"Atėjau, pamačiau, negalėjau", arba "Visiškas rudnosiukas" (VšĮ "Laimingi žmonės" spektaklis)

Apie


Vienos dalies absurdo komedija suaugusiems
Atėjau, pamačiau, negalėjau” (arba Visiškas Rudnosiukas”)

Pjesės autorius ir režisierius Vytautas V. Landsbergis

Vaidina: Ainis STORPIRŠTIS

Dailininkė Ramunė Skrebūnaitė
Muzikinis apipavidalinimas Eglės Sirvydytės
Šviesų dailininkas Vladas Šerstabojevas

Spektaklio organizatorius VšĮ „Laimingi žmonės”

 

 

Spektaklis apie tai, jog nieko nėra nei linksmo, nei liūdno. Visas gyvenimas tarsi banguota jūra: į vieną pusę krypt – linksmiau, į kitą – jau liūdniau…
Kodėl toks spektaklio pavadinimas? Perfrazavus Cezario žodžius, spektaklio veikėjas Rudnosiukas nori būti, draugauti su visais, tačiau jis neturi nugalėtojo dovanos. „Negalėjau nugalėti“, - šią mintį, tvyrančią ore, turėtų suvokti  spektaklio žiūrovas.

 

Daugiau apie spektaklį:

„Pirmas vaikas visuomet būna netikėtas pačiam sau“, - apie naują spektaklį „Atėjau, pamačiau, negalėjau“, pastatytą pagal pirmąją savo pasakų ir anekdotų knygą „Rudnosiuko istorijos“, kalba režisierius Vytautas V. Landsbergis. Kodėl toks pavadinimas? Perfrazavus Cezario žodžius, spektaklio veikėjas Rudnosiukas nori būti, draugauti su visais, tačiau jis neturi nugalėtojo dovanos. „Negalėjau nugalėti“, - šią mintį, tvyrančią ore, turėtų suvokti  monospektaklio žiūrovas.

 Žvelgiant giliau, spektaklyje užkoduotos kelios prasmės: asmeninė kiekvieno žmogaus patirtis, politinė Lietuvos istorijos prasmė. „Rudnosiukas išgyvena tarsi tris fazes: jaunas, nesubrendėlis protestuotojas, paskui jis tremtyje, galiausiai jis grįžta į nepriklausomą Lietuvą ir tęsia savo buvimą“, - filosofuoja režisierius. „Ko siekiu Rudnosiuko istorija? Kad mes nesurimtėtume, kad prisimintume vaikystę, nusimetę oficialumo kaukę. Kas tas Rudnosiukas, kas tas minkštas meškiukas? Tai – mūsų siela, mūsų džiaugsmas, mūsų spontaniškumas, nebijojimas elgtis kvailai ar taip kaip norisi. Juk ir cirke būna rausvaplaukis klounas, kuris truputį nevykėlis, truputį kvailas, tačiau jis yra išmintingiausias“, - kalba V.V.Landsbergis.

 „Rudnosiuko istorijos“ 1994 metais buvo pripažinta geriausia tų metų vaikams knyga. Šiame linksmai liūdname absurdo monospektaklyje pakaitomis vaidins  Ainis Storpirštis. „Ainis labai puikiai susitvarkė su vaidmeniu. Kad Rudnosiuką suvaidintum, pačiam reikia būti šiek tiek kvaištelėjusiam“, - juokiasi režisierius.

 Ainis Storpirštis jau antrą kartą dirba kartu su V.V.Landsbergiu. Pirmas spektaklis buvo „Angelų pasakos“, kur A.Storpirštis vaidino kartu su G.Storpirščiu. „Turime bendrų taškų požiūryje į gyvenimą“, - sako aktorius. Monospektaklis – iššūkis A.Storpirščiui, tačiau viską atsveria tai, kad pagrindinė tema artima sielai. „Esu gana vaikiškas žmogus. Tikiu, kad kiekviename žmoguje mažas vaikas gyvena“, - atvirauja aktorius. Jis stebisi keistomis suaugusiųjų pasaulio taisyklėmis: kai suaugęs žmogus užgauna ar įžeidžia mažą vaiką, jis jaučiasi negerai. „Nors fizinis kūnas pasikeičia, daugelyje žmonių tas pats vaikas širdimi ir siela išlieka. Neatsargiai elgdamasis, gali tokį žmogų stipriai sužaloti“, - surimtėja A.Storpirštis. Kiekvienam aktoriui reikėtų išbandyti monospektaklio žanrą, įsitikinęs Ainis. „Esi vienas scenoje, už nieko nepasislėpsi. Pagrindinė pamoka – tikėjimo savo jėgomis, drąsos, laisvės. Tai svarbūs dalykai aktoriui“, - priduria A.Storpirštis.

 Monospektaklio žiūrovui nešama žinia – nieko nėra nei linksmo, nei liūdno. Visas gyvenimas tarsi banguota jūra: į vieną pusę krypt – linksmiau, į kitą – jau liūdniau.

 „Ainis labai gerai įkūnija vidines savybes – personažo dramatiškumą ir komiškumą“, - pastebi režisierius. Jis pastebi, kad Lietuvos teatrų scenose šviesumo, pozityvumo išties trūksta, paprastai kūrėjai labiau linkę rinktis ne džiaugsmo, o dramatizmo ar net tragizmo temas. „Šis spektaklis ir yra bandymas jaukiai pasikalbėti, todėl naudojamos ir dainos, dainuojamoji poezija su M.Martinaičio tekstais. Eglė Sirvydytė parašė muzikinius dainų apipavidalinimus“, - spektaklį pristato V.V.Landsbergis. „Rudnosiukas – lyg antidepresantas, lyg mažytė psichoterapija tiems, kurie pasiilgo tikrumo, kurie nori sugrįžti į save“, - reziumuoja režisierius.

 „Laimingi žmonės“, pristatantys šį monospektaklį tiki: kiekvienas, atėjęs susipažinti su Rudnosiuku, taps bent maža dalele laimingesnis nei buvo vakar.

Daugiau informacijos: www.laimingizmones.lt

Kūrėjai

Vaidina

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

2013 m. vasaris 6 d. 17:21 / Julija

Labai sušildė ir praturtino, ačiū!

2012 m. lapkritis 22 d. 23:57 / Oskaras

Ačiū už puikias emocijas ir smagiai praleistą laiką. Tokie spektakliai ir aktoriai, kaip Ainis, yra tai, dėl ko į teatrą norisi grįžti dar ir dar.

2012 m. lapkritis 13 d. 22:29 / H

Ainis Storpirstis neabejotinai megstamiausias mano aktorius. Aciu uz emocijas ir mintis.

daugiau