ŠOKU JUMS ILGIAU NEI VIENĄ MINUTĘ (Naujasis Baltijos šokis 2017)

 • Spektaklis

  ŠOKU JUMS ILGIAU NEI VIENĄ MINUTĘ (Naujasis Baltijos šokis 2017)

 • Režisierius

  - -

 • Trukmė

  1 val. (vienos dalies)

 • Salė

  Mažoji salė

 • Premjeros data

  2009 m.

Apie

„Šoku jums ilgiau nei vieną minutę“

Edyta Kozak ir Roland Rowiński (Lenkija)

 

Idėja, scenarijus: Edyta Kozak, Roland Rowiński

Choreografija, atlikimas: Edyta Kozak

Kryptis, balsas: Roland Rowiński

Šviesos: Tomasz Wójcik

Vaizdas: Tomasz Wójcik, Artur Kiciak, Michał Żytkowski

Garsas: Alik Dziki

Technikai: Katarzyna Parczewska, Karol Białek, Artur Kiciak, Adam Chyracewicz, „Perfect Sound“, CBA

Produkcijos vadybininkė: Natalia Starowieyska

Produkcija: Fundacja Ciało / Umysł                                                                                                                                 

Finansavimas: Varšuvos miesto taryba

Rezidencija: „Radziejowice & Burdąg“ kūrybos namai

Bendradarbiavimas: Centrinis meno baseinas                                                                                                                            

Ypatinga padėka: Zdzisław Bocheński, Piotr Duda, Kasia Hancke, Danuta Homan, Mirosława Izdebska, Klara, Ignacy ir Konstanty Koroblewscy, Grzegorz Kozakiewicz, Alicja Krzeczkowska, Olga Matulewicz, Magdalena Matuszewska, Krzysztof Miłkowski, Kasia Orzeszek-Koroblewska, Piotr Pawlik, Daniel Pieniek, Basia Szymanowska, Teresa Witanowska, Darek Wójcik

Choreografė Edyta Kozak po labai sėkmingos baleto šokėjos karjeros išsiskyrė su klasikiniu šokiu ir pasinėrė į šiuolaikinio šokio pasaulį. Į kūrėjos kelią ji taip pat sugrįžo po ilgesnės pertraukos, per kurią kovojo už tai, kad šiuolaikinis šokis būtų įtvirtintas Varšuvoje. Savo šokio instaliacijoje „Šoku jums vieną minutę“ (2007 m.) ji scenoje nepasirodė. Tąkart ji kur kas daugiau dėmesio skyrė darbui su auditorija. Vis dėlto šį kartą ji šoks pati. „Šoku jums ilgiau nei vieną minutę“ – tai jos ir režisieriaus dialogas. Tai susitikimas, per kurį atsiskleidžia šokėjos istorija, jos mėgstamiausi stiliai, estetika ir žavesys. Be to, šiame pasirodyme ieškoma ir šiuolaikinio šokio kalbos šiandienai.

Interaktyvi instaliacija „Šoku jums vieną minutę“ buvo kūrybinio triptiko pradžia. Vėliau atsirado spektaklis „Šoku jums ilgiau nei vieną minutę“ ir filmas „Šoku jums“. Interneto šokio portalo nowytaniec.pl kritikai spektaklį „Šoku jums ilgiau nei vieną minutę“ 2009 m. išrinko „Metų siurprizu“ ir „Geriausiu pasirodymu“.

Edyta Kozak – šokėja, choreografė, šokio skleidėja ir daugybės šiuolaikinio šokio renginių organizatorė. Nuo 2001 m. iki dabar ji vadovauja Tarptautiniam šiuolaikinio šokio festivaliui „Body / Mind“, taip pat ji yra „Body / Mind“ fondo prezidentė, nuo 2011 m. ir viena Šokio kongreso Varšuvoje pagrindinių koordinatorių.

Ji yra baigusi Varšuvos baleto mokyklą ir muzikos akademiją (Baleto pedagogikos fakultetą). 1988–1990 m. buvo pagrindinė „Wielki“ teatro Varšuvoje ir 1990–1992 m. François Klauso vadovaujamo „Stadt“ teatro Berne šokėja. Ji yra viena įsimintiniausių šokėjų, perėjusių iš klasikinio baleto į šiuolaikinį šokį, kuris ją pakerėjo eksperimentinėmis formomis ir konceptualia (ne)šokio sąvoka. Jos artistiniai pasirodymai įkvėpti šiuolaikinio šokio dirbtuvių ir pamokų (kartu su Jazzex, NDT, Scapino ir kt.), kuriose ji dalyvavo 1992–1997 m. Dešimt metų (1995–2005 m.) E. Kozak vadovavo Nepriklausomų šokėjų asociacijai, kurioje ji sukurė daug projektų, buvo atsakinga už menines raiškos priemones, organizaciją ir šokio sklaidą.

1990 m. choreografė įkūrė NEI – vieną pirmųjų nepriklausomų šokio teatro trupių Lenkijoje ir pirmąją Varšuvoje. Kaip choreografė ir šokėja ji bendradarbiavo su daug savo srities menininkų iš Lenkijos, Prancūzijos ir JAV. E. Kozak yra laimėjusi daug apdovanojimų ir stipendijų, vieni jų –  Kultūros ministerijos apdovanojimas 1996 m. ir įvertinimas už šokio meno skatinimą 2003 m. 

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.