KARAS/THE WAR (Renginių ciklas Ukrainai palaikyti)

  • Režisierius

    - -

  • Salė

    Mažoji salė

  • Koncertas nemokamas

Apie

2023 m. kovo 15 d. pianistas Darius Mažintas ir videomenininkas Andrius Seliuta pristatys savo kūrybos vakarą, skirtą Ukrainai. Renginio metu skambės subtili Frédérico Chopino ir ukrainiečių kompozitoriaus Valentino Silvestrovo fortepijoninė lyrika, o chronologiškai su muzika ekrane bus rodomi autentiški, Andriaus Seliutos užfiksuoti, vaizdai iš Ukrainos, simboliškai įprasminantys taip laukiamos laisvės siekiamybę.

2022 m. balandį Darius ir Andrius nuvyko tiesiai į karo draskomą Ukrainą ir sugriautame Irpinės miestelyje surengė savo pirmąjį koncertą. Subombarduoto vietos kultūros centro fone sugrojo įžvalgiais Chopino noktiurnais. 2022 m. gruodį Darius vėl nuvyko į Ukrainą, tik šį kartą lankėsi Iziume, okupuotame Charkovo regione. Mažiau nei 80 kilometrų nuo Rusijos kariuomenės pozicijų jis atliko Ukrainos kompozitoriaus Valentyno Sylvestrovo kūrinius. Abu renginius organizavo Kanados labdaros ir paramos fondas „Looking at the stars“.

Muzika yra mano ginklas ir vaistas nuo karo traumuotų žmonių sieloms“- taip teigia pianistas, kviesdamas į koncertą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, apjungiantį abi patirtis karo nuniokotoje Ukrainoje.

Koncerto metu ekrane matysime autentišką vaizdinę medžiagą iš Ukrainos, užfiksuotą videomenininko Andriaus Seliutos. Menininkas teigia, kad „karas vyksta ne tik mūšio lauke, bet ir mūsų galvose: žiniasklaidoje, žmonių tarpusavio santykiuose, mene, sporte... Šiuo metu labai svarbu paskatinti žmones nepamiršti karo Ukrainoje ir autentiškais būdais pasiekti kuo platesnę auditoriją – ne tik Lietuvoje, bet ir  visoje Europoje, pasaulyje“.

 

Darius Mažintas yra tarptautinių konkursų laureatas, muzikos stovyklų vaikams rengėjas. Savo muzika žavėjęs netradiciniuose koncertuose, kurie paremti savanoryste - koncertų kalėjimuose ar muzikinių performansų karo vietose. Jo skambinimas fortepijonu siejamas su subtilumu, ekspresija ir jautria emocine prieiga.

Andrius Seliuta -  videomenininkas, dokumentalistas, baigęs tapybos studijas Lietuvoje, studijavęs Danijoje.

 

Irpinėje skambėjusi muzika: https://youtu.be/R4lmkiTqvpc

Iziume skambėjusi muzika: https://youtu.be/T8ynKgDBeMw

 

Renginys nemokamas, bet reikalinga registracija: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf8ZebMnU4GjKsRrAV-p_KStHSZt7kFIb_lJsQ5IoaZhOQX2w/viewform

 

Dėkojame Dariui Narmontui už paskolintą fortepijoną koncertui.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.