Pranešimai spaudai

2019 / 11 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Sulėtintai“ režisierė Anna Smolar: iki smurto kultūros priveda maži dalykai

Aušra Pociūtė

Gruodžio 5 dieną LNDT pristatys premjerą „Sulėtintai“. Naują spektaklį režisuoja Prancūzijoje gimusi, dabar Lenkijoje gyvenanti dokumentinio teatro kūrėja Anna Smolar. Spektaklį apie smurtą darbo vietoje ji kuria su lietuvių aktoriais, jie prisideda ir prie „Sulėtintai“ dramaturgijos. Anna Smolar savo darbams pasirenka socialines, ne visad patogias, bet aktualias temas. Kodėl šįkart ji renkasi kalbėti apie piktnaudžiavimą galia darbo vietoje, kodėl spektakliui pasirinko Nacionalinę dailės galeriją ir ką reiktų pakeisti visuomenėje, kad geriau suprastume vieni kitus?
> skaityti daugiau

2019 / 11 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tinklalaidė su aktoriumi Arūnu Sakalausku

Šiandien pristatome naują Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) tinklalaidę iš ciklo, skirto Laisvės 30-mečiui. Teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbina LNDT aktorių Arūną Sakalauską, kuris pasakoja apie to meto spektaklius, apie į Vilnių iš Kauno atvežtą Jono Vaitkaus spektaklį „Literatūros pamokos“, kurį buvo siekiama sistemingai uždrausti, atsimena senuosius aktorius: Audrį Mečislovą Chadaravičių, Joną Lalą, Juozą Rygertą ir gyvenimą prieš 30 metų.
> skaityti daugiau

2019 / 11 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

Marina Davydova: Tai, ką suvokiau apie Rusiją, vyksta visame pasaulyje (interviu)

Daiva Šabasevičienė

Lapkričio 22 ir 23 dienomis Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kviečia į teatro kritikės, festivalio „Naujasis Europos teatras“ (NET) direktorės Marinos Davydovos spektaklį „Checkpoint Woodstock“. Tai jau antrasis M. Davydovos darbas, kurį į Lietuvą atveža LNDT. Dėl šio spektaklio rekonstruojamas teatras trumpam įsileis žiūrovus į Didžiąją sceną. Daiva Šabasevičienė kalbina režisierę Mariną Davydovą.
> skaityti daugiau

2019 / 11 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

100-asis „Chaoso“ rodymas ir trys puikiai atpažįstami moterų tipažai (interviu)

Aušra Pociūtė

Lapkričio 10 dieną Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) spektaklis „Chaosas“, rež. Yana Ross, bus parodytas 100-ąjį kartą. Spektaklio premjera įvyko prieš 8-erius metus. „Chaoso“, sukurto pagal suomių dramaturgo Miko Myllyaho pjesę, centre – trys stresą patiriančios moterys, kurias įkūnija LNDT aktorės: Rimantė Valiukaitė, Dalia Michelevičiūtė ir Toma Vaškevičiūtė. Aktorės skaitytojams pasakoja apie savo veikėjas ir visos teigia, kad spektaklio aktualumas su laiku tik išaugo.
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Versmės“ skaitymuose – biografijos, kurioms negalima išnykti

Lapkričio 9–14 dienomis Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Versmė“ skaitymus. Festivalio renginiai prasidėjo dar vasarą, kai vyko kūrybinės dirbtuvės jauniesiems dramaturgams su Izraelio menininke Naomi Yoeli ir slovėnų dramaturge Simona Semenič. Dirbtuvių dalyviai buvo kviečiami rinktis tikras, bet ne iškilių, o eilinių žmonių istorijas. „Versmės“ lankytojai galės susipažinti su dviem atrinktais darbais, o antroje festivalio dalyje laukia pažintis su pirmą kartą į lietuvių kalbą išverstomis slovėnų pjesėmis. Visi renginiai nemokami.
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 28 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Tartiufo“ triumfas Tbilisyje

