Pranešimai spaudai

2017 / 08 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tris rugsėjo savaitgalius – LNDT teatriniai turai Vingio parke

Tris rugsėjo savaitgalius (nuo rugsėjo 2 iki 17 d.) Lietuvos nacionalinis dramos teatras žiūrovus kviečia į Vilniaus Vingio parką. Jame vyks naujo pobūdžio teatrinis renginys – individualūs teatriniai turai po atviru dangumi, kurių metu kiekvienas žiūrovas leisis į kelionę su aktoriumi, pasakojančiu savo personažo istoriją. „Vokietukai“ Lietuvoje bus rodomi ribotą laiką – rengiama 18 spektaklių (po tris per savaitgalio dieną), kiekviename iš jų gali dalyvauti ne daugiau nei šeši asmenys.
> skaityti daugiau

2017 / 07 / 24 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vėl organizuojama Vilniaus vasaros teatro mokykla

Pernai didelio pasisekimo sulaukusi Vilniaus vasaros teatro mokykla sugrįžta. Organizatoriai – menų agentūra „Artscape“ ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras – teatro profesionalus rugpjūčio 1–7 dienomis kviečia kelti kvalifikaciją ir tobulintis net keturių garsių užsienio lektorių užsiėmimuose. Dalyvių laukia vienos iš „Blast Theory“ įkūrėjų paskaita, seminaras apie komandinį darbą scenoje, užsiėmimai rašantiems teatro kūrėjams ir nemokama paskaita apie dokumentinį ir taikomąjį teatrą.
> skaityti daugiau

2017 / 06 / 21 Pranešimas spaudai | Naujiena

Prancūzų teatro kritikai geriausiu užsienio spektakliu išrinko LNDT „Didvyrių aikštę“

Birželio 19 d. Paryžiuje, Chaillot teatre, įteikti kasmetiniai Prancūzijos Teatro, muzikos ir šokio kritikų draugijos apdovanojimai. Du iš jų pelnė režisierius Krystianas Lupa: už geriausią 2017 m. Prancūzijoje parodytą užsienio spektaklį (Thomaso Bernhardo „Didvyrių aikštė”, Lietuvos nacionalinis dramos teatras) bei už geriausią teatrui skirtą knygą (Krystian Lupa, „Utopia. Lettres aux acteurs“ (liet. Utopija. Laiškai aktoriams), kurią iš lenkų kalbos išvertė Eric Veaux ir Agnieszka Zgieb).
> skaityti daugiau

2017 / 06 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT „Išvaryme“ keičiasi pagrindinių vaidmenų aktoriai

Aušra Pociūtė

Pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę Oskaro Koršunovo režisuotas „Išvarymas“ yra pats populiariausias Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis. 78-ajame LNDT sezone „Išvarymo“ žiūrovų laukia nauji pagrindinių vaidmenų aktoriai. Nuo rudens pagrindinį Beno vaidmenį vietoje Ainio Storpirščio atliks Kęstutis Cicėnas, o Eglę vietoje Monikos Vaičiulytės vaidins Gailė Butvilaitė. Naujuosius aktorius žiūrovai galės pamatyti ir birželio 27 dieną, o birželio 28 dieną 77-ąjį sezoną užbaigs ir paskutinį kartą pasirodys Monikos Vaičiulytės ir Ainio Storpirščio duetas.
> skaityti daugiau

2017 / 06 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

Rolandas Rastauskas: skaitymuose „sugrojami“ brūkšniai ir kableliai

Birželio 20–23 dienomis antrus metus iš eilės vyks Šiuolaikinės dramaturgijos skaitymai. LNDT užsakymu į lietuvių kalbą išverstas žinomų dramaturgų – Yasminos Reza, Ninos Haratischwili, Martino Crimpo ir Carsteno Brandau – pjeses skaitymuose pristatys LNDT dramaturgas Rolandas Rastauskas bei keturi jauni režisieriai: Karolis Vilkas, Giedrė Kriaučionytė, Antanas Obcarskas ir Mantas Jančiauskas. Artėjant skaitymams programos sudarytojas Rolandas Rastauskas pasakoja apie šių metų pjeses ir naujienas ir apie pernykštį Tadeuszo Słobodzianeko pjesės „Jokūbo istorija“ skaitymą.
> skaityti daugiau

