BARBORA (Nacionalinio Kauno dramos teatro gastrolės)

  • Režisierius

    Jonas JURAŠAS

  • Trukmė

    2 val. 40 min.

  • Salė

    Didžioji salė

Apie

Dviejų dalių spektaklis

Premjera – 2014 m. rugsėjo 25 d.

 

Juozo Grušo dramos „Barbora Radvilaitė“ adaptacijos autorė – Aušra Marija Sluckaitė

Režisierius – Jonas Jurašas

Scenografas – Mindaugas Navakas

Kostiumų dailininkė – Jolanta Vazalinskienė

Kompozitorius – Linas Rimša

Choreografija – Mantas Stabačinskas, Marius Pinigis 

Vaidina: Eglė Mikulionytė, Dainius Svobonas, Saulius Čiučelis, Ugnė Žirgulė,  Inga Mikutavičiūtė, Gintaras Adomaitis, Tomas Erbrėderis, Egidijus Stancikas,  Vaidas Maršalka,  Gintautas Bejeris, Henrikas Savickis, Artūras Sužiedėlis,  Edgaras Žemaitis, Eglė Grigaliūnaitė, Martyna Gedvilaitė.

 

Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje Barboros Radvilaitės istorija sceniniam gyvenimui atgimsta jau antrąjį kartą. Simboliška, kad po daugiau nei 40 metų pertraukos režisierius Jonas Jurašas imasi lemtingiausios jo biografijoje dramos, nes su šiuo spektakliu susijęs atsisveikinimas su Kauno dramos teatru ir Lietuva.

Režisierius grįžo su nauja spektaklio vizija: „Mane domina likiminis gyvenimo ir mirties žaidimas.“ Jam talkinanti rašytoja ir dramaturgė Aušra Marija Sluckaitė, adaptavusi J. Grušo dramą, nūdienos aktualijoms sako, kad šį kartą nesiekiama atkurti romantiškos Barboros Radvilaitės legendos. Šis spektaklis apie aktorę, kuri, nepaisant neįveikiamų kliūčių, dega noru suvaidinti Barborą, suprasti ją kaip moterį, patekusią į meilės, ligos ir politikos žaidimų spąstus. Aktorė – pati serganti kaip Barbora, agonijos kamuojama – įveikia savo negalią ir čia pat scenoje kuria Barboros Radvilaitės vaidmenį – savo viziją. Spektaklis apie kūrybos ir žmogaus valios galią pasipriešinti likimui.   

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

2014 m. lapkritis 24 d. 17:24 / Vaiva

Toks dailus pasirodė spektaklis, aktoriai nors kai kur nelabai aiškiai šnekėjo, bet iš esmės, gražus