POKALBIAI NE APIE TEATRĄ. Žmogus irgi robotas. Ar tikrai?

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    1 val. 30 min.

  • Salė

    Fojė

  • Renginys nemokamas

Apie

Šiandienos pasaulis dreba iš jaudulio dirbtinio intelekto akivaizdoje. Kaip visada, esama ir entuziastų, ir skeptikų. Viena vertus, pasakojama apie naujus šansus, išnykusias „žmogiškąsias“ klaidas ir geometrine progresija augantį pramonės efektyvumą. Kita vertus, pranašaujami apokaliptiniai scenarijai, skaičiuojamos prarastos darbo vietos, svarstoma žmonijos išnykimo data.

Tačiau visų šių diskusijų fone iškyla žmogaus statuso ir prigimties dilema. Neseniai lietuviškai išleistoje knygoje „Homo Deus“, Yuval Noah Harari įtaigiai pasiūlė žmogų suvokti kaip algoritmą, kitaip tariant, kaip biologinį robotą. Neužilgo atskriejo ir atsakymas. Neuromokslininkas Antonio Damasio išvadino tai melu, pabrėždamas, kad ne tik emocijos, bet ir estetinis vertinimas, veikimas prieš savo impulsus ir net pats gyvybės atsiradimas negali būti paaiškinti kibernetiniais terminais.

Tai vis dėlto – ar žmonės yra robotai? Ar gyvybė yra algoritmas? Ir galiausiai – kokia laukia ateitis, pasaulyje, kuriame neišvengiamai gyvensime kartu su mūsų kibernetiniais gentainais?

Dalyviai:

Dr. Jonas Dagys, filosofas, VU Filosofijos instituto Filosofijos istorijos ir analitinės filosofijos katedros docentas

Kristijonas Vasiliauskas, technologijų ekspertas, išradėjas, „Robotiados“ vadovas

Dr. Mintautas Gutauskas, filosofas, VU Filosofijos instituto Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros docentas

Gediminas Misevičius, „Swedbank“ IT padalinio Lietuvoje vadovas

Moderuoja filosofas Kristupas Sabolius

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.