LNDT Naujienos

2021 / 03 / 28 Naujiena

Keturi „Auksiniai scenos kryžiai“ – „Alisos“ ir „Respublikos“ kūrėjams

Tarptautinę teatro dieną vykusi „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonija buvo sėkminga spektaklio „Alisa“ kūrėjams. Prieš pat antrąjį karantiną 2020 m. spalio 23 d. žiūrovams pristatytas spektaklis buvo pristatytas penkiose nominacijose ir pelnė tris apdovanojimus. „Respublikos“ spektaklio aktoriai pelnė prizą naujoje nominacijoje „Aktorių ansamblis“.
> skaityti daugiau

2021 / 03 / 09 Pranešimas spaudai | Naujiena

Prieš archyvinio spektaklio peržiūrą – V. Mainelytės ir M. Jusčiaus prisiminimai apie režisierių A. Lapėną

Rimgailė Renevytė

Virtualiame Lietuvos nacionalinio dramos teatro archyve „Teatroteka“ žiūrovai kviečiami žiūrėti Algirdo Lapėno režisuotą televizijos spektaklį „Adomas veda Ievą“: https://teatroteka.lt/spectacle/TT-622/linkedVideos, o prieš peržiūrą siūlome paskaityti keletą aktorės Vaivos Mainelytės bei aktoriaus ir režisieriaus asistento Mindaugo Jusčiaus prisiminimų apie režisierių.
> skaityti daugiau

2021 / 03 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tragikas su lyriko siela. Aktoriui Vytautui Grigoliui būtų sukakę 70

Daiva Šabasevičienė

Šviesaus atminimo aktoriaus ir režisieriaus Vytauto Grigolio (1951 m. kovo 7 d. – 2006 m. balandžio 11 d.) septyniasdešimtmetį minime be jo. Po mirties aktorius retai išlieka toks artimas ir brangus. Nes teatras gyvas ne tik tais žmonėmis, kurie mus supa kasdienybėje, bet ir tais, kurie, net ir iškeliavę Anapilin, paliko nepakartojamą teatro atmosferą, teatro etiką.
> skaityti daugiau

2021 / 02 / 05 Naujiena

Eglė Gabrėnaitė - apie K. Kymantaitės „Marčią“ (archyvinis vaizdo įrašas)

Rimgailė Renevytė

LNDT karantino laikotarpiu kviečia žiūrėti senųjų spektaklių vaizdo įrašus, kuriuos galima rasti www.teatroteka.lt Šįkart žiūrovai kviečiami žiūrėti Kazimieros Kymantaitės režisuoto spektaklio „Marti“ įrašą. Eglė Gabrėnaitė pasakoja: „Aš Kazimieros Kymantaitės paklausiau: „Kazimiera, aš ne kaimo žmogus, kaip man su tais kibirais elgtis? Aš nežinau.“
> skaityti daugiau

2021 / 02 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatras, ieškantis naujovių ir atgaivinantis klasiką. Pokalbis su LNDT meno vadovu Oskaru Koršunovu

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) generalinis direktorius Martynas Budraitis naujojoje savo vadovavimo teatrui programoje numatė į teatro meno vadovo pareigas pakviesti režisierių Oskarą Koršunovą, o į dramaturgo – Marių Ivaškevičių. Sausio mėnesį Oskaras Koršunovas tapo LNDT meno vadovu. Šis pokalbis atskleidžia ne tik asmeninį Oskaro Koršunovo kelią šiame teatre, jo numatomas gaires tapus meno vadovu, bet ir bendrus kultūrinius reiškinius, svarbius visai teatro raidai apskritai.
> skaityti daugiau

2021 / 01 / 26 Naujiena

Stabdoma registracija į LNDT nuotolines pamokas

Dėmesio! Gerbiami mokytojai, sulaukėme kur kas daugiau užklausų nei tikėjomės. LNDT planuoja iki kovo 1 d. surengti nuotolines pamokas 45 klasėms, tačiau jau per pirmą dieną buvo sulaukta daugiau nei 100 užklausų. Jausdami didžiulį tokių pamokų poreikį ir įsipareigojimą prieš mokytojus bei mokinius, visus susidomėjusius registravome ir traukėme į eilę, tačiau dabar turime jau 233 užklausas, todėl registracija yra stabdoma. Prašome naujų interesantų nebeskambinti ir nerašyti el. laiškų.
> skaityti daugiau

2021 / 01 / 20 Naujiena

Mokytojai vėl kviečiami pasinaudoti LNDT nuotolinėmis pamokomis (prašome kantrybės)

Lietuvos nacionalinis dramos teatras tęsia didelio mokytojų palaikymo sulaukusį nuotolinių pamokų projektą. LNDT organizuojamas nuotolines pamokas veda įvairių sričių teatro menininkai (režisieriai, aktoriai, dramaturgai, kompozitoriai, dekoratoriai ir kiti) pasitelkdami teatro darbo principus ir metodus.
> skaityti daugiau

2021 / 01 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

Kviečiame žiūrėti „Emigrantų“ vaizdo įrašą. Prisiminimais apie spektaklį dalijasi R. Adomaitis ir V. Rumšas

Rimgailė Renevytė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras nuolat pildo skaitmeninį teatro archyvą Teatroteka.lt. Karantino laikotarpiu LNDT kviečia žiūrėti senųjų spektaklių įrašus ir siekia suteikti platesnę informaciją apie juos. Šįkart pristatomas Irenos Bučienės režisuoto spektaklio „Emigrantai“ pagal Sławomiro Mrożeko pjesę įrašas. „Emigrantų“ premjera įvyko 1989 m. lapkričio 17 dieną, pagrindinius AA ir XX personažų vaidmenis kūrė aktoriai Vytautas Rumšas ir Regimantas Adomaitis. Rimgailė Renevytė paprašė jų pasidalinti prisiminimais apie šį spektaklį.
> skaityti daugiau

2021 / 01 / 06 Naujiena

Netekome dviejų ilgamečių LNDT darbuotojų

Sausio 5 d. mirė daugiau nei 50 metų Lietuvos nacionaliniame dramos teatre išdirbęs, į pensiją prieš keletą metų išėjęs dekoracijų montuotojas Boleslovas Juchnevičius, o sausio 6 d. naktį netekome LNDT budėtojo Vytauto Kazicko. Abu darbuotojai – išskirtinės teatro asmenybės.
> skaityti daugiau

2021 / 01 / 05 Naujiena

Užuojauta dėl Alfredo Juozo Klimo mirties

Šių metų sausio 2 d. tragiškai mirė kompozitorius, koncertmeisteris, buvęs ilgametis Lietuvos nacionalinio damos teatro muzikos skyriaus vedėjas Alfredas Juozas Klimas (1942 11 05 – 2021 01 02). Alfredas Klimas daugiau nei keturis dešimtmečius (1971–2013) su mažomis pertraukomis dirbo Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, kaip muzikos skyriaus vedėjas.
> skaityti daugiau