KIRSTEN DEHLHOLM kūrybos pristatymas: vieša paskaita

Apie


RENGINYS NEMOKAMAS!

 


 

Pristatymas vyks anglų kalba.2014 m. pavasarį LNDT spektaklį statys didžiausią tarptautinį pripažinimą pelniusi šiuolaikinio danų teatro menininkė, garsėjanti kaip „vaizdų teatro“ kūrėja, Kirsten Dehlholm.

Šį ketvirtadienį, 20 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje įvyks atvira Kirsten Dehlholm paskaita. Paskaitos metu ji pristatys savo kūrybą bei savo vadovaujamo teatro „Hotel Pro Forma“ produkciją.

 

Kūrybos kelią pradėjusi nuo vizualiųjų menų, Kirsten Dehlholm (g. 1945 m.) nuo 1977 m. specializuojasi scenos menų srityje. Ji yra pagrindinė šiuolaikinio teatro grupės “Hotel Pro Forma” įkūrėja (1985 m.). K. Dehlholm kuria konceptualius “Hotel Pro Forma” grupės spektaklius ir performansus bei režisuoja operas įvairiuose Europos teatruose.

“Hotel Pro Forma“ yra viena žinomiausių šiuolaikinio scenos ir vaizduojamojo menų kūrybinių organizacijų Europoje. Kiekvienas naujas „Hotel Pro Forma“ pastatymas yra naujas eksperimentas, sujungiantis dvi dimensijas – idėją ir erdvę. Kiekvieną kartą scenos ar kitos netradicinės erdvės architektūra ir istorija tampa spektaklio dalimi, bekūniu kūrinio „bendrautoriumi“. Kiekvienas „Hotel Pro Forma“ pastatymas kuriamas menų sintezės pagrindu – jame susilieja vizualiųjų menų, architektūros, muzikos, kino, literatūros, mokslo ir skaitmeninių medijų išraiškos formos.

„Hotel Pro Forma“ performansai ir spektakliai rodomi teatruose bei muziejuose, miestų aikštėse ar kultūros centruose visame pasaulyje – nuo Danijos iki JAV ir Singapūro. “Hotel Pro Forma” pasirodymai buvo surengti Bruklino muzikos akademijoje (Niujorkas, JAV), Venecijos bienalėje, festivaliuose  Berliner Festspiele Spielzeiteuropa bei BITEF (Belgradas, Serbija). Pati K. Dehlholm  ir “Hotel Pro Forma” yra pelnę daugybę prestižinių apdovanojimų, įsteigtų įtakingų Danijos ir kitų Europos šalių meno institucijų.

Šiemet LNDT jau padarė įžangą pažinčiai su šia menininke: birželio mėnesį teatre buvo demonstruojamas naujausio K. Dehlholm režisuoto pastatymo „Karo suma“ („War Sum Up“), kurto bendradarbiaujant su Latvijos nacionaline opera, vaizdo įrašas.


Kūrėjai

Komentarai

2012 m. gruodis 6 d. 02:49 / Eva

Atsiprašau, pamečiau tą mažytį žodelį "JI". "Paskaitos metu JI pristatys savo kūrybą bei savo vadovaujamo teatro „Hotel Pro Forma“ produkciją.'

2012 m. gruodis 5 d. 01:00 / Eva

Ar pristatyme dalyvaus pati menininkė?