2023 / 10 / 31 Naujiena

„Ruletė“ XIV Dalios Tamulevičiūtės festivalyje pelnė net du prizus

Vakar XIV Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio uždarymo metu LNDT spektaklis „Ruletė“ buvo išrinktas geriausiu festivalio spektakliu, o jo režisierius Jo Strømgren – geriausiu režisieriumi (už „Ruletę“ ir už „Feromonus“ Juozo Miltinio dramos teatre. Vertinimo komisija nominantus išrinko iš 15 festivalio metu rodytų spektaklių.
> skaityti daugiau

2023 / 10 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Versmė“ pristato pasaulį be stabdžių: vokiečių pjesės ir LNDT rezidentų kūriniai

Aušra Pociūtė

Tradiciškai lapkričio mėnesį Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į šiuolaikinės dramaturgijos festivalį „Versmė“, kuriame šiemet bus pristatomos vokiečių pjesės ir naujausia tarptautinės dramaturgijos rezidencijos dalyvių kūryba. Festivalis vyks lapkričio 7–12 dienomis, visi renginiai nemokami.
> skaityti daugiau

2023 / 10 / 27 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatro sistemos ramstis. LNDT aktorei Dianai Anevičiūtei – 60

Daiva Šabasevičienė

Spalio 27 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Diana Anevičiūtė švenčia 60 metų jubiliejų. Kitas, ne mažiau svarbus jubiliejus – keturiasdešimt metų teatre. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre Diana Anevičiūtė dirba nuo 1989 metų. Čia ji sukūrė virš šešiasdešimt vaidmenų, yra vaidinusi ir tebevaidina didelio susidomėjimo susilaukusiuose Europos režisierių spektakliuose: Árpádo Schillingo „Didžiajame blogyje“, Jo Strømgreno „Duryse“, Łukaszo Twarkowskio „Respublikoje“.
> skaityti daugiau

2023 / 10 / 24 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT Didžiąją salę atidarys kartu su LNOBT ir „Operomanija“ kuriama taksofono opera

Aušra Pociūtė

Po dalinės rekonstrukcijos atnaujinta Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) Didžioji salė žiūrovams duris atvers jau šių metų gruodžio 1–3 dienomis. Salę atidarys Kamilės Gudmonaitės ir Dominyko Digimo taksofono opera „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“. Pirmą kartą istorijoje spektaklį drauge pristato trys bendradarbiaujantys partneriai: Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) ir prodiuserinė kompanija „Operomanija“.
> skaityti daugiau

2023 / 10 / 16 Pranešimas spaudai | Naujiena

Numegzti spektaklį. Pokalbis su „Sibiro haiku“ dailininke S. Davlidovičiūte

Daiva Šabasevičienė

Jau šią savaitę – spalio 20, 21 ir 22 dienomis – Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje bus pristatytas naujas spektaklis vaikams „Sibiro haiku“. Premjerą pagal Jurgos Vilės ir Linos Itagaki komiksų knygą stato režisierius Augustas Gornatkevičius. Spalvingą spektaklio scenografiją ir kostiumus kuria Simona Davlidovičiūtė. Ji pasakoja apie darbą teatre, apie pačios mezgamus kostiumus ir kodėl pasirinko būtent tokią techniką vaikų spektakliui.
> skaityti daugiau

2023 / 10 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

Režisierius A. Gornatkevičius: „Sibiro haiku“ – spektaklis vaikams apie netektį ir ilgesį

Daiva Šabasevičienė

Spalio 20 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) įvyks vaikams skirto spektaklio „Sibiro haiku“ premjera. Šį Jurgos Vilės ir Linos Itagaki kūrinį scenoje prikelia režisierius Augustas Gornatkevičius. Komiksų knygą spektakliui adaptavo dramaturgė Birutė Kapustinskaitė, dailininkė Simona Davlidovičiūtė, kompozitorė Jūra Elena Šedytė, šviesos dailininkas Dainius Urbonis, judesio koordinatorė Gintarė Šmigelskytė. Spektaklyje vaidina aktoriai Jolanta Dapkūnaitė, Lukas Malinauskas, Marius Repšys, Augustė Pociūtė, Miglė Polikevičiūtė, Gediminas Rimeika ir Augustė Šimulynaitė.
> skaityti daugiau

2023 / 10 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

Dramaturgus iš užsienio įkvėpė Vilnius ir matyti meno kūriniai

Aušra Pociūtė

Visą praeitą savaitę Vilniuje viešėjo tarptautinės dramaturgų rezidencijos dalyviai. Šią rezidenciją įgyvendina Karališkasis Belgijos teatras, įsikūręs Briuselyje, Ispanijos nacionalinis teatras, esantis Madride, Gorki teatras Berlyne ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT). Šių metų „Versmės“ festivalyje bus pristatytos LNDT atstovų pjesės, o baigiamasis visų dalyvių susitikimas vyks lapkričio mėnesį Madride.
> skaityti daugiau

2023 / 09 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

Holistinis teatro tvarumo tyrimas, dalyvauja ir LNDT

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kartu su dar 13 kitų įtakingiausių užsienio teatrų vykdo bendrą projektą STAGES, siekiant sukurti tvaresnio teatro metodiką. STAGES šiandien pristato transformuojančią priemonę „Doughnut Workshop“. Visi projekte dalyvaujantys teatrai vykdo savianalizę, kur tiria, kiek veikloje vadovaujamasi tvariais metodais ir ką būtų galima patobulinti. Tokią savianalizę pirmasis Lietuvoje vykdo ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras.
> skaityti daugiau

2023 / 09 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT pristatys naują Yanos Ross spektaklį „Apmąstant omarą“

Aušra Pociūtė

Pastaruoju metu retai Lietuvoje spektaklius statanti ir su septyniais kitais menininkais savo vadovavimo kadenciją Ciuricho teatrui (Schauspielhaus Zürich) baigianti Yana Ross rugsėjo mėnesį žiūrovus pakvies į premjerą „Apmąstant omarą“ Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje.
> skaityti daugiau

2023 / 09 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

Ruletę įsuko juodasis humoras

Daiva Šabasevičienė

Rugsėjo 6 d. LNDT įvyko spektaklio „Ruletė“ premjera. Režisierius, choreografas, scenografas Jo Strømgrenas po premjeros vykusiame susitikime su žiūrovais „Auditorija tiria“ sakė: „Pirmą kartą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre apsilankiau 1997 metais. Likę daug su šiuo teatru susijusių prisiminimų. Vykstu ne tik į Lietuvą, bet ir į kitas šalis. Kai nuvykstu į Ameriką ar Angliją, susiduriu su ryškiomis tendencijomis, bet mažesnėse šalyse jaučiuosi geriau. Kiekvieną kartą stengiuosi nesikartoti, kuriu kažką naujo.
> skaityti daugiau