Vilnius Mama Jazz 2016 (šeštadienio programa)

  • Režisierius

    - -

  • Salė

    Didžioji salė

  • kai kurie renginiai nemokami

Apie

Fojė / Lobby*    

15.00                  Vilnius Mama Jazz paraštės

Vilnius Mama Jazz Margins

Tema. Džiazas ir vadyba: įmanoma sąjunga?

Topic. Jazz and management: are they compatible?

Moderatorė / Moderator  Aušra Listavičiūtė

 

Muzikos pasaulis paklūsta įprastoms rinkoms taisyklėms, jis apaugęs muzikantais, muzikos “pardavėjais”, “pirkėjais”, leidėjais, kritikais ir, žinoma, klausytojais. Todėl džiaze vadybininkas yra viena svarbiausių grandžių, padedančių kūrėjui pasiekti savo klausytojus, pateikti savo muziką ir išgyventi. Agentūrų, vadybininkų tema nuolat skamba muzikos pasaulyje. Vienų lėkštės tuščios, kiti dirba ilgai ir sėkmingai, vieni žlunga vos pradėję, kiti įkopia į viršūkalnes. Aukštosios mokyklos steigia studijų programas ir kviečia jaunus žmones tapti meno ir muzikos vadybininkais. Dar niekada nėra buvę lengviau pradėti verstis šia veikla: nebėra didelių telefono sąskaitų, popierinių laiškų, privalomų kelionių.

Diskutuoja:

Lauras Lučiūnas

Laima Vilimienė

Liudas Mockūnas

 

 

16.00 SHOWCASE STAGE

 

Vytautas Labutis & Silent Blast (Lietuva / Lithuania)

 Fred Wilbaux Trio (Belgija / Belgium)

Marcus Schinkel Group (Vokietija / Germany)

 

VYTAUTAS LABUTIS & SILENT BLAST

Lietuva

– band leader, saxes

  Vytautas Labutis

– vocals

  Kotryna Juodzevičiūtė

– piano, keys

  Domas Žeromskas

– bass

  Nojus Drąsutis

– drums

  Jonas Filmanavičius

 

Ansamblio pavadinime jungiasi du nesuderinami reiškiniai - tyla ir sprogimas. Jame užkoduota charizmą, kontrastų ir staigmenų pilnas repertuaras: džiazas, folk, funk, R&B, ir savo kūrybos muzika. Silent Blast jau dalyvavo Vilnius Mama Jazz, Birštono, Kauno džiazo festivaliuose. Ryškiausia ansamblio pažiba - vokalistė Kotryna Juodzevičiūtė. Ji žinoma tiek džiazo, tiek pop scenoje. Pastarojoje ypač išgarsėjo laimėjusi TV projektą Lietuvos Balsas.

 

 

MARCUS SCHINKEL

Vokietija

– piano, synth

  Marcus Schinkel

Praėjus pusei amžiaus nuo legendinio Jacqueso Louissier albumo Play Bach pasirodymo, Marcusas Shinkelis tęsia klasikinės muzikos ir džiazo fusion su programa  Crossover Beethoven, provokuodamas klausytojus klausimu - ar Beethovenas šiandien būtų populiarus džiazo muzikantas? Klasikinio fortepijono studijas Marcusas pradėjo aštuonerių ir nuo pat pradžių buvo Liudwigo van Beethoveno gerbėjas. Paauglio kambaryje klasiko biustas puikavosi priešais Deep Purple plakatą, o pagrindiniais skaitiniais tapo knygos apie ekscentriškąjį genijų. Todėl dabar jau brandus pianistas, nepaisydamas jokių ribų, griauna sienas tarp klasikos, džiazo ir popmuzikos. Maištingasis Marcusas Shinkelis gali didžiuotis ir turtinga kūrybine biografija: koncertai su Maestro Kurtu Masuru, Pauliu Kuhnu, Charliu Mariano, Ericu Vloeimansu, Boonos Bethoveno, Miuncheno simfoniniu orkestrais, gastrolės festivaliuose Europoje, Karibų jūros salose ir Rusijoje. ĮĖJIMAS NEMOKAMAS.

