Parodos

Prie Mažosios salės atidaryta D. Basčio tapybos darbų paroda

 

Gegužės 12 dieną Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) Mažosios salės fojė buvo atidaryta dailininko, LNDT Pastatymų skyriaus vedėjo Dariaus Basčio tapybos darbų paroda „Pasakėlės“.

„Pavadinimą „Pasakėlės“ šiai parodau pasirinkau todėl, kad bandau „pasakiškai“ pavaizduoti kokią nors šiandieninę, dažnai girdimą ir matomą, kartais ir pabodusią temą. Pavaizduota kiek kitokia forma, tema galbūt pasirodys reikšmingesnė. Pagaliau forma paveiksle turėtų būti ne mažiau svarbi už norimą pasakyti mintį“, – sako parodos autorius Darius Bastys.

Parodoje eksponuojama apie 20 tapybos darbų, kurie nutapyti 2013-2016 metais. „Dauguma mano paveikslų labai paprastai paaiškinami, kai kurie aiškūs ir taip, be jokių aiškinimų, kai kurie nelabai aiškūs, bet tai mane irgi tenkina. Siužetai atsiranda, žiūrint žinias per televizorių, skaitant naujienų portalus, vartant meno albumus, prisiminus kokį užstrigusį motyvą, ar kai kas nors suerzina arba prajuokina. Kartais tiesiog užsinoriu tapyti, nes tai pakelia nuotaiką, o jeigu patiriu malonumą aš, egzistuoja galimybė, kad ir kitas žmogus patirs kažką panašaus, žiūrėdamas į paveikslą“, – sako autorius.

Paroda veiks iki rugpjūčio, ją aplankyti galima darbo dienomis nuo 10 iki 17 val. ir spektaklių, rodomų Mažojoje salėje, metu. Įėjimas – tas pats kaip ir į Mažąją salę – iš Odminių gatvės.