Pranešimai spaudai

2018 / 10 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Kviečiame aktorius į atranką

2020-ųjų rugsėjį Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatys naują lenkų režisieriaus, dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureato, Łukaszo Twarkowskio spektaklį. Łukaszas Twarkowskis režisavo LNDT rodytus spektaklius „Lokis“ ir „Juoda saulė“ bei kūrė vaizdo projekcijas Krystiano Lupos spektakliui „Didvyrių aikštė“. Kviečiame aktorius registruotis į atranką, kuri vyks Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.
> skaityti daugiau

2018 / 10 / 02 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vilniaus polis atėjo į „Išvarymą“ arenoje

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre dar pavasarį atšventęs savo šimtąjį gimtadienį – nes spektaklis kiekvieną kartą gimsta iš naujo – Mariaus Ivaškevičiaus „Išvarymas“, kurį 2011 m. prieš pat Kalėdas Lietuvos nacionalinio dramos teatro žiūrovams padovanojo Oskaras Koršunovas, šį rudenį „išlipo“ iš dramos teatrams nustatytų „normų“ ir iškeliavo į platų pasaulį. Šimtą antrąjį ir šimtą trečiąjį spektaklį aktoriai vaidino bene didžiausioje ir, tarytum, normaliam menui gimti neįmanomoje erdvėje – „Siemens“ arenoje. Ir teatras, ir visuomenė su siaubu laukė šio įvykio.
> skaityti daugiau

2018 / 09 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

Už „Durų“ – laisvė mąstyti

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras spalio 5 d. pristatys pirmąją šio sezono premjerą – „Durys“. Ji įvyks Anykščių kultūros centre, vėliau bus vaidinama Kaune, Vilniuje, Osle. Apie spektaklį ir jo pagrindinį kūrėją Jo Strømgreną mintimis dalinasi aktoriai: Diana Anevičiūtė, Žygimantė Jakštaitė, Augustė Pociūtė, Rytis Saladžius, Rasa Samuolytė, Mantas Stabačinskas, Ugnė Šiaučiūnaitė ir Rimantė Valiukaitė.
> skaityti daugiau

2018 / 09 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT uždengė mūzas. Prasideda rekonstrukcija

Rugsėjo 20 dieną Lietuvos nacionalinį dramos teatrą puošianti skulptūra „Mūzų šventė“ buvo uždengta dvejiems metams – taip teatras skelbia pastato rekonstrukcijos pradžią. 2020-ais metais tikimasi pakviesti žiūrovus į atnaujintą teatrą, kuriame bus sutvarkytos šildymo ir vėdinimo sistemos, sutvarkytos žiūrovų erdvės ir pastatytos dvi naujos modernios salės.
> skaityti daugiau

2018 / 09 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vilniuje bus vaidinama prancūziška „Tartiufo“ versija

Septyniasdešimt devintąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezoną pradeda Avinjono festivalyje triumfavęs „Tartiufas“. Šis Oskaro Koršunovo spektaklis rugsėjo 18 ir 19 dienomis bus vaidinamas Lietuvos rusų dramos teatre. Žiūrovai tik du kartus turės galimybę pamatyti tą spektaklio variantą, kuris sužavėjo ir išrankius Prancūzijos kritikus, ir Avinjono festivalio publiką. Vėliau vėl bus vaidinama lietuviškoji šio spektaklio versija.
> skaityti daugiau

2018 / 09 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

70-metį švenčianti aktorė Vaiva Mainelytė: „Negaliu nuvilti žiūrovų“

Daiva Šabasevičienė

Teatro ir kino aktorei Vaivai Mainelytei rugsėjo 5 dieną sukanka septyniasdešimt metų. Ji – viena iš Lietuvos ekrano ir scenos legendų, kurią puikiai pažįsta visi – ypač vyresniosios kartos žiūrovai. Tai tikra aukštosios kultūros kūrėja, nuolat ją puoselėjanti ir auginanti, gebanti išlaikyti primadonos įvaizdį net pačiuose sunkiausiuose gyvenimo etapuose.
> skaityti daugiau

2018 / 08 / 29 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vilniuje jau repetuoja Jo Strømgren: turėti humoro jausmą ir kvatoti – du skirtingi dalykai

Aušra Pociūtė

Naujo spektaklio „Durys“ repeticijas LNDT jau pradėjo garsus Norvegijos teatro menininkas Jo Strømgrenas. Prieš vieną iš repeticijų LNDT Mažosios salės fojė režisierius ramiai pasakoja apie tai, kaip atrado Lietuvą, ir atrodo be galo paprastas, tačiau jo humoro jausmą išduoda kelios ekspresyvios mimikos, palydinčios kai kuriuos atsakymus. Režisierius dalijosi mintinis apie humorą, teatrą bei „Durų“ spektaklį, kurio premjera įvyks spalio 5, 6 d. Anykščiuose ir spalio 11, 12 d. Vilniuje.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Tartiufo“ sėkmė Avinjono festivalyje (video)

Daiva Šabasevičienė

Liepos 17–21 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis – Molière‘o „Tartiufas“ – penkis kartus buvo suvaidintas garsiojo tarptautinio Avinjono festivalio pagrindinėje programoje ir susilaukė stulbinamos sėkmės. Lietuvos teatras Avinjono festivalio žiūrovams tampa vis labiau žinomas.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 16 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionalinio dramos teatro „Tartiufas“ išvyko į Avinjoną

Daiva Šabasevičienė

Ankstų sekmadienio, liepos 15 dienos, rytą Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorių grupė ir būrys techninių bei spektaklių aptarnavimo darbuotojų išvyko į Avinjoną, kur liepos 17 d. pradės penkių Molière‘o komedijos „Tartiufas“ spektaklių seriją. Šis Oskaro Koršunovo režisuotas spektaklis įtrauktas tarptautinio Avinjono festivalio pagrindinę programą.
> skaityti daugiau

2018 / 07 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Naujas LNDT spektaklis „Durys“ – apie amžiną norą į ten, kur geriau

Aušra Pociūtė

Dėl numatomų pastato rekonstrukcijos darbų pirmąją naujo, 79 sezono, premjerą Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pristatys Anykščių kultūros centre spalio 5 dieną. Tai bus pirmasis garsaus Skandinavijos teatro ir šokio kūrėjo Jo Strømgreno spektaklis Lietuvoje, kuriamas Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui, nors mūsų šalyje savo darbus menininkas pristatė jau ne kartą.
> skaityti daugiau