Įvykę projektai

Kūrybinės dirbtuvės „Pasimatuok teatro profesiją“

 

Suvokdami, kaip jaunimui mažesniuose miestuose trūksta konkrečių žinių, kuo užsiima retesnių profesijų atstovai, LNDT rengė kūrybines dirbtuves „Pasimatuok teatro profesiją“. 14–19 metų moksleiviai buvo kviečiami į susitikimus su šešių teatro profesijų atstovais, kur galėjo sužinoti, ką kasdien teatre veikia režisierius, scenografas, aktorius, dramaturgas, kompozitorius ir choreografas.

 

Menininkai (režisieriai Saulė Norkutė, Giedrė Kriaučionytė ir Paulius Tamolė, aktoriai Oskar Vygonovski ir Gediminas Rimeika, kompozitorė Agnė Matulevičiūtė, scenografė Šarūnė Pečiukonytė, dramaturgas Augustas Sireikis, choreografas Laurynas Žakevičius) į susitikimus su jaunuoliais vyko į Anykščių Jono Biliūno gimnaziją, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnaziją ir Visagino „Atgimimo“ gimnaziją. Kūrybinių dirbtuvių metu buvo ne tik atskirai pristatytos visos minėtos profesijos, bet ir diskutuojama, kuriama, žaidžiama, lavinant moksleivių vaizduotę.     

 

 

Lietuvos vizija: 2118

Siekiant skatinti pasitikėjimą ir pasididžiavimą savo gimtaisiais miestais LNDT kvietė jaunimą aktyviai įsitraukti į savo miestelio ir šalies ateities kūrimą. Kartu su moksleiviais apžvelgdami konkretaus regiono istoriją, kūrėjai ragino juos kurti ateities vizijos projektus – drąsius, įtraukiančius, netikėtus. Projekto „Lietuvos vizija: 2118“ metu Anykščių, Šalčininkų ir Visagino savivaldybėse menininkų komanda, subūrusi jaunuolių grupes ir naudodamiesi tekstine, vaizdine, garsine bei improvizacine medžiaga kūrė ne praėjusio, o būsimo Lietuvos šimtmečio viziją.