LNDT Naujienos

2021 / 10 / 19 Naujiena

Pusę gyvenimo – teatre. Džiugui Siaurusaičiui – 50

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius Džiugas Siaurusaitis, spalio 19 dieną švenčiantis penkiasdešimtmečio jubiliejų, maloniai sutiko pasidalinti mintimis apie vieną paslaptingiausių profesijų – aktoriaus kūrybą, šios profesijos reikšmę ir patirtį, įgytą kelis dešimtmečius vaidinant teatre, televizijoje ir kine.
> skaityti daugiau

2021 / 10 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

M. Ivaškevičius: pjesė „Miegantys“ aktualizavosi pandemijos kontekste

Daiva Šabasevičienė

Lapkričio 4–7 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Naujojoje salėje įvyks spektaklio pagal LNDT dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesę „Miegantys“ premjera. Spektaklis žiūrovus nukelia į 2109 metų Maskvą. Dėl globalaus atšilimo ir didelės populiacijos ėmus stigti gėlo vandens, vienas po kito įvyko du Pasauliniai Vandens karai, gyventojų pertekliaus problema sprendžiama pasitelkiant genetikos atradimus – žmonės gyvena dviem pamainomis: viena pamaina 10 metų miega, o kita valdo pasaulį. Spektaklio veiksmas prasideda, kai iš miego prabunda trys seserys: Nastia, Maja ir Marija.
> skaityti daugiau

2021 / 10 / 09 Naujiena

Birutė Mar apdovanota ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras nuoširdžiai sveikina Birutę Mar, kuri penktadienį, spalio 8 d. Lietuvos kultūros ministerijoje buvo apdovanota ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ už išskirtinę aktorinio meno raišką, talentą ir kūrybinę drąsą, už meistrystę kuriant monospektaklius bei reikšmingus pasiekimus tarptautiniuose teatro festivaliuose, už įkvepiančią įvairiapusę kūrybinę veiklą.
> skaityti daugiau

2021 / 10 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

Spektaklio „Nakties rašytojas“ premjera neįvyks

Lietuvos nacionalinis dramos teatras atšaukia numatytą premjerą „Nakties rašytojas“, turėjusią įvykti spalio 9-10 dienomis. Spektaklio autoriui ir režisieriui Janui Fabre‘ui Belgijoje iškelti kaltinimai dėl seksualinio priekabiavimo ir nederamo elgesio. Pradėtas teismo procesas, byla bus nagrinėjama 2022 m. kovo ir balandžio mėnesiais. LNDT stabdo bendradarbiavimą su režisieriumi, kol teismas priims galutinį sprendimą.
> skaityti daugiau

2021 / 10 / 01 Pranešimas spaudai | Naujiena

Į LNDT fojė grįžo diskusijos „Auditorija tiria“. Vakar aptartas „Soliaris 4“

Daiva Šabasevičienė

Spektaklio „Soliaris 4“ rodymai įsibėgėja. Rugsėjo 30 d. įvyko ketvirtasis spektaklis, po kurio režisierius Grzegorz Jarzyna ir aktoriai Nelė Savičenko, Gytis Ivanauskas, Arūnas Sakalauskas, Martynas Nedzinskas, Rasa Samuolytė, Oneida Kunsunga, Dainius Gavenonis, Kęstutis Cicėnas dalyvavo spektaklio aptarime „Auditorija tiria: „Soliaris 4“. Spektaklių aptarimai į LNDT fojė sugrįžo po daugiau nei trejų metų pertraukos. Pastarąjį aptarimą moderavo publicistas Donatas Puslys. Jūsų dėmesiui – kelios susitikime išsakytos mintys.
> skaityti daugiau

2021 / 09 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Apie amžinąsias vertybes su ironijos prieskoniu – jau kitą savaitę spektaklyje „Dialogai“

Aušra Pociūtė

„Didžiausia dovana – kai gali susidurti su tokio grožio tekstu. Toks tekstas tave labai smarkiai paveikia ir daugiau nieko nenori. Tai yra kaip tam tikra religija ar malda. Kai tuo „užsikreti“, negali priimti kitko“, – artėjant spektaklio „Dialogai“ rodymams iškyla Sokratą vaidinančio aktoriaus Vytauto Anužio mintis. Pagal Platono užrašytas jo mokytojo Sokrato mintis sukurtas Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Dialogai“ kviečia atsigręžti į amžinąsias vertybes ir nebijoti į save pasižiūrėti su humoru, kaip tai spektaklyje daro pagrindinis herojus Sokratas, diskutuojantis su savo mokiniais.
> skaityti daugiau

2021 / 09 / 16 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Soliaris 4“ – apie realybę, kurioje gyvename, ir asmenines traumas, su kuriomis gyvename

Aušra Pociūtė

Rugsėjo 9, 10 ir 11 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, naujai pastatytoje Naujojoje salėje, vyko pirmoji premjera „Soliaris 4“. Po pirmojo premjerinio rodymo susirinkę kūrėjai pasakojo apie spektaklio kūrimo aplinkybes, iššūkius, su kuriais susidūrė, ir žinutes, kurias siekė perduoti žiūrovams. „Kartais būdavo sudėtinga dėl rekonstrukcijos, buvo daug iššūkių, bet pats procesas, kuris truko 10 savaičių, teikė daug gerų jausmų ir esu sužavėtas kūrybine teatro trupe“, – sakė režisierius Grzegorzas Jarzyna.
> skaityti daugiau

2021 / 09 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

Į Vilnių 5-ioms naktims sugrįžta išskirtinė meninė patirtis „Respublika“

Aušra Pociūtė

Praėjus metams po premjeros į Vilnių grįžta Lietuvos nacionaliniame dramos teatre sukurta „Respublika“. Tai išskirtinės formos ir trukmės kūrinys, jungiantis teatro, kino, vakarėlio, instaliacijos ir performanso elementus. Spektaklis vyksta didelėje „Kino klasterio“ erdvėje, kur aktoriai vaikšto tarp žiūrovų, kur galima šokti, naudotis pirtimi, įsigyti maisto ir gėrimų.
> skaityti daugiau

2021 / 09 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

Atėjęs į teatrą savo galva ir širdimi. Aktoriui Remigijui Bučiui – 60

Daiva Šabasevičienė

Rugsėjo 14 dieną Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktoriui Remigijui Bučiui – šešiasdešimt. Kiekvieno teatrinio sezono metus jis sukuria po du, o kartais net po keturis vaidmenis. Darbštesnio, pareigingesnio, atidesnio aktoriaus įsivaizduoti neįmanoma. Kaip sako jo mokytojas Jonas Vaitkus, „Bučius į teatrą atėjo savo kojomis, savo galva, savo širdimi. Tokie žmonės kaip jis labai reikalingi, nes be jų nebūtų į ką atsiremti. Juk tikrąjį teatro veidą iškreipė, pažemino, paniekino vadinamosios žvaigždės.“
> skaityti daugiau

2021 / 09 / 11 Naujiena

Netekome kolegos Tito Varno

Vakar, rugsėjo 10 dieną, mirė LNDT darbuotojas - režisierių asistentas Titas Varnas, dirbęs prie šių LNDT repertuaro spektaklių: „Dialogai“, rež. M. Ivanauskas, „Demokratija“, rež. P. Ignatavičius, „Kas nužudė mano tėvą“, rež. A. Obcarskas, „Ledo vaikai“, rež. Birutė Mar, „Raudonkepurė“, rež. Paulius Tamolė. Nuoširdžiai užjaučiame Tito artimuosius ir visus kolegas.
> skaityti daugiau