Spektaklis „#beskambučio“

 

Spektaklis „#beskambučio“ – tai atvirumo pamoka, vykstanti įvairiose Lietuvos mokyklų erdvėse. Spektaklis kviečiantis ne į teatrą, bet atvažiuojantis pas mokinius, jų tėvus ir mokinius. Aktorius ir režisierius Paulius Tamolė 2016 m. pristatęs interaktyvų spektaklį 5–10 metų vaikams „Raudonkepurė“, sulaukusį labai gerų tėvų ir mažųjų žiūrovų atsiliepimų, nusprendė sukurti spektaklį truputį vyresnei auditorijai – paaugliams. Šiai amžiaus grupei spektaklių teatrų repertuaruose labai nedaug.

„Prieš kurdami „#beskambučio“ darėme tyrimą, bendravome su mokyklų bendruomenėmis, mokiniais, norėjome parinkti temas, kurios būtų „jų“, juos domintų, įtrauktų. Todėl nusprendėme spektaklį kurti mokinių teritorijoje – mokykloje, bet ją padaryti šiek tiek kitokią, neatpažįstamą, netikėtą“, – sako režisierius. Bevažinėdami po mokyklas menininkai sako pastebėję atvirumo stygių jose. Dalintis savo asmeninėmis istorijomis spektaklyje ir taip skatinti pokyčius Paulius Tamolė pakvietė įvairių kartų aktorius. Visi jie persirengę uniformomis ir pasitelkę mokyklos aplinką, atskleidžia universalias temas.  

„Spektaklyje kiekvienas kalba apie tai, kas jam rūpi, kuo nori pasidalinti. Visos istorijos autentiškos, išgyventos, skaudžios, džiugios, tikimės, kad atliepia ir klausantiems rūpimus klausimus“, – sako Paulius Tamolė.

Daugiau apie spektaklį ČIA

Jei norite spektaklį pasikviesti į savo mokyklą, kviečiame susisiekti su teatru: +370 607 59 818 arba el. paštu ada.paukstyte@teatras.lt