KOMIVOJAŽIERIAUS MIRTIS (Valstybinio Šiaulių dramos teatro gastrolės)

 • Režisierius

  Arvydas LEBELIŪNAS

 • Trukmė

  2 val. 50 min. (dviejų dalių)

 • Salė

  Didžioji salė

 • Premjeros data

  2015 m. rugsėjo 26 d.

Apie

Arthuro Millerio dviejų dalių melo drama (kai kurie privatūs dviejų veiksmų pokalbiai ir rekviem)

Iš anglų kalbos išvertė M. Melėnas, B. Puodžiukaitis

Režisierius – Arvydas Lebeliūnas

Scenografas – Marijus Jacovskis

Kostiumų dailininkė – Aleksandra Jacovskytė

Kompozitorius – Saulius Šiaučiulis

 

VAIDINA:

Vilis Lomenas – Antanas Venckus

Linda – Jūratė Budriūnaitė

Bifas – Aidas Matutis

Hepis – Anicetas Gendvilas

Benas – Juozas Žibūda

Čarlis – Juozas Bindokas

Bernardas – Aurimas Žvinys

Dženė – Danguolė Petraitytė

Hovardas Vagneris – Rolandas Dovydaitis

Stenlis – Romanas Dudnikas

Mis Forsait – Monika Šaltytė

Leta – Eglė Stanišauskaitė

Moteris – Inga Norkutė

 

Arturas Mileris (Arthur Miller, 1915–2005) – JAV dramaturgas, eseistas, abstrakčiojo realizmo socialinės šeimos dramos kūrėjas.

                      „Komivojažieriaus mirtis“ (Death of a Salesman) – vieno garsiausių XX amžiaus Amerikos dramaturgų Arturo Milerio (Arthur Miller) pjesė, laikoma XX amžiaus dramaturgijos klasika. Dramoje per brandaus žmogaus gyvenimo vertės ir kainos suvokimą bei jauno žmogaus ieškojimų krizę ir bandymus įgyvendinti tėvo svajones atskleidžiamos tiesos ir melo, kaltės ir atsakomybės problemos. Arturas Mileris eksperimentavo su dramos forma: realybę supynė su pagrindinio personažo Vilio Lomeno pasąmonės vaizdais, į siužetą įterpė prisiminimų fragmentus, scenos erdvę ir laiką skaidė į praeities ir dabarties erdves. 1949 metais parašyta drama autoriui pelnė Pulicerio (Pulitzer) premiją.

                      Po pasaulinės pjesės šlovės ją atrado ir Lietuvos režisieriai, statę ją įvairiuose šalies teatruose kas dešimt metų: 1956 m. – Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, 1968 m. – Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre ir 1997 m. – Jaunimo teatre. Pastaraisiais dešimtmečiais ši socialinės dramaturgijos pjesė teatralams nepasirodė aktuali. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre „Komivojažieriaus mirtį“ statantis režisierius Arvydas Lebeliūnas įsitikinęs, kad ši pjesė mums aktuali, o dabar – ypač.

 „Šiuolaikiniame ekonominiame bėgime žmogus, ieškodamas būdo išsilaikyti, praranda vertybes, šeimą, net save patį. „Komivojažieriaus mirtis“ – tai šeimos išlikimo istorija. Viskas tarsi daroma dėl šeimos, o pasirodo, kad tas nepaliaujamas bėgimas, tas aukojimasis ir aukojimas virsta šeimos susvetimėjimo tragedija“, – sako režisierius.

 

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.