Edukacijos naujienos

Teatre – dėmesys edukacinėms veikloms

2017-01-12 

Sausio pradžioje Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvietė pedagogų bendruomenės atstovus į edukacinį susitikimą. Jame beveik trisdešimčiai specialistų iš Vilniaus ir Vilniaus rajono mokymo įstaigų buvo pristatytos teatro  edukacinės veiklos, galinčios praturtinti ugdymo procesus bei prisidėti prie reikiamų mokinių kompetencijų formavimo.

Susitikimo akimirka. LNDT nuotrauka.

77-ajame Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezone, kuris vadinasi „Treniruok ir sielą“, ypatingas dėmesys skiriamas ir teatro edukacinei veiklai.

Spektakliai, skirti vaikams ir jaunimui, siejami su ugdymo programų dalykais. Mažiausiems skirta „Raudonkepurė“, jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams – „Kaulinis senis ant geležinio kalno“, vyresniesiems – „Kuprelis“, „Laimingasis princas“, „Kosmosas+“, „Atžalynas“, „Ledo vaikai“, vyriausiems – „Timonas“, „Kankinys“, „Katedra“ ir kiti spektakliai.

Svarbiausia, kad vaikams ir jaunimui skirtus spektaklius teatras šį sezoną kviečia pamatyti pamokų metu ir mokinių grupėms yra paruošęs specialius pasiūlymus. Bilietas į minėtus spektaklius vidutiniškai kainuoja 5 eurus.  

Lietuvos nacionalinis dramos teatras mokinius ir mokytojus taip pat kviečia į susitikimus su spektaklių kūrėjais, į diskusijas po spektaklių „Auditorija tiria“ bei diskusijas įvairiomis temomis „Pokalbiai ne apie teatrą“, moderuojamas žurnalisto Karolio Kaupinio.

Sausio mėnesio susitikime dalyvavę mokytojai darbo grupėse diskutavo apie įvairias Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir ugdymo įstaigų bendradarbiavimo galimybes, susipažino su įvairių teatro tarnybų darbu.

„Tokie susitikimai išties naudingi abiem pusėms, nes norint, kad teatras taptų jauno žmogaus ugdymosi proceso dalininku, reikalingas nuolatinis dialogas tarp teatro ir ugdymo įstaigų“, – sako LNDT socioedukacinių projektų vadovė dr. Auksė Petruškevičiūtė.  

Susitikimo dalyviai džiaugėsi, kad teatras siūlo patrauklias, daugiafunkces veiklas. Buvo aptarti ir kurčiųjų bendruomenės poreikiai bei ką būtų galima padaryti teatre siekiant juos patenkinti.

 

Diskusija su moksleiviais po spektaklio „Laimingasis princas“

2016-09-23

Rugsėjo 20 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras dvi dideles moksleivių grupes pakvietė į diskusiją, kurioje buvo aptariamas jaunojo režisieriaus Povilo Makausko spektaklis „Laimingasis princas“. Aptarime dalyvavo ir pats režisierius, spektaklio aktoriai bei Vilniaus S. Daukanto progimnazijos ir Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai. Moksleiviai turėjo galimybę išreikšti savo nuomonę, užduoti klausimus spektaklio kūrybinei grupei. Lietuvos nacionalinis dramos teatras, pradėdamas 77-ąjį teatro sezoną, savo šūkiu kviečia treniruoti ne tik kūną, bet ir sielą, todėl skiria ypatingą dėmesį plėtojant edukacinę veiklą bei inicijuojant bendradarbiavimą su Lietuvos mokyklomis.

Po spektaklio įvykusioje diskusijoje, režisierius su jaunaisiais teatro lankytojais dalinosi įžvalgomis apie teatro meno svarbą, kartu su kūrybine grupe atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus ir patys kvietė mokinius dalytis įspūdžiais, aktyviai stengėsi įtraukti juos į diskusiją, klausdami kuo moksleiviai domisi, kiek kartų yra apsilankę teatre. Vaikams buvo įdomu sužinoti apie spektaklio „Laimingasis princas“ kūrybinį procesą – kūrinio pasirinkimą, vaidmenų vystymą, labiausiai įkvepiančias kūrinio vietas.  Moksleiviai klausė, ar sunku įsijausti į vaidmenį, kaip aktoriai jaučiasi po spektaklio, kiek laiko trunka įsidėmėti spektaklio medžiagą.

