Pranešimai spaudai

2020 / 01 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

E. Latėnaitė ir P. Budrys – R. Ramanausko režisuotame „Abelaras ir Eloiza“

Aušra Pociūtė

Pirmąją 2020-ųjų metų Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjerą „Abelaras ir Eloiza“, kuri įvyks vasario 6 ir 7 dienomis, režisuos Rokas Ramanauskas. Spektaklio pagrindas – dvyliktame amžiuje rašyti Abelaro ir Eloizos meilės laiškai.Visgi R. Ramanauskas siūlo kitokį požiūrį į viduramžių dramą – vienuole priversta tapti Eloiza (akt. Elžbieta Latėnaitė) ir dėl meilės nubaustas Abelaras (akt. Povilas Budrys) savo istoriją išgyvena mūsų amžiuje. Džinsus vilkinti Eloiza savo meilę Abelarui prisipažįsta telefonu, o Abelaras vietoj popieriaus naudoja vaizdo kamerą.
> skaityti daugiau

2019 / 12 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatro fotografas G. Zinkevičius – pokalbių telefonu buvo nuolat klausoma (nauja tinklalaidė)

„Eugenijus Lapinskas ir Jonas Vaitkus kvietė į teatrą ir prisikvietė. Atsidūriau labai tirštoje situacijoje ir reikėjo greitai reaguoti. Man labai patiko žmonės, kurie tada dirbo: Jonas Vaitkus, Jonas Arčikauskas, Oskaras Koršunovas. Bet buvo ir kita pusė – senoji administracija, kuri buvo įsitikinusi, kad yra kastos, griežtos taisyklės, kad kūrybininkai negali „šakotis“ ir aiškinti, kaip turi būti“, – apie teatrą prieš 30 metų pasakoja tuometinis teatro fotografas Gintaras Zinkevičius.
> skaityti daugiau

2019 / 12 / 02 Pranešimas spaudai | Naujiena

Neteisti, bet ir netylėti. „Sulėtintai“ aktorių interviu

Daiva Šabasevičienė

LNDT gruodžio 5 d. pristatys spektaklio „Sulėtintai“ premjerą. Šįkart ji įvyks Nacionalinėje dailės galerijoje. Spektaklio apie smurtą darbo vietoje režisierė – Anna Smolar, scenarijaus autoriai – Michał Buszewicz, Anna Smolar bei aktoriai. Kuo ypatingas šis spektaklis, kaip gimsta dramaturgija, kokie šios režisierės darbo principai, kuo svarbi ši tema, kokios slinktys atsirado berepetuojant? Į šiuos klausimus mielai sutiko atsakyti aktoriai Monika Bičiūnaitė, Gailė Butvilaitė, Martynas Nedzinskas, Miglė Polikevičiūtė, Gediminas Rimeika, Rytis Saladžius.
> skaityti daugiau

2019 / 11 / 29 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vaiva Mainelytė prisimena gyvenimą prieš 30 metų (nauja tinklalaidė)

80-asis Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezonas skirtas laisvės trisdešimtmečiui. Ta proga teatras kuria tinklalaidžių (angl. podcast) ciklą, kuriame teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbina teatro žmones, kviesdama papasakoti apie gyvenimą, spektaklius, užkulisius ir žiūrovus prieš 30 metų. Šįkart prisiminimais dalijasi LNDT aktorė Vaiva Mainelytė, kurią iki šiol galima pamatyti Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektakliuose „Mūsų klasė“ ir „Trys seserys“.
> skaityti daugiau

2019 / 11 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Sulėtintai“ režisierė Anna Smolar: iki smurto kultūros priveda maži dalykai

Aušra Pociūtė

Gruodžio 5 dieną LNDT pristatys premjerą „Sulėtintai“. Naują spektaklį režisuoja Prancūzijoje gimusi, dabar Lenkijoje gyvenanti dokumentinio teatro kūrėja Anna Smolar. Spektaklį apie smurtą darbo vietoje ji kuria su lietuvių aktoriais, jie prisideda ir prie „Sulėtintai“ dramaturgijos. Anna Smolar savo darbams pasirenka socialines, ne visad patogias, bet aktualias temas. Kodėl šįkart ji renkasi kalbėti apie piktnaudžiavimą galia darbo vietoje, kodėl spektakliui pasirinko Nacionalinę dailės galeriją ir ką reiktų pakeisti visuomenėje, kad geriau suprastume vieni kitus?
> skaityti daugiau

