Pranešimai spaudai

2020 / 02 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

Jolanta Dapkūnaitė: Pavydu Žemaitės jėgos, humoro jausmo, užsidegimo kurti

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionaliniame teatre vyksta spektaklio pagal naują Sigito Parulskio pjesę „Julija“ repeticijos. Tai spektaklis, kuriame netiesiogiai bus atskleidžiama rašytojos Žemaitės asmenybė, jos gyvenimo faktai, tačiau pagrindinė veikėja bus Dora – šiuolaikinė aktorė, besiruošianti vaidinti Žemaitę jauno režisieriaus spektaklyje. Šį vaidmenį kuria spektaklį inicijavusi, daug literatūros apie Žemaitę perskaičiusi LNDT aktorė Jolanta Dapkūnaitė.
> skaityti daugiau

2020 / 01 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Elžbieta Latėnaitė ir Povilas Budrys – apie artėjančią „Abelaro ir Eloizos“ premjerą

Aušra Pociūtė

Jau už savaitės – vasario 6 ir 7 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks pirmoji 2020-ųjų metų premjera – „Abelaras ir Eloiza“. Spektaklį pagal Ronaldo Duncano kūrinį stato režisierius Rokas Ramanauskas. Du pagrindinius vaidmenis – Eloizos ir Abelaro bei Elžbietos ir Povilo – kuria Elžbieta Latėnaitė ir Povilas Budrys. Aušrai Pociūtei jie pasakoja apie spektaklio temas ir kūrybinį procesą.
> skaityti daugiau

2020 / 01 / 28 Pranešimas spaudai | Naujiena

K. Glušajevas: spektaklis „Julija“ paneigia dominavusius stereotipus apie Žemaitę

Daiva Šabasevičienė

„Netikėta tai, kad „Julija“ kalba apie šiuolaikinę moterį, gyvenančią Lietuvoje, nes tokių medžiagų tiesiog nėra. Apskritai vengiama kalbėti apie savo bendraamžius, apie savo amžininkus, apie mūsų laiką. <...> Tai pjesė – galimybė Žemaitę turėti kaip foną arba kaip tam tikrą atspirties tašką teatrinei kelionei. Ta kelionė analizuoja šiuolaikinės moters, moters-kūrėjos klausimus Lietuvoje. Kitas dalykas, „Julija“ paneigia tam tikrus iki šiol dominavusius stereotipus, susijusius su Žemaite“, – sako spektaklio „Julija“ režisierius Kirilas Glušajevas.
> skaityti daugiau

2020 / 01 / 23 Pranešimas spaudai | Naujiena

Ramutis Rimeikis: apie aktorių ultimatumą prieš 30 metų ir senąją etiką (nauja tinkalaidė)

Naujoje tinklalaidėje prisiminimais dalijasi vienas iš vyriausių Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės aktorių ir Lietuvos teatro sąjungos vadovas Ramutis Rimeikis. Prieš 30 metų jis dirbo Kultūros ministerijos Teatro skyriaus vadovu. Menininkas prisimena, kad kartais kasdien gaudavo skundų: „Vienas nenori dirbti su direktoriumi, kitas su meno vadovu. Nepasitenkinimo teatro viduje buvo nemažai.“ R. Rimeikis prisimena ir senųjų aktorių kartą, kuri visai nepriėmė iš Kauno į Vilnių perkelto Jono Vaitkaus. Tada jie sakė: „Arba mes, arba Vaitkus“. Ministras buvo už Vaitkaus atėjimą.
> skaityti daugiau

2020 / 01 / 16 Pranešimas spaudai | Naujiena

R. Ramanauskas: šiais laikais mes vienas kitą jau sunkiai išklausome

Daiva Šabasevičienė

„Šiandien man labiausiai trūksta žmogaus, jo „kreivumo“, „netobulumo“, kas ir sudaro asmenybę. Scenoje aš labai pasigendu komplikuoto žmogaus. Net ne puikiai atliekančio savo vaidmenį, kas turėtų būti tarsi siekiamybė. Jeigu už tos būsenos prasišviečia žmogus ir aš matau jo santykį į tai, ką jisai daro, tą labai vertinu. Teatre aš to labai ieškau“, – sako Rokas Ramanauskas, kurio režisuojamo spektaklio „Abelaras ir Eloiza“ premjera įvyks jau vasario 6, 7 d.
> skaityti daugiau

