Festivalis VILNIAUS LAPAI 2017. Vaizdo konferencija su rašytoju Amos Oz (Izraelis)

  • Režisierius

    - -

  • Salė

    Didžioji salė

  • Premjeros data

    2017 m. lapkričio 12 d.

  • Renginys nemokamas

Apie

Popietė su rašytoju Amos Oz (Izraelis) (video konferencija)

Dalyvauja: Amos Oz, renginį veda žurnalistas Donatas Puslys 

Amosas Ozas (Amos Oz) – Izraelio rašytojas, savo kūryba pelnęs ne tik skaitytojų, bet ir pasaulio literatūrinės bendruomenės pripažinimą. Pastaruoju metu laikomas vienu rimčiausių pretendentų Nobelio literatūrinei premijai gauti. Yra pelnęs daugybę prestižinių literatūrinių apdovanojimų visame pasaulyje, tarp jų – Izraelio literatūros, Goethes Frankfurto premijas, Astūrijos princo fondo premiją ir kitas.

Amosas Ozas išsilavinimą įgijo Jeruzalės Hebrajų universitete ir Oksfordo universitete, jis taip pat tarnavo Izraelio kariuomenėje, išgyveno tris antpuolius per šešių dienų karą 1967 metais, o vėliau prisijungė prie Izraelio taikos judėjimo. Yra rašęs, jog žydų tauta savo tapatybę suvokia per literatūrą. „Tauta mus daro tekstai“, – viename interviu yra tvirtinęs rašytojas.

A. Ozo autorinių kūrinių bagaže – 38 grožinės ir mokslinės literatūros knygos. A. Ozo kūryba išversta į 42 kalbas, tarp jų – ir į lietuvių. 2008 metais „Alma Littera“ išleido jo knygą "Mano Michaelis", o 2013 metais leidykla „Mintis“ išleido romaną „Pasakojimas apie meilę ir tamsą“ (iš hebrajų kalbos vertė Kristina Gudelytė). Romane vaizduojamas kelių rašytojo giminės kartų gyvenimas Lietuvoje ir Ukrainoje, vėliau Palestinoje ir naujai susikūrusioje Izraelio valstybėje. Ne sykį minimas Vilnius: čia gyveno rašytojo seneliai, o Vilniaus universitete literatūrą studijavo A. Ozo tėvas. 

 

 

Renginio organizatoriai: Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija ir Lietuvos rašytojų sąjunga.

Pagrindiniai partneriai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.