POKALBIAI NE APIE TEATRĄ. Kodėl mums reikalingos utopijos?

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    1 val. 30 min.

  • Salė

    Fojė

  • Renginys nemokamas

Apie

Albertas Robida 1882 m. pradėjo leisti garsiąją savo futuristinę trilogiją, pavadinimu „XX amžius“. Vizionierius pasišovė iliustruoti ateitį, t.y. gyvenimą tolimais 1952 m. Nuostabaus būsią pasaulio – po dangų skraidys įvairūs aparatai, po vandeniu bus statomi metropoliai, o žmonės netgi naudosis telefonoskopu. Tačiau nuostabu net ne tai, kad Robida sugebėjo numatyti televizijos, „Skype“, lėktuvo ar dangoraižio prototipus. Įdomu tai, kaip jo vaizduojamoje ateityje integruoti jo gyvenamojo pasaulio kontūrai. Kaip pastebi Arthuras Danto, jo išpiešti restoranai danguje aiškiai primena Paryžiaus Les Halles ar Gare Saint Lazare architektūrą. Todėl, anot Arthuro Danto, „niekas taip nepriklauso mūsų laikui, kaip laikmečio mėginimai pažvelgti į ateitį“.

Ateitis visuomet iškraipo mūsų vizijas. Tačiau mes nepaliaujame jų projektuoti. Kodėl mums reikia vietų, kurios neegzistuoja? Kodėl jas kuriame? Kiek jos iš tikro daro įtaką dabarčiai? Kas nutinka tuomet, kai pamėginame šias fikcijas įgyvendinti? Ką tai pasako apie mus čia ir dabar?

Dalyvauja filosofai Nerijus Milerius, Kasparas Pocius ir Laurynas Peluritis ir menotyrininkė Agnė Narušytė. Moderuoja Kristupas Sabolius

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.