ANA KARENINA (Maskvos J.Vachtangovo teatro gastrolės)

  • Režisierius

    Anželika CHOLINA

  • Trukmė

    2 val. 30 min. (dviejų dalių)

  • Salė

    Didžioji salė

Apie

Anželikos Cholinos kūrybinės veiklos 25-mečio retrospektyvos programa!

Maskvos J. Vachtangovo teatro šokio spektaklis L. Tolstojaus romano motyvais ANA KARENINA

 

Choreografė – Anželika Cholina

Scenografas – Marijus Jacovskis

Kostiumų ir grimo dailininkas – Juozas Statkevičius

 

SOLISTAI:

Ana Karenina – Olga Lerman

Aleksejus Kareninas – Evgenij Kniazev

Aleksejus Vronskis – Dmitrij Solomykin

 

APIE SPEKTAKLĮ:

„Nesiekiu įrėminti savo spektaklių pasitelkus konkretų žanrą –  scenoje man įdomu kurti patį gyvenimą. Sudėtingą daugialypį gyvenimą – apie tokį romane „Ana Karenina“ rašo Levas Tolstojus. Romane susipina tiek daug istorijų, kad nesunku pasimesti. Taip pasimetama ir susidūrus su gyvenimo sudėtingumu. Stengiausi išgryninti tai, kas svarbu man asmeniškai ir kas atpažįstama dabartiniame laike“, ‒ pasakoja A. Cholina.

Paklausta, kodėl scenoje nėra traukinio, kurio tikisi daugelis žiūrovų, choreografė atsakė: „Šiais laikais žmogus žmogų gali sužeisti žodžiu ar veiksmu daug stipriau. Tiesą pasakius, taip buvo visais laikais. Mano spektaklis  ‒ ir apie tai“.

Judesio prasme „Ana Karenina“ – vienas iš sudėtingiausių spektaklių, jame šoka tik dramos aktoriai, sukuriantys ypatingą gyvybės ir tikrumo atmosferą.  Pagrindiniame Karenino vaidmenyje - Rusijos teatro ir kino žvaigždė – Evgenij Kniazev.  Jaunosios kartos aktorė Olga Lerman, sukūrusi Anos Kareninos vaidmenį, pelnė “Krištolinės Turandot” apdovanojimą.

Rašydamas romaną „Ana Karenina“ L. Tolstojus pirmąkart prabilo apie moters teisę į laimę, apie tai, kad moteris neturi tapti vyro savimeilės ir pasitenkinimo įrankiu. Gyvenimas pagal taisykles priešinamas tikram gyvenimui, gyvam žmogui. Bet tai tik viena iš choreografei svarbių temų.

Trumpą video rasite: http://ach.lt/lt/spektakliai/ana-karenina-ru/#11

 

APDOVANOJIMAI IR NOMINACIJOS:

2013 metais spektaklis nominuotas 3 kategorijose (geriausias muzikinis spektaklis, geriausias scenografas, geriausia šokėja) aukščiausiam Rusijos teatriniam apdovanojimui "Auksinė kaukė".

2013 spalio pabaigoje „Ana Karenina“ atidarė Tarptautinį Havanos teatro festivalį (Kuba), kuriame buvo pristatyta virš 40 pastatymų iš užsienio.  2014 m. Havanoje vykusioje iškilmingoje "Villanueva 2013" premijų įteikimo ceremonijoje spektaklis buvo apdovanotas kaip geriausias užsienio pastatymas.  Šios premijos steigėjas - Nacionalinė Kubos rašytojų ir kūrėjų sąjunga (UNEAC).  

Teatro kritikos ir atradimų skyriaus vadovas N. Espinoza  sveikinimo kalboje minėjo: „ Pagal klasikinį L. Tolstojaus romaną pastatytas šokio spektaklis paliko didžiulį įspūdį mūsų žiūrovams. Visi pripažįstame neginčijamą spektaklio režisūrinę vertę, aukštą profesionalumą ir įspūdingą aktorių artistiškumą, kūrybinį ir techninį pastatymo sudėtingumą. Šokio ir gestų kalba perteikta istorija – neabejotinas meno šedevras“.

Pastaraisiais metais spektaklis buvo pristatytas Kuboje, Graikijoje, Izraelyje ir Latvijoje. Po gastrolių Lietuvoje spektaklis gastroliuos Londone.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.