Pranešimai spaudai

2020 / 07 / 29 Pranešimas spaudai | Naujiena

Aktoriui ir svieto lygintojui Vytautui Tomkui – 80

Daiva Šabasevičienė

Simboliška: Vytautui Tomkui ir Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui – po aštuoniasdešimt. Dar rodos visai neseniai Vytautas prisiminė: „Aš visada švenčiu savo gimimo dieną liepos 29-ąją, septintą valandą vakaro – tada gimiau, pirmą kartą surėkiau; kaip sakė Mama, taip ir švenčiu.“
> skaityti daugiau

2020 / 07 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Paskutinė LNDT 80 sezono tinklalaidė su Regina Garuolyte

Rekonstruojamame teatre Daiva Šabasevičienė prisiminti Nepriklausomybės laikotarpį pakvietė jau 45 metus teatre dirbančią režisierių asistentę Reginą Garuolytę. Pasak Daivos Šabasevičienės, be Reginos neįvyksta nė vienas didelis spektaklis, režisieriai ją renkasi, kai reikia nuoseklumo, ilgo sėdėjimo repeticijose. Ji taip pat ilgai dirbo su Henriku Vancevičiumi, kuris net 24 metus buvo vyriausias Lietuvos akademinio dramos teatro režisierius.
> skaityti daugiau

2020 / 06 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Recenzija iš Pskovo. „Borisas Godunovas“: Eimuntas Nekrošius nori pabėgti nuo Rusijos, bet negali

Anton Chitrov, pushfest.ru

Šį birželį XXVII Puškino teatro festivalio, vykstančio Pskovo mieste Rusijoje, žiūrovams buvo surengta Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio „Borisas Godunovas“ speciali peržiūra internetu. Festivalio organizatoriai džiaugiasi, kad Eimunto Nekrošiaus spektaklis buvo peržiūrėtas daugiau nei 6 tūkst. kartų – tai rekordinis festivalio skaičius. Dalijamės į lietuvių kalbą išversta Antono Chitrovo recenzija (vertė Andrius Merkevičius).
> skaityti daugiau

2020 / 06 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

Nerimstanti teatro dvasia. Aktorės Neringos Bulotaitės jubiliejui

Daiva Šabasevičienė

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ kartu su Ingeborga Dapkūnaite, Virginija Kelmelyte, Sauliumi Balandžiu, Arūnu Sakalausku ir kitais šiandien garsiais teatro bei kino aktoriais.
> skaityti daugiau

2020 / 06 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Geriausių „Versmės“ konkurso idėjų autorės toliau dirbs su S. Parulskiu

Šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“ gegužės 11–14 dienomis dešimt atrankoje dalyvavusių kūrėjų pakvietė į kūrybines dirbtuves su rašytoju ir dramaturgu Sigitu Parulskiu. Po nuotoliniu būdu vykusių užsiėmimų buvo atrinktos dvi geriausių idėjų autorės: poetė ir literatūrologė Lina Buividavičiūtė ir aktorė Goda Simonaitytė. Savo sumanymus jos toliau vystys su rašytoju ir rudenį pristatys žiūrovams.
> skaityti daugiau

2020 / 05 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Dėl finansavimo, skirto kultūros įstaigų infrastruktūrai atnaujinti

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno įstaigų asociacija

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, vienas iš Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno įstaigų asociacijos narių, dalinasi bendru asociacijos pranešimu, skatinančiu kultūros bendruomenę išlikti vieningą ir solidarizuotis su sprendimais, skirtais ne tik išgyventi šį sudėtingą laiką, bet ir investuoti į infrastruktūrą, kuri yra būtina norint vystyti bet kokius kultūros projektus.
> skaityti daugiau

2020 / 05 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT organizuojamas nuotolines pamokas lydi mokytojų rekomendacijos

Aušra Pociūtė

Karantino metu Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pritaikė edukacines veiklas virtualiai erdvei ir pradėjo organizuoti nuotolines pamokas, siekdamas paįvairinti mokymosi procesą ir padėti mokytojams. Vos paskelbus apie šią iniciatyvą, į teatrą kreipėsi daug pedagogų su užklausomis. Iš viso iki vasaros yra suplanuota per 60 nuotolinių pamokų įvairiose Lietuvos mokyklose (40 jų jau įvyko).
> skaityti daugiau

2020 / 04 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Versmės“ kūrybines dirbtuves ves S. Parulskis. Skelbiamas naujas konkursas

Pasaulį užklupęs koronavirusas gali būti meno kūrinių atspirties tašku. Naują konkursą skelbiantis šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“, kurį organizuoja Lietuvos nacionalinis dramos teatras, jaunuosius rašytojus šiemet kviečia siųsti savo idėjas tema utopijos / distopijos. Atrinkti dalyviai gegužės 11–14 dienomis bus pakviesti dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurias ves dramaturgas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Sigitas Parulskis.
> skaityti daugiau

2020 / 04 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

O. Koršunovas: prieš 30 metų spektaklis „Ten būti čia“ atitiko žmonių vidinį nerimą (nauja tinklalaidė)

Lietuvos nacionalinis dramos teatras tęsia 80 sezonui skirtą pokalbių ciklą, kuriame teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbindama teatro žmones, kviečia juos papasakoti apie spektaklius, žiūrovus ir repeticijas prieš 30 metų – Laisvės atgavimo laikotarpiu. Šįkart jos pašnekovas – režisierius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Oskaras Koršunovas, sukūręs etaloniniu tapusį to meto spektaklį „Ten būti čia“. Pagal Daniilo Charmso kūrinį antro kurso studento režisuotas spektaklis žiūrovams 1990 m. kovo 22 d. pristatė visai naują scenos kalbą, juodą humorą, o šlovės Lietuvoje sulaukė tik po apdovanojimų užsienyje.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tikras teatro kareivis. Aktoriui Ramučiui Rimeikiui – 70

Daiva Šabasevičienė

Šiandien LNDT aktorius Ramutis Rimeikis švenčia septyniasdešimtmetį. Gimęs ir augęs Žemaitijoje, iškart po studijų 1972-aisiais tapo tuometinio Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro aktoriumi. 1992–1997 metais dirbo Kultūros ministerijoje, nuo 2011 metų iki dabar yra Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas. Mintinis apie aktorių dalinasi kolegos Vaiva Mainelytė, Vytautas Rumšas, Algirdas Martinaitis, Birutė Mar, Rimantas Bagdzevičius, Remigijus Bučius, Arūnas Sakalauskas.
> skaityti daugiau