Pranešimai spaudai

2020 / 05 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Dėl finansavimo, skirto kultūros įstaigų infrastruktūrai atnaujinti

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno įstaigų asociacija

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, vienas iš Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno įstaigų asociacijos narių, dalinasi bendru asociacijos pranešimu, skatinančiu kultūros bendruomenę išlikti vieningą ir solidarizuotis su sprendimais, skirtais ne tik išgyventi šį sudėtingą laiką, bet ir investuoti į infrastruktūrą, kuri yra būtina norint vystyti bet kokius kultūros projektus.
> skaityti daugiau

2020 / 05 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT organizuojamas nuotolines pamokas lydi mokytojų rekomendacijos

Aušra Pociūtė

Karantino metu Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pritaikė edukacines veiklas virtualiai erdvei ir pradėjo organizuoti nuotolines pamokas, siekdamas paįvairinti mokymosi procesą ir padėti mokytojams. Vos paskelbus apie šią iniciatyvą, į teatrą kreipėsi daug pedagogų su užklausomis. Iš viso iki vasaros yra suplanuota per 60 nuotolinių pamokų įvairiose Lietuvos mokyklose (40 jų jau įvyko).
> skaityti daugiau

2020 / 04 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Versmės“ kūrybines dirbtuves ves S. Parulskis. Skelbiamas naujas konkursas

Pasaulį užklupęs koronavirusas gali būti meno kūrinių atspirties tašku. Naują konkursą skelbiantis šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“, kurį organizuoja Lietuvos nacionalinis dramos teatras, jaunuosius rašytojus šiemet kviečia siųsti savo idėjas tema utopijos / distopijos. Atrinkti dalyviai gegužės 11–14 dienomis bus pakviesti dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurias ves dramaturgas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Sigitas Parulskis.
> skaityti daugiau

2020 / 04 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

O. Koršunovas: prieš 30 metų spektaklis „Ten būti čia“ atitiko žmonių vidinį nerimą (nauja tinklalaidė)

Lietuvos nacionalinis dramos teatras tęsia 80 sezonui skirtą pokalbių ciklą, kuriame teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbindama teatro žmones, kviečia juos papasakoti apie spektaklius, žiūrovus ir repeticijas prieš 30 metų – Laisvės atgavimo laikotarpiu. Šįkart jos pašnekovas – režisierius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Oskaras Koršunovas, sukūręs etaloniniu tapusį to meto spektaklį „Ten būti čia“. Pagal Daniilo Charmso kūrinį antro kurso studento režisuotas spektaklis žiūrovams 1990 m. kovo 22 d. pristatė visai naują scenos kalbą, juodą humorą, o šlovės Lietuvoje sulaukė tik po apdovanojimų užsienyje.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tikras teatro kareivis. Aktoriui Ramučiui Rimeikiui – 70

Daiva Šabasevičienė

Šiandien LNDT aktorius Ramutis Rimeikis švenčia septyniasdešimtmetį. Gimęs ir augęs Žemaitijoje, iškart po studijų 1972-aisiais tapo tuometinio Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro aktoriumi. 1992–1997 metais dirbo Kultūros ministerijoje, nuo 2011 metų iki dabar yra Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas. Mintinis apie aktorių dalinasi kolegos Vaiva Mainelytė, Vytautas Rumšas, Algirdas Martinaitis, Birutė Mar, Rimantas Bagdzevičius, Remigijus Bučius, Arūnas Sakalauskas.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatro dienos vakarą – muzika iš LNDT spektaklių

Rytoj – Tarptautinė teatro diena. Šiemet ji bus kitokia, bet kad nebūtų liūdna švenčiant individualiai – kviečiame vakarą leisti klausant muzikos iš LNDT spektaklių. Tiesioginė transliacija vyks Lietuvos nacionalinio dramos teatro Facebook paskyroje! Nuo 20 valandos prie muzikinio pulto stos LNDT aktorius Gediminas Rimeika ir miksuos muzikinius takelius iš spektaklių.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Šiandien garsiajam O. Koršunovo spektakliui „Ten būti čia“ – 30 metų!

Daiva Šabasevičienė

80-ąjį sezoną Lietuvos nacionalinis dramos teatras skyrė laisvės trisdešimtmečiui. Prisimenami spektakliai, rodyti prieš 30 metų, teatro asmenybės tinklalaidėse dalijasi pasakojimais apie to meto spektaklius, žiūrovus, laisvės temas. Ypatinga diena šiame kontekste yra kovo 22-oji, kai 1990 m. tuometiniame Akademiniame dramos teatre įvyko pirmoji Oskaro Koršunovo premjera „Ten būti čia“. LNDT teatrologė Daiva Šabasevičienė kviečia prisiminti šio spektaklio kūrimo aplinkybes ir aktualumą.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Gintaras Varnas: prieš 30 metų teatras vyko gatvėse

Lietuvos nacionalinis dramos teatras tęsia 80 sezono tinklalaidžių ciklą ir šiandien pristato pokalbį su režisieriumi, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Gintaru Varnu. LNDT teatrologei Daivai Šabasevičienei savo namuose jis pasakoja apie Nepriklausomybės laikotarpiu kurtus spektaklius ir kitas tuometines teatro aktualijas.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

Aktorė su charakteriu

Daiva Šabasevičienė

Šiandien, kovo 5 dieną, aktorė Rimantė Valiukaitė švenčia penkiasdešimties metų jubiliejų. Apie jos neeilinį talentą byloja kūrybinės biografijos faktai: pirmuosius įsimintinus vaidmenis ji sukūrė dar būdama studentė, o vėliau sėkmingai dirbo su visais garsiausiais lietuvių ir kai kuriais užsienio režisieriais, visi ją išskyrė kaip ypatingai imlią, kūrybingą ir sugebančią spektakliams suteikti ypatingos įtaigos. Savo mintimis apie aktorę dalijasi kolegos: Y. Ross, D. Michelevičiūtė, V. Mockevičiūtė, Dž. Siaurusaitis, J. Statkevičius, G. Varnas, A Sakalauskas.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 02 Pranešimas spaudai | Naujiena

Sokrato mintys ir mėnesienos apšviestos tragedijos. Du nauji LNDT spektakliai

Aušra Pociūtė

Pavasarį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks dvi debiutuojančių režisierių, laimėjusių LNDT skelbtą Jaunųjų kūrėjų programos konkursą, premjeros. Pirmasis savo spektaklį pagal Platono „Dialogus“ balandžio 9, 10 dienomis pristatys Motiejus Ivanauskas. Gegužės 8, 9 dienomis įvyks Karolio Vilko premjera „Mėnesiena“ pagal jo paties parašytą pjesę
> skaityti daugiau