Pranešimai spaudai

2023 / 12 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

Sapnas, mokantis gyventi

Daiva Šabasevičienė

Gruodžio 16 d., šeštadienį, 19 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre žiūrovai turės galimybę išvysti Baroko teatro šedevru laikomą kūrinį – Pedro Calderóno de la Barcos dramą „Gyvenimas – tai sapnas“. Pjesę iš ispanų kalbos šio teatro užsakymu išvertė šviesaus atminimo Aurelijus Katkevičius, pirmą kartą šį veikalą LNDT Didžiojoje salėje 2000 m. pastatė režisierius Gintaras Varnas.
> skaityti daugiau

2023 / 12 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

Žaidžiantis aktorius. Algirdui Gradauskui – 50

Rimgailė Renevytė

Žaidimas, pasak istoriko ir kultūros teoretiko Johan Huizinga, yra ne tik viena svarbiausių, bet ir būtina žmogaus kultūros sąlyga. Žaidimas yra laisvės išraiška, tai realaus ir įprasto gyvenimo pasikeitimas, nes žaidimas turi savo realybę ir savo realybės taisykles. Žaidimas – tai išgyvenimas, kuriuo ne tik patiki, bet jame atsiduria visi žaidžiantys. Šį žaidimą jau daugiau nei du dešimtmečius Lietuvos nacionaliniame dramos teatre žaidžia aktorius Algirdas Gradauskas gruodžio 7-ąją švenčiantis savo 50-mečio jubiliejų.
> skaityti daugiau

2023 / 12 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Pamėgtuose Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektakliuose – nauji veidai

Nuo šių metų gruodžio vėl veikia po rekonstrukcijos atnaujinta Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) Didžioji salė, į ją sugrįžta seniau čia rodyti spektakliai. Kai kuriuose iš jų žiūrovai išvys naujus aktorius. Dublerių atsiras ir Naujosios bei Mažosios salės spektakliuose.
> skaityti daugiau

2023 / 11 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Didžiosios salės atidarymo proga – visą dieną „Radio Vilnius“ transliacijos iš LNDT kavinės

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) Didžiosios salės atidarymo proga gruodžio 1 d. žiūrovų laukia speciali radijo programa. Penktadienį visai dienai teatro kavinėje „Nacionalinė“ įsikurs radijo stotis „Radio Vilnius“, tądien tiesiogiai transliuosianti iš Gedimino prospekto. Susidomėję gali ateiti į kavinę „Nacionalinė“ (Gedimino pr. 4) ir stebėti transliacijas bei pokalbius vietoje, o negalintys atvykti į teatrą, radijo gali klausyti internetu: https://radiovilnius.live/
> skaityti daugiau

2023 / 11 / 24 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT pradeda rodyti baroko dvasios spektaklį „Gyvenimas – tai sapnas“

Aušra Pociūtė

Nuo gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) Naujojoje salėje pradedamas rodyti „Meno ir mokslo laboratorijoje“ (MMLAB) sukurtas spektaklis pagal žymaus ispanų dramaturgo Pedro Calderóno de la Barcos kūrinį „Gyvenimas – tai sapnas“. Spektaklį režisavo LNDT aktorius Gediminas Rimeika, jame vaidina Algirdas Dainavičius, Laurynas Jurgelis, Simonas Dovidauskas, Aistė Zabotkaitė, Povilas Jatkevičius, Vygandas Vadeiša, Žygimantė Jakštaitė.
> skaityti daugiau

2023 / 11 / 17 Pranešimas spaudai | Naujiena

Režisierė Kamilė Gudmonaitė: „Praradimo jausmui galiojimo laiko nėra“

Daiva Šabasevičienė

Lygiai po dviejų savaičių (gruodžio 1–3 d.) duris atvers po rekonstrukcijos atnaujinta Lietuvos nacionalinio dramos teatro Didžioji salė. Atidarymo premjera – tai režisierės Kamilės Gudmonaitės, kompozitoriaus Dominyko Digimo ir scenografės Barboros Šulniūtės kuriama taksofono opera „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“. Spektaklį drauge pristato trys bendradarbiaujantys partneriai: Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) ir prodiuserinė kompanija „Operomanija“. Artėjant premjerai Daiva Šabasevičienė kalbina režisierę Kamilę Gudmonaitę.
> skaityti daugiau

2023 / 11 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Teiresijo krūties“ režisierė Laura Kutkaitė: žvilgsnis talpina daugiau nei žodis

Daiva Šabasevičienė

Šį savaitgalį (lapkričio 17–19 d.) Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks antrojo šiame teatre Lauros Kutkaitės režisuojamo spektaklio „Teiresijo krūtis“ premjera. Ji sako norinti, kad naujas kūrinys būtų dialogas lytiškumo, disidentinio seksualumo, teisės į savo kūną klausimais. Spektaklyje vaidmenis kuria Aistė Zabotkaitė, Domantas Starkauskas, Rytis Saladžius, Vitalija Mockevičiūtė ir Dalia Michelevičiūtė.
> skaityti daugiau

2023 / 11 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – antroji Lauros Kutkaitės premjera „Teiresijo krūtis“

Aušra Pociūtė

Lapkričio 17 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia jau į ketvirtą šio sezono premjerą „Teiresijo krūtis“. Spektaklį, įkvėptą prancūzų poeto ir dramaturgo Guillaume‘o Apollinaire‘o kūrinio „Teiresijo krūtys“, stato režisierė Laura Kutkaitė, kuri ne tik režisuoja, bet ir kuria dramaturgiją, įtraukdama repeticijose išsakytas aktorių mintis.
> skaityti daugiau

2023 / 10 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Versmė“ pristato pasaulį be stabdžių: vokiečių pjesės ir LNDT rezidentų kūriniai

Aušra Pociūtė

Tradiciškai lapkričio mėnesį Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į šiuolaikinės dramaturgijos festivalį „Versmė“, kuriame šiemet bus pristatomos vokiečių pjesės ir naujausia tarptautinės dramaturgijos rezidencijos dalyvių kūryba. Festivalis vyks lapkričio 7–12 dienomis, visi renginiai nemokami.
> skaityti daugiau

2023 / 10 / 27 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatro sistemos ramstis. LNDT aktorei Dianai Anevičiūtei – 60

Daiva Šabasevičienė

Spalio 27 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Diana Anevičiūtė švenčia 60 metų jubiliejų. Kitas, ne mažiau svarbus jubiliejus – keturiasdešimt metų teatre. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre Diana Anevičiūtė dirba nuo 1989 metų. Čia ji sukūrė virš šešiasdešimt vaidmenų, yra vaidinusi ir tebevaidina didelio susidomėjimo susilaukusiuose Europos režisierių spektakliuose: Árpádo Schillingo „Didžiajame blogyje“, Jo Strømgreno „Duryse“, Łukaszo Twarkowskio „Respublikoje“.
> skaityti daugiau