2019 / 10 / 28 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Tartiufo“ triumfas Tbilisyje

Daiva Šabasevičienė

Po trečio skambučio stojo mirtina tyla. Iš pradžių Sakartvelo žiūrovai įdėmiai klausėsi Molière‘o teksto, po nuostabios Eglės Mikulionytės-Ponios Pernel introdukcijos, tapusios viso spektaklio raktu, publika perkando spektaklio taisykles ir suprato, kad vienu metu žiūrės du spektaklius – klasiką Molière‘ą ir klasiką Koršunovą. Vienas kalba apie Liudviko XIV laikus, kitas – apie šią dieną. Žiūrovai tiesiog lipo iš krėslų, kai veiksmas persikėlė į jų mylimą Sakartvelą. Visut visi aktoriai atsakingai buvo apgalvoję savo vaidmenų eigą, kiekvienas iš jų savo tekstą buvo prismaigstęs įvairių gruziniškų frazių ir prasmių, tad salė reagavo į tai, kas buvo esminga paties spektaklio atžvilgiu.
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 25 Naujiena

Tinklalaidė su teatro dailininku Jonu Arčikausku

Lietuvos nacionalinio dramos teatro 80 sezono pokalbių cikle, skirtame laisvės 30-mečiui Daiva Šabasevičienė kalbina teatro dailininką Joną Arčikauską, kuris kadaise buvo Lietuvos akademinio dramos teatro vyriausiuoju dailininku. „Dabar įsigalėjęs godumas. Anksčiau niekas negalvojo apie pinigus, tačiau buvo svarbu profesinė garbė“, – lygindamas teatro žmones prieš 30 metų ir dabar sako Jonas Arčikauskas.
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 24 Pranešimas spaudai | Naujiena

Spektaklyje „Meistras ir Margarita“ vaidinti pradeda M. Repšys

Aušra Pociūtė

Spalio 26 ir 27 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) spektaklyje pagal Michailo Bulgakovo romaną „Meistras ir Margarita“ pasirodys LNDT aktorius Marius Repšys. Oskaro Koršunovo režisuotame spektaklyje jis pakeičia Dainių Kazlauską ir vaidins Volando personažą. „Meistras ir Margarita“ kaip reta ilgaamžis – rodomas jau beveik 20 metų.
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 17 Naujiena

Atšaukiama „Shopping and Fucking“ premjera

Lietuvos nacionalinis dramos teatras praneša, kad yra atšaukiama „Shopping and Fucking“, rež. Antanas Obcarskas, premjera, kuri turėjo įvykti š.m. lapkričio 6, 7 dienomis klube „Kablys+Kultūra“. Premjera neįvyks, nes nebuvo gautos teisės adaptuoti originalią Marko Ravenhillo pjesę. Teatras atsiprašo žiūrovų už nepatogumus. Įsigytus bilietus per dvi savaites galima grąžinti toje kasoje, kurioje jie buvo įsigyti, arba internetu prisijungus prie savo paskyros www.tiketa.lt
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

Kartais reikia pasakyti, kas yra kas // Recenzija

Elena Gorfunkel, „Петербургск ий театральный журнал“, 2019-10-11

Rusijos teatro kritikė Elenos Gorfunkel rašo: „Lietuvių aktoriai vaidiną „Tartiufą“ atsipalaidavę, su akivaizdžiu malonumu. Dar ir todėl, kad Molière‘o personažus pastato į savo vietą. Jokio teisingo elgesio ir gatavų padorumo pavyzdžių. <....> Vėliau politinis farsas sutelkia jėgas ir virsta pagrindine, ypatingo dydžio veidmainyste. Jo siužetas iš anksto nufilmuotas Peterburge. Tartiufas iš pranašo simbolio virsta konkrečiu reiškiniu, netgi asmeniu, kurio neatpažinti taip pat būtų veidmainiška. Toks Tartiufas – daugelio orgonų vedlys į valdžią.“
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tinklalaidė su Jonu Vaitkumi. Apie spektaklius prieš 30 metų

Šį sykį Laisvės trisdešimtmečiui skirtame pokalbių cikle Daiva Šabasevičienė kalbina režisierių Joną Vaitkų, kuris po Nepriklausomybės atgavimo tapo tuometinio Lietuvos akademinio dramos teatro meno vadovu. Jonas Vaitkus pasakoja apie to meto atmosferą, mokinius, apie didelio susidomėjimo sulaukusį spektaklį „Pabudimas“, jo gastroles Los Andžele (kas tais laikais buvo ypatingas įvykis), apie garsiąją „Vėlinių“ premjerą ir kitus to meto įvykius.
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT pristato „Lietuvos vizijos: 2119“ rezultatus (naujas klipas)

Aušra Pociūtė

Trys Vilniaus rajono bendruomenės šiemet aktyviai dirbo kartu su trimis LNDT komandomis. Kartu jie kūrė prasmingus vietos žmonėms skirtus projektus, kurie yra „Lietuvos vizija: 2119“ dalis. Kalveliuose buvo pasodintas sodas, Rukainių bendruomenei skulptorius Donatas Jankauskas-Duonis sukūrė rutulį-miestelio žemėlapį, o išklausius Nemenčinėje be tėvų augančių vaikų istorijas buvo įrašyti trys vaikų pasakojimai, kuriuos galima išklausyti prie interaktyvių plokštumų.
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tarptautiniai LNDT spalio maršrutai

Daiva Šabasevičienė

Spalio mėnesį Lietuvos nacionalinio dramos teatro laukia trys užsienio gastrolės. Jau šį savaitgalį Minske bus parodyta „Didvyrių aikštė“, kitą savaitę Sankt Peterburge bus vaidinamas „Tartiufas“, o mėnesio pabaigoje jis išvyks į Tbilisį.
> skaityti daugiau

2019 / 09 / 30 Naujiena

„Išvarymas“ dėl aktoriaus traumos iš spalio 12, 13 perkeliamas į 2020 m. vasario 8, 9 d.

2019 m. spalio 12 ir 13 dienomis skelbtas spektaklis IŠVARYMAS yra perkeliamas į 2020 metų vasario 8 ir 9 dienas, nes pagrindinį herojų Beną vaidinantis Kęstutis Cicėnas yra patyręs stiprią kojos traumą ir medikų nurodymu jam negalimas joks fizinis krūvis. Žiūrovų įsigyti bilietai į spalio rodymus, galios vasario mėnesio rodymams (2019 m. spalio 12 d. bilietai galios 2020 m. vasario 8 dienos rodymui; 2019 m. spalio 13 d. bilietai galios 2020 m. vasario 9 d. rodymui). Spektaklis vyks, kaip ir buvo numatyta, „Siemens arenoje“.
> skaityti daugiau

2019 / 09 / 25 Naujiena

Tinklalaidė su Martynu Budraičiu apie gyvenimą prieš 30 metų

Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristato laisvės 30-mečiui skirtą interviu ciklą, kuriame LNDT teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbina aktorius, režisierius, teatro darbuotojus, kviesdama papasakoti, kas vyko scenoje, užkulisiuose, bufete ir už teatro sienų prieš pat Atgimimą ir jo metu – 1989-1990 metais. Šį pokalbių ciklą sugalvojo LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis, tad jis ir yra pirmasis Daivos pašnekovas.
> skaityti daugiau