Pranešimai spaudai

2019 / 06 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT gastrolės: „Lokis“ atidarys festivalį Hanoveryje, „Tartiufas“ aplankys 5 Kinijos miestus

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras ruošiasi intensyviai vasarai – du naujausi, didelio pasisekimo sulaukę Didžiosios salės spektakliai išvyksta į svarbius turus. Jau šįvakar LNDT spektakliui „Lokis“, rež. Lukasz Twarkowski, patikėta atidaryti teatro festivalį „Theater Formen“ Hanoveryje, o iškart po to „Tartiufas“, rež. Oskaras Koršunovas, išvyksta į mėnesio turą Kinijoje, kurio metu aplankys net 5 didelius miestus.
> skaityti daugiau

2019 / 06 / 17 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Versmė“ kviečia jaunuosius rašytojus į dirbtuves su Naomi Yoeli

Kaip per paprasčiausius buities daiktus, nuotraukas, straipsnių ar dienoraščių ištraukas skleidžiasi žmogaus gyvenimo istorija, jo biografijos vingiai, istorinės ir kultūrinės laikmečio aplinkybės? Kuo šiame interneto amžiuje gali būti įdomi paprasto žmogaus istorija? LNDT organizuojamas šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“ jaunuosius rašytojus liepos 1–4 d. kviečia į pirmąjį kūrybinių dirbtuvių ciklą su viena garsiausių Izraelio fringe teatro kūrėjų Naomi Yoeli. Du geriausiai pasirodę dalyviai gaus progą idėjas su Naomi Yoeli vystyti individualiai.
> skaityti daugiau

2019 / 06 / 16 Pranešimas spaudai | Naujiena

Aktorei Monikai Bičiūnaitei – 50

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Monika Bičiūnaitė birželio 16 dieną švenčia 50 metų jubiliejų. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje 1992 m. įgijusi aktorės specialybę, ji porą metų buvo Vilniaus mažojo teatro aktorė, o nuo 1994 m. papildė Lietuvos valstybinio akademinio (dabar – nacionalinio) dramos teatro trupę
> skaityti daugiau

2019 / 06 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

Mirė Juozas Meškauskas

Daiva Šabasevičienė

Šiandien, 2019 m. birželio 12 d., po sunkios ligos mirė Lietuvos nacionalinio dramos teatro artistas, veteranas Juozas Meškauskas. Juozas Meškauskas gimė 1926 metų rugpjūčio 1 dieną. Tai vienas iškiliausių Lietuvos vyresnės kartos aktorių. 1947 metais pradėjęs dirbti Lietuvos valstybiniame (dabar - Nacionaliniame) dramos teatre Vilniuje, jis kartu ir mokėsi šio teatro studijoje, kuriai vadovavo Juozas Rudzinskas.
> skaityti daugiau

2019 / 06 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Aktorystė – svajonių profesija: įdomi, sunki ir be galo kūrybiška“. Aktorei Jūratei Vilūnaitei – 50

Daiva Šabasevičienė

Aktorė Jūratė Vilūnaitė jau daugiau kaip dvidešimt penkerius metus yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės narė. Tai – ne vien talentinga aktorė, bet išsiskirianti ypatingomis savybėmis, dėl kurių kviečiama į pačių įvairiausių režisierių spektaklius.
> skaityti daugiau

2019 / 06 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tai, ko esami mokomi apie lytiškumą, nėra tiesa – teigia drag atlikėjai

Leonie Lerch, vertė Judita Gliauberzonaitė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras birželio 5, 6 dienomis pristato trečiojo Jaunųjų kūrėjo programos konkurso laimėtojo – Maciejaus Gosniowskio-Gąsiu premjerą – „Borderline Queen. Kerštas“. Pats būdamas LGBT bendruomenės narys M. Gosniowskis į performansą, pakvietė dar du LGBT narius – Piotrą, rengiantį pasirodymus kaip Twoja Stara (liet. Tavo Močia), ir trans-moterį Kašia, rengiančią drag pasirodymus kaip Ka Katharsis. Su jais kalbasi Leoni Lerch.
> skaityti daugiau

2019 / 06 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lolita Zero antrąją dainą pristatys performanso apie laisvę metu

Aušra Pociūtė

Lolita Zero birželio 5 dieną viešai pristatys antrąją savo dainą. Ją atlieka pats Gytis Ivanauskas, kuriantis Lolitos Zero personažę, žodžiai taip pat sukurti jo paties, muzikos prodiuseris – Vitas Vaičiulis. Gal tai taps dar vienu hitu? Paklausyti galite jau dabar, o viešai ši daina bus pirmą kartą pristatyta rytoj Lietuvos nacionalinio dramos teatro organizuojamo performanso „Borderline Queen. Kerštas“ metu, klube „Kablys+Kultūra“.
> skaityti daugiau

2019 / 06 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT projektas Kalveliuose. Sodui reikalingas žmogus

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras jau antrus metus įgyvendina edukacinį projektą „Lietuvos vizija“, šįkart su vietos bendruomenėmis yra dirbama Kalveliuose, Nemenčinėje ir Rukainiuose. Daiva Šabasevičienė apsilankė rezultatų pristatyme Kalveliuose, kur dailininkai Lina ir Darius Basčiai, su vietos žmonėmis sodino sodą Kalvelių šeimos ir krizių centro teritorijoje, ir aprašė šio projekto įspūdžius.
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 31 Pranešimas spaudai | Naujiena

M. Gosniowski-Gąsiu: Einu į sceną, nes turiu ką pasakyti

Leonie Lerch, vertė Judita Gliauberzonaitė

Artėjant „Borderline Queen. Kerštas“ premjerai, Leonie Lerch kalbina šio ryškaus performanso režisierių, vieną iš LNDT Jaunųjų kūrėjų programos laimėtojų, queer kultūros atstovą iš Lenkijos Maciej Gosniowski-Gąsiu. „Mane domina situacija žmonių, kuriuos visuomenė atstumia arba, priešingai, priima į savo tarpą. Noriu parodyti, kad visos atstumtos grupės sukuria savitą kultūrą ir savitą bendruomenę. Taip gimė ir queer žmonių bendruomenė“, – sako M. Gosniowski-Gąsiu.
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 28 Pranešimas spaudai | Naujiena

Paskutinėje LNDT sezono premjeroje – drag pasirodymai (3-čiasis video)

Birželio 5, 6 dienomis įvyks paskutinė 79-ojo Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezono premjera. Tai netradicinis pastatymas, kuris vyks ne teatro patalpose, o klube „Kablys+Kultūra“. Ryškų performansą LGBT laisvės temomis „Borderline Queen. Kerštas“ kuria jungtinė lenkų ir lietuvių komanda. Kviečiame žiūrėti trečiąjį šį performansą pristatantį klipą, kuriame – komiškumo nestokojanti drag personažė Twoja Stara (liet. „Tavo močia“)
> skaityti daugiau