2017 / 06 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

Šiuolaikinės dramaturgijos skaitymai 2017: nuo pjesių vaikams iki rafinuoto absurdo

Birželio 20–23 d. į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą sugrįžta pernai didelio susidomėjimo sulaukę Šiuolaikinės dramaturgijos skaitymai. Šiais metais skirtingose teatro erdvėse ir už jų ribų žiūrovai bus supažindinti su LNDT užsakymu išverstomis žinomų dramaturgų pjesėmis. Šiais metais bus perskaitytos Yasminos Reza, Ninos Haratischwili, Martino Crimpo pjesės ir pirmą kartą nuskambės vaikams skirta dramaturgija – Carsteno Brandau kūriniai teatrui. Visi renginiai nemokami, po skaitymų vyks aptarimai-diskusijos.
> skaityti daugiau

2017 / 05 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Visagine „Žalios pievelės“ premjera sutikta itin šiltai

Gegužės 9 dieną Visagino kultūros centre įvyko LNDT spektaklio „Žalia pievelė“ premjera, skirta Visagino gyventojams. Spektaklį stebėjo didelė vietinės bendruomenės dalis, itin šiltai palaikiusi spektaklio herojus – Ignalinos atominės elektrinės darbuotojus ir visaginiečius. Po spektaklio vyko diskusija su žiūrovais apie spektaklį ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymą bei su tuo susijusius procesus. Diskusiją moderavo teisininkas ir rašytojas Justinas Žilinskas.
> skaityti daugiau

2017 / 04 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

100 nuolaidų kortelių daugiavaikėms šeimoms išdalinęs LNDT kviečia jungtis prie iniciatyvos

2016 metų rudenį, pradėdamas 77 sezoną, Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatė specialius pasiūlymus verslui ir naujieną Lietuvoje – nuolaidas daugiavaikėms šeimoms. „Didelės šeimos kortelė“ suteikia galimybę daugiavaikėms šeimoms pirkti bilietus į Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklius už pusę kainos. Šią kortelę jau pasirinko daugiau nei šimtas daugiavaikių šeimų, naujieną įvertino ir tris vaikus auginantis Vilniaus meras.
> skaityti daugiau

2017 / 04 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Atvirlaiškis iš Liono

Rolandas Rastauskas, LNDT dramaturgas

Kai jūs skaitysite šitas eilutes, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre Krystiano Lupos režisuota „Didvyrių aikštė“ bus grįžusi iš trečių gastrolių Prancūzijoje – po pernykščio triumfo Avinjono festivalyje ir Paryžiaus Théâtre national de la Colline išmušė legendinio Théâtre National Populaire (TNP) valanda Lione. Prancūziškas septynių (o per tris sales devyniolikos) spektaklių maratonas dar labiau sustiprino ir taip jau be galo aukštą šiuolaikinės lenkų teatro režisūros grando statusą.
> skaityti daugiau

2017 / 04 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

Dėl neteisingos informacijos apie LNDT generalinį direktorių

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, reaguodamas į Lietuvos kultūros ministerijos išplatintą pranešimą, nori paneigti jame esančią neteisingą informaciją. Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis vos pradėjęs eiti šias pareigas 2010 metais informavo tuometinį Kultūros ministrą Arūną Gelūną apie papildomą darbą viešojoje įstaigoje „Vilniaus festivaliai“, kurioje M. Budraitis dirba nuo 2003 metais ir rengia tarptautinį teatro festivalį „Sirenos“. Ministras A. Gelūnas davė žodinį sutikimą. Tuo metu įstatymas nenumatė būtinybės gauti sutikimą raštu.
> skaityti daugiau