 

 

Didžioji salė / Main Auditorium

19.00             PHRONESIS (Danija, Jungtinė Karalystė, Norvegija / Denmark, UK, Norway)

OREGON (JAV / USA)

http://www.tiketa.lt/LT/vilnius_mama_jazz_15520

 

PHRONESIS

Jungtinė Karalystė, Danija, Norvegija

– double bass

  Jasper Høiby

– piano

  Ivo Neame

– drums

  Anton Eger

Šios grupės pavadinimas – dar senųjų filosofų vartotas graikiškas žodis, reiškiantis išmintį. Tačiau muzika, kuriama trijulės Phronesis, neabejotinai yra skirta XXI-ajam amžiui. Jaudinantį, energingą, polėkio ir charizmos kupiną džiazą grojantys Vilnius Mama Jazz svečiai yra viena įdomiausių šių dienų Europos džiazo grupių, kurią BBC vadina „kolektyvu, galinčiu pakeisti jūsų gyvenimą“.Garsūs žodžiai, tačiau bent jau šių trijų muzikantų gyvenimą Phronesis tikrai pakeitė. Prieš 11 metų susibūrusi grupė du kartus buvo nominuota MOBO apdovanojimui geriausio džiazo kolektyvo kategorijoje, išleido šešis albumus, koncertavo visoje Europoje, JAV, Maroke, Brazilijoje ir Australijoje, suintrigavo garsiųjų Monrealio (Kanada) ir North Sea (Olandija) džiazo festivalių žiūrovus.Didžiulį kalną talento, pasitikėjimo savimi ir vaizduotės turinti grupė dažnai kritikų netgi lyginama su tikrais skandinavų džiazo didmeistriais – 2008-aisiais tragiškai žuvusio pianisto Esbjörno Svenssono trio.Žvilgsniai į Skandinavijos pusę nestebina – nors kartais Phronesis pristatoma kaip grupė iš Didžiosios Britanijos, ją 2005-aisiais subūrė danų kontrabosininkas Jasperas Høiby, kartu su britų pianistu Ivo Neame ir iš Norvegijos kilusiu būgnininku Antonu Egeriu.Išskirtinė šios ritmu paremtos muzikos ekspresija buvo juntama jau debiutiniame albume Organic Warfare, kuris pasirodė 2007-aisiais, o dar geriau atsiskleidė antrajame diske Green Delay (2009 m.), kurį įtakingasis britų džiazo žurnalas Jazzwise išrinko į geriausių metų albumų dešimtuką.Po metų užgriuvo dar didesnis pripažinimas – tas pats Jazzwise, o taip pat – vienas svarbiausių pasaulio muzikinių žurnalų Mojogrupės albumą Alive apskritai paskelbė geriausiu metų džiazo įrašu.

2011-aisiais Phronesis surengė pirmąsias savo gastroles JAV (su pasirodymu legendiniame Niujorko klube Jazz Standard), netrukus pelnė Londono džiazo apdovanojimą ir tapo vienu iš vos šešių kolektyvų, remiamu Tarptautinės džiazo festivalių organizacijos.Po metų išleistą albumą Walking Dark britų visuomeninis transliuotojas BBC įvertino penkiomis žvaigždutėmis iš penkių galimų, o Kopenhagos džiazo festivalis jos lyderiui Jasperui Høiby skyrė Young Spirit apdovanojimą, teikiamą iškiliausiems jauniems džiazo muzikantams.Šių metų pavasarį išleistas šeštasis grupės albumas Parallax, įrašytas legendinėje Abbey Road studijoje Londone, buvo pristatytas išskirtiniais koncertais Kopenhagoje ir prestižine laikomoje Didžiosios Britanijos sostinės salėje Cadogan Hall.Negana to, daug keliaujanti grupė spėjo pasisvečiuoti ir vasaros olimpinėse žaidynėse – grojo ta proga Rio de Žaneire atidarytame Danijos olimpiniame paviljone.Grupę liaupsinančių komplimentų kolekcija vis didėja. Tinklapis London Jazz News rašo, kad jos muzikantai juda kaip vienas – galva, širdimi ir rankomis. „Šią grupę vienija gili muzikinė empatija, išskirianti ją iš kitų fortepijono trio“, - sutinka žurnalas Jazzwise, o leidinys The Guardian rašo tiesiai šviesiai: „Grupės koncertas – pritrenkiantis“.Nėra abejonių, kad jau kitais metais pagyrimų dar pagausės – mat Phronesis paruošė dar vieną itin ambicingą projektą. Grupės dešimtmetis buvo paminėtas Londone ir Frankfurte – specialiais koncertais, kuriuose Phronesis kūrinius, aranžuotus britų kompozitoriaus Juliano Argüelleso,  muzikantai atliko kartu su Frankfurto radijo bigbendu.Ši programa jau įrašyta, bus išleista albume ir neabejotinai taps dar vienu ryškiu Phronesis istorijos puslapiu. Bet tai įvyks 2017-aisiais, o dabar metas patraukti akis nuo šių raidžių ir pasimėgauti pirmą sykį į Lietuvą atvykusios grupės koncertu. Kiekvienas šios grupės pasirodymas – išskirtinis, o šiuo džiaugiamės ypatingai – mat šį rudenį tik keliolika koncertų suplanavę Phronesis vienam iš jų pasirinko būtent Vilniaus sceną.

