Atas Žvirblys. DUONOS PADAUGINIMAS. Festivalio "Versmė '12" konkursinė programa

Apie

 

Festivalio "Versmė '12" konkursinė programa. PJESĖS SKAITYMAS.

 

 

 

Atas Žvirblys – archeologas. Kai suskambo telefonas ir sužinojo, kad jo pjesė pateko į „Versmės“ skaitymų konkursinę programą, Atas stovėjo dviejų metrų gylyje, ant ką tik „atrasto“ fekalinių nuotekų vamzdžio. Rašyti pradėjo prieš keletą metų, kai susikaupė idėjų, kurias norėjo įgyvendinti. Darbas su Anna Lengyel suteikė naujos patirties ir žinių, nes iki tol mokėsi tik iš savo klaidų.

 

Pjesėje „Duonos padauginimas“ pasakojama apie provincijos miestelio gyvenimą, kurio epicentre atsiduria bažnyčia ir žmonių mėgstamas bei entuziastingas klebonas Renaldas. Mažo miestelio aktualijos nesikeičia metai iš metų, o gyvenimas juda lėta vaga. Laidotuvės, krikštynos, laidotuvės, kartais vestuvės ir vėl laidotuvės, krikštynos, vėl laidotuvės ir dar sykį laidotuvės, mišios už mirusiuosius.

Provincijos „grietinėlė“ savo klebonu pasitiki, mokytojos jį dievina. Pats kunigas sukasi bendruomenėje, kurioje kiekvienas gyvena tarsi po padidinamuoju stiklu, o paskalos prilygsta pramogoms. Gyvenimą užkampyje Renaldas mėgina įprasminti statydamas naują bažnyčią. Jis neriasi iš kailio bandydamas gauti daugiau lėšų, tačiau pinigų vis tiek trūksta. Situacija tampa nevaldoma, ir Renaldas, prabudus senoms ydoms, surizikuoja. Norėdamas išsyk atiduoti visas skolas, su turimais pinigais pasielgia ne taip, kaip derėtų.

Tuo pat metu į parapiją atsiunčiamas naujas vikaras. Renaldo nuostabai – tai studijų draugas Vytautas. Jis, skirtingai nei parapijiečiai, žino slaptą Renaldo polinkį.

 

KITI FESTIVALIO "VERSMĖ '12" RENGINIAI

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.