ANA KARENINA (L. Tolstojaus romano motyvais). (A|CH teatro šokio spektaklis)

 • Spektaklis

  ANA KARENINA (L. Tolstojaus romano motyvais). (A|CH teatro šokio spektaklis)

 • Režisierius

  Anželika CHOLINA

 • Trukmė

  2 val. 20 min.

 • Salė

  Didžioji salė

 • Premjeros data

  2010 m. rugsėjo 18 d.

Apie

L. Tolstojus, rašydamas romaną „ANA KARENINA“, pirmąkart prabilo apie moters teisę į laimę ir apie tai, kad moteris neturi tapti vyro savimeilės ir pasitenkinimo įrankiu. Gyvenimas pagal taisykles priešpastatomas tikram gyvenimui ir gyvam žmogui, bet tai tik viena iš temų, kurias choreografė Anželika Cholina nagrinėja savo 2-jų dalių šokio spektaklyje tuo pačiu pavadinimu. 


„Sutikusi Klaipėdos muzikinio teatro baleto solistę Beatą Molytę supratau – tai mano Ana“ – pasakoja A. Cholina, kurią pagrindinio vaidmens balerinos atradimas paskatino statyti šį spektaklį. Kauno muzikinio teatro solistas Gintaras Visockis (Vronskis) – dar vienas šio spektaklio atradimas. Šis duetas – šimtaprocentinis pataikymas pasirenkant solistų porą.

Spektaklio scenovaizdį kūrė scenografas Marijus Jacovskis, o kostiumus ir grimą – Juozas Statkevičius, tad estetiškai spektaklis palieka žiūrovams didelį įspūdį.
Spektaklio muzika – kompozitoriaus Alfredo Šnitkės kūriniai. A. Šnitkės kūryba labai įvairi, gili, perteikianti daugybę emocijų, todėl ji puikiai tinka visoms spektaklio scenoms.

Judesio prasme spektaklis – vienas iš sudėtingiausių, nežiūrint į tai, kad spektaklyje šoka ne tik baleto artistai, bet ir Vilniaus mažojo dramos teatro aktoriai (Mantas Vaitiekūnas, Leonardas Pobedonoscevas, Evaldas Taujanskis, Kirilas Glušajevas, Tadas Gryn). „Reikalauju iš jų tiek pat, kiek ir iš baleto artistų, nes po dalyvavimo mano spektaklyje „Vyrai ir moterys“ matau didžiulę jų pažangą“ – šypsosi choreografė, džiaugdamasi tuo, kad artistų iš 4 Lietuvos teatrų susibūrimas viename spektaklyje atneša į sceną daug gyvybės ir tikrumo.

„Kurdama aš nesiekiu įrėminti savo spektaklių į kokį nors žanrą, man įdomu kurti patį gyvenimą scenoje. Pilną, daugiasluoksnį gyvenimą, apie kokį kalba L. Tolstojus savo romane “Ana Karenina“. Jame jis supina tiek daug, kad galima pasimesti, kaip prieš patį gyvenimo sudėtingumą. Aš stengiausi išgryninti tai, kas man pasirodė svarbu ir kas egzistuoja dabartiniame laike“ – pasakoja A. Cholina.

Paklausta, kodėl scenoje nėra traukinio, ko tikisi daugelis žiūrovų, choreografė atsakė: „šiais laikais žmogus žmogų gali suvažinėti žodžiu ar veiksmu stipriau už bet kokį metalo gabalą. Tiesą pasakius, visais laikais taip buvo. Mano spektaklis galbūt labiausiai apie tai.“

Daugiau apie spektaklį – čia.

Kūrėjai

 • Scenografas — Marijus JACOVSKIS
 • Kostiumų dailininkas — Juozas STATKEVIČIUS
 • Choreografė — Anželika CHOLINA

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

2016 m. sausio 6 d. 08:43 / Odeta

Šokio spektaklis nuostabus!!! o Beatai Molytei trūksta žodžių apibūdinti kokia nepakartojama ji buvo! :) jautri, moteriška užburianti!! :) Ačiū visiems! pradžiuginkite kuo daugiau pasaulio žmonių savo darbais! :)

2014 m. birželio 26 d. 13:23 / tas pats

Molytė - tiesiog puiki!

2013 m. spalio 2 d. 11:02 / Ieva

Labai patiko, be galo nuostabus Beatos Molytės atlikimas, gražūs kostiumai :) Gražu.

daugiau