Lolita Zero antrąją dainą pristatys performanso apie laisvę metu

Lolita Zero birželio 5 dieną viešai pristatys antrąją savo dainą. Ją atlieka pats Gytis Ivanauskas, kuriantis Lolitos Zero personažę, žodžiai  taip pat sukurti jo paties, muzikos prodiuseris – Vitas Vaičiulis. Gal tai taps dar vienu hitu? Paklausyti galite jau dabar, o viešai ši daina bus pirmą kartą pristatyta rytoj Lietuvos nacionalinio dramos teatro organizuojamo performanso „Borderline Queen. Kerštas“ metu, klube „Kablys+Kultūra“.

„Dainai nuo jos teorinio prasidėjimo dabar yra lygiai metai. Ją gavau dovanų savo praeito gimtadienio proga (Gyčio gimtadienis birželio 1 d – A.P.). Ir kažkaip procesas vis tęsėsi tęsėsi, bet jos vis neišleidom. Dabar, „Borderline Queen. Kerštas“ premjerai artėjant, pasikalbėjau su režisieriumi ir nusprendėme, kad ji labai „įsipaišytų“ į šį performansą, į visą kontekstą.

Dainos iniciatorius buvo Vitas Vaičiulis, kuris dirba su „Daddy was a Milkman“ ir su SEL‘u. Kažkada nuėjom į jo studiją, jis uždėjo ritmą ir man labai greitai į galvą šovė ir melodija, ir tekstas. Bet vis tiek užtrukome metus, nes jis labai preciziškai dirba, dėlioja kiekvieną niuansą. Finalinis rezultatas man labai patinka ir patinka visiems, kas jau turėjo progą išgirsti.

Būčiau gal dar metus užtrukęs, jei ne šis teatro pastatymas. Anksčiau pavadinimo daina neturėjo, prodiuseris buvo pasakęs, kad pavadinime nebūtų nė vieno žodžio iš dainos teksto. Tad „Borderline Queen“ puikiai tiko, tai tarsi dedikacija spektakliui ir taip ši daina įsiprasmina. Aš kaip Gytis neturiu ambicijų būti dainininku. Visiems labai sunku patikėti, kad šįkart dainuoju pats, nes kai per jau per šį gimtadienį savo draugams paleidau tą dainą, jie klausė: „Na, tai kas dabar įdainuoja?“ – linksmai pasakoja Gytis Ivanauskas.

Gytis Ivanauskas. Nuotr. Naglio Bieranco.

Apie ką daina, aktorius ir šokėjas labai plačiai neatskleidžia, tiesiog sako, kad pirmoji Lolitos daina buvo skirta „Eurovizijai“ ir filmui, o ši atsirado todėl, kad Gytis norėjo savo gyvenime paleisti kai kuriuos dalykus, atsisveikinti su jais šviesiai, taip kaip skamba dainoje.

Paklaustas apie patį „Borderline Queen. Kerštas“ performansą ir savo vaidmenį Gytis Ivanauskas sako: „Nežinau, kiek tai matysis, bet mes labai daug dirbame ties Lolitos Zero transformacija. Kokia ji buvo prieš dvejus metus, kai reikėjo eiti ragais prieš „Euroviziją“, žygiuoti gatvėmis, ir kokia ji yra dabar. Pasikeitė ir Lolita, ir manyje per tą laiką įvyko daug lūžių. Prieš dvejus metus reikėjo kovoti su daugeliu dalykų, jie man atrodė normalūs ir natūralūs, bet reikėjo eiti, įrodinėti, ginčytis. Dabar į viską žiūriu daug paprasčiau ir nebesikaunu su tais dalykais, su kuriais nereikia kautis. Kalbu apie heiterius ir apie žmones, kurie yra be nuovokos ir geraširdiškumo, apskritai nematę plačiau nei jų kiemo tvora.“

Spektaklyje-performanse žiūrovai pamatys penkis veikėjus, kuriuos įkūnija Gytis Ivanauskas, Denisas Kolomyckis, Brigida Gruodytė ir du drag atstovai iš Lenkijos – Ka Katharsis ir Twoja Stara. Spektaklį režisuoja Maciej Gowsniowki-Gąsiu. Dramaturgas – Łukasz Gazur, scenografiją kuria „random heroes“, Motiejus Volodzka ir Vėjas Aliukas, Dantė, kostiumus – Ka Katharsis, muziką – Monika Sokaitė, šviesų dizainą – Vilius Vilutis. Režisieriaus asistentė, kūrybinė konsultantė – Eglė Švedkauskaitė, vadybininkė – Agnė Pulokaitė.

Performanso „Borderline Queen. Kerštas“ repeticija. LNDT nuotr. 

„Komanda nuostabi! Visi labai atsipalaidavę, žmonės matę pasaulio ir nesikankina dėl kitų gyvenimo, kaip pas mus Lietuvoje labai pratę visi labai pakentėt ir pasidžiaugti už kito nelaimes. Tai be abejo įkvepia ir suteikia drąsos. Štai jei kažkada sakiau: „Va, į Pride‘ą tai jau niekad neisiu“, o dabar galvoju, kad eisiu! Dėl to, kad reikia tiesiog atsipalaiduoti kai kuriems žmonėms. O ši komanda yra labai atsipalaidavusi.

Performanso „Borderline Queen. Kerštas“ repeticija. LNDT nuotr. 

Manau, kad jaunimui, kuris tikrai yra tolerantiškesnis ir atviresnis už vyresniąją kartą, šis performansas turėtų būti labai aktualus. Vien dėl to, kad dabartinis jaunimas turi naują požiūrį ir yra daug daug laisvesnis, o šitame projekte laisvė yra vienas iš pagrindinių dalykų. Performansas vyksta klube, nes ši tema atsiradusi iš pogrindžio ir klubinės kultūros, bet tai nebus „tūsas“. Na, gal tiksliausiai būtų pasakyti, kad tai bus „tūsas su žinute“. Ir man atrodo, kad tai jau yra daug, nes kartais pasitelkus vakarėlį galima užkabinti labai rimtas ir gilias temas“ – sako Gytis Ivanauskas, personažės Lolita Zero kūrėjas.

Performanso „Borderline Queen. Kerštas“ premjera ir naujos Lolitos Zero dainos „Borderline Queen“ premjera įvyks birželio 5 ir 6 dienomis klube „Kablys+Kultūra“ (Kauno g. 5, Vilnius). Po performanso abu vakarus veiksmas nesibaigs, nes prie pulto stos DJ Aldona Relax, o ketvirtadienį ilgasis „afterparty“ persikels į klubą „Soho“.

 

Naujoji Lolitos Zero daina: