Pranešimai spaudai

2019 / 05 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

Nekaltos beprotybės tema. Interviu su G. Kriaučionyte-Vosyliene

Daiva Šabasevičienė

„Šioje pjesėje nuolatos gaudai save, galvodamas, kiek iš tiesų tiesos pasako žmogus, kalbėdamas apie save? Žinoma, jis pasakoja, kaip jaučiasi, bet kiek jo žodžiuose yra tiesos? Įdomus yra personažų amžius, šeima, kurios vaikui jau trisdešimt, kur visi įvykiai įvykę seniai seniai, o po juos kapstomės lyg po atvirą, niekad neužsiveriančią žaizdą“, – sako spektaklio VIRIMO TEMPERATŪRA 5425, kurio premjera jau gegužės 16, 17 dienomis, režisierė G. Kriaučionytė-Vosylienė.
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Aštrios Witkacy „Batsiuvių“ mintys

Daiva Šabasevičienė

Gegužės 19 d. bendradarbiaujant Adomo Mickevičiaus institutui Varšuvoje, Lenkijos institutui Vilniuje ir Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui (LNDT) rengiamas vieno garsiausių dvidešimtojo amžiaus pradžios moderniosios Lenkijos kultūros atstovų Witkacy pjesės „Batsiuviai“ fragmento (iš lenkų kalbos vertė Irena Aleksaitė) skaitymas, kurį režisuoja Antanas Obcarskas.
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 09 Pranešimas spaudai | Naujiena

Ar galima neštis namus su savimi – klausia teatro kūrėjai

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje gegužės 24 d. įvyks antroji šių metų Jaunųjų kūrėjų programos konkurso laimėtojų premjera. Spektaklį-instaliaciją „Shell-ter“ kuria performanso ir videomeno kūrėja iš Niujorko Monica Duncan ir choreografas, šiuolaikinio teatro kūrėjas iš Lenkijos Romuald Krężel, reziduojantis Berlyne.
> skaityti daugiau

2019 / 04 / 29 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT premjeroje – beprotiškas noras būti normaliu

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pavasaris ypač gausus premjerų. Gegužės 16 dieną į trečią savo spektaklį nacionalinėje scenoje pakvies režisierė Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė. Šį kartą statyti ji pasirinko Virginijos Rimkaitės pjesę „Virimo temperatūra 5425“ ir siekia per komišką prizmę atskleisti kartais beprotišką žmonių norą neišsiskirti iš minios.
> skaityti daugiau

2019 / 04 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

Į kūrybos švyturį. Aktoriui Arūnui Vozbutui – 50

Daiva Šabasevičienė

Arūnas Vozbutas priklauso tiems aktoriams kurie sudaro teatro trupės šerdį. Yra aktoriai lyderiai, yra ir statistai, o yra ir tie, be kurių negalėtų įvykti daugelis spektaklių. Vienas iš jų ir yra Arūnas Vozbutas, kuriam balandžio 25 dieną sukanka 50 metų.
> skaityti daugiau

2019 / 04 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

Apie Orfėją, Avicii ir kartą, kuriai niekas neįdomu

Daiva Šabasevičienė

„Iš esmės pradėjau nuo tokios minties: aplink – daug jaunų žmonių, kurie labai nelaimingi, liūdni, „neišsipildę“. Galvoju: kur slypi viso to paradoksas? Kur yra tas užstrigimas? Šalia viso to, kaip mintis „ėjo“ mitas, ir aš atradau paralelę. Ne tiek logiškai, kiek emocionaliai visa susijungė: ėjimas į Hadą, bandymas kažką pakeisti, negalėjimas kažko pakeisti, nesuvokimas, kodėl Orfėjas to nepadarė... Tai yra ir labai didelė „ego“ tema“, – apie idėją sujungti šiuolaikinio žmogaus stresą, Orfėjo mitą ir realią didžėjaus Avicii tragediją pasakoja N. Jasinskas.
> skaityti daugiau

2019 / 04 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

Užstrigusio žmogaus problemos – LNDT premjeroje „Orfeo. Miesto šviesos“

Aušra Pociūtė

Pavasarį Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) žiūrovus pakvies į tris jaunųjų kūrėjų premjeras. Pirmasis debiutuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentas Naubertas Jasinskas. Balandžio 25 d. žiūrovams jis pristatys šiuolaikiškai interpretuotą Orfėjo ir Euridikės mitą, kuriame atskleis šiuolaikinio žmogaus baimes, neveiksnumą ir tragiškus pasirinkimus.
> skaityti daugiau

2019 / 03 / 31 Pranešimas spaudai | Naujiena

Keturi „Auksiniai scenos kryžiai“ – LNDT spektakliui „Durys“

Kovo 29 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre vyko scenos meno profesionalams teikiamų „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimai. Daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Durys“, kurį 2018 m. spalio 5 d. Lietuvos žiūrovams pristatė garsus norvegų režisierius ir choreografas Jo Strømgren. Šiam spektakliui jis kūrė pjesę, choreografiją, pats režisavo.
> skaityti daugiau

2019 / 03 / 27 Pranešimas spaudai | Naujiena

Klasiokai Marius Repšys ir Vaiva Mainelytė – apie kraštutinius išgyvenimus

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Mūsų klasė“ vos pasirodęs 2013 m. nepaliko abejingų. Dabar spektaklis jau turi ištikimą žiūrovą Vilniuje, o balandį išsiruošia į pirmąsias gastroles Lietuvoje – balandžio 6 d. aplankys Alytaus žiūrovus, o balandžio 11 d. – Klaipėdą. Spektaklyje klasės draugus vaidinantys aktoriai Marius Repšys ir Vaiva Mainelytė dalinasi mintimis apie spektaklį.
> skaityti daugiau

2019 / 03 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

Laisvės formulė. Lietuvos nacionalinis dramos teatras skelbia Jaunųjų kūrėjų programos konkursą

2020 m. sueis lygiai trisdešimt metų nuo tada, kai 1990-aisiais buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Tais pačiais metais iš kalėjimo buvo paleistas Nelsonas Mandela, susijungė Rytų ir Vakarų Vokietija, o JAV įžymybė Joe Roganas mokėjo 10 tūkst. dolerių per mėnesį už tai, kad namuose turėtų greitesnį interneto ryšį. „Laisvės formulė pagal mus“ – tokią temą LNDT skelbia antrajam tarptautiniam Jaunųjų kūrėjų programos konkursui. Konkurso laimėtojų meniniai projektai žiūrovams bus pristatyti 2020 metų pavasarį.
> skaityti daugiau