LNDT Naujienos

2020 / 05 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Dėl finansavimo, skirto kultūros įstaigų infrastruktūrai atnaujinti

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno įstaigų asociacija

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, vienas iš Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno įstaigų asociacijos narių, dalinasi bendru asociacijos pranešimu, skatinančiu kultūros bendruomenę išlikti vieningą ir solidarizuotis su sprendimais, skirtais ne tik išgyventi šį sudėtingą laiką, bet ir investuoti į infrastruktūrą, kuri yra būtina norint vystyti bet kokius kultūros projektus.
> skaityti daugiau

2020 / 05 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT organizuojamas nuotolines pamokas lydi mokytojų rekomendacijos

Aušra Pociūtė

Karantino metu Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pritaikė edukacines veiklas virtualiai erdvei ir pradėjo organizuoti nuotolines pamokas, siekdamas paįvairinti mokymosi procesą ir padėti mokytojams. Vos paskelbus apie šią iniciatyvą, į teatrą kreipėsi daug pedagogų su užklausomis. Iš viso iki vasaros yra suplanuota per 60 nuotolinių pamokų įvairiose Lietuvos mokyklose (40 jų jau įvyko).
> skaityti daugiau

2020 / 04 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Versmės“ kūrybines dirbtuves ves S. Parulskis. Skelbiamas naujas konkursas

Pasaulį užklupęs koronavirusas gali būti meno kūrinių atspirties tašku. Naują konkursą skelbiantis šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“, kurį organizuoja Lietuvos nacionalinis dramos teatras, jaunuosius rašytojus šiemet kviečia siųsti savo idėjas tema utopijos / distopijos. Atrinkti dalyviai gegužės 11–14 dienomis bus pakviesti dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurias ves dramaturgas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Sigitas Parulskis.
> skaityti daugiau

2020 / 04 / 17 Naujiena

Teatro kūrėjai ves nuotolines pamokas

Karantino metu Lietuvos nacionalinis dramos teatras sustabdė vykdomas edukacines veiklas, tačiau jų turinį adaptavo nuotolinėms pamokoms, kurias ves įvairių sričių menininkai (režisieriai, aktoriai, dramaturgai ir kiti). Tai būdas mokytojams paįvairinti nuotolines pamokas, pasitelkus profesionalus iš teatro. Nuotolinės pamokos yra nemokamos. Dėl šių pamokų į teatrą gali kreiptis visi suinteresuoti mokytojai.
> skaityti daugiau

2020 / 04 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

O. Koršunovas: prieš 30 metų spektaklis „Ten būti čia“ atitiko žmonių vidinį nerimą (nauja tinklalaidė)

Lietuvos nacionalinis dramos teatras tęsia 80 sezonui skirtą pokalbių ciklą, kuriame teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbindama teatro žmones, kviečia juos papasakoti apie spektaklius, žiūrovus ir repeticijas prieš 30 metų – Laisvės atgavimo laikotarpiu. Šįkart jos pašnekovas – režisierius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Oskaras Koršunovas, sukūręs etaloniniu tapusį to meto spektaklį „Ten būti čia“. Pagal Daniilo Charmso kūrinį antro kurso studento režisuotas spektaklis žiūrovams 1990 m. kovo 22 d. pristatė visai naują scenos kalbą, juodą humorą, o šlovės Lietuvoje sulaukė tik po apdovanojimų užsienyje.
> skaityti daugiau

2020 / 04 / 09 Naujiena

Kviečiame žiūrėti naujo spektaklio „Didysis kelias“ skaitymo (pirmosios dienos) vaizdo įrašą

Rudenį Lietuvos nacionalinis dramos teatras rengiasi pristatyti Jono Vaitkaus režisuotą premjerą „Didysis kelias“ pagal pirmą kartą į lietuvių kalbą išverstą švedų rašytojo Augusto Strindbergo pjesę. Naujame spektaklyje vaidins beveik visi LNDT trupės aktoriai. 2020 metų žiemą režisierius Jonas Vaitkus surengė trijų dienų pjesės skaitymus, kuriuose dalyvavo trys skirtingos aktorių sudėtys.
> skaityti daugiau

2020 / 04 / 03 Naujiena

LNDT jungiasi prie iniciatyvos „Menas be karūnos“

Lietuvos nacionalinis dramos teatras jungiasi prie iniciatyvos „Menas be karūnos“ ir skiria 100 bilietų į žiūrovų labai mėgstamą spektaklį „Tartiufas“, kuris bus rodomas gruodžio 1–3 dienomis. Pinigai, už kuriuos įsigysite bilietus, bus skirti su koronavirusu kovojantiems medikams. Molière‘o komedija, kurią Oskaras Koršunovas perkėlė į mūsų laikus ir atskleidė ryškias savanaudžio Tartiufo paraleles su šiuolaikiniais politikais, buvo rodoma Avinjono festivalio pagrindinėje programoje, sužavėjo penkių didžiųjų Kinijos miestų publiką, Tbilisio, Kano ir Sankt Peterburgo žiūrovus.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 31 Naujiena

15 atšauktų spektaklių bus perkelti į rudenį, kviečiame išsaugoti bilietus!

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, kaip ir visi teatrai, atšaukė spektaklius karantino laikotarpiu. Visgi penkiolikai iš aštuoniolikos šiuo metu atšauktų spektaklių pavyko surasti naujas datas – spektakliai yra perkeliami į rudenį, o žiūrovus maloniai prašome pasirinkti ne bilietų grąžinimą, bet jų pratęsimą. Visi, pasilikę bilietus, išreiškia palaikymą teatrui ir aktoriams, mes tai labai vertiname ir norime atsidėkoti pakviesdami apsilankyti naujo sezono premjeros generalinėje repeticijoje!
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tikras teatro kareivis. Aktoriui Ramučiui Rimeikiui – 70

Daiva Šabasevičienė

Šiandien LNDT aktorius Ramutis Rimeikis švenčia septyniasdešimtmetį. Gimęs ir augęs Žemaitijoje, iškart po studijų 1972-aisiais tapo tuometinio Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro aktoriumi. 1992–1997 metais dirbo Kultūros ministerijoje, nuo 2011 metų iki dabar yra Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas. Mintinis apie aktorių dalinasi kolegos Vaiva Mainelytė, Vytautas Rumšas, Algirdas Martinaitis, Birutė Mar, Rimantas Bagdzevičius, Remigijus Bučius, Arūnas Sakalauskas.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 26 Naujiena

Su Teatro diena!

Paprastai teatro kaukė dengia viršutinę veido dalį, bet šiandien gyvenimo realybė viską apvertė aukštyn kojomis, ir privalome bendrauti prisidengę burną ir nosį. Kai Mūzos priverstos tylėti, lieka laukti, kai vėl galėsime susitikti atvirais veidais.
> skaityti daugiau