Versmė 2011

 

 

Šįmet publiką kviečiame į atnaujintas „Versmes“. Šiai gražiai nacionalinės dramaturgijos skatinimo iniciatyvai, atsiradusiai 2006-aisiais, norėjome suteikti naują kvėpavimą. Nuo šiol „Versmės“ daugiau dėmesio skirs pjesių autoriams ugdyti ir jų kūrybinėms idėjoms plėtoti. Pirmajame „Versmių“ etape rengiamam konkursui kviečiame teikti ne užbaigtas pjeses, o jų idėjas. Konkurso vertinimo komisijos atrinktos penkių pjesių idėjos toliau plėtojamos kūrybinėse dirbtuvėse su profesionalaus dramaturgijos eksperto-kuratoriaus pagalba. Juo šįmet sutiko tapti vengrė Anna Lengyel, buvusi garsaus teatro „Kretakor“ dramaturgė ir režisieriaus Arpado Schillingo spektaklių bendraautorė. Kita naujovė yra tai, kad jau nuo pirmojo etapo dramaturgai bendradarbiauja su režisieriais, pakviestais pristatyti jų kūrinius festivalyje.

Dauguma šių metų festivalyje dalyvaujančių pjesių autorių – debiutantai. Ir bene pirmą kartą „Versmėse“ taip daug dėmesio skiriama socialinėms problemoms spręsti. Nors autoriai jas vaizduoja skirtingai, jų pjesėms būdingas dėmesys jauno žmogaus susidūrimui su gyvenimo tikrove ir iš to kylantiems savęs ieškojimo, pasirinkimo klausimams. Atitinkamai ieškojome režisierių, kuriems būtų suprantamos ir įdomios pjesių temos. Tradiciškai „Versmių“ programą papildys nauji įsimintini lietuviškų pjesių pastatymai.

Šįmet sutapo, kad jų autoriai arba bendraautoriai – taip pat dramaturgijos debiutantai. Teatras suinteresuotas plėtoti atnaujintas „Versmes“, kad šis svarbus renginys duotų apčiuopiamus vaisius. Tad įsipareigojame mažiausiai vieną „Versmėse“ gimusios pjesės skaitymą kartu su jo kūrybine komanda paversti visaverčiu spektakliu ir jį įtraukti į repertuarą. Taip pat viliamės, kad festivalyje „apšilę kojas“ debiutantai turės noro toliau gilintis į dramaturgo amatą, ir talentingiausiems sieksime sudaryti tam praktines galimybes.

 

LNDT meno vadovas Audronis Liuga