Arrivals-Departures / Kūrybinis pristatymas Sezono naujiena

 • Režisierius

  - -

 • Trukmė

  1 val. (vienos dalies)

 • Salė

  Studija

 • Premjeros data

  2016 m. lapkričio 18 d.

 • Renginys nemokamas

Apie

Meninio tyrimo Pabradės užsieniečių registravimo centre pristatymas

Rengėjai: Menų agentūra Artscape, Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Aktoriai: Elzė Gudavičiūtė, Dainius Jankauskas

Kūrybinė grupė: Mantas Jančiauskas, Elzė Gudavičiūtė, Rimantas Ribačiauskas, Oskar Wygonowski, Dainius Jankauskas, Agnė Matulevičiūtė, Giedrė Putramentaitė, Aistė Ulubey, Karolis Žibas, Kristina Werner, Kristina Savickienė, Gediminas Rimeika, Kęstutis Cicėnas, Adelė Šuminskaitė, Gailė Butvilaitė, Laurynas Jurgelis, Ieva Balsiūnaitė.

Projektą „Dokumentinio teatro dirbtuvės: Pabradė” iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija

Renginys nemokamas. Po pristatymo vyks susitikimas su kūrybine grupe.

Arrivals-Departures

Pagrindinė projekto kūrybinė grupė, aštuoni teatro kūrėjai, pirmą kartą į Pabradės Užsieniečių registravimo centrą atvyko 2016 rugpjūčio 31 d. Du mėnesiai intensyvaus lankymosi centre, atvykimų ir išvykimų, bendravimo skirtingų kalbų mišiniu, emocijų, užsimezgusių draugysčių ir net brolysčių. Dabar galime drąsiai teigti, kad visa tai mus visus pakeitė ir leido pamatyti pabėgėlių situaciją Lietuvoje iš vidaus.

Mes matėme instituciją, kuri atsakinga už Lietuvos sienų apsaugą, ir matėme žmones, kurie joje laikinai gyvena. Matėme ir žmones, kurie joje dirba. Skaitėme, ką apie tai rašo žiniasklaida, konsultavomės su geriausiais šios srities ekspertais Lietuvoje, mums talkino dokumentinio teatro žinovė iš Vokietijos. 

Jausdamiesi atsakingi ne tik prieš žiūrovą, kuris galbūt ateis pažiūrėti mūsų pristatymo, bet ir prieš žmones, su kuriais tiek laiko praleidome Pabradėje, norime jums pateikti tą dokumentinę įvykių ir situacijų versiją, kuri susidėliojo mums. Ir palikti jums laisvę spręsti, kas yra objektyvu, o kas – ne.

Kontekstas:

Doublethink 1
Taigi, turime pabėgėlių krizę Europoje. Jie plūsta čia šimtais tūkstančių. Į Graikiją ir Italiją, Vokietiją ir Švediją. Ak, tiesa, savo regione turime pabėgėlių krizę be pabėgėlių. Tūkstantis, kurį Europos Sąjungai pažadėjome priimti, dar ilgai nebus surinktas. O ir iš tų poros šimtų jau atvykusių, dauguma renkasi išvykti. Nes mums rūpi atrodyti gerai Europos Sąjungos lentelėse, o dar rūpi, kad „jų”, tų kitataučių, čia kuo greičiau neliktų. Apmėtome juos akmenimis ir delfio komentarais. 

Vis girdime, kad greitai visi melsimės mečetėse, o mūsų moterys vaikščios su burkomis. Galas Europai, jos civilizacijai ir krikščioniško pasaulio vertybėms. Bet negi jūs rimtai tuo tikite? Kas ta Europa ir kokios mūsų vertybės? 

Doublethink 2
Pasvarstykime, ką Europos Sąjunga ir Lietuva turi daryti šiuo metu, kai Artimųjų Rytų karas pabėgėlių srautais ir jų priedangoje į Europą plūstančiais islamo radikalais pasiekė mūsų slenkstį. Politikai, ekspertai, žurnalistai ir visuomenė, pasidaliję į dvi stovyklas: „Priimti!” ir „Neįsileisti!”. Vienoje pusėje – apeliavimas į krikščionišką gailestingumo pareigą ir nuorodos į europietišką solidarumą. Kitoje – pasakojimai apie kelis tūkstančius su pabėgėliais prasiskverbusių ISIS kovotojų, kalbos apie islamo grėsmę ir nepelnytą naštą mums, lietuviams. Pirmieji, galėčiau sakyti, „vertybininkai”, antrieji – „realistai”.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.