ARABIŠKA NAKTIS („Cezario grupės“ spektaklis)

 • Režisierius

  Cezaris GRAUŽINIS

 • Trukmė

  1 val. 30 min.

 • Salė

  Mažoji salė

 • Premjeros data

  2003 m. rugsėjo 5 d.

Apie

„Arabiška naktis“ – debiutinis „Cezario grupės“ spektaklis. Vos tik sušvitęs Lietuvos teatro padangėje, jis tuoj pat susilaukė publikos simpatijų bei buvo aukštai įvertintas teatro profesionalų – už šį spektaklį vos susikūrusi „Cezario grupė“ buvo pagerbta „Auksiniu teatro kryžiumi“ – aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu. Spektaklis buvo parodytas tarptautiniuose teatro festivaliuose Helsinkyje, Rygoje, Maskvoje, Sarajeve.


Savo meninėmis priemonėmis „Arabiška naktis“ gerokai išsiskiria Lietuvos teatro kontekste. Vietoj to, kad žiūrėdamas vaidinimą būtų priverstas spręsti sudėtingus simbolių rebusus, žiūrovas yra kviečiamas pasiduoti fantazijos srautui ir drauge su aktoriais atrasti magišką vaizduotės pasaulį, kur viskas įmanoma.


„Arabiška naktis“ – tai žiūrovus iki ašarų prajuokinanti komedija apie jaunus žmones, pasiklydusius savo sapnų, jausmų ir realybės labirinte. Ieškodami išėjimo iš jo, jie patiria netikėčiausius komiškus ir fantastiškus nutikimus, jie susitinka, vienas kitą praranda ir vėl susitinka. Tačiau greta iš koto verčiančio humoro dera ir skaidrus lyrizmas. Vaidinimas pasibaigia bučiniu, o visi įvykiai ir peripetijos, vedantys personažus finalo link, ir yra ne kas kita, kaip nepakartojamas pirmojo bučinio skonis.


Kaip apibūdinti šį pojūtį, pasklidusį po visą kūną išėjus iš „Arabiška naktis“ spektaklio? Įsivaizduoju, kad tai kažkas panašaus į jausmą, kurį patiria kino filmo žiūrovai, sėdintys kretančiose kėdėse ir dėvintys „sferinius“ akinius. Tik kino salėje, atsidūrus specialiųjų efektų ir technologijų burbule, autentiškas išgyvenimas simuliuojamas, o šiame spektaklyje teatras, įsiurbdamas į save žiūrovus lyg kokia juodoji kosmoso skylė, išlieka teatru, teikiančiu galimybę patirti tikrą meninį nuotykį.

Kūrėjai

 • Dailininkė — Anželika ŠULCAITĖ
 • Šviesos dailininkas — Rimas PETRAUSKAS

Vaidina

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

2021 m. gegužė 21 d. 22:26 / effilia

<a href=http://vscialisv.com/>buy cialis with paypal

2015 m. gruodis 16 d. 09:32 / Egidija

2015-12-15: spektaklis vertas garbingo apdovanojimo. Aktorių vaidyba įtikinama, atrodo esi įvykių sūkuryje, juokiesi nesustodamas iš tinkamai parodijuotų gyvenimo situacijų, bet net ir linksmumo akimirką suvoki, kad viskas ne taip paprasta, kad ,,kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių". Daugiau tokių spektaklių, salės teatruose vėl būtų pilnos, o žmonių mąstymas ir elgesys įgytų daugiau teigiamų atspalvių. Tiesa, pasakyta su humoru, priimama daug greičiau ir nėra tokia skausminga, skatina protauti. Gražių artėjančių švenčių aktorių grupei - ,,Atėjau, pamačiau, nugalėjau" (Julijus Cezaris)!

2015 m. gegužė 30 d. 14:25 / Augustė

Be komentarų.

daugiau