Ekskursija su aktoriumi „Aktoriaus diena teatre“

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    1 val.

  • Salė

    Fojė

Apie

Ekskursija su aktoriumi „Aktoriaus diena teatre“

Į ekskursiją kasdieniais savo takais pakvies vienas iš Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės aktorių. Pamatysite privačias teatro vietas ir išgirsite, kaip dieną teatro patalpose leidžia teatro kūrėjai.

Balandžio 25 d., šeštadienį, 12 val., trukmė – 1 valanda. Ekskursijos pradžia – Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė.

Registracijos forma – čia.

OPEN HOUSE VILNIUS ATVIROS ARCHITEKTŪROS SAVAITGALIS

„Open House Vilnius“ – tai renginys, suteiksiantis galimybę kiekvienam iš arčiau pažinti šiuolaikišką ir išskirtinę Vilniaus miesto architektūrą. Atviros architektūros savaitgalio metu duris atvers Vilniaus pastatai, kurie įprastai yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei.

Trisdešimt objektų, pastatytų Vilniuje per kelis pastaruosius dešimtmečius, balandžio 25 – 26 dienomis lauks tavęs programoje nurodytu laiku. Juos lankyti bus galima savarankiškai arba dalyvaujant ekskursijose su gidais, pastatų „gyventojais” bei architektais. Kai kuriuose pastatuose gidų ir architektų pasakojimus pratęs kūrybinės dirbtuvės, koncertai, diskusijos. Renginiai nemokami ir atviri visiems!

 

Daugiau apie „Open House Vilnius“ – http://www.openhousevilnius.lt./

 

****

DAUGIAU APIE LIETUVOS NACIONALINIO DRAMOS TEATRO PASTATĄ


Rekonstrukcijos architektai – V. ir A. Nasvyčiai, skulptorius – S.Kuzma, konstruktorė – J. Marozienė, inžinierius – V. Anevičius, 1961-1981 m.

Kiek kartų praėjote pro Nacionalinį dramos teatrą ir neužsukote į vidų? O gal lankėtės ten daugybę kartų ir seniai svajojote žvilgtelti į užkulisius? Šįkart Mūzos kviečia visus – atraskime teatrą kaip architektūros kūrinį!

1974 metais Vilniuje buvo pastatyti Operos ir baleto teatro rūmai, kurių architektūra puošni, iškilminga, spindi didžiuliai sietynai. Todėl, kai 1981 m. atsivėrė naujo Dramos teatro durys, daugelį nustebino ramus, saikingas, nepompastiškas interjeras. Atsižvelgdami į aplinkos mastelį, autoriai atsisakė tuomet būdingo požiūrio į teatrą, kaip miesto dominantę. Teatras išsiskiria ne savo iškilmingais fasadais, dominuojančiais prospekto išklotinėje, bet įgilintu pagrindiniu įėjimu ir gatvės erdve, prasitęsiančia vestibiulyje – šaligatvio ir vestibiulio grindų lygius skiria vos vienas laiptelis. Vienintelis ekspresyvus akcentas, jau tapęs teatro simboliu – virš įėjimo esanti Stanislovo Kuzmos kalto žalvario skulptūrinė kompozicija „Mūzų šventė“.

Nuosaikumas, ramybė ir kontekstualumas jaučiami ne tik pagrindiniame fasade, bet ir vidinėse teatro erdvėse. Fojė erdvių organizacija, aukščių skirtumai, sukurtos lokalios poilsio zonos – visa tai nurodo į senamiesčio erdvių struktūrą, o interjere vyraujanti santūri kompozicija, detalių užbaigimo paprastumas ir saikingas dekoro elementų naudojimas – siekis neblaškyti ir nestebinti, o skatinti susikaupti, lyg palaipsniui ruoštis spektakliui.

„Modernizmo, kitaip vadinto „tarptautiniu stiliumi“, projektai būdavo jautriai ir savitai įterpiami į esamą urbanistinę situaciją, o vidaus erdvė konstruojama sukuriant demokratiškos, laisvai tekančios erdvės įspūdį“ – prisiminimais apie to laikmečio kūrybą dalinasi architektas V. Nasvytis.

„Open House Vilnius“ savaitgalio metu galėsite sudalyvauti ekskursijose po teatro patalpas, kur patenka tik aktoriai, apšvietėjai, scenos, dekoracijų meistrai ir teatro administracija. Kviečiame pajusti tikrąjį pastato dydį, kuris kartais klaidingai suvokiamas, dėl pastato situacijos, ir susipažinti su teatro „organizmu“ iš vidaus!

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.