KATERINA (pagal Aleksandro Ostrovskio pjesę "Audra". J.Miltinio dramos teatro spektaklis)

Apie

 

1-os dalies drama  pagal A. Ostrovskio pjesę „Audra“

Vaidina: V.Kupšys, J.Čepulis, E. Koriznaitė, L.Kondrotaitė, E.Stokė, R.Kimbraitė, T.Razmislavičiūtė, A.Kėleris, D.Kalkauskas, J. Skukauskaitė, I. Talušytė, G. Žiogas, M.Cemnickas.

Rusų režisieriaus ir pedagogo P.Fomenkos auklėtinis, daugiausia Maskvoje kuriantis režisierius Valius Tertelis pristato pjesę pagal N. Ostrovskio kūrinį „Audra“. Režisierius teigia, kad spektaklis kalba apie amžinąsias vertybes – apie meilę ir likimą...

Pjesė „Audra“ parašyta 1859 m. Manoma, kad A.Ostrovskis į ją sudėjo asmeninius išgyvenimus, patirtą meilę žymiai rusų aktorei L. Kosickajai. Amžininkai teigia, kad rašytojas išgyveno skausmingą, slaptą meilės istoriją aktorei, bet, nenorėdamas nutraukti jau esamos santuokos,  įsižiebusius jausmus uždarė giliai savyje.

Pjesės veiksmas rutuliuojasi ant Volgos upės kranto, išgalvotame mieste – Kalinove, kuriame daug metų savo šaknis puoselėjo pirklių kasta. Pjesės siužetas – nesudėtingas, tipiškas XIX amžiaus tradicijoms ir to laiko epochai: jauna, ištekėjusi moteris Katerina Kabanova, nesuradusi laimės šeimyniniame gyvenime, įsimyli kitą žmogų. Kankinama sąžinės priekaištų ir, nenorėdama gyventi melu ir apgaule, nutarė viešai prisipažinti. Bet pirklių luomas  nenorėjo arba negalėjo suprasti Katerinos, ji patyrė pažeminimą ir panieką. Pjesės herojė pasirenka mirtį.

Kūrėjai

Komentarai

2012 m. kovas 23 d. 16:20 / PI

Nuostabi scenografija! estetiski ir isbaigti kostiumai. gaila tik rezisieriaus darbo - kai kuriems aktoriams tikrai pritruko profesionalumo...

2012 m. kovas 22 d. 00:59 / Elze

Na, nei labai estetiškas, nei labai netikėtas. Trūksta vientisumo, vienos minties, idėjos išryškinimo. Viskas labai padrika, kartais netgi chaotiška. Be abejo, ir taip kartais geri spektakliai pastatomi, bet šįkart kažko trūko. Juolab, kad kai kurios detalės atrodė ypač ne vietoje.

2012 m. kovas 21 d. 21:08 / RK

Deja, man irg pasirode per daug susitelkta ties forma, o ne turiniu.

daugiau