2021 / 09 / 16 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Soliaris 4“ – apie realybę, kurioje gyvename, ir asmenines traumas, su kuriomis gyvename

Aušra Pociūtė

Rugsėjo 9, 10 ir 11 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, naujai pastatytoje Naujojoje salėje, vyko pirmoji premjera „Soliaris 4“. Po pirmojo premjerinio rodymo susirinkę kūrėjai pasakojo apie spektaklio kūrimo aplinkybes, iššūkius, su kuriais susidūrė, ir žinutes, kurias siekė perduoti žiūrovams. „Kartais būdavo sudėtinga dėl rekonstrukcijos, buvo daug iššūkių, bet pats procesas, kuris truko 10 savaičių, teikė daug gerų jausmų ir esu sužavėtas kūrybine teatro trupe“, – sakė režisierius Grzegorzas Jarzyna.
> skaityti daugiau

2021 / 09 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

Į Vilnių 5-ioms naktims sugrįžta išskirtinė meninė patirtis „Respublika“

Aušra Pociūtė

Praėjus metams po premjeros į Vilnių grįžta Lietuvos nacionaliniame dramos teatre sukurta „Respublika“. Tai išskirtinės formos ir trukmės kūrinys, jungiantis teatro, kino, vakarėlio, instaliacijos ir performanso elementus. Spektaklis vyksta didelėje „Kino klasterio“ erdvėje, kur aktoriai vaikšto tarp žiūrovų, kur galima šokti, naudotis pirtimi, įsigyti maisto ir gėrimų.
> skaityti daugiau

2021 / 09 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

Atėjęs į teatrą savo galva ir širdimi. Aktoriui Remigijui Bučiui – 60

Daiva Šabasevičienė

Rugsėjo 14 dieną Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktoriui Remigijui Bučiui – šešiasdešimt. Kiekvieno teatrinio sezono metus jis sukuria po du, o kartais net po keturis vaidmenis. Darbštesnio, pareigingesnio, atidesnio aktoriaus įsivaizduoti neįmanoma. Kaip sako jo mokytojas Jonas Vaitkus, „Bučius į teatrą atėjo savo kojomis, savo galva, savo širdimi. Tokie žmonės kaip jis labai reikalingi, nes be jų nebūtų į ką atsiremti. Juk tikrąjį teatro veidą iškreipė, pažemino, paniekino vadinamosios žvaigždės.“
> skaityti daugiau

2021 / 09 / 11 Naujiena

Netekome kolegos Tito Varno

Vakar, rugsėjo 10 dieną, mirė LNDT darbuotojas - režisierių asistentas Titas Varnas, dirbęs prie šių LNDT repertuaro spektaklių: „Dialogai“, rež. M. Ivanauskas, „Demokratija“, rež. P. Ignatavičius, „Kas nužudė mano tėvą“, rež. A. Obcarskas, „Ledo vaikai“, rež. Birutė Mar, „Raudonkepurė“, rež. Paulius Tamolė. Nuoširdžiai užjaučiame Tito artimuosius ir visus kolegas.
> skaityti daugiau

2021 / 09 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Naujai pastatytoje LNDT salėje įvyko pirmoji premjera – G. Jarzynos „Soliaris 4“

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyko pirmoji premjera po trejus metus trukusios rekonstrukcijos. Naujai pastatytoje, 350 vietų salėje, kuri taip ir vadinasi – Naujoji – ketvirtadienio vakarą buvo parodytas spektaklis „Soliaris 4“, kurį inspiruotą Stanislawo Lemo romano (dramaturgas Tomasz Spiewak) režisavo lenkų teatro įžymybė Grzegorzas Jarzyna. Į premjerą naujojoje LNDT erdvėje susirinko Lietuvos kultūros elitas – teatro režisieriai, aktoriai, kompozitoriai, kostiumų kūrėjai, teatrologai ir žurnalistai, kultūros srityje dirbantys politikai. Rekonstrukciją galėjo įvertinti ir buvę LNDT vadovai – Pranas Treinys, Jonas Vaitkus.
> skaityti daugiau

2021 / 09 / 02 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionalinis dramos teatras atveria atnaujintas erdves

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre rugsėjo 2 d. žiniasklaidos atstovams generalinis direktorius Martynas Budraitis pristatė naujas erdves – naują kavinę kasų erdvėje „Nacionalinė“, taip pat rūbinių ir WC zoną naujai suformuotoje erdvėje po vestibiuliu, buvo parodyta ir restauruota teatro fojė. Bene didžiausia naujiena, kad iš fojė nuo šiol yra įėjimas ir į Naująją salę, pastatytą buvusio vidinio kiemo vietoje. Salė turi 350 vietų. Buvo pristatytas ne tik atnaujintas pastatas, bet ir 82 sezono programa, prie kurios sudarymo prisidėjo meno vadovas Oskaras Koršunovas ir dramaturgas Marius Ivaškevičius.
> skaityti daugiau

2021 / 08 / 31 Naujiena

LNDT spektakliuose galima lankytis bus tik su galimybių pasu

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, vadovaudamasis 2021 m. rugpjūčio 13 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Sprendimu Nr. V-1866 „Dėl renginių organizavimo būtinų sąlygų“ 6 punktu, skelbia, kad nuo 2021 m. rugsėjo 9 d. visuose LNDT spektakliuose ir renginiuose žiūrovai galės dalyvauti tik su galimybių pasu.
> skaityti daugiau

2021 / 08 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT spektaklis „Soliaris 4“ – apie paslaptis, kurios slepiasi ne kosmose, o mūsų pasąmonėje

Daiva Šabasevičienė

Naująją Lietuvos nacionalinio dramos teatro salę rugsėjo 9, 10, 11 dienomis atidarys lenkų režisieriaus Grzegorzo Jarzynos spektaklis „Soliaris 4“ pagal Stanisławo Lemo kūrinį „Soliaris“, spektaklio dramaturgas – Tomasz Spiewak. Premjeroje vaidins Nelė Savičenko, Martynas Nedzinskas, Arūnas Sakalauskas, Oneida Kunsunga, Dainius Gavenonis, Kęstutis Cicėnas, Gytis Ivanauskas, Rasa Samuolytė. Repeticijas perkėlus į ką tik pastatytą salę režisierių kalbina Daiva Šabasevičienė.
> skaityti daugiau

2021 / 08 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

Skelbiama teatro savanorių atranka 82 sezonui

Pagaliau rekonstruotas Lietuvos nacionalinis dramos teatras atvers savo duris. Naujam sezonui, kuris prasidės jau rugsėjo 9 dieną, ieškome įvairaus amžiaus savanorių! Jei nuo rudens kelis vakarus per savaitę galėtum skirti teatrui – pasitikti žiūrovus ir užtikrinti sklandžią jų kelionę spektaklio metu, kviečiame dalyvauti savanorių atrankoje.
> skaityti daugiau

2021 / 07 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionalinio dramos teatro mūzos grįžta!

Aušra Pociūtė

Šiandien Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) – trys svarbūs įvykiai: po trejų metų atidengiamas teatro simbolis – skulptūra „Mūzų šventė“ (#mūzosgrįžta), skelbiama naujo, futuristinio sezono pradžia, žiūrovai kviečiami įsigyti bilietus į premjeras atnaujinto teatro erdvėse, o vakare įvyks spektaklio „Kas nužudė mano tėvą“ premjera.
> skaityti daugiau