Pokalbiai NE apie teatrą

Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristato plataus pobūdžio diskusijų ciklą „Pokalbiai NE apie teatrą“. Diskusijas aktualiomis, visiems rūpimomis temomis veda žurnalistas ir režisierius Karolis Kaupinis. 

Siekiama, kad diskusijų ciklas „Pokalbiai NE apie teatrą“ sudominų ne tik teatre aktyviai besilankančią visuomenės dalį, bet ir tą, kuriai rūpi aktualūs kasdienybės, politikos, pilietinio gyvenimo aspektai, tačiau kurių vidinio poreikio diskutuoti, išgirsti kitą ir būti išgirstam nepatenkina kiti viešojoje erdvėje egzistuojantys formatai: televizinės laidos, komentarai spaudoje, radijuje, ekspertų pranešimai, vertinimai.

„Šalyje egzistuojančią „dialogo“ spragą ir siekiama užpildyti, kviečiant žmones kalbėtis rūpimomis temomis, kurios paprastai aktyviausiai skleidžiasi vienmintėse grupėse arba skirtingų sričių – akademikų, aktyvistų, žurnalistų – ganėtinai uždaruose ratuose, kurie retai kalbasi vieni su kitais. Teatras gali atlikti agoros (aikštės, kur miestelėnai rinkdavosi aptarti svarbiausius klausimus) vaidmenį. Čia planuojama kalbėti apie tai, kas aktualu visuomenei, nesekant jokiomis išorinėmis – formos, eterio laiko, diskusijos užsakovų darbotvarkės – taisyklėmis. Šiomis diskusijomis siekiama sukurti atvirą, tolerantišką dialogo erdvę, kurioje rinksis moderatoriaus specialiai kviečiami, pasirinktą temą gebantys prasmingai reflektuoti pašnekovai bei pilietiškai nusiteikusi, arba priešingai, aiškaus supratimo, nuomonės nagrinėjamais klausimais neturinti visuomenės dalis, kurią šie pokalbiai paskatintų aktyviau dalyvauti apmąstant pasaulio ir mūsų valstybės būtį“, – sako Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis.

Žurnalistas ir kino režisierius Karolis Kaupinis: „Naujienų tarnyba seka tai, kas nauja, bet turi trumpą atmintį ir mažai laiko. Teatras atsimena daug, mato plačiai, bet jam svarbesnė emocija, ne faktai. Man įdomu sujungti tas dvi institucijas. Išjungus telefonus, kaip teatre, bet neapleidžiant faktų, kaip televizijoje. Pasikviečiant žmones, kurių norisi klausytis ir paklausti. Kalbėtis apie tai, kas dabar atrodo svarbiausia šioje valstybėje. Ir susikalbėti.“