Lietuvos-Japonijos labdaros koncertas (1 diena)

  • Režisierius

    - -

  • Salė

    Didžioji salė

  • Renginys nemokamas

Apie

Koncertuoja du Japonijos chorai - CHIYODA, GREEN HARMONY bei trys Lietuvos chorai - LIBRO, AVE VITA, UGNELĖ

J a p o n i j o s a tlikėjai, atvykstantys į Lietuvą už savo lėšas, nemokamų koncertų metu kviečia Jus prisijungti prie labdaros akcijos, skirtos Lietuvos vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis bei cunamio aukoms Japonijoje paremti. Koncertų metu bus renkamos aukos labdaros ir paramos fondui „Rugutė” bei cunamio aukoms.

 

CHIYODA LADIES ENSEMBLE
(choras, Japonija)
Chiyoda moterų ansamblis įkurtas 1970 m. Šis ansamblis atlieka kūrinius kartu su tradiciniais japonų instrumentais grojančiais muzikantais. Iki šiol yra koncertavę ne tik Japonijoje, bet ir užsienio koncertų salėse (Vilniuje, Vienoje, Kijeve, Miunchene, San Fransiske, Niujorke ir t.t.).
2016 m. kovo mėn. Chiyoda rengė 25 metų jubiliejaus koncertą „Tokyo Opera City Recital Hall”.
Choro dirigentas - Naoki Ota, pianistė - Kana Morimoto.

 

GREEN HARMONY
(choras, Japonija)
Moterų choras, kurio pagrindinė veikla vykdoma Fujisawa mieste Kanagawa prefektūroje. Choras kasmet dalyvauja Fujisawa chorų ir Furusato (gimtinės) festivaliuose. 1994 m. rengė 10 metų jubiliejaus Tabidachi koncertą ir 2004m. 20 metų jubiliejaus Habataki koncertą.
2013 m. rugsėjo mėn. dalyvavo Baltijos šalių bendrystės renginyje „Baltijos diena” Yokosuka mieste.
2014 m. lapkričio mėn. Lietuvos ambasados kvietimu dalyvavo Minatoku amatų festivalyje.
2015 m. rengė 30 metų jubiliejaus Kirameki koncertą.
Choro šūkis - „Mes puoselėjame dainų dvasią ir tikimės surišti žmonių širdis dainomis.“

 

LIBRO
(choras, Lietuva)
Vilniaus Karoliniškių seniūnijos mišrus choras „Libro“ devintąjį sezoną dirbti pradėjęs chorinės dainos mylėtojų ir entuziastų kolektyvas.
Choro repertuare yra labai įvairių stilių ir žanrų kūriniai lietuvių, lotynų ir daugelio kitų pasaulio tautų kalbomis. Choras aktyviai koncertuoja tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, skleisdamas lietuviškų, sakralinių, įvairių tautų pasaulietinių, Kalėdinių dainų bei giesmių dvasią savo klausytojams. „Libro“ koncertavo Vokietijoje, Lenkijoje, Italijoje, Japonijoje. Chore „Libro“ dainuoja įvairių profesijų chorinio dainavimo mėgėjai. Kolektyve gyvuoja įvairios bendravimo tradicijos ir šventės.

 

AVE VITA
(choras, Lietuva)
Nuo 1994 m. kolektyvui pradėjo vadovauti doc. Kastytis Barisas. Lietuvos edukologijos universiteto akademiniame chore dainuoja apie 50 įvairių specialybių studentų. Stiprus ir darnus kolektyvas stebina klausytojus savo jaunatvišku žavesiu, entuziazmu, kūrinių atlikimo meistriškumu bei koncertinio repertuaro įvairove. Choras „Ave vita“ – respublikinių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“, festivalių ir konkursų dalyvis, aštuoniolikos tarptautinių konkursų, vykusių Vokietijoje, Olandijoje, Maltoje, Šveicarijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Olandijoje, Turkijoje, Čekijoje laimėtojas.
Sėkmingai dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose ir koncertuose. Dėl savo tarptautinio aktyvumo „Ave vita“ yra gavusi „Aukso paukštės“ nominaciją „Tarptautinio spindesio žvaigždė“. Tai yra aukščiausias kolektyvo įvertinimas Lietuvoje.

 

UGNELĖ
(choras, Lietuva)
Choro istorija prasideda 1954 m., kai buvo įkurtas dainų ir šokių ansamblis „Ugnelė“. Choras ilgai gyvavo kaip ansamblio dalis, su šokėjais ir orkestru rengė bendrus pasirodymus, dainavo daugiausiai liaudišką muziką. 1999 m. „Ugnelėje“ pradėjo dirbti dabartinė choro meno vadovė Valerija Skapienė ir per kelerius metus choras pradėjo dainuoti ne tik liaudies, bet ir klasikinę, džiazo, pasaulio tautų muziką.
Jau 2002 m. respublikinio chorų konkurso „Mes – Lietuvos vaikai“ metu choras buvo pripažintas pasiekęs pirmosios kategorijos lygį. Toliau sekė kelionės po visą pasaulį – choras „Ugnelė“ Lietuvos kultūrą yra pristatęs penkiolikoje užsienio šalių nuo Nyderlandų iki Pietų Korėjos. 2004 m. kolektyvas pradėjo rengti Lietuvos moksleivių chorų festivalį „Dainų mozaika“. Nuo 2010 m. „Ugnelė“ – privati choro studija, kurioje muzikos mokosi
vaikai nuo ketverių iki aštuoniolikos metų.

 

RENGINĮ ORGANIZUOJA
Japonijos – Lietuvos draugystės asociacija „Tokyo Associates Corporation”
Kelionių agentūra „Baltic Clipper”

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.