NESUSIJĘ PASAKOJIMAI (Naujasis Baltijos šokis '18)

 • Režisierius

  - -

 • Trukmė

  60 min.

 • Salė

  Mažoji salė

 • Premjeros data

  2015 m.

Apie

Naujasis Baltijos šokis’18: „Nesusiję pasakojimai

Clara Furey ir Peter Jasko (Kanada / Belgija / Slovakija)

 

Kūryba ir choreografija: Clara Furey ir Peter Jasko

Šokėjai: Clara Furey, Peter Jasko

Kompozitorius: Tomas Furey

Šviesų dailininkas: Alexandre Pilon Guay

Pirmasis meninis patarėjas: Catherine Gaudet

Šviesų dailininko asistentas: Olivier Chopinet

Techninis vadybininkas: Karine Gauthier

Parama per repeticijas: Samuel Lefeuvre ir Jamie Wright

Meniniai patarėjai: Benoît Lachambre ir Francis Ducharme

Fotografas: Mathieu Verreault


Niūriai poetiškas duetas „Nesusiję pasakojimai“ (išnykusi įprasto valdymo galia) atsiskleidžia kaip tamsi pasaka. Įkvėptas Louise Murphy knygos „Tikroji Hanselio ir Gretelės istorija: apie karą ir išlikimą“, šis Peterio Jasko ir Claros Furey darbas įtraukia susitikimą su Kitu, kupiną nelaimių, stebuklų ir nežinomybės. Šiame haliucinogeniniame pasaulyje, kur tai, ko akys nemato, egzistuoja, yra nuolatinis skubos jausmas, primenantis mums apie galutinį, neišvengiamą likimą, kur jaučiame, kad nieko neišmoksime.

Darbas, kaip svogūnas, yra paprastas, daugiasluoksnis objektas, garsas yra sensorinis, o apšvietimas atskleidžia tik tai, ką nusprendžia atskleisti. Keičiant įprastą dominavimą ir galios žaidimus, kūno formos traukia viena kitą, o paskui išsiskiria šiame naujame, tamsiame, fantasmagoriniame pasaulyje. Gulėdami ant žemės, kai įeina žiūrovai, Clara ir Peteris yra suvyniojami nuo galvos iki kojų, kaip dvi apsisaugoti negebančios būtybės. Besimaudydami šaižioje šviesoje matome juos kuriančius judėjimo bangas, formuojančius erdves, kad pasipriešintų juose gyvuojančiai egzistencinei tuštumai ir tamsai. Nepaisant žemės ir miego patrauklumo, jie mėgina atsistoti, tačiau jų kojos pasiduoda. Kaip ir mūsų sapnuose, kuriuose vaikai pasimeta vidury miško, jų nerimas pamažu plinta ir gilėja. Paskui pateikiama alegorija, primenanti Platono urvą.

Sunerimusios ir dreifuojančios šios dvi būtybės sukuria geidulingą jausmą, kuris tampa jų prieglobsčiu. Nepaisant nieko, jie sugeba judėti, tyliai tyrinėdami to, kas nematoma, sapnų ir pasąmonės pasaulį, kuriame visi jausmai vienu metu suplakami ir pažadinami. Pasakojimas apie du kūnus tiria mūsų baimę, jaučiamą nematerialiems, neįžiūrimiems dalykams, ir siūlo vienintelę išeitį – susitikimą su Kitu.

Clara Furey yra choreografė, atlikėja ir daugiadisciplininė menininkė. Nuo 2016 m. ji yra asocijuota šiuolaikinio šokio trupės „Par B.L.eux“ menininkė. Šią trupę 1996 m. įkūrė Monrealyje gyvenantis choreografas Benoît Lachambre. „Par B.L.eux“ įgaliota vykdyti tarptautinius mainus ir suteikti galimybes skirtingus meninius pagrindus turintiems menininkams iš viso pasaulio.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.