 

OREGON

JAV

– guitar

  Ralph Towner

– oboe, soprano sax

  Paul McCandless

– acoustic bass

  Paolino Dalla Porta

– percussion, drums

  Mark Walker

Pagrindinėje Vilnius Mama Jazz scenoje yra groję dešimtys muzikantų, kurie dar nebuvo gimę, kai susibūrė ši grupė. 46-uosius savo istorijos metus skaičiuojantis kolektyvas Oregon – viena ryškiausių šių metų festivalio žvaigždžių. Neabejotina džiazo legenda, žinoma kiekvienam tikram muzikos gurmanui, į Lietuvą atvyksta pirmą sykį.Dar praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio pradžioje Oregon užsitarnavo vienos originaliausių improvizacinės muzikos grupių titulą. Melomanus tada sužavėjo šios ketveriukės muzikinė alchemija – subtilus Vakarų ir Indijos muzikos, džiazo, avangardo derinys, kurį sunku su kuo nors palyginti.Grammy nominacijos, daugybė pasaulinių gastrolių, albumai, įrašyti su tokiais garsiais kolegomis kaip būgnininkas Elvinas Jonesas, unikali muzikinė vizija – yra daugybė priežasčių, dėl kurių neatkreipti dėmesio į Oregon neįmanoma, jei bent šiek tiek domitės džiazu.Į Lietuvą atvykstančioje grupėje ir šiandien muzikuoja jos branduolys – dar 1968-aisiais susipažinę gitaristas Ralphas Towneris ir obojumi bei saksofonu grojantis Paulas McCandlessas, kurių grojimas skamba visuose Oregon albumuose.Šie muzikos novatoriai grupės istoriją rašyti 1970-aisiais pradėjo Niujorke, tačiau jos užuomazgos atsirado dešimtmečiu anksčiau Oregono universitete (iš čia ir kolektyvo pavadinimas). Čia mokęsi Ralphas Towneris ir bosistas Glenas Moore'as susibičiuliavo – vėliau ši draugystė tapo kertiniu Oregon akmeniu.

