„Įslaptintos“ premjeros Nr. 1, Nr. 2, Nr. 3, Nr. 4, Nr. 5 jau turi savo žiūrovus

Trečiadienį, birželio 29 d., Lietuvos nacionalinis dramos teatras pradėjo išankstinę bilietų į 77-ąjį sezoną, kuris prasidės rugsėjo 2 dieną, prekybą, taip pat buvo paskelbtas „Premjerų maratono“ startas. Ta proga prie teatro esančioje kasoje kelias valandas patarimus, kokius spektaklius aplankyti, dalijo teatro aktoriai ir direktorius.

Kai kurie žmonės trečiadienį į LNDT kasas atėjo iš anksto, perskaitę anonsą, kiti užsuko atsitiktinai ir buvo maloniai nustebinti pamatę kasoje besisukiojančius puikiai žinomus aktorius: Martyną Nedzinską, Birutę Mar, Dalią Michelevičiūtę, Marių Repšį, Arūną Vozbutą. Bene kiekvienas užsukęs gavo progą pabendrauti su aktoriais ar teatro direktoriumi. Itin aktyviai su žmonėmis bendravo Marius Repšys, kalbinęs juos ne tik kasoje, bet ir Gedimino prospekte. Dviem moterims, prisipažinusioms, kad nėra mačiusios jį išgarsinusio „Išvarymo“, aktorius pažadėjo nemokamai vesti gimtadienio šventę, jei spektaklis nepatiksiąs. Lankytojas toks pasiūlymas suintrigavo, bilietus įsigijusios moterys žadėjo tikrai kreiptis į aktorių dėl pažadų tesėjimo.

Žiūrovai daug klausinėjo apie būsimas premjeras. Nors teatras, paskelbęs „Premjerų maratoną“, apie naujus spektaklius neišduoda nieko daugiau nei premjerai priskirtas numeris, pirmojo rodymo data ir salė, trečiadienį kasose apsilankiusiems žmonėms pavyko išgauti ir daugiau informacijos. Jie galėjo sužinoti, kurioje iš numeriais užkoduotų premjerų vaidins Dalia Michelevičiūtė, kurioje – Marius Repšys, kur bus galima pamatyti Arūną Vozbutą.

„Kaip ir tikėjomės, galimybė pabendrauti su aktoriais žmonėms padovanojo daug puikių emocijų. Teatro žiūrovai nepraleido progos gauti informacijos apie spektaklius iš pirmų lūpų – išsiaiškinti, ką rekomenduoja patys aktoriai ir teatro vadovas, kokį spektaklį privalu pamatyti, kurį pasirinkti, jei nėra laiko pamatyti kelis, ką pasiūlyti savo vaikams ir draugams ir t.t. Labai maloniai nustebino, kaip džiugiai buvo priimtos įslaptintų premjerų pardavimo taisyklės – daugiau kaip pusė per pirmą dieną nupirktų bilietų buvo bilietai į premjerinius spektaklius. Tai rodo, kad žiūrovai pasitiki mūsų teatru ir laukia naujų spektaklių. Be abejo, daugelis žiūrovų sugebėjo išgauti kai kurias detales apie būsimas premjeras, ir tai dar labiau pagyvino žaidimą. Ne vienas žiūrovas įsigijo daugiau bilietų nei planavo ir išėjo su pluoštu bilietų į penkis ar net daugiau spektaklių.

Smagi žiūrovų nuotaika – patikinimas, kad toks betarpiškas bendravimas labai reikalingas, ir puikūs pardavimų rezultatai (į kai kuriuos naujų spektaklių rodymus bilietų specialia kaina jau nebeliko) reiškia, kad tokių susitikimų bus daugiau. Žiūrovams įdomu kalbinti žinomus aktorius, o mums, dirbantiems teatre, lygiai taip pat įdomu pakalbinti savo žiūrovus“, – sako LNDT generalinio direktoriaus pavaduotoja Ieva Skaržinskaitė.

Primename, kad LNDT „Premjerų maratone“ dalyvauja penkios rudens premjeros: Premjera Nr. 1, kurios pirmasis rodymas numatomas rugsėjo 2 dieną, Premjera Nr. 2, kuri žiūrovams bus pristatyta rugsėjo 17 dieną, Premjera Nr. 3 (spektaklis vaikams) – spalio 16 dieną, Premjera Nr. 4 – spalio 22 dieną ir Premjera Nr. 5 – spalio 29 dieną. Organizatorių teigimu, šio pasiūlymo patrauklumas glūdi pirmiausiai tame, jog spektaklį kviečiama pasirinkti pasikliaujant savo nuojauta ir taip galbūt atrasti sau naujus pastatymus, o antra, kad kainos yra kur kas mažesnės nei bus rudenį – tik 4 arba 6 eurai. Kokios premjeros ir jų kūrėjai slepiasi po simboliniais skaičiais, bus atskleista rugpjūčio pabaigoje vyksiančioje Lietuvos nacionalinio dramos teatro spaudos konferencijoje. Joje bus detaliau pristatomos pirmojo pusmečio naujienos, sezono idėja ir nauji žiūrovų laukiantys pasiūlymai. Bilietų su nuolaidomis skaičius sparčiai mažėja.

 

Nuotraukos iš 77 prekybos pradžios kasose ir PREMJERŲ MARATONO starto. Autorius – Dmitrijus Matvejevas.