Savo klausimais jaunuoliai stengėsi suprasti kiekvieno aktoriaus individualų požiūrį į teatrą, profesijos pasirinkimą, vaidmens kūrimo procesą. „Kiekvienas vaidmuo reikalauja individualaus „priėjimo“. Čia negali pritaikyti tos pačios taisyklės, kad dukart du yra keturi. Kuriamas vaidmuo kiekvieną kartą reikalauja įsiklausymo į save, energijos, jausmų, prieigos prie prisiminimų. Pajusti, kad gyveni teatre ir vaidmenyje yra labai reta, bet unikali galimybė, kurios kiekvienas ir siekiame“, – moksleiviams pasakojo aktorius Arnas Danusas.

Režisierius Povilas Makauskas pabrėžė apie žiūrovų dalyvavimo svarbą spektaklyje: „Aktoriai jaučia, jei į teatrą atėjęs žiūrovas tikisi iš jų stebuklo ir jų klausosi. Įsivaizduokite grojantį geriausią Europos pianistą ir žmones, kurie jo nesiklauso. Spektaklis – tai kažkas virš logikos, virš mūsų įsivaizdavimo, visiškai kita tikrovė. Mes jums pasakojame tekstą žmogaus, kuris dabar yra kitame pasaulyje. Argi ne keista?“

Tokie susitikimai Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyksta ne pirmą kartą. Teatras  taip pat organizuoja diskusijų ciklą „Auditorija tiria“. Šių susitikimų metu žiūrovai yra kviečiami aptarti spektaklius, dalintis įžvalgomis kartu su aktoriais ir režisieriais. Informacija apie rugsėjo ir spalio mėnesio numatomas  diskusijas – netrukus. 

Parengė Laura Bartusevičiūtė

Diskusijoje dalyvavę mokiniai ir kūrybinė spektaklio LAIMINGASIS PRINCAS grupė.

 

 

Lietuvos nacionalinis dramos teatras atsiveria mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ dalyviams

2016-09-09

Lietuvos nacionalinis dramos teatras pirmą kartą dalyvauja nacionaliniame mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“. Tryliktasis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“, kuris vyks rugsėjo 8–16 dienomis keturiolikoje Lietuvos miestų ir rajonų, padeda priartinti mokslo idėjas prie visuomenės, pristatyti technologinių ir sociokultūrinių inovacijų naudą ir populiarinti įvairias Lietuvos mokslo įstaigas, kultūros institucijas.

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre festivalio dalyviai galės apsilankyti rugsėjo 13–16 dienomis ir išbandyti įvairias pažintines veiklas. Apsilankę įvairiose teatro erdvėse užsiregistravę festivalio dalyviai galės susipažinti su teatro užkulisiuose dirbančiais žmonėmis, sužinos, kokių profesijų atstovai draugauja su teatro mūzomis, pamatys kaip rengiamasi spektakliams, susipažins su teatre dirbančiais savanoriais ir, aišku, susitiks su aktoriais po spektaklio „Kosmosas+“. Teatras kviečia festivalio dalyvius į mokslinių žinių kupiną spektaklį „Kosmosas+“, kuriame žiūrovai sužinos, kuo kvepia visata, kur sutelpa visos kometos su savo milijono kilometrų uodegomis, kiek kosmose sveria vidutinis suaugęs vyras.

Dalyvių registracija vykdoma svetainėje adresu http://www.mokslofestivalis.eu/mokslo-festivalis-erdvelaivis-zeme-rugsejo-10-19-dienomis/

Išsamią informaciją suteiks Lietuvos nacionalinio dramos socioedukacinių projektų vadovė Auksė Petruškevičiūtė el.p. aukse.petruskevciute@teatras.lt, tel. 865923224

 

Lietuvos nacionalinio dramos teatro edukacinių veiklų nacionaliniame mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ tvarkaraštis

 

Data

Laikas ir trukmė

Veikla

Dalyvių skaičius pagal išankstinę registraciją

Rugsėjo 13 d.

15.00–17.00 val.

Edukacinis renginys: „Ką slepia Lietuvos nacionalinio  dramos teatro mūzos?“

25

Rugsėjo 14 d.

15.00–17.00 val.

Edukacinis renginys: „Kokios profesijos draugauja su teatro mūzomis?“

 

 

25

Rugsėjo 15 d.

18.00–18.30

18.30–19.50 Spektaklis „Kosmosas+“

20.00–21.00 (edukacinė veikla po spektaklio)

Edukacinis renginys: „Kosmosas teatre – teatras kosmose. Kaip tai įmanoma?“

25

Rugsėjo 16 d.

17.00–18.00 val.

Edukacinis renginys: „Savanorystės po teatro mūzomis fenomenas“

 

25