1968-aisiais persikraustęs į Niujorką ir pasinėręs į šio miesto džiazo sceną, Ralphas Towneris prisijungė prie saksofonininko Paulo Winterio kolektyvo Consort. Idėjos, vystomos su kitais jo nariais – Glenu Moore'u, Paulu McCandlessu ir indiškais perkusiniais instrumentais bei sitara grojusiu Collinu Walcottu – netrukus virto atskiru muzikiniu projektu. Taip gimė Oregon – grupė, kuri dar 1970-aisiais įrašė pirmąją plokštelę, o po metų surengė savo oficialų debiutą. Sėkmė ir pripažinimas užgriuvo greitai – aštuntajame dešimtmetyje grupė stebino ir kūrybingumu, ir aktyvumu, išlavinto skonio publiką džiugindama vienu albumu po kito.Grupė koncertavo ne tik festivaliuose ir klubuose, bet ir daugybėje prestižinių salių – Niujorko Carnegie Hall (tris sykius) ir Lincolno centre, Berlyno filharmonijoje, Vienos Mozartsaal ir daugybėje kitų. Oregon gastrolių maršrutai išraižė visą pasaulio žemėlapį – Nuo JAV iki Indijos, Pietų Amerikos ir Australijos.Unikalus Ralpho Townerio 12 ir 6 stygų gitaros skambesys, rytietiškos muzikos elementai, klasikinės muzikos įtaka – Oregonstebino kiekviename žingsnyje. Devintajame dešimtmetyje grupė pradėjo bendradarbiauti su savitumu garsėjančia leidykla ECM, tačiau 1984-aisiais Oregon sudrebino tragedija – gastrolių Vokietijoje metu avarijoje žuvo Colinas Walcottas. Kiti grupės nariai žūties išvengė per plauką – nes sėdėjo toliau nuo vietos, kurioje į Oregon autobusą įsirėžė automobilis.Tiesa, grupės istorijos tai nenutraukė – po metų Oregon grįžo į sceną, žuvusio muzikanto vietą užėmus garsiam indų perkusininkui ir būgnininkui Trilokui Gurtu. Jis su grupe koncertavo penkerius metus, o tada prie grupės prisijungė Markas Walkeris, kuris joje groja iki šių dienų.Bėgant metams, Oregon neaptingo ir aktyviai kuria toliau. Įdomūs grupės leidiniai gerbėjus džiugino ir praėjusį, ir šį dešimtmetį. Vienas svarbiausių darbų – tūkstantmečių sandūroje Maskvoje su simfoniniu orkestru įrašytas albumas Oregon In Moscow, kuris pretendavo į net keturias Grammy statulėles.

Po šį rudenį vyksiančių gastrolių grupė ketina užsidaryti studijoje ir įrašyti jau trisdešimtąjį savo albumą. Tai bus pirmasis grupės diskas su naujuoju bosistu – Paolino Dalla Porta, pakeitusiu pernai su grupe atsisveikinusį jos senbuvį Gleną Moore'ą.Kiekvienas grupės narys ir už jos ribų yra ryški džiazo žvaigždė, verta atskiro pristatymo.Muzikos novatoriumi pelnytai vadinamas Ralphas Towneris yra padaręs ir įspūdingą solinę karjerą, kurioje spindi bendri darbai su Janu Garbareku, Keithu Jarrettu, Gary Burtonu, Gary Peacocku, Johnu Abercrombie, Weather Report ir kitais džiazo šviesuliais. Subtilios muzikos leidyklos ECM kataloge dar 1972-aisiais debiutavęs muzikas su ja bendradarbiauja iki šių dienų, yra išleidęs ne vieną įdomų, minimalistinį, konceptualų darbą, iš kurių ryškiai išsiskiria 1980-ųjų Solo Concert – vien gitara įrašytas koncertinis albumas. Vienas ryškiausių gitaros meistrų džiazo ir improvizacinės muzikos istorijoje pagarsėjo ir išradingais leidiniais, kuriuose pats įrašė gitaros ir sintezatoriaus duetus, o dar 1971-aisiais savo vardą įrašė ne tik į muzikos, bet ir į kosmoso tyrimų istoriją. Mat erdvėlaivio Apollo 15 astronautai ne tik į Mėnulį pasiėmė kasetę su jo sukurtų kūrinių įrašu, bet ir pagal dvi melodijas – Icarus ir Ghost Beads – pavadino Mėnulio kraterius.

