visuomenės priešas“ – pabaiga ir pradžia

Daiva Šabasevičienė

Šį ketvirtadienį, birželio 21 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras parodys paskutinį šio sezono spektaklį – Henriko Ibseno „Visuomenės priešas“, kurį režisavo Jonas Vaitkus. Kartu tai bus paskutinis spektaklis prieš pradedant šio teatro rekonstrukciją, kuri truks iki 2020-ųjų. „Visuomenės priešas“ gimė 2011-11-11. Keturi vienuoliktukai reikšmingi net keliais aspektais.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Suvaidintas 100-asis „Išvarymas“

Aušra Pociūtė

Birželio 15 d. populiarusis „Išvarymas“ buvo parodytas 100-ąjį kartą. Šimtasis rodymas buvo ypatingas dėl netikėtumų žiūrovams ir dėl to, kad tai vienas paskutinių rodymų Didžiojoje LNDT scenoje. Bent jau artimiausius dvejus metus teatre jo pamatyti nebus galimybės – spektaklis dėl pastato rekonstrukcijos rudenį persikels į arenas. Oskaras Koršunovas, Saulius Prūsaitis, Vytautas Anužis, Marius Repšys, Kęstutis Cicėnas ir Gailė Butvilaitė pasakoja apie spektaklį.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Apie laimės diktatūrą. Interviu su M. Jančiausku ir G. Palekaite

Daiva Šabasevičienė

Birželio 14 dieną LNDT pristatys paskutinę šio sezono premjerą – garsaus britų dramaturgo Martino Crimpo dramą „Laimės respublikoje“. „Mane kaip režisierių ši medžiaga itin sudomino žanrų požiūriu, nes apie visiškai skirtingus pasaulius kalbama skirtinga stilistine kalba. Pirmas pasaulis – „Šeimos griovimas“ – mane patraukė dėl subjektyvių dalykų, pamačiau ne kartą sutiktų šeimų atvaizdą. „Kalėdinė“ psichozė, kuri persmelkia ir pjesės personažus, ir apskritai žmones, yra labai atpažįstama“, – sako Mantas Jančiauskas.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatras ieško naujų vėjų: LNDT skelbia tarptautinį konkursą

Įvairių sričių jaunieji menininkai iki 35-erių metų yra kviečiami siūlyti idėjas naujai kuriamai, tarpdisciplininei ir eksperimentinei platformai, kuruojamai Lietuvos nacionalinio dramos teatro. Įdomiausių pasiūlymų autoriai gaus progą savo idėjas pristatyti scenoje. Šiemet LNDT žiūrovams pristatomos trys jaunų kūrėjų premjeros: „Trijulis aukštyn kojom“ „Voicekas“ ir „Laimės respublikoje“. Naujo konkurso raktažodžiai: namai, jų stygius, migracija, bendruomenė. Dalyvauti jame kviečiami menininkai iš Lietuvos ir užsienio.
> skaityti daugiau

2018 / 06 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT sezoną užbaigs aštriu brito kūriniu „Laimės respublikoje“

78-ąjį sezoną LNDT užbaigs jauno režisieriaus Manto Jančiausko režisuotu spektakliu „Laimės respublikoje“. Tai trečioji LNDT įgyvendinamos Jaunųjų kūrėjų programos premjera, pristatyta šiais metais. Netrukus LNDT skelbs naujo konkurso pradžią ir kvies jaunuosius menininkus siūlyti idėjas. „Laimės respublikoje“ premjera įvyks birželio 14 d. Mažojoje salėje.
> skaityti daugiau