DEVYNBĖDŽIAI (ansamblio „Lietuva“ miuziklas)

Apie

Dviejų dalių miuziklas

Premjera – 2014 m. gruodžio 6 d. 


Ansamblis „Lietuva“ pristato savo ypatingą sezono premjerą – Giedriaus Kuprevičiaus ir Kazio Sajos miuziklą „DEVYNBĖDŽIAI“.

Tikras lietuviško siurrealizmo šedevras. Būtent taip apibūdinama muzikinė alegorinė pasaka „Devynbėdžiai“, kurią mūsų literatūros klasikas K.Saja sukūrė dar 1974 m., tačiau scenoje ji buvo statyta vos vieną kartą! Ansamblis „Lietuva“ jau seniai brandino idėją suteikti spektakliui naują gyvenimą ir pagaliau šiemet „Devynbėdžiai“ vėl žengia į sceną ir žiūrovų širdis.

Miuziklui kuriama originali scenografija, įspūdingos vaizdo projekcijos bei kostiumai, atspindintys XIX amžiaus lietuviško kaimo dvasią. Projekte dalyvauja žinomi Lietuvos dainininkai ir aktoriai,     o taip pat visas „Lietuvos“ ansamblis pilna sudėtimi – scenoje matysite daugiau kaip 70 profesionalių dainininkų, šokėjų ir liaudies instrumentų orkestro muzikantų.

Ties nauju spektaklio pastatymu abu kūrinio autoriai, mūsų muzikos ir literatūros grandai, dirbo daugiau nei metus - šiemet savo 70-metį minintis kompozitorius Giedrius Kuprevičius papildė spektaklį naujais muzikiniais fragmentais, o rašytojas ir dramaturgas Kazys Saja pakoreagavo libretą ir praturtino jį dar nematytais epizodais. Tad šis pastatymas bus visiškai kitoks nei prieš keturis dešimtmečius – naujieji „Devynbėdžiai“ bus dainingi ir jausmingi, juokingi ir graudūs, santūrūs ir dramatiški, kupini alegorijų ir kaip niekada aktualūs.

Miuziklo veiksmas vyksta giriomis apaugusiame ir baravykais kvepiančiame gūdžiame Devynbėdžių kaimelyje, kur gyvena sumanūs, nagingi ir patys laimingiausi žmonės pasaulyje. Bet kartą į jų kaimą užsuka nekviesti svečiai iš užjūrio ir nuo tada ramiam Devynbėdžių gyvenimui pradeda diriguoti ne kas kitas, o galingas veislinis bulius Klemensas... Žiūrovus nustebins ne tik nenuspėjami ir mistiniai siužeto vingiai, bet ir patys keisčiausi personažai – vieniša priklydėlė Boba Vienaakė, talentingas muzikantas Skalnas, degutininkas Aleliumas, apsukrusis pirklys Kankalis, svetimšalis Rudabarzdis, valdžios žmogus Aukštakepuris ir dar daugybė kitų neeilinių veikėjų...

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Kūrėjai

Komentarai

2014 m. gruodis 3 d. 10:42 / stefanija.gestautiene@gmail.com

Nuostabiai sukurtas smagu ir gera ziureti tiesiog sielai palaima ,dziaugiuos us jus dideles sekmes ir aciu uz gerai praleista laika.