2020 / 03 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

Aktorė su charakteriu

Daiva Šabasevičienė

Šiandien, kovo 5 dieną, aktorė Rimantė Valiukaitė švenčia penkiasdešimties metų jubiliejų. Apie jos neeilinį talentą byloja kūrybinės biografijos faktai: pirmuosius įsimintinus vaidmenis ji sukūrė dar būdama studentė, o vėliau sėkmingai dirbo su visais garsiausiais lietuvių ir kai kuriais užsienio režisieriais, visi ją išskyrė kaip ypatingai imlią, kūrybingą ir sugebančią spektakliams suteikti ypatingos įtaigos. Savo mintimis apie aktorę dalijasi kolegos: Y. Ross, D. Michelevičiūtė, V. Mockevičiūtė, Dž. Siaurusaitis, J. Statkevičius, G. Varnas, A Sakalauskas.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 04 Naujiena

LNDT laikosi Sveikatos apsaugos ministro rekomendacijų dėl spektaklių rodymo

Mieli žiūrovai, norime Jus informuoti, kad Lietuvos nacionalinis dramos teatras laikosi kovo 3 d. gautų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro rekomendacijų, todėl: - Vietose, kur bus rodomi LNDT spektakliai, yra sudarytos sąlygos žiūrovams plauti rankas ir įtrinti jas dezinfekciniu skysčiu. - Erdvės, kuriose bus rodomi LNDT spektakliai, bus dažniau vėdinamos. - Asmenų, kuriems pasireiškia bet kokie kvėpavimo takų infekcijos simptomai, prašome nevykti į spektaklius. - Spektaklių rodymai nėra atšaukiami (iki kol nebus nurodyta kitaip)
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 02 Pranešimas spaudai | Naujiena

Sokrato mintys ir mėnesienos apšviestos tragedijos. Du nauji LNDT spektakliai

Aušra Pociūtė

Pavasarį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks dvi debiutuojančių režisierių, laimėjusių LNDT skelbtą Jaunųjų kūrėjų programos konkursą, premjeros. Pirmasis savo spektaklį pagal Platono „Dialogus“ balandžio 9, 10 dienomis pristatys Motiejus Ivanauskas. Gegužės 8, 9 dienomis įvyks Karolio Vilko premjera „Mėnesiena“ pagal jo paties parašytą pjesę
> skaityti daugiau

2020 / 02 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

G. Makarevičius ir D. Gudačiauskaitė – apie darbą spektaklyje „Julija“

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio pagal Sigito Parulskio pjesę „Julija“ premjera įvyks jau šį penktadienį, vasario 21 d., Trakų kultūros rūmuose. Tęsdamas kultūros sklaidą regionuose Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia Vilniaus žiūrovus savaitgalį pradėti Trakuose (nes rodymas Vilniuje bus tik po mėnesio – kovo 24 d.), o LNDT teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbina spektaklio scenografą nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Gintarą Makarevičių bei kostiumų dailininkę Dovilę Gudačiauskaitę.
> skaityti daugiau

2020 / 02 / 17 Pranešimas spaudai | Naujiena

Dėl koronaviruso LNDT atšaukia mėnesio gastroles Kinijoje

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) praneša atšaukiantis mėnesio trukmės spektaklio „Lokis“, rež. L. Twarkowski, gastroles Kinijoje. Buvo numatyta, kad spektaklis aplankys penkis Kinijos miestus ir bus parodytas iš viso aštuonis kartus. Į kai kuriuos rodymus bilietai jau buvo išpirkti. Sprendimas atšaukti gastroles buvo priimtas kartu su gastrolių organizatoriais Kinijoje.
> skaityti daugiau

2020 / 02 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Sigitas Parulskis: Žemaitei būdingi stiprūs kontrastai, tuo ji man artima

