Pranešimai spaudai

2019 / 06 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Aktorystė – svajonių profesija: įdomi, sunki ir be galo kūrybiška“. Aktorei Jūratei Vilūnaitei – 50

Daiva Šabasevičienė

Aktorė Jūratė Vilūnaitė jau daugiau kaip dvidešimt penkerius metus yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės narė. Tai – ne vien talentinga aktorė, bet išsiskirianti ypatingomis savybėmis, dėl kurių kviečiama į pačių įvairiausių režisierių spektaklius.
> skaityti daugiau

2019 / 06 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tai, ko esami mokomi apie lytiškumą, nėra tiesa – teigia drag atlikėjai

Leonie Lerch, vertė Judita Gliauberzonaitė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras birželio 5, 6 dienomis pristato trečiojo Jaunųjų kūrėjo programos konkurso laimėtojo – Maciejaus Gosniowskio-Gąsiu premjerą – „Borderline Queen. Kerštas“. Pats būdamas LGBT bendruomenės narys M. Gosniowskis į performansą, pakvietė dar du LGBT narius – Piotrą, rengiantį pasirodymus kaip Twoja Stara (liet. Tavo Močia), ir trans-moterį Kašia, rengiančią drag pasirodymus kaip Ka Katharsis. Su jais kalbasi Leoni Lerch.
> skaityti daugiau

2019 / 06 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lolita Zero antrąją dainą pristatys performanso apie laisvę metu

Aušra Pociūtė

Lolita Zero birželio 5 dieną viešai pristatys antrąją savo dainą. Ją atlieka pats Gytis Ivanauskas, kuriantis Lolitos Zero personažę, žodžiai taip pat sukurti jo paties, muzikos prodiuseris – Vitas Vaičiulis. Gal tai taps dar vienu hitu? Paklausyti galite jau dabar, o viešai ši daina bus pirmą kartą pristatyta rytoj Lietuvos nacionalinio dramos teatro organizuojamo performanso „Borderline Queen. Kerštas“ metu, klube „Kablys+Kultūra“.
> skaityti daugiau

2019 / 06 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT projektas Kalveliuose. Sodui reikalingas žmogus

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras jau antrus metus įgyvendina edukacinį projektą „Lietuvos vizija“, šįkart su vietos bendruomenėmis yra dirbama Kalveliuose, Nemenčinėje ir Rukainiuose. Daiva Šabasevičienė apsilankė rezultatų pristatyme Kalveliuose, kur dailininkai Lina ir Darius Basčiai, su vietos žmonėmis sodino sodą Kalvelių šeimos ir krizių centro teritorijoje, ir aprašė šio projekto įspūdžius.
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 31 Pranešimas spaudai | Naujiena

M. Gosniowski-Gąsiu: Einu į sceną, nes turiu ką pasakyti

Leonie Lerch, vertė Judita Gliauberzonaitė

Artėjant „Borderline Queen. Kerštas“ premjerai, Leonie Lerch kalbina šio ryškaus performanso režisierių, vieną iš LNDT Jaunųjų kūrėjų programos laimėtojų, queer kultūros atstovą iš Lenkijos Maciej Gosniowski-Gąsiu. „Mane domina situacija žmonių, kuriuos visuomenė atstumia arba, priešingai, priima į savo tarpą. Noriu parodyti, kad visos atstumtos grupės sukuria savitą kultūrą ir savitą bendruomenę. Taip gimė ir queer žmonių bendruomenė“, – sako M. Gosniowski-Gąsiu.
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 28 Pranešimas spaudai | Naujiena

Paskutinėje LNDT sezono premjeroje – drag pasirodymai (3-čiasis video)

Birželio 5, 6 dienomis įvyks paskutinė 79-ojo Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezono premjera. Tai netradicinis pastatymas, kuris vyks ne teatro patalpose, o klube „Kablys+Kultūra“. Ryškų performansą LGBT laisvės temomis „Borderline Queen. Kerštas“ kuria jungtinė lenkų ir lietuvių komanda. Kviečiame žiūrėti trečiąjį šį performansą pristatantį klipą, kuriame – komiškumo nestokojanti drag personažė Twoja Stara (liet. „Tavo močia“)
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 24 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vilniaus rajono bendruomenės kurs Lietuvos viziją kartu su teatro menininkais

Lietuvos nacionalinis dramos teatras jau antrus metus vykdo edukacinį projektą „Lietuvos vizija“. Šiemet LNDT delegavo tris menininkų komandas į tris Vilniaus rajono bendruomenes. Kalveliuose skulptorius Darius Bastys su žmona grafikos dizainere Lina Bastiene organizuoja sodo sodinimą, Rukainiuose skulptorius Donatas Jankauskas-Duonis kuria miestelio žemėlapį ant didelio rutulio, Nemenčinėje aktorius ir režisierius Paulius Tamolė sieks atskleisti Vaikų ir paauglių socialiniame centre gyvenančių jaunuolių istorijas.
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Queer kultūra – tai laisvės kultūra (2-asis video)

Kviečiame žiūrėti antrąjį iš trijų klipukų, pristatantį LNDT premjerą „Borderline Queen. Kerštas“. Šįkart ekrane – pats performanso režisierius Maciej Gośniowski-Gąsiu. Iš Lenkijos kilęs aktorius, šokėjas, queer grupės „Glitter Confusion“ atlikėjas ir tekstų bendraautoris yra puikiai žinomas gimtojoje šalyje, dirbęs su režisieriumi Krzysztofu Warlikowskiu spektaklyje „We are leaving“, taip pat su Marta Ziółek, Jaceku Łumiński.
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 21 Pranešimas spaudai | Naujiena

Witkacy ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Daiva Šabasevičienė

Sekmadienį, gegužės 19 d., LNDT įvyko moderniosios Lenkijos kultūros atstovų Witkacy pjesės „Batsiuviai“ skaitymas. Skaityme dalyvavo aktoriai R. Bučius, A. Gradauskas, M. Nedzinskas, R. Samuolytė, A. Vozbutas, S. Ambrozaitis. Po skaitymo įvyko diskusija, kurioje dalyvavo svečias iš Lenkijos – Varšuvos nacionalinio teatro meno vadovas Janas Englertas, taip pat vertėja Irena Aleksaitė ir skaitymo režisierius Antanas Obcarskas. Diskusiją moderavo menotyrininkas Helmutas Šabasevičius.
> skaityti daugiau

2019 / 05 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

Režisieriui Jonui Vaitkui – 75

Daiva Šabasevičienė

Režisierius Jonas Vaitkus, per daugelį metų sukūręs savo teatro sistemą, išleidęs daugybę mokinių, pastatęs virš šimto spektaklių, filmų, šiandien švenčia 75 metų jubiliejų. Jubiliejaus išvakarėse apie režisierių kalbamės su jo kolegomis.
> skaityti daugiau