SAPNAS (A. Strindbergo pjesės motyvais)

 • Spektaklis

  SAPNAS (A. Strindbergo pjesės motyvais)

 • Režisierius

  Kamilė GUDMONAITĖ

 • Trukmė

  1 val. (vienos dalies)

 • Salė

  Mažoji salė

 • Premjeros data

  2014 m. rugsėjo 22 d.

Apie

Vienos dalies spektaklis pagal to paties pavadinimo A. Strindbergo pjesės ištraukas

 

Spektaklis „Sapnas“ – LMTA teatro režisūros kurso (vadovas G. Varnas) studentės Kamilės Gudmonaitės debiutas teatre. Iškart po premjeros spektaklis spėjo pabuvoti dviejuose Italijos teatro festivaliuose, viename jų – Spoleto – dalyvavo konkursinėje programoje ir laimėjo pirmąją vietą jauno teatro kategorijoje. 2015 metais spektaklis buvo apdovanotas net dviem tarptautinio teatro festivalio „Encounter“, vykusio Brno mieste Čekijoje, prizais: pagrindiniu festivalio apdovanojimu už režisūrą ir studentų žiuri apdovanojimu

Spektaklio „Sapnas“ kūrėjai sprendžia esminės žmogaus tapatumo problemas pasaulyje, kuris čia, sapne, yra groteskiška mokykla. „Du kart du“ tampa žmogaus gyvenimo prasmės klausimu, o žodžiais išsakyta mintis netenka dalies tiesos ir supaprastina ją. Tai kova tarp logikos ir iracionalaus žmogaus prado, kurio taip bijoma mūsų „sveikame“ pasaulyje. Erdvė ir laikas – neegzistuoja. Fantasmagoriški sapno veikėjai mėgina atidaryti duris, o kiekviename žmoguje nukryžiuojamas jo Kristus. Plonytėje riboje tarp sapno ir nubudimo ateina giliausios mintys, nevaržomos logiško kasdienybės mąstymo. Kas yra durys? Gal durų nėra? Ar du kart du tikrai yra keturi? O ar galima suskaičiuoti iki begalybės? 

Koprodukcija: teatras „Utopia“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Kūrėjai

 • Režisierė — Kamilė GUDMONAITĖ
 • Kostiumų dailininkė — Liucija KVAŠYTĖ
 • Gieda: — Rūta ŽIBAITYTĖ, Gintarė KULIKAUSKYTĖ, Danguolė PETRIKAITĖ, Paulina SIMUTYTĖ, Jovita SKARDŽIŪTĖ

Vaidina

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

2017 m. kovo 18 d. 11:34 / Rimantė

Energija, ritmas, ekspresija, estetika, precezija... ir taip be pabaigos apie visas 45 spektaklio minutes. Bravo talentingai režisierei ir tobulai vaidinantiems aktoriams (tikrai, visi iki vieno genialiai vaidina, o tas faktas, kad jauni ir šitaip, dar labiau sustiprina įspūdį). Nepamiršiu šio spektaklio, manau, ilgai. AČIŪ!

2017 m. vasario 20 d. 11:02 / Audra

Visiska nesamone....standartiniam ziurovui patarciau geriau neiti, nevertas jokio demesio

2016 m. kovo 6 d. 19:14 / Aurelija

Labai AČIŪ. Buvo nuostabu! Sužavėti Lietuvos XIX filosofijos olimpiados dalyviai - mokytojai ir mokiniai - stebėję šį spektaklį. Sėkmės!

daugiau