Daiva Šabasevičienė

Vasario 21 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatys spektaklį „Julija“, kuriam pjesę parašė rašytojas ir dramaturgas, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Sigitas Parulskis. Šio kūrinio įkvėpimas – rašytojos Julijos Beniuševičiūtės-Žymantienės (Žemaitės) asmenybė. Tiesa, ji nėra pagrindinė veikėja. Kaip sugalvojo tokią kūrinio struktūrą, kas yra kūrinio centre ir kuo jį nustebino Žemaitė, Sigitas Parulskis (beje, šiandien, vasario 10 d., minintis savo 55-ąjį gimtadienį) pasakoja LNDT teatrologei Daivai Šabasevičienei.
> skaityti daugiau

2020 / 02 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

Juozas Statkevičius pasakoja apie madas, spektaklius ir vakarėlius teatre prieš 30 metų (nauja tinklalaidė)

Dėl LNDT pastato rekonstrukcijos pokalbį rengianti teatrologė Daiva Šabasevičienė pakvietė Juozą pasikalbėti savo namuose. Kupinas entuziazmo jis pasakoja apie teatrą, kostiumus ir užkulisinius dalykus, nutikusius prieš 30 metų. „Aktorės net balsą pakeisdavo, kai apsivildavo mano kurtą kostiumą, nesvarbu, kad jis iš pliušinių užuolaidų buvo pasiūtas“, – atsimena menininkas ir pasakoja, kad tuomet visur buvo skurdas – labai trūko audinių, bet nuotaika buvo pakili ir buvo daug bohemos teatre.
> skaityti daugiau

2020 / 02 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

Jolanta Dapkūnaitė: Pavydu Žemaitės jėgos, humoro jausmo, užsidegimo kurti

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionaliniame teatre vyksta spektaklio pagal naują Sigito Parulskio pjesę „Julija“ repeticijos. Tai spektaklis, kuriame netiesiogiai bus atskleidžiama rašytojos Žemaitės asmenybė, jos gyvenimo faktai, tačiau pagrindinė veikėja bus Dora – šiuolaikinė aktorė, besiruošianti vaidinti Žemaitę jauno režisieriaus spektaklyje. Šį vaidmenį kuria spektaklį inicijavusi, daug literatūros apie Žemaitę perskaičiusi LNDT aktorė Jolanta Dapkūnaitė.
> skaityti daugiau

2020 / 01 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Elžbieta Latėnaitė ir Povilas Budrys – apie artėjančią „Abelaro ir Eloizos“ premjerą

Aušra Pociūtė

Jau už savaitės – vasario 6 ir 7 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks pirmoji 2020-ųjų metų premjera – „Abelaras ir Eloiza“. Spektaklį pagal Ronaldo Duncano kūrinį stato režisierius Rokas Ramanauskas. Du pagrindinius vaidmenis – Eloizos ir Abelaro bei Elžbietos ir Povilo – kuria Elžbieta Latėnaitė ir Povilas Budrys. Aušrai Pociūtei jie pasakoja apie spektaklio temas ir kūrybinį procesą.
> skaityti daugiau

2020 / 01 / 28 Pranešimas spaudai | Naujiena

K. Glušajevas: spektaklis „Julija“ paneigia dominavusius stereotipus apie Žemaitę

Daiva Šabasevičienė

„Netikėta tai, kad „Julija“ kalba apie šiuolaikinę moterį, gyvenančią Lietuvoje, nes tokių medžiagų tiesiog nėra. Apskritai vengiama kalbėti apie savo bendraamžius, apie savo amžininkus, apie mūsų laiką. <...> Tai pjesė – galimybė Žemaitę turėti kaip foną arba kaip tam tikrą atspirties tašką teatrinei kelionei. Ta kelionė analizuoja šiuolaikinės moters, moters-kūrėjos klausimus Lietuvoje. Kitas dalykas, „Julija“ paneigia tam tikrus iki šiol dominavusius stereotipus, susijusius su Žemaite“, – sako spektaklio „Julija“ režisierius Kirilas Glušajevas.
> skaityti daugiau