ŽYDROJI PAUKŠTĖ (Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis)

 • Režisierius

  Vaidotas MARTINAITIS

 • Trukmė

  2 val. (dviejų dalių)

 • Salė

  Didžioji salė

 • Premjeros data

  2017 m. rugsėjo 9 d.

 • Spektaklis vaikams nuo 7 m.

Apie

MAURICE MAETERLINCK „Žydroji paukštė“

 Iš prancūzų kalbos vertė Dominykas Urbas

 

Režisierius – Vaidotas Martinaitis

Scenografijos dailininkas – Artūras Šimonis

Kostiumų dailininkė – Aleksandra Jacovskytė

Kompozitorius – Antanas Jasenka

Vaidina: Saulius Čiučelis, Giedrė Žaliauskaitė, Goda Petkutė, Vilija Grigaitytė, Gintautas Bejeris, Martyna Gedvilaitė, Inga Mikutavičiūtė, Daiva Rudokaitė, Liucija Rukšnaitytė, Aušra Keliuotytė, Artūras Sužiedėlis, Ričardas Vitkaitis, Arnas Ašmonas, Eugenija Bendoriūtė,Ugnė Žirgulė, Ridas Žirgulis, Nijolė Lepeškaitė, Algirdas Pintukas, Audronė Paškonytė, Tomas Erbrėderis, Mindaugas Jankauskas, Gytis Laskovas, Dainius Svobonas, Arūnas Stanionis.

 

Daugiau nei prieš šimtą metų belgų dramaturgo Maurice‘o Maeterlincko vaizduotė paleido į pasaulį Žydrąją paukštę, tapusią nesugaunamos laimės simboliu. Lig šiol žmonės ieško šios mistinės būtybės, siekdami ją sugauti ir uždaryti į narvelį arba, kitaip tariant, mėgina sučiupti savo laimę ir išsaugoti ją amžiams, dažnai nesuvokdami, kad laimės vaikytis nereikia, reikia išmokti ją regėti.

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Žydroji paukštė“ seka alegorinę Nobelio premijos laureato M. Maeterlincko pasaką apie tai, kaip tamsų šv. Kalėdų vakarą du vaikai gauna užduotį surasti ir pagauti Žydrąją paukštę. Jie leidžiasi į nuotykių ir stebuklų kupiną kelionę po fantastinius pasaulius, rūmus ir sodus. Tačiau tam, kad ją surastų, neužtenka ryžto ir drąsos įveikti didelius atstumus, susitikti su šviesos ir tamsos galiomis, gėrio ir blogio pasauliais, reikia vieno paprasto ir tuo pačiu stebuklingo dalyko – reikia sugebėti pamatyti tai, kas neregimą.

Pasakos herojai, brolis ir sesuo Tiltilis ir Mitilė, gauna stebuklingą deimantą, kurį pasukę, ima regėti daiktų ir reiškinių sielas arba tikrąsias jų esmes ir reikšmes. Jie gali išvysti, kad kasdieniai daiktai – duona, vanduo, cukrus, ugnis – turi sielas, padedančias atskirti ir suvokti tikrąsias vertybes. Šis fantastinis pasakojimas primena mums, kad laimės pėdsakus galime aptikti tik atmerktomis akimis, atviromis širdimis bei tyru vaiko žvilgsniu. Nebūtina laimės ieškoti už devynių jūrų, Žydroji paukštė sklando visur, palikdama pasakišką savo plunksną kiekvienuose namuose. Galbūt ji ką tik praskriejo pro Prisiminimų šalį, kur gyvena visi, kurių netekome, bet gyvena todėl, kad juos prisimename? Galbūt ji ką tik buvo nutūpusi prabangiuose Nakties rūmuose, gal stebuklingame sode, kur karaliauja Motinos meilės Palaima, Palaima mąstyti ar Palaima suprasti, o gal praskriejo pro Ateities šalį, kliudydama mūsų svajones? Galbūt, norint išvysti tikrąjį pasaulio veidą, stebuklingasis brangakmenis visai nebūtinas, nes, kaip sakė M. Maeterlinckas  – visi akmenys vienodi, visi akmenys brangūs, tik žmonės ne visų brangumą regi? Ši fantastinė istorija kviečia visus plačiai atmerkti akis, pažvelgti į pasaulį bei savo vidų ir patirti palaimą suprasti, kad „mums priklauso tik ta laimė, kurią sugebame suvokti“ (M. Maeterlinckas ).

Vaidotas Martinaitis: „Nebaisu būti sentimentaliam, nes reikia pasibelsti į vaikų sielas – technologijų amžius daro vaikams įtaką – buksuoja jų emocinis pasaulis. Vaikai puikiai komunikuoja technologijomis, tačiau bendravimas akis į akį juos glumina. Spektaklio mintis – būti drąsiu ir pamatyti viską.“ 

 

 

Aktoriai ir vaidmenys:

 

Tiltilis – Saulius Čiučelis

Mitilė – Giedrė Žaliauskaitė

Šviesa – Goda Petkutė

Fėja Beriliunė, kaimynė beriliunė – Vilija Grigaitytė

Šuo Tilo – Gintautas Bejeris

Katė Tiletė – Martyna Gedvilaitė/ Inga Mikutavičiūtė

Duona –Daiva Rudokaitė/ Liucija Rukšnaitytė

Ugnis – Aušra Keliuotytė

Vanduo – Artūras Sužiedėlis

Cukrus – Ričardas Vitkaitis/ Arnas Ašmonas

Fėja – Eugenija Bendoriūtė

Motina – Ugnė Žirgulė

Tėvas – Ridas Žirgulis

Senelė – Nijolė Lepeškaitė

Senelis – Algirdas Pintukas

Naktis – Audronė Paškonytė

Pats riebusis malonumas – Tomas Erbrėderis

Namų malonumų vadas – Mindaugas Jankauskas/ Gytis Laskovas

Laikas – Dainius Svobonas

Ąžuolas – Arūnas Stanionis

 

Spektaklyje vaidinantys aktoriai taip pat atlieka kitus vaidmenis

 

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.