2019 / 11 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tinklalaidė su aktoriumi Arūnu Sakalausku

Šiandien pristatome naują Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) tinklalaidę iš ciklo, skirto Laisvės 30-mečiui. Teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbina LNDT aktorių Arūną Sakalauską, kuris pasakoja apie to meto spektaklius, apie į Vilnių iš Kauno atvežtą Jono Vaitkaus spektaklį „Literatūros pamokos“, kurį buvo siekiama sistemingai uždrausti, atsimena senuosius aktorius: Audrį Mečislovą Chadaravičių, Joną Lalą, Juozą Rygertą ir gyvenimą prieš 30 metų.
> skaityti daugiau

2019 / 11 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

Marina Davydova: Tai, ką suvokiau apie Rusiją, vyksta visame pasaulyje (interviu)

Daiva Šabasevičienė

Lapkričio 22 ir 23 dienomis Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kviečia į teatro kritikės, festivalio „Naujasis Europos teatras“ (NET) direktorės Marinos Davydovos spektaklį „Checkpoint Woodstock“. Tai jau antrasis M. Davydovos darbas, kurį į Lietuvą atveža LNDT. Dėl šio spektaklio rekonstruojamas teatras trumpam įsileis žiūrovus į Didžiąją sceną. Daiva Šabasevičienė kalbina režisierę Mariną Davydovą.
> skaityti daugiau

2019 / 11 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

100-asis „Chaoso“ rodymas ir trys puikiai atpažįstami moterų tipažai (interviu)

Aušra Pociūtė

Lapkričio 10 dieną Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) spektaklis „Chaosas“, rež. Yana Ross, bus parodytas 100-ąjį kartą. Spektaklio premjera įvyko prieš 8-erius metus. „Chaoso“, sukurto pagal suomių dramaturgo Miko Myllyaho pjesę, centre – trys stresą patiriančios moterys, kurias įkūnija LNDT aktorės: Rimantė Valiukaitė, Dalia Michelevičiūtė ir Toma Vaškevičiūtė. Aktorės skaitytojams pasakoja apie savo veikėjas ir visos teigia, kad spektaklio aktualumas su laiku tik išaugo.
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Versmės“ skaitymuose – biografijos, kurioms negalima išnykti

Lapkričio 9–14 dienomis Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Versmė“ skaitymus. Festivalio renginiai prasidėjo dar vasarą, kai vyko kūrybinės dirbtuvės jauniesiems dramaturgams su Izraelio menininke Naomi Yoeli ir slovėnų dramaturge Simona Semenič. Dirbtuvių dalyviai buvo kviečiami rinktis tikras, bet ne iškilių, o eilinių žmonių istorijas. „Versmės“ lankytojai galės susipažinti su dviem atrinktais darbais, o antroje festivalio dalyje laukia pažintis su pirmą kartą į lietuvių kalbą išverstomis slovėnų pjesėmis. Visi renginiai nemokami.
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 28 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Tartiufo“ triumfas Tbilisyje

Daiva Šabasevičienė

Po trečio skambučio stojo mirtina tyla. Iš pradžių Sakartvelo žiūrovai įdėmiai klausėsi Molière‘o teksto, po nuostabios Eglės Mikulionytės-Ponios Pernel introdukcijos, tapusios viso spektaklio raktu, publika perkando spektaklio taisykles ir suprato, kad vienu metu žiūrės du spektaklius – klasiką Molière‘ą ir klasiką Koršunovą. Vienas kalba apie Liudviko XIV laikus, kitas – apie šią dieną. Žiūrovai tiesiog lipo iš krėslų, kai veiksmas persikėlė į jų mylimą Sakartvelą. Visut visi aktoriai atsakingai buvo apgalvoję savo vaidmenų eigą, kiekvienas iš jų savo tekstą buvo prismaigstęs įvairių gruziniškų frazių ir prasmių, tad salė reagavo į tai, kas buvo esminga paties spektaklio atžvilgiu.
> skaityti daugiau