Vienas Oregon įkūrėjų Paulas McCandlessas – ne tik gabus kompozitorius ir instrumentininkas, bet ir eksperimentuotojas, kilęs iš muzikantų šeimos. Būdamas vos devyniolikos, jis pradėjo karjerą simfoniniuose orkestruose, pelnė apdovanojimų pučiamųjų instrumentų konkursuose, tačiau tuo metu jau buvo susižavėjęs ir džiazo muzika. Šalia įspūdingų Oregon pasiekimų, šis muzikantas gali pasigirti ir daugybe kitų projektų. Jo grojimas skamba daugiau nei 150 albumų, jis bendradarbiavo su Carla Bley, Jaco Pastoriusu, Wyntonu Marsaliu, Alu Jarreau, Paulu Simonu, Steve'u Reichu, Patu Metheny ir daugybe kitų džiazo, roko, avangardo kūrėjų. Tris albumus Paulas McCandlessas įrašė su garsiu bandžos virtuozu Bella Flecku – už vieną kūrinių 1996-aisiais pelnėGrammy apdovanojimą (iš viso už savo darbus su įvairiais atlikėjais jis apdovanotas keturiomis Grammy statulėlėmis). Paulas yra surengęs gastrolių ir su savo kvintetu, kurių metu grojo svarbiuose džiazo festivaliuose. Be to, per visą karjerą nenutolo ir nuo akademinės muzikos – pavyzdžiui, 1997-aisiais sukūrė, aranžavo ir Meksikoje atliko keturias simfonines kompozicijas su Camerata Orchestra orkestru, kaip solistas grojo su Los Andželo filharmonijos, Štutgarto radijo simfoniniu ir kitais orkestrais. Laisvalaikiu muzikantas skiria dėmesio socialinėms iniciatyvoms – dėsto muziką centre, skirtame sudėtingo charakterio paaugliams.Prieš 19 metų prie Oregon prisijungęs būgnininkas, perkusininkas, kompozitorius Markas Walkeris – daugybės muzikos stilių chameleonas. Džiazo gerbėjai jį puikiai žino kaip Kubos saksofono virtuozo Paquito D'Riveros ilgametį bendražygį – dar 1989-aisiais į šio garsaus muzikanto projektus įsiliejęs Markas dalyvavo daugybėje gastrolių ir įrašant daugiau nei dešimt jo albumų, tarp jų – tris Grammy apdovanojimą pelniusius diskus. 1995-aisiais į Niujorką persikraustęs muzikantas ne viename projekte grojo ir su 2010-ųjų Vilnius Mama Jazz svečiu – Dave'u Samuelsu. Muzikinis kelias jį suvedė ir su Dianne Reeves, Michaelu Breckeriu, Joao Bosco, Miltonu Nascimento, Michaelu Camilo, Romero Lubambo bei daugybe kitų pirmo ryškumo scenos žvaigždžių. Į Oregongretas Markas pateko 1997-aisiais, kai prodiuseris Steve'as Rodby pakvietė dalyvauti albumo Northwest Passage įrašuose, nuo to laiko Markas – neatsiejama šios garsios grupės dalis. Greta sceninės veiklos muzikantas daug dėmesio skiria pedagogikai – dar 2001-aisiais pradėjo dėstyti garsiame Berklio muzikos koledže, rengia meistriškumo pamokas.

Naujausias Oregon šeimos narys – pernai prisijungęs italas Paolino Dalla Porta, laikomas vienu įdomiausių Europos džiazo bosistų. Per daugiau nei tris karjeros dešimtmečius jis ne kartą stebino improvizacinės muzikos, džiazo ir folkloro eksperimentais, grojo su daugybe Italijos ir kitų šalių džiazo žvaigždžių – Enrico Rava, Paolo Fresu, Patu Metheny, Dave'u Liebmanu, Lee Konitzu, Kenny Wheeleriu, Donu Cherry, Kurtu Rosenwinkeliu, Richardu Galliano, Avishai Cohenu, Johnu Abercrombie ir kitais. Nuo 1978-ųjų džiazo scenoje nardantis muzikantas koncertuodamas išmaišė visą pasaulį – nuo Kinijos iki Kolumbijos, grojo ryškiausiuose planetos džiazo festivaliuose – Umbria Jazz, North Sea Jazz ir kituose. Jo grojimas skamba daugiau nei 140 albumų, daugiau nei dvi dešimtis jų Paolo įrašė kaip pagrindinis ar vienas pagrindinių atlikėjų. 2008 ir 2009-aisiais geriausiu Italijos bosistu pripažintas muzikantas yra sukūręs muziką ir keletui kino bei televizijos filmų.

