Būsimo LNDT spektaklio „Raudonkepurė“ kūrėjai klausė vaikų, kokio spektaklio jie norėtų

Spektaklio režisierius Paulius Tamolė su kūrybinių dirbtuvių dalyviais. Lauros Vansevičienės nuotr.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras pradėjo ruoštis naujam, rudenį prasidėsiančiam 77-ajam teatro sezonui. 2016 metų spalį LNDT Mažojoje salėje bus pristatytas spektaklis vaikams pagal prancūzų režisieriaus ir dramaturgo Joëlio Pommerato kūrinį „Raudonkepurė“. Būsimo spektaklio režisierius Paulius Tamolė su kūrybine grupe nusprendė išsiaiškinti, kokio spektaklio norėtų patys vaikai bei jų tėvai, ir gegužės pabaigoje Lietuvos nacionaliniame dramos teatre surengė kūrybines dirbtuves.

„Anksčiau kolegos sakydavo, kad teatras prasideda nuo rūbinės, bet man atrodo, kad dvidešimt pirmajame, informaciniame amžiuje labai sumažėjo atstumai, turime galimybę bendrauti, būti visur, kur norime, tad ir teatras dabar prasideda ne nuo rūbinės, o kur kas anksčiau – nuo žiūrovo pasiruošimo spektakliui. Dabar turime galimybę sužinoti žiūrovų nuomonę ir lūkesčius. Kai su kolege Vesta Grabštaite diskutavome, kodėl tiek mažai spektaklių vaikams, ir ji retoriškai paklausė, o kas drįstų statyti spektaklį vaikams, kai tiek alternatyvų, patraukiančių vaikų dėmesį. Aš išdrįsau, juk pats namuose turiu penkiametę Raudonkepuraitę. Norėjosi su komanda būti drąsiems ir žiūrovo nuomonės paklausti ne po spektaklio, o prieš jį kuriant. Šios kūrybinės dirbtuvės buvo savotiškas pasitikrinimas ir mums, kūrėjams. Džiugu, kad mūsų ir tėvų požiūriai daugeliu atvejų sutapo“, – sako spektaklio „Raudonkepurė“ režisierius Paulius Tamolė.

Gegužės pradžioje Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui paskelbus registraciją į kūrybines spektaklio „Raudonkepurė“ dirbtuves, žmonių susidomėjimas buvo didžiulis. Spektaklio kūrėjai – režisierius Paulius Tamolė, dailininkė Lauryna Liepaitė, vaizdo projekcijų autorius Robertas Nevecka, kompozitorius Vytautas Leistrumas, aktoriai Rasa Samuolytė, Vitalija Mockevičiūtė, Justas Tertelis, Kamilė Petruškevičiūtė, Gediminas Rimeika, Eimantas Pakalka, šokėjas Laurynas Žakevičius – norėjo išsiaiškinti, kodėl apskritai tėvai su vaikais lankosi teatre ir kokių spektaklių norėtų savo atžaloms. Kol vieni kūrybinių dirbtuvių organizatoriai bendravo su tėvais, kiti bandė išsiaiškinti vaikų vizijas. LNDT Studijoje aktoriai skaitė spektaklio pjesę, o vaikų ant didelių popieriaus lapų buvo prašoma piešti kilusias asociacijas. Kiekvienas kūrybinių dirbtuvių dalyvis galėjo savo piešinį pakomentuoti.

„Įspūdžiai po dirbtuvių labai geri, manau, kad viskas vyko puikiai, jau vien dėl to, kad atsirado labai daug norinčių dalyvauti. Susitikę išgirdome tėvų nuomonę, kad jie labai norėtų interaktyvių spektaklių, kur vaikai galėtų būti spektaklio dalimi, jie nenori vaikų spektaklyje matyti papildomų poteksčių, skirtų tik suaugusiems, pavyzdžiui, politinėmis temomis. Kalbėjomės ir apie papildomas edukacines veiklas po spektaklių. Aktoriai turėjo galimybę pamatyti savo būsimą žiūrovą. Vaikams buvo suteikta didelė laisvė, todėl piešinių yra pačių įvairiausių. Gali būti, kad tai bus medžiaga dekoracijoms, vizualiniams sprendimams. Nors iš pradžių atrodė, kad kai kurie vaikai nesiklauso pjesės, žaidžia, bet galiausiai pamatėme, kad visi užfiksavo sau svarbius dalykus. Kažkam įstrigo Vilkas, kažkam – Šešėlis, kurį Raudonkepurė sutinka pakeliui pas močiutę. Visos refleksijos, gautos dirbtuvių metu, mums labai naudingos“, – sakė Paulius Tamolė.

Spektaklio vaikams nuo 5 iki 10 metų „Raudonkepurė“ premjera Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje įvyks 2016 m. spalį. 

 

Kūrybinių  „Raudonkepurės“