German Grekov. HANANA, KELKIS IR EIK (J.Miltinio dramos teatro gastrolės)

Apie

Dviejų dalių spektaklis
N-16


Scenografiją spektakliui sukūrė Rygos Dailės teatro meno vadovas, dailininkas Martinšas Vilkarsis.

Vaidina: kviestinė aktorė Inesa Paliulytė, panevėžiečiai Vidmantas Fijalkauskas, Algirdas Paulavičius, Vytautas Kupšys, Lolita Martinonytė, Donatas Kalkauskas, Rimantas Teresas, Eleonora Koriznaitė, Ligita Kondrotaitė.

Pjesės veiksmą spektaklio kūrėjai perkėlė į šiandieninės Lietuvos tikrovę, nes jo aprašyta tragiška šeimos kasdienybė tiksliai sutampa su lietuviško kaimo realijomis. G.Grekovas šia savo pjese tęsia ciklą pasakojimų apie gyvenimo posūkius, kuriuos galima sutikti ir Gorkio, ir Dostojevskio kūryboje. Alkoholizmas, skurdas ir kraujomaiša, emocinė ir fizinė prievarta, apie kurią kalbama spektaklyje, šiandien, deja, yra akivaizdi skausminga kasdienybė. Tačiau pasakodami šią natūralistinę istoriją apie žmones, atsidūrusius kone ant susinaikinimo ribos, kūrėjai siekė parodyti veikėjų paveiksluose dar išlikusią emocinę šilumą, mielaširdystę, atjautą ir žmogiškumą. Todėl tragiškos buitinės scenos neretai atrodo tragikomiškai, o spektaklio pabaiga lieka atvira vilčiai ir tikėjimui dvasiniu atgimimu.

Kūrėjai

Komentarai

2012 m. sausis 25 d. 23:28 / VV

pakerėjo darnus ansambliškumas. apskritai vaidyba gera. ačiū Vilnius, 2012-01-25

2011 m. spalis 5 d. 12:07 / Margarita

Labai tikroviškas ir jaudinantis spektaklis. Puiki vaidyba ( ypač likau sužavėta nebyliojo Juozo personažu, kurio akys ir veido išraiška pasakė daug daugiau negu, tai būtų išreikšta žodžiais). Ačiū už puikų vakarą Ko geriausios sėkmės visam kolektyvui.

2011 m. spalis 5 d. 09:05 / IV

Labai stiprus spektaklis. Dramaturgija, aktorių vaidyba, scenografija. Viska suderinta ir stipriai veikia. Šaunuoliai, panevėžiečiai!