Gérald Sibleyras. VĖJAS TUOPOSE (J. Vachtangovo teatras, Maskva)

Apie

Maskvos J.Vachtangovo teatro gastrolės 

***

 

G. Sibleyras 

VĖJAS TUOPOSE


Dviejų dalių spektaklis

 

Režisierius: Rimas Tuminas

Scenografija ir kostiumai: Adomas Jacovskis

Muzika: Faustas Latėnas

 

Vaidina:

Rene – Vladimiras Simonovas
Gustavas – Vladimiras Vdovičenkovas
Fernanas – Maksimas Suchanovas

 

Trijų keistuolių istoriją įkūnija nuostabūs aktoriai – V. Vdovičenkovas, M. Suchanovas, V. Simonovas. Aktoriai atsivers Rimo Tumino pastatyme, kurio režisūra – tarsi tapyba, tarsi grafika, kurią jis kuria drauge su aktoriais, o kuomet darbas yra baigtas – jis nueina ir paveikslas-spektaklis pradeda savo savarankišką gyvenimą. Tai ir šiame darbe: jie ieško atsakymo į klausimus apie amžinybę, išdidumą, meilę, užuojautą ir šiame spalvingame įvairiapusiškume slypi galinga energetika, kuri, tikimės, išsilies per rampą ir įtrauks žiūrovus.

Pjesės „Vėjas tuopose“ autorius Geraldas Sibleyras – šiuolaikinis prancūzų dramaturgas, gimęs 1961 metais. „Vėjas tuopose“ 2006 metais pelnė Lourenso Olivje premiją „Geriausios komedijos“ nominacijoje.

G.Sibleyro kūrybos vertė – akivaizdi. Jis – šmaikštaus dialogo meistras, jo humoro jausmas – neabejotinas, jis filosofas ir provokatorius. Dramaturgo kuriami herojai – ambicingi keistuoliai, jų saviironija negailestinga, o svajingumas naivus. Jie kasdien susirenka namo terasoje. Kiekvienas su savo praeities našta, tačiau juos neišvengiamai traukia vienas prie kito, jie aptarinėja naujienas, triukšmauja, kuria fantastiškus planus. Jie jau nebejauni, nors neprimena ir nueinančių nuo gyvenimo scenos. Gyvenimas juos audrina, trukdo nusiminti ir nusiraminti. O užklumpantys skauduliai – jiems tėra tik pretekstas saviironijai.

 

***

Gastrolių organizatorius - Vilniaus mažasis teatras

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.