„Auditorija tiria: „Barikados“

„Auditorija tiria: „Barikados“

Sausio 26 d. teatras pakvietė  žiūrovus į antrąjį diskusijų ciklo „Auditorija tiria“ susitikimą, organizuojamą spektaklio aptarimui, žiūrovų ir aktorių nuomonių pasikeitimui ir įžvalgoms. Šį kartą diskusija buvo skirta aptarti latvio režisieriaus Valterio Silio su bendramečiais kolegomis sukurtą  spektaklį apie Sausio 13-ąją, atskleidžiantį ir tikras jame vaidinančių aktorių istorijas – „Barikados“.

Diskusijoje „Auditorija tiria: „Barikados“ dalyvavo visi spektaklyje vaidinę aktoriai ir įvairių kartų žiūrovai: jauni žmonės, gimę jau nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje ir to „barikadų laikmečio“  amžininkai, dalyvavo ir  Kovo 11-osios akto signataras Audrius Rudys. Diskusiją moderavo filosofas Algirdas Davidavičius, jam talkino MRU Tarptautinės teisės profesorius Justinas Žilinskas.

Kritinį ir paralelinį mąstymą skatinanti diskusija apie laisvę ir sąmoningumą, titulinės tautos ir kritinės masės sampratas, istorinių faktų pateiktį ir interpretacijos galimybes scenos mene užtruko netrumpai, tačiau kiekvienas turėjo galimybę dalintis savo nesupratimu, pasipiktinimu ir pasitenkinimu. O tai yra svarbiausia šių socioedukacinių diskusijų organizatoriams, nuoširdžiausiai dėkojantiems ne tik žiūrovams, bet ir visai „Barikadų“ aktorių trupei.

Kviečiame visus dalyvauti ir kitose teatro rengiamose diskusijose „Auditorija tiria...“. 

Socioedukacinių projektų vadovė Auksė Petruškevičiūtė