Pranešimai spaudai

2019 / 05 / 17 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatras kviečia į ryškų laisvės ir tolerancijos vakarėlį

Kodėl dauguma mūsų vis dar yra susivaržę, stengiasi atitikti visuomenės lūkesčius ir bijo tų, kurie drįsta išreikšti save laisvai ir elgtis kitaip nei iš jų tikisi dauguma – klausia Lietuvos nacionalinis dramos teatras, kuris jau birželio 5 ir 6 pristatys netikėtą premjerą „Borderline Queen. Kerštas“. Tai trečiojo LNDT organizuoto Jaunųjų kūrėjų programos konkurso laimėtojo Maciejaus Gośniowskio-Gąsiu meninis sumanymas.
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Borderline Queen. Kerštas“ premjerai artėjant. Kuo skiriasi drag nuo queer?

Aušra Pociūtė

Birželio 5 ir 6 dienomis LNDT pristatys ekscentrišką premjerą – „Borderline Queen. Kerštas“. Ryškų performansą laisvės temomis kuria aktorius, šokėjas ir queer bendruomenės atstovas iš Lenkijos Maciejus Gośniowskis-Gąsiu. Artėjant premjerai ir siekiant geriau suvokti sąvokų queer ir drag ypatumus, šių bendruomenių gyvenimą Lietuvoje ir iššūkius, su kuriais jiems tenka susidurti, papasakoti apie viską paprašėme LGBT bendruomenės nario, žmogaus teisių eksperto ir neseniai į Vilniaus miesto tarybą išrinkto Tomo Vytauto Raškevičiaus, kuris ir pats turi drag personažę Okeanidę.
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

Nekaltos beprotybės tema. Interviu su G. Kriaučionyte-Vosyliene

Daiva Šabasevičienė

„Šioje pjesėje nuolatos gaudai save, galvodamas, kiek iš tiesų tiesos pasako žmogus, kalbėdamas apie save? Žinoma, jis pasakoja, kaip jaučiasi, bet kiek jo žodžiuose yra tiesos? Įdomus yra personažų amžius, šeima, kurios vaikui jau trisdešimt, kur visi įvykiai įvykę seniai seniai, o po juos kapstomės lyg po atvirą, niekad neužsiveriančią žaizdą“, – sako spektaklio VIRIMO TEMPERATŪRA 5425, kurio premjera jau gegužės 16, 17 dienomis, režisierė G. Kriaučionytė-Vosylienė.
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Aštrios Witkacy „Batsiuvių“ mintys

Daiva Šabasevičienė

Gegužės 19 d. bendradarbiaujant Adomo Mickevičiaus institutui Varšuvoje, Lenkijos institutui Vilniuje ir Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui (LNDT) rengiamas vieno garsiausių dvidešimtojo amžiaus pradžios moderniosios Lenkijos kultūros atstovų Witkacy pjesės „Batsiuviai“ fragmento (iš lenkų kalbos vertė Irena Aleksaitė) skaitymas, kurį režisuoja Antanas Obcarskas.
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 09 Pranešimas spaudai | Naujiena

Ar galima neštis namus su savimi – klausia teatro kūrėjai

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje gegužės 24 d. įvyks antroji šių metų Jaunųjų kūrėjų programos konkurso laimėtojų premjera. Spektaklį-instaliaciją „Shell-ter“ kuria performanso ir videomeno kūrėja iš Niujorko Monica Duncan ir choreografas, šiuolaikinio teatro kūrėjas iš Lenkijos Romuald Krężel, reziduojantis Berlyne.
> skaityti daugiau

2019 / 04 / 29 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT premjeroje – beprotiškas noras būti normaliu

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pavasaris ypač gausus premjerų. Gegužės 16 dieną į trečią savo spektaklį nacionalinėje scenoje pakvies režisierė Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė. Šį kartą statyti ji pasirinko Virginijos Rimkaitės pjesę „Virimo temperatūra 5425“ ir siekia per komišką prizmę atskleisti kartais beprotišką žmonių norą neišsiskirti iš minios.
> skaityti daugiau

2019 / 04 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

Į kūrybos švyturį. Aktoriui Arūnui Vozbutui – 50

Daiva Šabasevičienė

Arūnas Vozbutas priklauso tiems aktoriams kurie sudaro teatro trupės šerdį. Yra aktoriai lyderiai, yra ir statistai, o yra ir tie, be kurių negalėtų įvykti daugelis spektaklių. Vienas iš jų ir yra Arūnas Vozbutas, kuriam balandžio 25 dieną sukanka 50 metų.
> skaityti daugiau

2019 / 04 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

Apie Orfėją, Avicii ir kartą, kuriai niekas neįdomu

Daiva Šabasevičienė

„Iš esmės pradėjau nuo tokios minties: aplink – daug jaunų žmonių, kurie labai nelaimingi, liūdni, „neišsipildę“. Galvoju: kur slypi viso to paradoksas? Kur yra tas užstrigimas? Šalia viso to, kaip mintis „ėjo“ mitas, ir aš atradau paralelę. Ne tiek logiškai, kiek emocionaliai visa susijungė: ėjimas į Hadą, bandymas kažką pakeisti, negalėjimas kažko pakeisti, nesuvokimas, kodėl Orfėjas to nepadarė... Tai yra ir labai didelė „ego“ tema“, – apie idėją sujungti šiuolaikinio žmogaus stresą, Orfėjo mitą ir realią didžėjaus Avicii tragediją pasakoja N. Jasinskas.
> skaityti daugiau

2019 / 04 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

Užstrigusio žmogaus problemos – LNDT premjeroje „Orfeo. Miesto šviesos“

Aušra Pociūtė

Pavasarį Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) žiūrovus pakvies į tris jaunųjų kūrėjų premjeras. Pirmasis debiutuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentas Naubertas Jasinskas. Balandžio 25 d. žiūrovams jis pristatys šiuolaikiškai interpretuotą Orfėjo ir Euridikės mitą, kuriame atskleis šiuolaikinio žmogaus baimes, neveiksnumą ir tragiškus pasirinkimus.
> skaityti daugiau

2019 / 03 / 31 Pranešimas spaudai | Naujiena

Keturi „Auksiniai scenos kryžiai“ – LNDT spektakliui „Durys“

Kovo 29 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre vyko scenos meno profesionalams teikiamų „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimai. Daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Durys“, kurį 2018 m. spalio 5 d. Lietuvos žiūrovams pristatė garsus norvegų režisierius ir choreografas Jo Strømgren. Šiam spektakliui jis kūrė pjesę, choreografiją, pats režisavo.
> skaityti daugiau