Festivalis VILNIAUS LAPAI 2017. Vakaras su rašytoju Mariumi Ivaškevičiumi

  • Režisierius

    - -

  • Salė

    Didžioji salė

  • Premjeros data

    2017 m. lapkričio 10 d.

Apie

Vakaras su rašytoju ir dramaturgu Mariumi Ivaškevičiumi

Dalyvauja: Marius Ivaškevičius, renginį veda Rytis Zemkauskas

Marius Ivaškevičius – įvairialypiais talentais ryškus ir neretai stulbinantis kūrėjas. Tai – prozininkas, dramaturgas, scenarijų autorius, teatro ir kino režisierius, publicistas, nuolat pelnantis aukščiausio lygmens įvertinimų tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Imponuoja jo, kaip nepatogios tiesos sakytojo, pozicija ir talentas įvilkti šią tiesą į originalų meninį rūbą, tarsi magiškas tinklas sužvejojantį jo kūrybos gerbėjus. M. Ivaškevičius kaip niekas kitas geba gretinti tragiškumą ir komiškumą, sykiu niekada nepamesdamas rimtumo bei atverdamas tai, kas skaudu.

Visa, ką kuria M. Ivaškevičius, kartais panašu į Balio Sruogos „Dievų mišką“, tik dar daugiau ir universaliau. Tai – trigubo dugno gelmę ir triukus kuriantis autorius,  nebijantis provokuoti bei randantis kalbą su skirtingomis auditorijomis, ir ne tik Lietuvoje. Tarp tokių kūrinių – pagal jo pjesę pastatyti lietuviškos publikos pamėgti spektakliai „Madagaskaras“, „Išvarymas“. Visų žanrų kūryba sulaukė ne tik publikos, bet ir meno kritikų dėmesio, neliko nepastebėta ir aktyvi menininko pilietinė pozicija.

M. Ivaškevičiaus įvertinimų sąraše – premija už kūrybiškiausią knygą, Nacionalinės dramos konkurso laureato diplomas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už geriausią lietuviškos dramaturgijos pastatymą Lietuvos teatruose, prizai už geriausią scenarijų ir geriausią trumpametražį filmą, apdovanojimas už geriausią nacionalinės dramaturgijos pastatymą, Auksinis scenos kryžius, „Auksinės kaukės“ nominacija ir medalis už geriausią dramaturgijos darbą, medalis „Už nuopelnus Lietuvai“, specialus „Delfi“ apdovanojimas „Titanas“ už iškiliausius tekstus, Lietuvos radijo nominacija „Metų žmogaus“, „Sugiharos fondo“ apdovanojimas „Tolerancijos žmogus“. 

 

Renginio organizatoriai: Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija ir Lietuvos rašytojų sąjunga.

Pagrindiniai partneriai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Kūrėjai

Komentarai

2017 m. lapkritis 10 d. 11:58 / Bilietas

Parduodu 1 bil. Tel. 650 94162.