Pranešimai spaudai

2019 / 04 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

Apie Orfėją, Avicii ir kartą, kuriai niekas neįdomu

Daiva Šabasevičienė

„Iš esmės pradėjau nuo tokios minties: aplink – daug jaunų žmonių, kurie labai nelaimingi, liūdni, „neišsipildę“. Galvoju: kur slypi viso to paradoksas? Kur yra tas užstrigimas? Šalia viso to, kaip mintis „ėjo“ mitas, ir aš atradau paralelę. Ne tiek logiškai, kiek emocionaliai visa susijungė: ėjimas į Hadą, bandymas kažką pakeisti, negalėjimas kažko pakeisti, nesuvokimas, kodėl Orfėjas to nepadarė... Tai yra ir labai didelė „ego“ tema“, – apie idėją sujungti šiuolaikinio žmogaus stresą, Orfėjo mitą ir realią didžėjaus Avicii tragediją pasakoja N. Jasinskas.
> skaityti daugiau

2019 / 04 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

Užstrigusio žmogaus problemos – LNDT premjeroje „Orfeo. Miesto šviesos“

Aušra Pociūtė

Pavasarį Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) žiūrovus pakvies į tris jaunųjų kūrėjų premjeras. Pirmasis debiutuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentas Naubertas Jasinskas. Balandžio 25 d. žiūrovams jis pristatys šiuolaikiškai interpretuotą Orfėjo ir Euridikės mitą, kuriame atskleis šiuolaikinio žmogaus baimes, neveiksnumą ir tragiškus pasirinkimus.
> skaityti daugiau

2019 / 03 / 31 Pranešimas spaudai | Naujiena

Keturi „Auksiniai scenos kryžiai“ – LNDT spektakliui „Durys“

Kovo 29 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre vyko scenos meno profesionalams teikiamų „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimai. Daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Durys“, kurį 2018 m. spalio 5 d. Lietuvos žiūrovams pristatė garsus norvegų režisierius ir choreografas Jo Strømgren. Šiam spektakliui jis kūrė pjesę, choreografiją, pats režisavo.
> skaityti daugiau

2019 / 03 / 27 Pranešimas spaudai | Naujiena

Klasiokai Marius Repšys ir Vaiva Mainelytė – apie kraštutinius išgyvenimus

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Mūsų klasė“ vos pasirodęs 2013 m. nepaliko abejingų. Dabar spektaklis jau turi ištikimą žiūrovą Vilniuje, o balandį išsiruošia į pirmąsias gastroles Lietuvoje – balandžio 6 d. aplankys Alytaus žiūrovus, o balandžio 11 d. – Klaipėdą. Spektaklyje klasės draugus vaidinantys aktoriai Marius Repšys ir Vaiva Mainelytė dalinasi mintimis apie spektaklį.
> skaityti daugiau

2019 / 03 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

Laisvės formulė. Lietuvos nacionalinis dramos teatras skelbia Jaunųjų kūrėjų programos konkursą

2020 m. sueis lygiai trisdešimt metų nuo tada, kai 1990-aisiais buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Tais pačiais metais iš kalėjimo buvo paleistas Nelsonas Mandela, susijungė Rytų ir Vakarų Vokietija, o JAV įžymybė Joe Roganas mokėjo 10 tūkst. dolerių per mėnesį už tai, kad namuose turėtų greitesnį interneto ryšį. „Laisvės formulė pagal mus“ – tokią temą LNDT skelbia antrajam tarptautiniam Jaunųjų kūrėjų programos konkursui. Konkurso laimėtojų meniniai projektai žiūrovams bus pristatyti 2020 metų pavasarį.
> skaityti daugiau

2019 / 03 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Monospektaklių meistrės jubiliejus. Aktorei Birutei Mar – 50

Daiva Šabasevičienė

Birutė Mar – šiuo pavardės trumpiniu aktorė, režisierė ir poetė Birutė Marcinkevičiūtė gerai žinoma ne tik Lietuvos, bet pasauliniame teatro kontekste, kovo 23 dieną jai sukanka 50 metų. Šiandien ją drąsiai galime vadinti aktore-lydere monodramos srityje. Birutę Mar galima prilyginti Oskarui Koršunovui.
> skaityti daugiau

2019 / 03 / 21 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionalinio dramos teatro „Didvyrių aikštė“ – vėl Prancūzijoje

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Didvyrių aikštė“ išvyko į Prancūziją. Jau rytoj Paryžiaus priemiestyje Sceaux vyks pirmasis rodymas. Iš viso spektaklis bus rodomas net aštuonis vakarus. Dauguma bilietų į spektaklius išparduoti. Keliuose spektakliuose Gémeaux teatre įvyks ir įdomus debiutas – profesoriaus našlės Hedvigos vaidmenį pirmą kartą atliks aktorė Dalia Overaitė.
> skaityti daugiau

2019 / 03 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

Pavasarį rekonstruojamas nacionalinis dramos teatras kviečia į 5 premjeras

Aušra Pociūtė

2018 m. rudenį rekonstrukciją pradėjęs Lietuvos nacionalinis dramos teatras su Didžiosios salės spektakliais intensyviai gastroliuoja visoje Lietuvoje, o 2019 m. pavasarį žiūrovus pakvies net į penkias premjeras (keturios iš jų vyks Mažojoje salėje, viena – ne teatro erdvėse), taip pat pristatys dvi partnerių sukurtas naujienas.
> skaityti daugiau

2019 / 03 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vytautas Rumšas: tai kūrinys apie moterį, valdančią vyrą

Daiva Šabasevičienė

Artėjant spektaklio „Scenos iš vedybinio gyvenimo“ premjerai, kuri Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks kovo 14 d., režisierius Vytautas Rumšas sako: „Šiame kūrinyje kalbama apie moterį, kuri valdo vyrą. Kai vyrui tai nusibosta, kai jis nebegali būti savimi, tuomet dingsta amžiams. Johanas Marianei prisipažįsta, kad jis keturis metus jau galvojo apie tai. Kita vertus, jis leidžiasi būti valdomu, aišku, iki tam tikros ribos. Išvada – reikia leisti žmogui laisvai gyventi.“
> skaityti daugiau

2019 / 03 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatrinių nušvitimų meistras. Oskarui Koršunovui – 50

Daiva Šabasevičienė

Kovo 6 dieną teatro pasaulis švenčia vieno garsiausių Lietuvos režisieriaus Oskaro Koršunovo penkiasdešimtmetį. Rodos, taip neseniai jis buvo vadinamas išskirtiniu jaunosios kartos režisieriumi Europoje, tačiau susidomėjimas jo darbais neatslūgo per visus iki dabar slinkusius tris dešimtmečius. Apie jubiliejų švenčiantį Oskarą Koršunovą mintimis dalinasi jo kolegos.
> skaityti daugiau