LNDT Naujienos

2020 / 03 / 31 Naujiena

15 atšauktų spektaklių bus perkelti į rudenį, kviečiame išsaugoti bilietus!

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, kaip ir visi teatrai, atšaukė spektaklius karantino laikotarpiu. Visgi penkiolikai iš aštuoniolikos šiuo metu atšauktų spektaklių pavyko surasti naujas datas – spektakliai yra perkeliami į rudenį, o žiūrovus maloniai prašome pasirinkti ne bilietų grąžinimą, bet jų pratęsimą. Visi, pasilikę bilietus, išreiškia palaikymą teatrui ir aktoriams, mes tai labai vertiname ir norime atsidėkoti pakviesdami apsilankyti naujo sezono premjeros generalinėje repeticijoje!
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tikras teatro kareivis. Aktoriui Ramučiui Rimeikiui – 70

Daiva Šabasevičienė

Šiandien LNDT aktorius Ramutis Rimeikis švenčia septyniasdešimtmetį. Gimęs ir augęs Žemaitijoje, iškart po studijų 1972-aisiais tapo tuometinio Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro aktoriumi. 1992–1997 metais dirbo Kultūros ministerijoje, nuo 2011 metų iki dabar yra Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas. Mintinis apie aktorių dalinasi kolegos Vaiva Mainelytė, Vytautas Rumšas, Algirdas Martinaitis, Birutė Mar, Rimantas Bagdzevičius, Remigijus Bučius, Arūnas Sakalauskas.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 26 Naujiena

Su Teatro diena!

Paprastai teatro kaukė dengia viršutinę veido dalį, bet šiandien gyvenimo realybė viską apvertė aukštyn kojomis, ir privalome bendrauti prisidengę burną ir nosį. Kai Mūzos priverstos tylėti, lieka laukti, kai vėl galėsime susitikti atvirais veidais.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatro dienos vakarą – muzika iš LNDT spektaklių

Rytoj – Tarptautinė teatro diena. Šiemet ji bus kitokia, bet kad nebūtų liūdna švenčiant individualiai – kviečiame vakarą leisti klausant muzikos iš LNDT spektaklių. Tiesioginė transliacija vyks Lietuvos nacionalinio dramos teatro Facebook paskyroje! Nuo 20 valandos prie muzikinio pulto stos LNDT aktorius Gediminas Rimeika ir miksuos muzikinius takelius iš spektaklių.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Šiandien garsiajam O. Koršunovo spektakliui „Ten būti čia“ – 30 metų!

Daiva Šabasevičienė

80-ąjį sezoną Lietuvos nacionalinis dramos teatras skyrė laisvės trisdešimtmečiui. Prisimenami spektakliai, rodyti prieš 30 metų, teatro asmenybės tinklalaidėse dalijasi pasakojimais apie to meto spektaklius, žiūrovus, laisvės temas. Ypatinga diena šiame kontekste yra kovo 22-oji, kai 1990 m. tuometiniame Akademiniame dramos teatre įvyko pirmoji Oskaro Koršunovo premjera „Ten būti čia“. LNDT teatrologė Daiva Šabasevičienė kviečia prisiminti šio spektaklio kūrimo aplinkybes ir aktualumą.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 18 Naujiena

Kviečiame klausyti garso įrašų su teatro žmonėmis

Leidžiantiems laiką namuose, siūlome paklausyti šio sezono tinklalaidžių (angl. podcast). Savo atsiminimais ir požiūriais dalinasi įvairūs teatro žmonės. Jie atsimena ir kovą už laisvę, ir tuometinius spektaklius, ir vakarėlius, pasakoja kokia buvo cenzūra, kaip trūko medžiagų ir kaip buvo sukamasi iš situacijos.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 12 Naujiena

LNDT atšaukia spektaklius, numatytus rodyti kovo 13–30 d. (papildyta)

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, reaguodamas į LR Vyriausybės nurodymus dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje, atšaukia spektaklius, numatytus rodyti kovo 13–30 d. Vilniuje ir kituose miestuose. Dėl kitų spektaklių, rodomų nuo kovo 31 d., teatras informuos papildomai.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Gintaras Varnas: prieš 30 metų teatras vyko gatvėse

Lietuvos nacionalinis dramos teatras tęsia 80 sezono tinklalaidžių ciklą ir šiandien pristato pokalbį su režisieriumi, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Gintaru Varnu. LNDT teatrologei Daivai Šabasevičienei savo namuose jis pasakoja apie Nepriklausomybės laikotarpiu kurtus spektaklius ir kitas tuometines teatro aktualijas.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 09 Naujiena

Bebaimė žmogiškosios būties trapumo įkūnytoja

Daiva Šabasevičienė

Šiandien, kovo 9 d., Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorei Birutei Mar (Marcinkevičiūtei) įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui. Nuoširdžiai sveikiname Birutę Mar su apdovanojimu!
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

Aktorė su charakteriu

Daiva Šabasevičienė

Šiandien, kovo 5 dieną, aktorė Rimantė Valiukaitė švenčia penkiasdešimties metų jubiliejų. Apie jos neeilinį talentą byloja kūrybinės biografijos faktai: pirmuosius įsimintinus vaidmenis ji sukūrė dar būdama studentė, o vėliau sėkmingai dirbo su visais garsiausiais lietuvių ir kai kuriais užsienio režisieriais, visi ją išskyrė kaip ypatingai imlią, kūrybingą ir sugebančią spektakliams suteikti ypatingos įtaigos. Savo mintimis apie aktorę dalijasi kolegos: Y. Ross, D. Michelevičiūtė, V. Mockevičiūtė, Dž. Siaurusaitis, J. Statkevičius, G. Varnas, A Sakalauskas.
> skaityti daugiau