Daiva Šabasevičienė

Po trečio skambučio stojo mirtina tyla. Iš pradžių Sakartvelo žiūrovai įdėmiai klausėsi Molière‘o teksto, po nuostabios Eglės Mikulionytės-Ponios Pernel introdukcijos, tapusios viso spektaklio raktu, publika perkando spektaklio taisykles ir suprato, kad vienu metu žiūrės du spektaklius – klasiką Molière‘ą ir klasiką Koršunovą. Vienas kalba apie Liudviko XIV laikus, kitas – apie šią dieną. Žiūrovai tiesiog lipo iš krėslų, kai veiksmas persikėlė į jų mylimą Sakartvelą. Visut visi aktoriai atsakingai buvo apgalvoję savo vaidmenų eigą, kiekvienas iš jų savo tekstą buvo prismaigstęs įvairių gruziniškų frazių ir prasmių, tad salė reagavo į tai, kas buvo esminga paties spektaklio atžvilgiu.
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 24 Pranešimas spaudai | Naujiena

Spektaklyje „Meistras ir Margarita“ vaidinti pradeda M. Repšys

Aušra Pociūtė

Spalio 26 ir 27 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) spektaklyje pagal Michailo Bulgakovo romaną „Meistras ir Margarita“ pasirodys LNDT aktorius Marius Repšys. Oskaro Koršunovo režisuotame spektaklyje jis pakeičia Dainių Kazlauską ir vaidins Volando personažą. „Meistras ir Margarita“ kaip reta ilgaamžis – rodomas jau beveik 20 metų.
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

Kartais reikia pasakyti, kas yra kas // Recenzija

Elena Gorfunkel, „Петербургск ий театральный журнал“, 2019-10-11

Rusijos teatro kritikė Elenos Gorfunkel rašo: „Lietuvių aktoriai vaidiną „Tartiufą“ atsipalaidavę, su akivaizdžiu malonumu. Dar ir todėl, kad Molière‘o personažus pastato į savo vietą. Jokio teisingo elgesio ir gatavų padorumo pavyzdžių. <....> Vėliau politinis farsas sutelkia jėgas ir virsta pagrindine, ypatingo dydžio veidmainyste. Jo siužetas iš anksto nufilmuotas Peterburge. Tartiufas iš pranašo simbolio virsta konkrečiu reiškiniu, netgi asmeniu, kurio neatpažinti taip pat būtų veidmainiška. Toks Tartiufas – daugelio orgonų vedlys į valdžią.“
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tinklalaidė su Jonu Vaitkumi. Apie spektaklius prieš 30 metų

Šį sykį Laisvės trisdešimtmečiui skirtame pokalbių cikle Daiva Šabasevičienė kalbina režisierių Joną Vaitkų, kuris po Nepriklausomybės atgavimo tapo tuometinio Lietuvos akademinio dramos teatro meno vadovu. Jonas Vaitkus pasakoja apie to meto atmosferą, mokinius, apie didelio susidomėjimo sulaukusį spektaklį „Pabudimas“, jo gastroles Los Andžele (kas tais laikais buvo ypatingas įvykis), apie garsiąją „Vėlinių“ premjerą ir kitus to meto įvykius.
> skaityti daugiau

2019 / 10 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT pristato „Lietuvos vizijos: 2119“ rezultatus (naujas klipas)

Aušra Pociūtė

Trys Vilniaus rajono bendruomenės šiemet aktyviai dirbo kartu su trimis LNDT komandomis. Kartu jie kūrė prasmingus vietos žmonėms skirtus projektus, kurie yra „Lietuvos vizija: 2119“ dalis. Kalveliuose buvo pasodintas sodas, Rukainių bendruomenei skulptorius Donatas Jankauskas-Duonis sukūrė rutulį-miestelio žemėlapį, o išklausius Nemenčinėje be tėvų augančių vaikų istorijas buvo įrašyti trys vaikų pasakojimai, kuriuos galima išklausyti prie interaktyvių plokštumų.
> skaityti daugiau