Fojė / Lobby*  

 

SHOWCASE STAGE

22.00                  Hellmüller Trio (Šveicarija / Switzerland)

Başak Yavuz Quartet (Turkija / Turkey)

 

HELLMÜLLER TRIO

Šveicarija

– guitar

  Franz Hellmüller

– doublebass

  Patrick Sommer

– drums

  Martin Perret

Šveicarų gitaristo Franzo Hellmüllerio trio kūryba piešia ilgesingų melodijų, subtilių niuansų, orkestrinių elementų ir roko atspalvių kupiną garsovaizdį. Abu trio albumai: Waiting for You ir Norsten – buvo palankiai sutikti publikos ir kritikų. Naujausiame albume Magnolia atlikėjas tęsia savo viziją, kiekvieno trio nario kūrybai palikdamas laisvės ir erdvės. Tai būtina sąlyga charakteringai trio muzikos tėkmei, tapusiai jų skiriamuoju ženklu, ypač koncertuojant gyvai.Spauda pastebėjo Jimio Hendrixo, Pat Metheny, Billo Frisello trio atspindžių, todėl Franzo Hellmüllerio kolektyvas nenustoja ieškoti savo unikalaus balso. Groti čia ir dabar jiems atrodo svarbiau, negu rikiuoti muziką į stilių kategorijas. Taip pat svarbu išsaugoti laisvę, kaip pagrindinę kūrybos vertybę.

BAŞAK YAVUZ QUARTET

Turkija

– voice, kalimba, arrangements

  Başak Yavuz

– piano

  Adem Gülşen

– double bass

  Apostolos Sideris

– drums

  Ekin Cengizkan

Başak Yavuz – Stambule gyvenanti vokalistė, kompozitorė, aranžuotoja ir pedagogė. Pergalė Nardžio vokalistų konkurse 2008-aisiais atitraukė ją nuo architektės karjeros ir paskatino persikelti į Niujorką studijuoti muzikos. New School for Jazz and Contemporary Music diplomas, prestižinės Manhatano muzikos mokyklos magistro laipsnis, koncertai Turkijoje, JAV, Kanadoje ir Europoje jos karjerai suteikė dar didesnį pagreitį. Debiutiniame albume, išleistame kompanijos Kalan Records, greta jos balso pristatomos ir džiazo legendos Dave’as Liebmanas ir Peteris Eldridge’as. Nemažiau aktyvi Başak Yavuz pedagoginė veikla: ji dėsto Bahcesehiro ir Bilgio universitetuose Stambule. Turkijos radijuje veda laidas „Džiazo pasaulis“ ir „Aš turiu dainą“. Nuo 2015 m. vokalistė yra „Grammy“ apdovanojimų žiuri narė.ĮĖJIMAS NEMOKAMAS.

 

23.00                  jam session

Įėjimas nemokamas

Įsigyti festivalio pasą: http://www.tiketa.lt/LT/vilnius_mama_jazz__festivalio_pasas_15511

Visa informacija: www.vilniusmamajazz.lt ir www.facebook.com/vilniusmamajazz

Kūrėjai

Komentarai

2017 m. kovas 18 d. 00:01 / ujudobujexiqe

http://without-prescription-buyretin-a.net/ - without-prescription-buyretin-a.net.ankor <a href="http://doxycycline100mgbuy.com/">doxycycline100mgbuy.com.ankor</a> http://cialistadalafillowest-price.net/

2017 m. kovas 17 d. 23:39 / uhevonozavuto

http://without-prescription-buyretin-a.net/ - without-prescription-buyretin-a.net.ankor <a href="http://doxycycline100mgbuy.com/">doxycycline100mgbuy.com.ankor</a> http://cialistadalafillowest-price.net/

2017 m. kovas 17 d. 13:18 / erirorak

http://without-prescription-buyretin-a.net/ - without-prescription-buyretin-a.net.ankor <a href="http://doxycycline100mgbuy.com/">doxycycline100mgbuy.com.ankor</a> http://cialistadalafillowest-price.net/

daugiau