EILĖS APIE SENĄ JŪREIVĮ (Sirenos '13)

  • Režisierius

    TIGER LILLIES

  • Trukmė

    1 val. 30 min.

  • Salė

    Didžioji salė

Apie

Sirenos '13

Spektaklis dedikuojamas Graeme Gilmour atminimui
(1964-09-29 —2013-03-23)


Atlikėjai: Martynas Jacques’as, Adrianas Stoutas , Mike’as Pickeringas

Animacija ir fotografija - Markas Holthusenas
Apšvietimas - Begoña Garcia-Navas, James’as Loudonas
Video/Šviesos- Davidas Bernardas
Garsas - Clausas Buehleris

Prodiuseriai
La Maison de la Musique de Nanterre (Prancūzija), The Tiger Lillies (Jungtinė Karalystė), Quaternaire (Prancūzija)

Koprodiuseriai
Théâtre de Nîmes — scène conventionnée pour la danse contemporaine (Prancūzija); Scène Nationale de Sète et du Bassin de Thau (Prancūzija)

Premjera
La Maison de la Musique, Nanterre, Prancūzija, 2012 m. kovo 16 d.

Žiūrovams nuo 16 m.

„Užburianti vakaro pramoga, kupina nežemiškos gracijos” ****
The Daily Telegraph

Martynas Jacques’as, grupės „The Tiger Lillies” įkūrėjas, pagrindinis vokalistas ir dainų autorius, dvidešimtuosius savo gyvenimo metus leido Soho rajono bute virš bordelio, pro langą stebėdamas Londono žemųjų sluoksnių gyvenimą. Jam prireikė dešimties metu dainų pagalba paversti tą keistą pasaulį menu. 1989 m. jis įsigijo savo pirmąjį akordeoną ir netrukus susiformavo „The Tiger Lillies“. Dėka unikalaus skambesio ir stiliaus, „The Tiger Lillies“ netruko išsiskirti ir sparčiai skynėsi kelią nuo Londono pub‘ų iki Piccadilly teatro, nuo gatvės muzikantų suoliukų iki Sidnėjaus Operos teatro. Labai greitai grupė jau keliavo aplink pasaulį, koncertuodama ir dalyvaudama įvairiuose meno ir teatro projektuose. Per pastarąsias dvi dekadas, „Tiger Lillies“ per metus vidutiniškai sugroja po 200 koncertų ir išleidžia daugiau nei po vieną albumą. Viso jie jau išleidę apie 30 albumų.

Spektaklio „Eilės apie seną jūreivį” animacijos autorius, San Franciske apsistojęs fotografas Markas Holthusenas yra geriausiai žinomas dėl savo kuriamų tradicinės fotografijos ribas naikinančių vaizdinių. Pripažinas už kūrybines inovacijas meno ir technologijų susikirtime, M.Holthusenas yra dalyvavęs begalėje kūrybinių projektų, tarp kurių – vizualinio naratyvo kūrimas Rogerio Waterso operai Ça ira. Jungdamas skaitmeninį išradingumą su neribota vaizduote, M.Holthusenas kuria elegantiškos, tapybiškos atmosferos vaizdus.

“Eilės apie seną jūreivį” yra viena žinomiausių anglų kalba parašytų poemų ir pats žinomiausias poeto Samuelio Tayloro Coleridge’o (1772-1834) poemų. Pirmąkart publikuotas 1798 m. kūrinys vienu metu yra tiek meditacija nusikaltimo ir bausmės tema, tiek istorija apie pasakojimo procesą. „Eilės apie seną jūreivį“, kaip jas mato „Tiger lillies“, tampa nusidėjelio bei nepaaiškinamų gamtos reiškinių susitikimu muzikinės panacėjos erdvėje, kartais turinčioje šokiruojančią perspektyvą. Spalvingas ir gyvas grupės pasirodymas yra papildomas virtualios scenografijos, kintančios ekranuose, tačiau sukuriančios neapčiuopiamo realumo įspūdį. 25 muzikinių kūrinių ir interliudų metu, legenda apie senąjį jūreivį atsiskleidžia bekompromisėje muzikinėje ir vizualioje dramoje. Kaip pastebi kritikai, „menkesni muzikantai būtų buvę užgožti Marko Holthuseno įspūdingos kompiuteriu kurtos scenografijos, kuri panardina grupę tarp lūžtančių bangų, užkelia ant ugningų krosnių, patalpina į laivą ar į gyvatės nasrus. Tačiau tik ne šie veikėjai“.

Sekdamas keistą istorija apie jūrėivį, kuriam lemta klaidžioti jūrose su savo komanda už tai, kad nužudė albatrosą, Martyno Jacques’o vizitine kortele tapęs falcetas tampa hipnotizuojančia, aistringa ir kupina grėsmės sirenų daina, kol tuo tarpu jo akordeonas tampa kone monstriškais plaučiais. Kiekviena pasirodymo nata yra apskaičiuota, keistas ir nestabilus pasaulis meistriškai sustyguotas. „Tiger lillies“ krykštauja jūroje, šalia koralų prie jų kojų, jie groja gyvai iš paties pragaro, apsupti tūžtančių liepsnų ir garuojančių kaminų. Kritikai rašo, jog „Holthuseno animacija yra nuostabi, veiksmas primena rankų darbų žaislų teatro estetiką. Albatrosas – lėlė ant virvučių, jūros bangos – tarsi iškirptos iš kartono, o saulės spinduliai – it raibuliuojantis geltonas skudurėlis. Žmonių veikėjai negali pasprukti nuo nepatogaus holograminio dirbtinumo, bet tai yra didžiulis žingsnis sceniniam video dizainui”.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.