2020 / 01 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT spektaklis apie Žemaitę pagal naują S. Parulskio pjesę – jau vasarį

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras vasarį pakvies į premjerą apie Žemaitę, tačiau tai nebus rašytojos gyvenimo apžvalga ar jos kūrinių inscenizacija. Spektaklyje „Julija“ pagrindinė veikėja yra šiuolaikinė aktorė Dora, o Žemaitė jai yra tik inspiracija, ramstis sunkiomis gyvenimo akimirkomis. Spektaklio idėjos autorė ir pagrindinio vaidmens kūrėja Jolanta Dapkūnaitė seniai siekė sukurti spektaklį apie bajoriškos kilmės lietuvių rašytoją Juliją Beniuševičiūtę-Žymantienę. Rašyti pjesę naujam spektakliui buvo pakviestas dramaturgas, nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatas Sigitas Parulskis.
> skaityti daugiau

2020 / 01 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

E. Latėnaitė ir P. Budrys – R. Ramanausko režisuotame „Abelaras ir Eloiza“

Aušra Pociūtė

Pirmąją 2020-ųjų metų Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjerą „Abelaras ir Eloiza“, kuri įvyks vasario 6 ir 7 dienomis, režisuos Rokas Ramanauskas. Spektaklio pagrindas – dvyliktame amžiuje rašyti Abelaro ir Eloizos meilės laiškai.Visgi R. Ramanauskas siūlo kitokį požiūrį į viduramžių dramą – vienuole priversta tapti Eloiza (akt. Elžbieta Latėnaitė) ir dėl meilės nubaustas Abelaras (akt. Povilas Budrys) savo istoriją išgyvena mūsų amžiuje. Džinsus vilkinti Eloiza savo meilę Abelarui prisipažįsta telefonu, o Abelaras vietoj popieriaus naudoja vaizdo kamerą.
> skaityti daugiau

2019 / 12 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatro fotografas G. Zinkevičius – pokalbių telefonu buvo nuolat klausoma (nauja tinklalaidė)

„Eugenijus Lapinskas ir Jonas Vaitkus kvietė į teatrą ir prisikvietė. Atsidūriau labai tirštoje situacijoje ir reikėjo greitai reaguoti. Man labai patiko žmonės, kurie tada dirbo: Jonas Vaitkus, Jonas Arčikauskas, Oskaras Koršunovas. Bet buvo ir kita pusė – senoji administracija, kuri buvo įsitikinusi, kad yra kastos, griežtos taisyklės, kad kūrybininkai negali „šakotis“ ir aiškinti, kaip turi būti“, – apie teatrą prieš 30 metų pasakoja tuometinis teatro fotografas Gintaras Zinkevičius.
> skaityti daugiau

2019 / 12 / 02 Pranešimas spaudai | Naujiena

Neteisti, bet ir netylėti. „Sulėtintai“ aktorių interviu

Daiva Šabasevičienė

LNDT gruodžio 5 d. pristatys spektaklio „Sulėtintai“ premjerą. Šįkart ji įvyks Nacionalinėje dailės galerijoje. Spektaklio apie smurtą darbo vietoje režisierė – Anna Smolar, scenarijaus autoriai – Michał Buszewicz, Anna Smolar bei aktoriai. Kuo ypatingas šis spektaklis, kaip gimsta dramaturgija, kokie šios režisierės darbo principai, kuo svarbi ši tema, kokios slinktys atsirado berepetuojant? Į šiuos klausimus mielai sutiko atsakyti aktoriai Monika Bičiūnaitė, Gailė Butvilaitė, Martynas Nedzinskas, Miglė Polikevičiūtė, Gediminas Rimeika, Rytis Saladžius.
> skaityti daugiau

2019 / 11 / 29 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vaiva Mainelytė prisimena gyvenimą prieš 30 metų (nauja tinklalaidė)

80-asis Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezonas skirtas laisvės trisdešimtmečiui. Ta proga teatras kuria tinklalaidžių (angl. podcast) ciklą, kuriame teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbina teatro žmones, kviesdama papasakoti apie gyvenimą, spektaklius, užkulisius ir žiūrovus prieš 30 metų. Šįkart prisiminimais dalijasi LNDT aktorė Vaiva Mainelytė, kurią iki šiol galima pamatyti Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektakliuose „Mūsų klasė“ ir „Trys seserys“.
> skaityti daugiau