Goda Dapšytė. JI IŠĖJO. VĖL. Festivalio "Versmė '12" konkursinė programa

Apie

Festivalio "Versmė '12" konkursinė programa. PJESĖS SKAITYMAS.

 

Goda Dapšytė – teatrologė, jaunesniosios kartos teatro kritikė, nuolat publikuojanti spektaklių recenzijas ir apžvalgas įvairiuose kultūros leidiniuose. Kartu su kolegomis teatrologijos studentais ji užsiima naujos internetinės erdvės teatro kritikai kūrimu ir išlaikymu. Aktyviai dalyvauja šalies ir tarptautinėje įvairių teatro sričių veikloje.

 

 

„Ji išėjo. Vėl“ – vienaveiksmė santykių absurdo pjesė, kurioje mėginama susvetimėjusios visuomenės sąvoką susiaurinti iki realių individų. Pjesėje pateikiamas komplikuotas santykių daugiakampis, kurio centre – bevardė jaunų sutuoktinių pora. Jie nebepajėgia būti nei kartu, nei atskirai, tad ir tarpusavio, ir vidinius konfliktus sprendžia naudodamiesi kitais – sugyventiniais, meilužiais, vienos nakties nuotykiais. Jie sukasi iš išnuomotų gabalėlių sulipdytame gyvenime, kuriame viskas vėl ir vėl kartojasi. Ji/Jis vėl išeina ir pažada nebegrįžti, o kitą dieną viskas vėl kartojasi iš naujo. Vėl ir vėl.


Goda Dapšytė:
"Pjesės idėją nešiojausi kelerius metus, tad Lietuvos nacionalinio dramos teatro festivalio „Versmė“ konkursas pasirodė puiki galimybė pamėginti ją įgyvendinti. Darbas su Anna Lengyel bei seminaruose dalyvavusiais kolegomis dramaturgais suteikė kūrybinių inspiracijų ir užsidegimo idėją paversti pjese. Taiklios ir taktiškos kuratorės pastabos bei kūrybinės užduotys padėjo formuoti ir atskleisti pjesės personažų charakterius, išlaikant pasirinktą žaidimo formą".

 

KITI FESTIVALIO "VERSMĖ '12" RENGINIAI

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.